Šta je novo?

Metro

Вучић присуствовао представљању пројекта метроа у Београду

БЕОГРАД, 17. новембра 2016. (Бета) - Премијер Срије Александар Вучић присуствовао је данас у Скупштини Београда представљању пројекта градског метроа, саопштила је Канцеларија за сарадњу с медијима Владе Србије.

Презентацији су присуствовали и градоначелник Београда Синиша Мали, амбасадорка Француске у Србији Кристин Моро, као и представници француских компанија Алстом и Ежис (Егис) и француског министарства финансија.Представљен је стратешки план интегрисаног система саобраћаја у Београду, који садржи и предлоге линија метроа.

Тај план саобраћаја града обухвата детаљну анализу кретања становништва и пројекцију раста популације у Београду у наредним годинама, као и основне елементе интегрисаног транспортног модела, на основу кога ће бити настављена даља српско–француска сарадња.

Вучић је истакао је да је један од стратешки важних пројеката управо изградња метроа у Београду и да ће то значајно допринети квалитету живота његових грађана, наводи се у саопштењу.

Представници Града Београда и влада Србије и Француске потписали су крајем 2011. године уговор о почетку пројекта београдског метроа.

Тада је саопштено да је планирано да студију изводљивости уради француска пројектантска кућа Ежис рејл, док би у изградњи метроа учествовала компанија Алстом транспорт која је током 70 година постојања изградила више од 40 метро система у свету.

Метро би, како је предвиђено, био независни шински систем чија траса би се у старом делу града кретала под земљом, а тамо где је могуће по површини, с тим да се не би преклапала са осталим врстама саобраћаја.

Прва линија метроа требало би да води од Устаничке улице до Творничке улице у Земуну, друга траса да иде од Бановог брда до Правног факултета, а веза две линије била би код новог моста преко Саве, одакле би се линија можда продужила до Блока 45.


Ето. То је практично оно што је уцртано у ГУП-у. Само не знамо шта је "нови мост преко Саве".
 
Верујем да је нови мост - буџевина Бранковог моста. То је као у ГУП-у и као у Ежису. Разлика од те студије је вођење друге линије до Правног, што је грешка: пренатрпаће прву линију од Правног до центра (новинар Бете који је писао извештај је очигледно погрешио, написавши да ће се прве две линије сећи код моста, пошто је очигледно да ће се сећи код Правног, а то "код новог моста" - верујем код Ушћа - јесте место одакле ће се од прве линије рачвати крак ка Блоку 45).
 
Gospodine Radovicu, kako ste zadovoljni danasnjom prezentacijom u Nemanjinoj, da li ce idejeno resenje zadoviljiti Vase potreba za transportom kada budete dolazili na odmor u Vasu novu nekretninu?
 
Posto nisu metro liniju produzili do Panceva ovo je osudjeno na fail.

Bar ali bar jednu liniju da su uradili Trg republika - Bela stena ovo zaista ne moze vise ovako.
 
@Dex87
Objasni mi kako mislis da produze metro liniju do Panceva kada mi metro jos ni nemamo?
Verovatno mislis na gradsku zeleznicu, tj BG:Voz.
 
Moram priznati kako sam se vrlo dobro zabavio. :mrgreen: Šta ćete, povukao me je onaj post od pre nekoliko dana sa naslovom "Ekskluzivno".
A sada se najiskrenije izvinjavam svima koji su morali da trknu do apoteke po Bensedin.
 
Pozdrav svima!

Evo najsvežije vesti na Blicu:

http://www.blic.rs/vesti/beograd/master ... ro/01tkc2r

Opet isprazno i ništa konkretno.

Ima i novinarskih bisera (a može biti i da su napredni biseri): Vizibiliti studija.

Nikad bliži metrou

Beograda, situcija mnogo bolja nego što je bila i mogu da kažem da nikad nismo bili bliže izgradnji metroa. Vizibiliti studija, dokumenti i sva priprema traju oko dve i po godine, nakon čega može da se počne sa izgradnjom. Francuska delegacija boraviće danas i sutra u Beogradu, analiziraće celu trasu i neophodne elemente da bismo dali ponudu u vezi s finansiranjem i načinom rada, nakon toga ćemo se ponovo sastati i nadamao se u narednih nekoliko meseci završiti posao – kazao je Siniša Mali.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=417196#p417196:3oaz5oy5 je napisao(la):
DzonTravolta » 17 Nov 2016 03:11 pm[/url]":3oaz5oy5]Moram priznati kako sam se vrlo dobro zabavio. :mrgreen: Šta ćete, povukao me je onaj post od pre nekoliko dana sa naslovom "Ekskluzivno".
A sada se najiskrenije izvinjavam svima koji su morali da trknu do apoteke po Bensedin.

Igore i ostali admini,

Kada cete poceti da banujete ljude na neko vreme?

Ne kapiram razloge da raznorazni dosadni likovi blavore i troluju. Da li se mi nadmecemo sa nekim forumom u posetama ili sta!?

