Šta je novo?

Mirijevski bulevar

Danas su menjali magistralnu vodovodnu cev, pa rekoh da ovekovečim, možda će nekom biti zanimljivo...








 
Kako su je postavili u odnosu na te zute cevi za struju???
 
Ranije je bila iznad žutih cevi, sad ne znam... Samo sam prošao tuda da vidim šta se događa, a sa njima to traje dugo, operaciju zamene cevi su započeli u 04h (ujutru) danas, a treba da je završe do 00h... Ako uspem sutra da utvrdim (ako nisu sve pokopali), javljam...
 
Iznad zutih cevi?????To ne smeju jer instalacije toplovoda i gasa moraju biti najdublje minimum 1.5-2 metara ispod kolovoza.

To i postovase prosle godine kada radise bulevar revolucije,mada su pri kraju radova poceli da zakidaju pa su cevi od struje i toplovoda na oko polo metra razlike sto i nije puno.A frka jedino moze da nastane ako pukne cev toplovoda i nakvasi cevi za struju,onda all hell breaks loose.
 
Zaista mi se čini da je jako jako plitko postavljena ta vodovodna cevka... ne znam, bila je odmah ispod one grede od mosta...



Uploaded with ImageShack.us
 
Prevideh,mislih da je toplovodna,a ceo taj kraj je zapravo pokriven gasovodom.Toplovod nije nikakav problem kada se plitko postavlja.U bulevaru jedino imas problem jer je korenje sadnica probilo cevi. koje su bile plasticne.

Necete imati takvih problema jer vam cevi nisu plasticne a i nece vam saditi drvece :)

Ako se secam najmanja dubina za vodovodne cevei je 0.7 metara ako se dobro secam.
 
Shaaman,

bojim se da si u pravu.

Nisam siguran da će uspeti da završe do kraja oktobra... Mislim, može, ali nikako da se zaista uozbilje. Još nije završeno nasipanje, i to ide dosta traljavo, taman mi se učini da su zapeli da rade, a naredna dva dana "šipak". Još nije gotov gasovod, javna rasveta, trotoari, a gde su ona "sitna" finalna sređivanja tipa semafora, sinhronizacije istih, sređivanje okoline koju su "digli u vazduh". Dani su sve kraći, a u oktobru je već u 17h mrak, ko zna koliko dana će biti kišno, a tad se ništa ne radi...

Niko ne spori da je posao zaista ogroman i da su dobar deo udarnički odradili, ali je bilo i dosta lufta, rađeno je u talasima...

Mada, šta znam, čudan smo mi narod...možda nekom nešto kvrcne u glavi i odluči da ih uozbilji.

Nadam se ...
 
HoRuS":692imygv je napisao(la):
Nisam siguran da će uspeti da završe do kraja oktobra...
Niko ne spori da je posao zaista ogroman i da su dobar deo udarnički odradili, ali je bilo i dosta lufta, rađeno je u talasima...

Mada, šta znam, čudan smo mi narod...možda nekom nešto kvrcne u glavi i odluči da ih uozbilji.

Nadam se ...

Ono što treba da "kvrcne" su pare na računu izvođača valjda je to jasno.
Građevinska firma (valjda Energoprojekt) je dokazala da ovaj posao može da završi kad hoće i to po kratkom postupku ali bi investitor očigledno "malo" da prolongira isplatu po sistemu - "polako s plaćanje..."
Lako je uozbiljiti neposrednog izvođača, plati mu ono što je uradio i napraviće ti iznova svih sedam svetskih čuda...
Teško je uozbiljiti ove što su navikli sve za džabanu, po Mr.Soic modelu, ali ako je verovati propagandi za njihovu sudbinu se mi pitamo, jer ovo je brale demokratija... :rolleyes:
Neko nekad reče "malo morgen" i šta bi od njega... :kafa:
 
Mislim da grešiš (po pitanju ovog projekta, inače si u pravu), to je uglavnom u 99 % slučajeva uzrok kašnjenja. Prijatelj koji radi u energoprojektu mi je rekao da su već "izbacivali podizvođače" iz posla (ne bih javno pisao šta je konkretno rekao, ali sa razlogom...). Pare mi nije pominjao, ali ću pitati...
Novac je iz kredita, samo 10 % je iz budžeta, mislim da ni jedna banka neće da im da pare po principu evo nosi i ćao. Banke isplaćuju izvođače prema dinamici radova... Kažem, nisam siguran u ovom baš slučaju, ali sigurno znam da banke inače tako rade...

Uglavnom energoprojekt je angažovao gomilu podizvođača, mislim da nalepnicu njihove firme ima samo par kontejnera za smeštaj radnika...
 
Sinoc sam prolazio pored radova i od pravca Karaburme su postavili ivicnjake, ono zabetonirali ih,to pre par dana je bio Stounhedz, imate kod Horusa na slici :D

Ne znam da li je opticka varka, ali bulevar mi deluje uze od postojeceg dela na Karaburmi. I izgleda da nema ostrvca izmadju traka, nego ce biti 4 trake odjednom, verovatno sa duplom punom linijom. :notok: :notok:

Lose, lose... (nadam se da gresim)
 
Sigurno ne grešim, pa ko je lud da u sistemu u kome ti naplata zavisi samo od stepena završenosti posla bilo šta odugovlači?!
Politika izvođača je da uspore sa radovima kad izostane plaćanje da bi izvršili kakav takav pritisak na mafijaše u kravatama, inače ništa od zarade.
Dok je bilo onog početnog plaćanja, kolektor su radili 20 sati dnevno a sad bi neko hteo na veresiju pa je i takav tempo gradnje. Na Studiu B su prilikom zadnje promenade političara po gradilištu, pomenuli novi rok - kraj godine (u startu je to bio oktobar), a to samo govori da su izmešane karte tj. izmenjeni prioriteti u gradu i da su finansije malo preusmerene negde na drugu stranu... :blah:
 
Ja ne bih zvao ulicu Bulevarom ako nema razdelno ostrvo izmedju smerova ili tramvajsku basticu.Makar imala i 5 traka po smeru.
 
