Šta je novo?

Mediji u Srbiji (TV, Novine, Internet, Radio..)

Brate, znas li ti koliko oni imaju zaposlenih i koji je procenat medju njima koji bas nista ne rade?

Ok, vole ljudi Bolji zivot, ta serija traje pola sata, sat ili koliko vec, sta cemo sa ostalih 23 sata ili vise?

Mislim, ok, imaju i oni nesto dobro, ali najbolje da nemaju nista i da je samo Dnevnik, Bolji zivot i skupstina. Procenat i kvalitet su smesni.
 
Da bi RTS bio kvalitetna televizija, da bi pravili dobar program, izveštavali nezavisno i neutralno obrađivali teme od značaja za društvo-trebalo bi da imaju 3x veću pretplatu.

Da to indijanski narod ove zemlje hoće i da zaista ima potrebu za takvom televizijom.

Avaj.. prosečnog Srbina zabole ćošak za tako nečim, on će pre da nasedne na priče ološa Vučića kako treba ukinuti pretplatu i kako će on to da reši, da se ne globi narod, navodno..

Taj glupko od prosečnog Srbina ne kapira da time ološ Vučić samo reže krila jednoj potencijalno nezavisnoj i kvalitetnoj televiziji, koju će onda on da drži za jajca i radi sa njom šta hoće i udeljuje joj iz budžeta koliko hoće... pa ako ga ne slušaju-nema para, a ako ćute, repriziraju, lažu i poltronišu-ima para iz budžeta.

Da sada pitaš prosečnog Srbina-da li biste plaćali 3x veću pretplatu, da RTS ne zavisi od milostinje vlasti, da izveštava kako treba, ima prave političke emisije itd-pa svi bi graknuli-aaaa, neeee, lopoviiii, neću plaćam, aaaa...

Kakav narod, takva vlast, takva javna televizija - glupa, lažljiva i nekvalitetna..
 
Imaju i sada dovoljno para, tako bi samo imali 3 puta vise da stave u svoje dzepove.

A nek skresu broj zaposlenih ako im je do vise novca, tamo 95 ljudi igra preferans ceo dan. Pricamo o nekoliko hiljada ljudi.
 
Neki ljudi u Srbiji ne kapiraju da kad imaš finansijsku crnu rupu, koliko god ti para sasuo u nju, nećeš je zapušiti. Čak naprotiv, samo će postati još veća.

To je kao ona priča "treba poslanicima, ministrima i slični visokim funkcijama da se daju abnormalno velike plate jer onda neće krasti". Netačno. Krašće i onda.

Jedino rešenje za oba su transparentnost, stroga kontrola i jaja na panj kad god se nešto zloupotrebi. A tovarenje takvih parama je bukvalno gašenje vatre benzinom.

I da, imaju sasvim dovoljno para i ovako.
 
Izjaviti da bi trebalo 3 puta povecati pretplatu kako bi bio kvalitetniji program je isto kao izjaviti da bi investitori gradili kvalitetnije zgrade da im grad pokloni zemljiste, donira materijal, i jos kupi pride bmw mx5 kako bi lakse nagledali radove.
Daj, daj , daj samo daj.
 
РТС колико год да је лош програмски и са очајном финансијском политиком, и даље је најбољи медији у Србији.
Проблем што РТС није независан је истог порекла зашто нису ни судство, тужилаштво, полиција, разне инспекције.
 
Televizija može da bude nezavisna samo ako ima nezavisan izvor finansiranja i ako ne zavisi od državnog budžeta.

Oni ne smeju da obrade nijednu škakljivu temu, niti da naprave normalnu političku emisiju, jer će im Vučić odmah zavrnuti slavinu, a narod, evo i ovde vidimo, neće da plaća dovoljno da bi gledao kvalitetan program, niti da bi imao kvalitetno informisanje.

Želi se nešto dobro, a ne želi se da se gurne ruka u novčanik.

To ne može..
 
Televizija može da bude nezavisna samo ako ima nezavisan izvor finansiranja i ako ne zavisi od državnog budžeta.

Oni ne smeju da obrade nijednu škakljivu temu, niti da naprave normalnu političku emisiju, jer će im Vučić odmah zavrnuti slavinu, a narod, evo i ovde vidimo, neće da plaća dovoljno da bi gledao kvalitetan program, niti da bi imao kvalitetno informisanje.

Želi se nešto dobro, a ne želi se da se gurne ruka u novčanik.

To ne može..
Nije tačno, može da ima do sutra nezavisno finansiranje ako članove upravnog odbora i rukovodioce postavlja vlast...
 
