Šta je novo?

Metro

Mislim da mozes da racunas na pomoc skoro svih nas koji smo redovno ovde na forumu jer se ako se ne varam (a ne varam se nikad :D) svi slazemo da nam je potreban taj famozni metro.
 
Naravno. Samo reci u kom smislu ti treba pomoć...šta treba da se uradi, ja nisam baš puno upućen u pravljenje sajtova, ali bih rado pomogao i usput naučio. ;)
 
Inace neko je rekao kako bi bilo lako odraditi metro na vozdovcu posto bi se koristio neki cut and cover metod (sto sam razumeo kao, odkopaj zakopaj, znaci ne mora da se busi ispod zemlje). Anyway, po sredini bulevara oslobodjenja su zasadjeni platani koji su sada ogromni, a moguce i da su pod nekom zastitom tako da sumnjam da bi ta ideja mogla da se sprovede na taj nacin, ukoliko sam dobro razumeo samu tehniku.

p.s. same stanice bi morale da budu u v.stepe jer dosta ljudi ne zeli da se muci da se penje od bulevara oslobodjenja do stepe.
 
@shmeksi & Senke
Hvala za link. Mislim da sto se platana tice, mislim da ne bi bio nikakav problem izmestiti ih privremeno dok se izvode radovi i posle ih vratiti - to bi inace i moralo tako da se uradi po zakonu, ali eto nam domaceg zadatka, posto mislim da je pitanje validno i za druge deonice metroa

@spaciotecte
Na sta konkretno mislis?
 
Metro nije nikad planiran da ide kroz bulevar Oslobođenja već kroz ulicu Vojvode Stepe, tako da za platane nema brige. I prva ideja metroa iz 1938. godine je predviđala trasu kroz Vojvode Stepe.
 
Siniša":2rsb0xjw je napisao(la):
Metro nije nikad planiran da ide kroz bulevar Oslobođenja već kroz ulicu Vojvode Stepe, tako da za platane nema brige. I prva ideja metroa iz 1938. godine je predviđala trasu kroz Vojvode Stepe.
To nisam ja rekao, vec je neko napisao da nije problem pustiti kroz bulevar oslobodjenja zbog te cut and cover tehnike, pa sam se ja samo nadovezao na taj post.

Prvi put cujem da je postojao plan iz 1938. znam za onaj iz 70-tih. Da li neko ima neke slicice, sajtove ili podatke o tom iz 1938.?
 
Nije problem shmeksi, ionako kroz bul. Oslobođenja nema toliko navale putnika već kroz V. Stepe.
Imam taj plan i postavit ću ga, radi se o razmišljanju jednog saobraćajnog inžinjera. Zanimljivo je kakve su neki ljudi u to vreme imali smele ideje.
 
Kao što sam obećao, evo plana iz 1938 i zanimljivog teksta iz Beogradskih opštinskih novina br. 3, 1938. godina. Autor je Ratimir D. Nikolić.


Nadam se da nisam udavio...
 
shmeksi":279yfjjq je napisao(la):
Koliko sam video, to su mahom ili čak isključivo alatke za menadžment softverskih projakata, imaju i version control i ticket system i sve redom, što nama pod milim bogom ne treba. Nama bi najobičniji Wiki sistem radio posao (za sakupljanje i organizovanje materijala) + neki blog za novosti i forum za diskusije. Forum evo ga ovde, blog moze da se registruje očas posla bilo gde, a za Wiki izaberemo jedan sa ovog spiska: http://www.wikimatrix.org. Koliko sam video, treba ti PHP modul na serveru i neka baza, što ovih dana manje-više svi hosting paketi imaju. Ako treba da se instalira negde dok se inicijativa ne razvije toliko da registrujemo poseban sajt i platimo hosting prostor, možemo da ga instaliramo kod mene na serveru... Ili ne znam da li bi Stevi bilo OK da nas hostuje? Nešto tipa http://www.beobuild.rs/metro?
 
Pa ideja je da je ovo zamisljeno upravo kao softverski projekat - tj. imace i version control, i ticket system.. Znaci, pravicemo white paper, te ce biti razlicitih verzija tih dokumenata kao i razlicitih "problema" sa njima za koje mogu da se izdaju tiketi.. sad, ne znam da li postoji neki alat koji nije za softverske projekte ali koji to radi...
 
Vlada Kalif":j7uznxxk je napisao(la):
Ili ne znam da li bi Stevi bilo OK da nas hostuje? Nešto tipa http://www.beobuild.rs/metro?
Najverovatnije ću i hostovati, pre svega i što je ideja potekla odavde a i forum je dobra platforma. Plus može da zainteresuje još ljudi, moj jedini uslov je da se ozbiljno pristupi celoj stvari.
 
Siniša":3pasgacb je napisao(la):
Gde si bre udavio, ovo je super stvar i dokazuje da je ovaj grad ipak imao ljude koji su imali viziju. U takvim slucajevima volim da citiram Teodor Levita: "Buducnost pripada ljudima koji uocavaju mogucnosti pre nego sto one postanu ocigledne)".
 
Evo malo gužve od danas..
DSC_0589.JPG


DSC_0590.JPG


DSC_0592.JPG


možemo samo da sanjamo.. :(
 
Liči mi na Roscoe street station, iz prvog Max Payne-a :)

Stevo , razmisli o preuređenju sekcije radionice, jer ako ovaj projekat sa metroom uspe (a siguran sam da hoće) ljudi će se navaditi da rade i manje projekte za pojedine delove grada. Bilo bi dobro da pre navale postoji metodologija, objedinjen sistem rada i unificiran dizajn svakog projekta.

Recimo, postoji realna potreba grada (ili dovoljan broj zainteresovanih da to rade), postavi se oglasna tabla u radionici gde ljudi mogu da se prijave da učestvuju u pojedinom projektu. Zatim treba da postoji procedura izbora project managera (između prijavljenih korisnika) i metodologija podele posla. Nekoliko jednostavnih pravila može na duži rok neutralisati mnoge potencijalne glavobolje. :dil:
 
Čini mi se da je naše podzemno stajalište Karađorđev park ,lepše od ove Metro stanice u Londonu a o Vuku da ne pričam i New York bi pozavideo :kk:
 
Da stavim u odgovarajuću temu:
http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1330650
...Што се метроа тиче, позваћемо људе из великих градова Европе који имају развијене метро системе да нам кажу који је по њиховом мишљењу најреалнији концепт за Београд. Наравно, за опредељивање ће бити веома важна и његова цена – рекао је Драган Ђилас.
Ne znam kako vama, meni ova izjava nema smisla :/
 
Izjava je OK ako se podrazumeva da nema povratka na koncept LRT :notok: To nikako a ukompovanje Beovoza sa Metroom to :kk:
 
Vrh