Veliki Vracar,

zaista mislim da ne treba biti iskljuciv i "moje mišljenje je jedino tačno jer sagledavam sve mogućnosti".

Kao što vidiš ja sam se ogradio u postu...

Postoji mogućnost da nekad izvođač i podizvođač imaju finansijskih problema, pa ne mogu da finansiraju unapred radove (nepredviđeni troškovi, nemogućnost da naplate neki prethodni posao koji je izveden, a računali su da novcem iz tog projekta finansiraju naredni posao u koji su ušli...) da zapadnu u blokadu zbog ko zna kakvih obaveza, da rade i na nekim drugim projektima, pa su ušli u posao preko kapaciteta i još more mogućnosti.

Nisam rekao da je ovde ta situacija, ali ako misliš da u Srbiji čim platiš ili obezbediš izvor finansiranja rešavaš problem, promašio si zemlju...
 
@Veliki Vracar

Pa jest, jos ja slikao :laugh:

Ali ne shvatam nikad ja te slikice za ozbiljno, mislio sam da ce bar da stave ono dva ivicnjaka jedan do drugog.

Sve u svemu, mislio sam da ce sama ulica biti mnogo sira.

@Vucko
Ne zovemo je mi bulevarom, to joj je zvanican naziv "Mirijevski Bulevar", koji do sada nije ni imao nikakve veze sa Mirijevom :D

Odoh da vatam CaF-onju :p
 
Da li zna neko da li su sredili kanalizaciju u mirijevskom bulevaru? Pre mesec dana su u vecini zgrada i kuca s obe strane Mirijevskog bulevara poplavila prizemlja( i moj stan nazalost),jer su menjali valjda cevi prilikom radova( ili ih premestali),da sada ne detaljisem, a sutra su najavili kisu :( .Ja sam danas malo prosetala po "Mirijevskom bulevaru" i koliko vidim sve je zatrpano( mislim na kanalizacione cevi)...tako da se nadam da je to sredjeno ,iskreno.
Evo i ove informacije,ali ne znam koliko je tacna.Jedan od sefića koji nadgledaju radove mi je pre skoro 2 meseca rekao da ce bulevarom ici busevi 16,25 i 23 ...sad da li ce zaista biti tako,ostaje nam da sacekamo jos malo.Pozzz
 
Videh jutros oko 7 - 7.30h da kroz ulicu Gradiste prevoze nove ivicnjake. Ndam se da nece jos dugo, i da ce okolne ulice barem do zime malo da zakrpe posto su urnisane pogotovo Gradiste, Dr. Drage Ljocic i izlaz iz Šejkine kod Mirijevskog bulevara.
Pitanje da li neko uopšte zna da li ce se popravljati ulice ili moramo da zovemo Beograd put?
 
Слаба вајда ако се то пријави „Београдпуту“, мислим то иде траљаво и мега споро (пријављивао сам раније неке рупетине), то треба звати Дирекцију за изградњу Београда, 0112449494, па тражиш Бајића (мораш бити упоран, јер често није ту, али га је могуће добити) и реци шта су направили од околних улица. Што више нас пријави, већа је шанса да мрдну и поправе...
Ево и неколико данашњих сличица:
Ако неко зна, могао би да ми каже зашто се постављају ове цигле овако (ако није најбаналнији разлог да буду крута подлога за цеви)...



Ова раскрсница напредује много брже него што сам се надао пре три дана...









Ево и ивичњака који су помињани у претходном посту...



Uploaded with ImageShack.us
 
Da ne planiraju da stave gasovod tuda pa zato stavljaju te cigle zbog moguceg klizista?

Enivej,informator opstine zvezdara iz avgusta ove godine ima ovu zanimljivu stavku-

У име Градске општине Звездара Дирекцији за грађевинско земљиште и
изградњу града, Урбанистичком заводу и Секретаријату за урбанизам је
прослеђено неколико иницијатива за изменом важећих планова:
- израда плана генералне регулације (линијски план – инфраструктура и
саобраћајнице) насеља Миријево;
 
Vučko, našao sam da je ipak trebao da postoji razdelni pojas, evo citata i linka

"- Spajanjem sa Ulicom vitezova Karađorđeve zvezde građanima opština Zvezdara i Palilula biće obezbeđena daleko brža veza sa centrom grada - kaže Nenad Bajić iz Direkcije za građevinsko zemljište. - Projektovane su po dve saobraćajne trake u oba smera sa razdelnim pojasom u kome će se nalaziti betonski kolektor duži od kilometra kroz koji će teći Mirijevski potok. Na taj način sprečiće se njegovo zagađenje."

http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74.html:314989-Produzuju-Mirijevski-bulevar
 
Micigen":2ofqah8j je napisao(la):
Ne zovemo je mi bulevarom, to joj je zvanican naziv "Mirijevski Bulevar", koji do sada nije ni imao nikakve veze sa Mirijevom :D
Да, петља Хиподром, Аутопут за Нови Сад, све је кристално јасно...
 
На свим деловима градилишта ивичњаци су главно дешавање...



















Uploaded with ImageShack.us
 
Обожавам те беле ивичњаке. Дају неку ведрину улици.
 
Vrh