Šta je novo?

Marriott Hotel

Eh kad bi mu dali grafiteri po ovom crnom roštilju malo, da dobije onaj finalni, apokaliptični touch. :mrgreen:
 
Sada treba samo da dodamo resetku na narodni muzej i narodno pozoriste i dobijamo skladnu ambijentalnu celinu. :D
 
Mozda su skelu na Narodnom muzeju shvatili kao "trajno resenje"...

Salu na stranu.
Kada objekat, fotografiju smestim u neki drugi prostor, ili ga gledam kao zasebnu celinu, meni je to sasvim OK, drugacije(...), ali na ovoj lokaciji, medju postojecim objektima!?


On trgu 'stoji' ko piletu sise...
 
Samo cu da se nadam da ce zgrada lepo da ostari, inace me do daljnjeg ne interesuje nista na ovoj temi
 
Кров хотела:

image4033.jpg

-2015-122.jpg

-2015-131.jpg


Позоришни трг и тај угао Васине некад (пред Први светски рат), и сад:

image4100.jpg

image4101.jpg


-2015-128.jpg

-2015-118.jpg

-2015-111.jpg


-2015-110.jpg

-2015-111.jpg
 
Uzivo je jos uzasnije. Ma koliko mislio da je to nemoguce
 
Ovaj hotel ce jedino po mraku da lici na nesto kad bude otvoren i kad proradi unutrasnja i spoljasnja rasveta.
 
Video sam uzivo danas, bukvalno ono sto sam pricao jos prilikom najave projekta. UZASNO.
Da li je bolje od zgrade Jugodrva, ne znam, da li je korak nazad, takodje ne znam, ono sto znam je da svakako nije vanvremenski objekat.
 
pozdrav svima :)
dugo nisam postavljala slike, jer sam čekala da radovi odmaknu. slikaću danas dvorišno stanje, čekam da radnici odu sa gradilišta.
videćete šta je niklo u dvorištu...u koje nam je onemogućen pristup. :(
ne bismo ni išli u dvorište, ali mi pada na pamet situacija da se, ne daj bože, dogodi neki požar i da ne možemo da se evakuišemo na ulicu...u dvorište ne bi bilo moguće da siđemo.


sa ovog prozora sam mogla da gledam trg republike...to više nije moguće...očajna sam. :( :(
dscn1805.jpg


:( :( :(
 
Da li ste ranije mogli da koristite dvoriste sta kaze katastar .Steta za pogled
 
direktore, ne znam šta je u katastru, mogli smo da izlazimo u dvorište.

m1.jpg


m2.jpg


m3.jpg


:( :( :(

baš je ''lepo'' što će stanari zgrada i gosti hotela biti izloženi međusobnim pogledima direktno iz svojih soba i što ćemo moći da čujemo kad se neko od nas/njih nakašlje. ne znam šta im znače ove dve dve terase ( podignute znatno van gabarita bivše šupe...samo su rotirali ) koje su ljudima u nivou sa terasama. strašno...prestrašo!!!!
:notok: :notok: :notok: :notok:
 
da se podsetimo kako je to bilo pre početka radova

m4.jpg
 
Ako ste imali izlaz u dvoriste i koristili da li je sad isti blokiran .Treba provjeriti u katastru definitivno
 
da, blokirali su nam izlaz u dvorište nekom metalnom skalamerijom, kao kavez izgleda. sutra ću slikati. svakako planiramo da proverimo u katastru. mada...sad je kasno za sve :(
 
По катастру двориште припада Мариоту.

Сам објекат Југодрва/Мериота је изграђен на катастарским парцелама 1761, 1760/2, 1762 и 1763, Двориште је део парцеле 1760/2.
2jc6l44.jpg
 
coko, zao nam je sto vam je uskracen pogled na trg republike i pristup tudjem dvoristu. vi sad za inat ni sledecih 100 godina nemojte da ulozite dinar u fasadu pa kad vi vec ne mozete da gledate na trg neka trg gleda vasu raspalu fasadu
 
vidim sad po katastru da nemamo pristup dvorištu...hvala najlepše za sliku.

razgradjevinar":vp4oj28k je napisao(la):
coko, zao nam je sto vam je uskracen pogled na trg republike i pristup tudjem dvoristu. vi sad za inat ni sledecih 100 godina nemojte da ulozite dinar u fasadu pa kad vi vec ne mozete da gledate na trg neka trg gleda vasu raspalu fasadu
baš tako.
 
Ово им је ваљда други по реду хотел у Сарајеву.
 
Kad smo već kod "zlatnog lima"
d509613e9fa36e88701ccb14d1c9d0b1.jpg

Helsinki - projekat zgrade muzeja.
 
Vrh