Ne vidim razlog da se postuje, ako nema sta da se kaze, ili ako se govori o ociglednim stvarima.

Pogledajte npr stomatologovu impresivnu i minucioznu analizu par postova gore...

Vase diskrecino pravo, da ne kazem i obaveza, kao admina i jeste da uklanjate zito od kukolja. Pa kome se ne svidja vasa selektivna pravda - ima diljem interneta vec gde da se raspline.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=417196#p417196:1folbv1u je napisao(la):
DzonTravolta » Čet Nov 17, 2016 3:11 pm[/url]":1folbv1u]Moram priznati kako sam se vrlo dobro zabavio. :mrgreen: Šta ćete, povukao me je onaj post od pre nekoliko dana sa naslovom "Ekskluzivno".
A sada se najiskrenije izvinjavam svima koji su morali da trknu do apoteke po Bensedin.
Takvo ponasanje je nedopustivo i steti ugledu foruma pogotovo zato sto si na pitanje odakle informacija odgovorio "imam svoje izvore" tj obmanuo si sve koji prate temu.

Sve postove koji su bili dezinformacija i odgovore na njih sam obrisao.


Inace u vesti koju je objavio beoinfo i blic kljucno je sledece:
Očekujem da ćemo u narednih nekoliko meseci raditi zajedno na vizibiliti studiji i da ćemo vrlo brzo pred građane Beograda i Srbije izaći sa konkretnim planom izgradnje metroa.
 
Francuzi došli da vide BG metro, ovo su trase
Gradonačelnik Beograda Siniša Mali izjavio je da glavni grad nikada nije bio bliže izgradnji metroa.
...
Metro bi, kako je predviđeno, bio nezavisni šinski sistem čija trasa bi se u starom delu grada kretala pod zemljom, a tamo gde je moguće po površini, s tim da se ne bi preklapala sa ostalim vrstama saobraćaja.

Prva linija metroa trebalo bi da vodi od Ustaničke ulice do Tvorničke ulice u Zemunu, druga trasa da ide od Banovog brda do Pravnog fakulteta, a veza dve linije bila bi kod novog mosta preko Save, odakle bi se linija možda produžila do Bloka 45.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2016&mm=11&dd=17&nav_id=1200436
 
Метро би, како је предвиђено, био независни шински систем чија траса би се у старом делу града кретала под земљом, а тамо где је могуће по површини, с тим да се не би преклапала са осталим врстама саобраћаја.

Прва линија метроа требало би да води од Устаничке улице до Творничке улице у Земуну, друга траса да иде од Бановог брда до Правног факултета, а веза две линије била би код новог моста преко Саве, одакле би се линија можда продужила до Блока 45.

Znači, izvučeni BELAM iz naftalina, ovaj put sa potpuno nezavisnim trasama :bash:

Mapa-metroa-u-Beogradu.jpg
 
Сад нам дефинитивно ништа није јасно. Макишко поље - Панчевачки мост, или Баново брдо - Правни факултет?

Новинари су полудели.
 
Kako sam pripremao post, pisalo je Banovo Brdo -Pravni. U momentu su promenili istu vest u Makiško polje - Pančevački most.
 
@Pantograf
Pa koliko sam shvatio prva linija ce ici od Makiskog polja preko BnV i dalje ka Trgu Republike-29og novembra do Pancevackog mosta dok ce druga linija biti ona stara prva linija od Ustanicke do Zemuna, sto znaci da ce tacka ukrstanja 2 linije biti Trg republike.
 
Tako je, on ce verovatno biti spojen nekom trecom linijom Studentski Trg-Slavija-Prokop.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=417216#p417216:2tdal8eb je napisao(la):
spatiotecte » 17 Nov 2016 04:17 pm[/url]":2tdal8eb]Tako je, on ce verovatno biti spojen nekom trecom linijom Studentski Trg-Slavija-Prokop.

Или рачвањем прве линије Ташмајдан - Славија - Прокоп - ...Бањица, што сам и прогнозирао (на другој страни рачвала ка Блоку 45)..

Ово ништа не ваља, ако је тачно. Обе железничке и главна аутобуска станица остале би нам без метроа, ко зна до када!
 
spatiotecte":3clx97jw je napisao(la):
@Dex87
Objasni mi kako mislis da produze metro liniju do Panceva kada mi metro jos ni nemamo?
Verovatno mislis na gradsku zeleznicu, tj BG:Voz.
Aman Beovoz, to je sve isti djavo... Mozes da ga krstis kako hoces
Ja se ne zanosim tim metro fazonima, mene zanima sad sta ce biti i kako ce biti.
 
Linija makisko polje pancevacki most je postojeca pruga oko kalemegdana sta vam nije jasno
 
direktor":qv61lmu6 je napisao(la):
Linija makisko polje pancevacki most je postojeca pruga oko kalemegdana sta vam nije jasno
To sto ne znamo da li ce biti pravi metro ili neka light verzija.
 
Vrh