Šta je novo?

Metro

Vučko, samo napred druže. Ako ti išta znači, ima nas koji ne misle da je najbolje ćutati i trpeti.
 
Hvala na podršci Ink, svaka reč nam puno znači. Podvlačim da ovo nisam samo ja već veliki broj ljudi, ja sam samo onaj najdosadniji i najvidljivi. :kk: Ako mislite da je ovo zameranje čekajte da vidite akcije narednih dana :gobb:
 
Iskreno mislim da grešiš Vučko, imao si veoma dobar nastup na početku, lepo si se izražavao i sve dobro objasnio i sve to na diplomatski i umeren način i za to si dobio brojne pohvale na forumu pa tako i od mene.
Plašim se da ćeš sad ovakvim nastupom upropastiti sav trud uložen do sad jer se vise ne postavljaš kao saradnik tj savetnik u odnosu na vlast nego kao kritičar i neprijatelj a znaš kako se oni ponašaju kad neko krene takvim tonom sa njima.
Dobićeš samo ignore i spinovanje na svaku tvoju izjavu ako budeš krenuo agresivno na njih i na kraju nećeš ništa uspeti da promeniš.
Prijateljski savet samo.
 
Odluka nije moja već demokratska odluka većine članova udruženja, i poštujemo je. Moj lični stav je nebitan ;)
 
Pa dobro nije bitno da li si to ti ili odluka svih vas iz udruženja.
Svakako si shvatio poentu mog posta.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=874308#p874308:34xpaumy je napisao(la):
Labud » 24 Avg 2021 21:08[/url]":34xpaumy]Slažem se sa Spatiom, nije sve tako crno belo. Objektivno ovo je svinjac i nekompetencija, totalno neprimereno za jednu evropsku državu i moralo bi da se priča o ovako nečemu i izveštava. Realno doduše, neće nikoga preterano pogoditi ova vest, radili su i mnogo gore stvari pa se nije digao ustanak. Ovim se više napravila šteta nego dobro jer su ljudi u upravi žešći baksuzi koji će tek sad da se izinate i da nas iskuliraju. Ponekad stvarno bolje prećutati i trpeti manje zlo radi višeg cilja.
Znači ja onda treba da ćutim što će da se gradi u mom kraju, i što postoji velika šansa da se pokrene klizište, i ostanem bez krova nad glavom, kako bi se završio Prokop?

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=874322#p874322:34xpaumy je napisao(la):
spatiotecte » 24 Avg 2021 21:48[/url]":34xpaumy]Dobićeš samo ignore i spinovanje na svaku tvoju izjavu ako budeš krenuo agresivno na njih i na kraju nećeš ništa uspeti da promeniš.
Prijateljski savet samo.
Bilo je toga i u slučaju trolejbusa 28, pa šta je bilo na kraju? Vratili trolejbus.
 
Ne shvatate poentu. Politika ljudi...nažalost oni odlučuju i oni treba da se nateraju na dijalog i javnu raspravu....ovako neće sigurno...ionako je bio jako težak zadatak za udruženje...malo je reći čak i nemoguć zbog količine novca koja je u opticaju...sada je taj zadatak još i teži.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Antagonizacija gomile egomanijaka svakako nije ispravna odluka po pitanju ovog problema s metroom
 
Probali smo pružanjem ruke i radili stvari o kojima nismo ni obaveštavali javnost, taj pristup nije dao rezultate, stoga idemo na drugi način.
 
Kad vam je Vesić odgovorio da vaš predlog ne može da se sprovede u delo zbog vibracija ispod kliničkoj centra pa su pomenuli suludu ideju o nekim pokretnim trakama i eskalatorima kako bi se od gazele stiglo do kliničkog centra imali ste savršen kec u rukavu da im diplomatski i racionalno doskočite i objasnite da ako smetaju vibracije za pomeranje prve linije kako to da ne smetaju za treću liniju koju isti taj Vesić predlaže kroz Klinički centar?
Tu ste trebali da postavite fokus a i pričali smo o tome na forumu jer je cilj bio da se pomeri metro, ovako ste fokus pomerili na to da neka čistačica počisti onaj svinjac što je apsolutno nerelevantno za željeni cilj.
 