Iz budzeta se izdvaja 9 miliona dinara godisnje za RTS i RTV, to se lako nadomesti otpustanjem par hiljada ljudi koji su nepotrebni i ne rade nista.

I jos ostane para.





Mada, ne vidim sta to menja jer i pretplata ide preko drzave, mogu uvek da te ucenjuju da ce je ukinuti.

Verovatno Vucic pare od pretplate predstavlja kao novac koji im on licno daje.

Ako nije to do sad smislio, smislice.
 
РТС колико год да је лош програмски и са очајном финансијском политиком, и даље је најбољи медији у Србији.
Проблем што РТС није независан је истог порекла зашто нису ни судство, тужилаштво, полиција, разне инспекције.
Iskreno, sad kad razmislim pošto i ne gledam tv, jedino RTS nekad uhvatim nešto da odgledam da me zanima, Slagalica, Ovo je Srbija, SAT... Nisam razmišljao o tome jer me nekako uvek vuče RTS = Država = Politika, ali sad kad razmislim... Ako neko gleda išta na RTS-u i žao mu je što daje 300din, a nije mu žao za par hiljada za kablovskog operatera onda... Ja sad gledam pošto mi je istekao ugovor sa SBB-om i hoće da povećaju pretplatu 10%, a ne gledam TV, da predjem na nekog drugog operatera. Ali i dalje nije opravdanje za RTS da nemaju kvalitetniji program jer 300din daju bukvalno SVI u Srbiji, a kablovsku nemaju svi.
 
Nije tačno, može da ima do sutra nezavisno finansiranje ako članove upravnog odbora i rukovodioce postavlja vlast...
Normalno, nezavisno finansiranje je samo jedna, ali najbitnija karika u lancu koja mora da funkcioniše da bismo imali kvalitetan javni servis..
 
Evo kako je izgledao Pink za vreme omrazenih zutih:


Voditeljka nije raspala botoksirana kur*etina, Psiho kao opozicionar direktno diskutuje 1,5 sat sa predstavnikom vlasti.
Jel ima i dalje neko da misli da su svi oni isti ?
 
Evo kako je izgledao Pink za vreme omrazenih zutih:


Voditeljka nije raspala botoksirana kur*etina, Psiho kao opozicionar direktno diskutuje 1,5 sat sa predstavnikom vlasti.
Jel ima i dalje neko da misli da su svi oni isti ?
Jedino bezobrazni botovi i potpuno lobotomirane ovce
 
Ja sam davno napisao na temi o izborima da je u Srbiji posle petooktobarskih promena, tek začeta demokratija, ona je bila krhka i trebalo ju je održavati i hraniti najpre mlekom, pa onda čvstom hranom, kao što reče apostol Pavle u nekoj od svojih poslanica.
Na žalost 2012. godine je sve to uništeno i Srbija je vraćena u neke daleke devedesete godine.
Danas ima N1 i Nova, ali na kablovskoj, i to kod omražene Šolakove United medie, daleko je to od običnih ljudi. Pa samo ovaj video dovoljno govori koliko je pink i kao i svi ostali mediji pod kapom ove vlasti srozan na najniže moguće grane.
 
Nije vraćena u devedesete, sada je mnogo gore.. devedesetih su bar postojale slobodne lokalne televizije.
To je zato što su na tom lokalu nekad živeli slobodni ljudi kao u pančevu recimo gde je crno-crvena koalicija pala jos 1996 pa je tad tv pancevo bio toranj slobode koji se gledao dokle god je mogao da se uvati antenom...
Danas 2024 posle 10 godina ponvljenih crveno-crnih pancevo je vise od 50% glasalo za vlast sto je pre skoro 30god bilo nezamislivo (jeste da su to parlamentarni i pokrajinski ali ja ni na nastupajucim lokalnim ne ocekujem bitno drugaciji rezultat), dok je tv pancevo srozan na nivo happy tv koga vodi pajdoman koga zovu "igla"
 
На страну информативни програм, да ли гледате забавни или образовни програм на другим каналима осим на РТСу?
 
Iz budzeta se izdvaja 9 miliona dinara godisnje za RTS i RTV, to se lako nadomesti otpustanjem par hiljada ljudi koji su nepotrebni i ne rade nista.
Ajde proveri podatak.
Za 9 miliona dinara godišnje imaš 10 radnika na minimalcu.
Kad smo kod tih "hiljada" zaposlenih, daj mi tačan podatak koliko imaju radnika, ja ne mogu da nađem.
Inače, toga ima svuda, tih virtuelnih radnika.
Moj gazda drži na plati svoje dvoje dece i još dvoje nama nepoznatih ljudi. Naravno niko od njih ne radi.
Šta ćeš, dobra duša, voli da pomogne.
Što reče neko, bitna je kontrola.
Evo npr. na železnici nema ophodara, stanice i PP neposesnuti nema ljudi za turnuse, a Gumenjara puna.
 
