Šta je novo?

Mediji u Srbiji (TV, Novine, Internet, Radio..)

Izvor: Linkedin

1697527279040.jpg
 
To su ovi sa konjuktivitisom :ROFLMAO:
 
Ajmo jos jedan pokusaj.

Jel se pojavilo nesto normalno u Srbiji?

Ne trazim nista specijalno, npr. trenutno bih voleo da vidim kako je proslo kampovanje nocas... kakva je situacija u centru, sta je blokirano, posto moram u 14h da sam na Dorcolu... koliko su svi nasi kosarkasi osim jokica dali poena nocas...

Samo trazim da mi ne pripadne muka kao kad otvorim Novu, N1 ili Danas. O ovim Srbin info-ima da ne pricam. A o rezimskim medijima tek da ne pricam.
 
На жалост након продаје, или боље речено крађе злоупторебом новца узурпираног Телекома, телевизија Прва и Б92 наш медијски простор је остао много осиромашен. Те телевизије су преносиле све догађаје прилично објективно и непристрасно.
Што се тиче Нове и Н1, слажем се да су пристрасне и још више острашћене, имају неку своју агенду која је у нескладу са нашим менталитетом, али не могу их никако сврставати у исти кош са режимским. Имају квалитетних емисија, професионално одрађених, а и код ових острашћених емисија могу да се ископају суве инфромације. Генерално могу рећи да ме је режим натерао да гледам њих укидањем објективних горе поменутих Прве и Б92 и урушавањем РТС-а који је ипак био много бољи непосредно пре СНС ере. Од осталих могу рећи да је Euronews Србија нешто објективнији, али су некако бледи, имају јако малу гледаност и свакако гледају да се на замерају много са режимом.
 
N1 je mracna televizija, od koje se osecam lose posle 5 minuta, Nova je tabloidno klikbekt smece od koga mi isto pripadne muka.

Nebitno uopste da li su ostrasceni ili ne. Kvalitet je slab, a prica koju furaju odvratna. Samo bljuvotine, Vucic, Vucic, jos Vucica, bljuvotine, kriminal, prevare, ubistva... Ajde da su to neki ozbiljni tekstovi nego uglavnom tabloidna sranja. A i da su ozbiljni, saraj malo, brate, sto bi rekao Milanovic. Nije sve tako crno.

Evo jedan od dokaza mracnjastva sa ciljem zastrasivanja naroda

1000002187.jpg


1000002186.jpg



Slucajno? Ne bih rekao.
 
Da li je rts pominjao šta u dnevniku povodom toga da je celokupna redakcija NIN-a podnela ostavke i napustila naš najbolji nedeljni list?
Znam da u dnevniku objavljuju i uži izbor za NINovu nagradu, ali me ovo interesuje? Ili su i oni specijalizovani za lepe vesti.
 
Sumnjam... Zašto bi kadrovske promene jednog lista bile od interesa za rts. Javni servis se bavi ozbiljnim stvarima od interesa za celo društvo.
 
Па наравно да јесте, сви знамо да се облик наочара које носиш наследно преноси. Једино ми није јасно зашто се те наочаре зову Ленонке а не Драженке.
 
Слободни капитализам гуши медијску слободу, занимљив парадокс.
 
једна од највећих заблуда је да постоје слободни медији. сваки медиј је слободан колико му власник дозвољава да буде слободан
 
Мора и Данас да живи од нечега. Тржиште је немилосрдно.
 
N1 je mracna televizija, od koje se osecam lose posle 5 minuta, Nova je tabloidno klikbekt smece od koga mi isto pripadne muka.

Nebitno uopste da li su ostrasceni ili ne. Kvalitet je slab, a prica koju furaju odvratna. Samo bljuvotine, Vucic, Vucic, jos Vucica, bljuvotine, kriminal, prevare, ubistva... Ajde da su to neki ozbiljni tekstovi nego uglavnom tabloidna sranja. A i da su ozbiljni, saraj malo, brate, sto bi rekao Milanovic. Nije sve tako crno.

Evo jedan od dokaza mracnjastva sa ciljem zastrasivanja naroda

Pogledajte prilog 185258

Pogledajte prilog 185259


Slucajno? Ne bih rekao.

I ja sam primetio da namerno imaju embedovan https://xeco.info/xeco/vazduh/ umesto kao ljudi da imaju https://www.iqair.com/air-quality-map/serbia/central-serbia/belgrade
ili možda ipak nije namerno..
Da trenutno ne komentarišem N1. Moj stav o njima je loš, ali dokle god ih vlast tretira kao državne neprijatelje a ne kao normalno glasilo koje prenosi glas i političkih oponenata apsolutno neću da komentarišem. Vlast koja nema kritiku i društvo u kojem ne postoji konstruktivni dijalog može samo da tone, jer se vremenom vlast okružuje nesposobnim poltronima i pravi sve više grešaka koje prolaze nekažnjeno.
U Srbiji se vlast tradicionalno izjednačava sa državom a opozicija sa državnim neprijateljima. Ovi sada su to doktorirali. Svaku kritiku vlasti vešto proglašavaju "napadom na Srbiju" a borbu za opstanak na vlasti zovu "borbom za Srbiju".

A što se konkretne priče o kvalitetu vazduha.
U Srbiji je merodavna jedino državna mreža automatskih senzorskih stanica http://www.amskv.sepa.gov.rs/

Oba sajta vuku podatke od nje i kombinuju i aproksimiraju sa drugim izvorima i tvojom trenutnom lokacijom, tako da se vrednosti mogu dosta razlikovati od zvanično izmerenih vrednosti. Upravo ove metode aproksimacije su problem, jer ne uzimaju topologiju terena, ružu vetrova, nadmorsku visinu i sl.
Ista stvar kako kod aplikacija za vreme, gde jedini merodavni sinoptički podaci oni iz RHMZ.

U Srbiji je vazduh mnogo zagađen, o čemu imamo posebnu temu.
Ako otvoriš ova dva sajta videćeš da je pola Srbije u crvenom upravo sada dok ovo pišem. Neće vazduh biti bolji ako se ćuti o tome.
 
Vrh