Samo napred Vučko, pusti ti ove što se na forumu jave na pola i što sve znaju bolje od vas...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=874345#p874345:2xe0vs34 je napisao(la):
spatiotecte » Tue Aug 24, 2021 9:44 pm[/url]":2xe0vs34]Kad vam je Vesić odgovorio da vaš predlog ne može da se sprovede u delo zbog vibracija ispod kliničkoj centra pa su pomenuli suludu ideju o nekim pokretnim trakama i eskalatorima kako bi se od gazele stiglo do kliničkog centra imali ste savršen kec u rukavu da im diplomatski i racionalno doskočite i objasnite da ako smetaju vibracije za pomeranje prve linije kako to da ne smetaju za treću liniju koju isti taj Vesić predlaže kroz Klinički centar?
Tu ste trebali da postavite fokus a i pričali smo o tome na forumu jer je cilj bio da se pomeri metro, ovako ste fokus pomerili na to da neka čistačica počisti onaj svinjac što je apsolutno nerelevantno za željeni cilj.

Ко каже да то није урађено? Објашњено је и на мрежама, и пред медијима, и у директној комуникацији са дотичним. Разбијени су сви аргументи о ескалаторима, вибрацијама, итд. Чак је пронађена и Малетинова студија о вибрацијама за Јовинов план где се показује да метро може ту да прође, наведено је више десетина примера из света где метро пролази поред или испод болница, итд.

То што није тај део допрео до неких, то не значи да се удружење није тиме озбиљно бавило. Удружење нема избор да искаже у етру све оно што жели, већ је принуђено да прихвати било чију понуду да би се појавили у медијима. Често се онда дешава да се од 20 минута разговора све исече на 5 минута онога што одговара наративу тог медија или се саопштење за медије не пренесе у целости, или уопште.

Фокус апсолутно није померен на чистачицу, то је само један догађај који је био занимљив медијима, па су га пренели. Вучко је само снимио видео и то је њима било занимљиво, није то био део никаквог саопштења удружења или било чега сличног. И медији и људи воле да виде "свињац" са помпезним насловом а аргументација око саобраћајних проблема је досадна и често нема ту прођу.

А мора се иначе признати да стање са кречењем, смећем и оним хаосом помало представља однос града према метроу и шта мисле о доприносу грађана. Ово је можда најзначајнији јавни увид у историји овог града по томе колики ће ефекат имати на свакодневницу свих грађана у њему деценијама, па чак и вековима, а они у том тренутку крече просторије и грађане дочекује хаос. Као да не очекују да ће се ико интересовати довољно да дође да види тај план, да види шта раде са нашим новцем, нашим градом и нашим временом.
 
ма само оштро. када се види да неће да сарађују ако се иде фино, онда мора оштро
 
Mislim da su stanice u Požeškoj preblizu, na svega 600 700 m. Mogli su ovu kod Rode da povuku bliže tramvajskoj okretnici. Za stanicu kod Ade sam se iznenadila, mislila sam da će više biti ka mostu a zapravo je kod šećerane što je odlično. Stanica Trgovačka isto dobra pozicija.

Što se tiče udruženja milsim da je bolje bilo da su se fokusirali na krak iz Žarkova, više bi ljudi bilo zainteresovano, ovako pola Beograda nema pojma ni da Prokop postoji.
 
Pa to i jesu dve glavne stavke, Prokop/KCS i potez Vidikovac-Labudovo brdo-Petlovo brdo. Nažalost mi se dižemo samo kad nam baš gori svima pod dupetom (julski protesti prošle godine).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=874467#p874467:3c0x1t7f je napisao(la):
11030 » 25 Avg 2021 13:37[/url]":3c0x1t7f]Mislim da su stanice u Požeškoj preblizu, na svega 600 700 m. Mogli su ovu kod Rode da povuku bliže tramvajskoj okretnici. Za stanicu kod Ade sam se iznenadila, mislila sam da će više biti ka mostu a zapravo je kod šećerane što je odlično. Stanica Trgovačka isto dobra pozicija.