Ajde proveri podatak.
Za 9 miliona dinara godišnje imaš 10 radnika na minimalcu.
Kad smo kod tih "hiljada" zaposlenih, daj mi tačan podatak koliko imaju radnika, ja ne mogu da nađem.
Inače, toga ima svuda, tih virtuelnih radnika.
Moj gazda drži na plati svoje dvoje dece i još dvoje nama nepoznatih ljudi. Naravno niko od njih ne radi.
Šta ćeš, dobra duša, voli da pomogne.
Što reče neko, bitna je kontrola.
Evo npr. na železnici nema ophodara, stanice i PP neposesnuti nema ljudi za turnuse, a Gumenjara puna.
Nadam se da možeš da pojmis razliku između tvog gazde privatnika koji o svom privatnom trosku fiktivno zaposljava nekog (osim ako nije od onih kobajagi privatnika sto u stavri isisavaju drzavni budzet kroz namestene tendere) i nekog stranačkog smrde koji kao v.d. direktorcic o trosku SVIH GRAĐANA "zaposljava" svoju rodbinu ili stranačke botove sa ne rade ništa a sa primaju drzavne plate - e to je ovde poenta
 
Nisu oni fiktivno zaposleni, oni stvarno kao rade, samo sta ima kk u 2024. godini 3000 ljudi da uredjuje par televizija i radio stanica.

To je ono, tonac, pomocnik tonca, pomocnik pomocnika tonca, sekretarica tonca i kafe kuvarica tonca.

To sto danas radi jedan covek i laptop, tamo ,,radi'' 20 ljudi.

Banite malo da ih vidite kako to sve izgleda.
 
Nisu oni fiktivno zaposleni, oni stvarno kao rade, samo sta ima kk u 2024. godini 3000 ljudi da uredjuje par televizija i radio stanica.

To je ono, tonac, pomocnik tonca, pomocnik pomocnika tonca, sekretarica tonca i kafe kuvarica tonca.

To sto danas radi jedan covek i laptop, tamo ,,radi'' deset ljudi.

Banite malo da ih vidite kako to sve izgleda.
"Kao" rade...
 
Nisu oni fiktivno zaposleni, oni stvarno kao rade, samo sta ima kk u 2024. godini 3000 ljudi da uredjuje par televizija i radio stanica.

To je ono, tonac, pomocnik tonca, pomocnik pomocnika tonca, sekretarica tonca i kafe kuvarica tonca.

To sto danas radi jedan covek i laptop, tamo ,,radi'' 20 ljudi.

Banite malo da ih vidite kako to sve izgleda.
Slažem da je 2600 radnika (podatak sa interneta) mnogo, ali baš da može jedan da radi još na laptopu, nw budi smešan.
Prvo, laptop se apsolutno ni u jednom industrijskom procesu ne koristi, pa ni na tv-u. Možda nešto na terenu samo.
Drugo, za bilo koji proces rada su nephodni ljudi. Npr. pomoćnik tonca namešta mikrofone u studiju i bubice gostima.

Opet ja poredim sa železnicom.
Čak i da je potpuno automatizovan proces upravljanja vozovima i čitavim sistemom, pa čak i kontrole ulaska putnika, moraš da imaš ljude.
Iako, kao što ti kažeš, "to može 1 sa laptopom".
Pogotovo sa laptopom. Sigurno.

Kao što na železnici nije kljulan trošak to što imaš par ljudi u smeni na svakoj stanici, tako ni na tv-u nije glavno rasipanje para na par ljudi viška.
Nisu ljudi u proizvodnji problem. Problem je na drugom mestu.

Nadam se da možeš da pojmis razliku između tvog gazde privatnika koji o svom privatnom trosku fiktivno zaposljava nekog (osim ako nije od onih kobajagi privatnika sto u stavri isisavaju drzavni budzet kroz namestene tendere) i nekog stranačkog smrde koji kao v.d. direktorcic o trosku SVIH GRAĐANA "zaposljava" svoju rodbinu ili stranačke botove sa ne rade ništa a sa primaju drzavne plate - e to je ovde poenta
Ja ne pravim razliku, jer i jedno i drugo je totalno pogrešno.
Nije problem da gazda zaposli svoje dete, ali da to dete zaista radi.

Kod nas su sve firme nečije. Privatne su gazdine, a državne stranačke.
Firma je firmina, a vlasnik je vlasnik.
 
Vrh