Što se tiče udruženja milsim da je bolje bilo da su se fokusirali na krak iz Žarkova, više bi ljudi bilo zainteresovano, ovako pola Beograda nema pojma ni da Prokop postoji.
A druga polovina ni ne zna da će biti potpuno zaobiđeni sa metroom.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=874479#p874479:3c0x1t7f je napisao(la):
Labud » 25 Avg 2021 14:14[/url]":3c0x1t7f]Pa to i jesu dve glavne stavke, Prokop/KCS i potez Vidikovac-Labudovo brdo-Petlovo brdo. Nažalost mi se dižemo samo kad nam baš gori svima pod dupetom (julski protesti prošle godine).
Za neke stvari da, ali glavni problem je što mnogi ljudi ne veruju da će se neke stvari zaista i desiti. Pa tako i sada mnogi koji znaju za metro plan i usklađenje linija gradskog prevoza sa istim, ne veruje da će se linije skratiti, da to jednostavno ne može da se desi, da su linije potrebne građanima i da nisu toliko ludi da ih skraćuju, te da zato ne treba ništta preduzimati ni po tom pitanju, a kada se to bude ipak desilo, kao što je bio slučaj sa trolejbusima, onda će im opet neko drugi biti kriv.
 
A druga polovina ni ne zna da će biti potpuno zaobiđeni sa metroom.

Zna nego misli da od ovog nema ništa, da se neće ni graditi pa se ne uzbuđuje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=874467#p874467:62zt63h6 je napisao(la):
11030 » Сре Авг 25, 2021 12:37 pm[/url]":62zt63h6]Mislim da su stanice u Požeškoj preblizu, na svega 600 700 m. Mogli su ovu kod Rode da povuku bliže tramvajskoj okretnici. Za stanicu kod Ade sam se iznenadila, mislila sam da će više biti ka mostu a zapravo je kod šećerane što je odlično. Stanica Trgovačka isto dobra pozicija.

Što se tiče udruženja milsim da je bolje bilo da su se fokusirali na krak iz Žarkova, više bi ljudi bilo zainteresovano, ovako pola Beograda nema pojma ni da Prokop postoji.
Станица Ада је у Шећерани због бившег складита НИСа где се очекује новоградња.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=874467#p874467:3icixmao je napisao(la):
11030 » 25 Aug 2021 12:37 pm[/url]":3icixmao]
Što se tiče udruženja milsim da je bolje bilo da su se fokusirali na krak iz Žarkova, više bi ljudi bilo zainteresovano, ovako pola Beograda nema pojma ni da Prokop postoji.
Dobro primećeno, ali ako se Prokop i Klinički centar Srbije sada ne povežu prvom linijom neće praktično nikada, bar ne za života većine nas forumaša. I sami smo primetili da na terenu radimo PR i za Grad i za Železnice jer ubeđujemo ljude da će se graditi metro, a dobar deo građana je osnovano skeptičan u tu tvrdnju.

Inače, i dnevne novine Nova su prenele vest sa jučerašnjeg javnog uvida

240684470_3001211430135439_2462225861110157685_n.jpg
 
Znajući ovu garnituru i probisvet okupljen oko nje, nemam nikakvih sumnji da je ovaj cirkus sa molerajem i premetačinama dok traje ''javni uvid'' namerno osmišljen i sproveden.
 
Ionako je javni uvid pro forme pa što ne okrečiti, leto je, godišnji su. Meni je baš drago da ste objavili ovo jer pokazuje količinu bahatosti, nepoštovanja sugrađana itd. Ne mislim da je pucanje u nogu i da će nešto promeniti oko vaše akcije. Možda će imati više sluha sa drugom linijom jer ona nije investitorska pa je veća šansa da je podrede javnom interesu.
 
Vrh