Šta je novo?

Marriott Hotel

aha da da..entrijer dobro poznata tranziciona shema...izgubljen u prostoru i vremenu stilova, polu moderno a da izgleda provincijalno staro.
i naravno bez boje, mnogo tonova bez boje, lesnik, braon i ostalo, to mora uvek...
 
Sterilnost je odlika danasnjih enterijera bilo da su hotelski ili stambeno poslovni. Enterijeri bez karaktera bez detalja bez icega
 
Ентеријер Старог Млина, Фолкенштајнера па и реконструисаног Интерконтинентала су две класе изнад овога.
 
Stari mlin ce imati verovatno najlepse sobe i enterijer pa iza njega po meni crowne plaza a falkensteiner je meni nekako previse kic
 
Meni ovo izgleda jako jako jeftino, enterijer je tipa hotela do 3 zvezdice. Inace ona stolica i stakleni stolcic se totalno ne uklapaju u sobu.
Nisam preterano odusevljen, 3d modeli izgledaju da nekazem jadno recicu ponovo jeftino.
 
Ni meni se ovo ništa ne sviđa, ali treba imati u vidu da nije cilj da se sviđa ni nama, ni arhitekti, pa ni vlasnicima/investitorima, već isključivo gostima.

Investitor valjda ima kvalitetne projekcije kakav tip gostiju žele i očekuju, i šta žele da postignu ovakvim enterijerom. Ako nije tako, onda stvarno - jao!
 
Igor":3nkib3yk je napisao(la):
Stari mlin ce imati verovatno najlepse sobe i enterijer pa iza njega po meni crowne plaza a falkensteiner je meni nekako previse kic
Како коме

http://www.booked.net/hotel/falkenstein ... ade-421923

То кокетирање са кичом ти је последњи светски тренд у дизајну ентеријера. Полако се враћа и арт деко и мени омиљена рустика. Мени се лично свиђа концепт Фолкенштајнера али само да је у нешто суптилној варијанти од овога. У сваком случају се види да је неко озбиљан радио ентеријер и да је обратио пажњу на сваки детаљ, што се не може рећи за Мериот. "Сквер 9" је по том питању савршен. А заборавих и Метропол који такође има јако пристојан ентеријер.
 
Da htedoh da pomenem i ja Metropol koji mi se uz Crowne plazu najvise svideo.
 
Sobe su mi najlepše u Radissonu, videćemo kako će izgledati u Constantinu (pominje se da će biti 5 zvezdica).
Što se soba u Meriotu tiče kad bi se stakleni elementi zamenili drvenim ,sasvim pristojno.

p.s. Što se soba u Metropolu tiče ne znam kako im je promaklo da im širina francuskog ležaja u dvokrevetnoj sobi bude od 150-180cm, kada je standard za 5 zvezdica min 180cm :?
 
dsc00886.jpg
 
Igor":2mbogdmo je napisao(la):
Info za Coku

Postavio sam pitanje i predlog investitoru kada je uredjenje one spoljne bocne fasade u pitanju. Kao sto smo ocekivali nije im u planu takva dodatna investicija ali je receno da ce se unutrasnje fasade sredjivati, nadam se da ces nam uskoro potvrditi takve aktivnosti posto su unutrasnje fasade u gorem stanju nego spoljasnje.

hvala, igore :)
tako su i nama, stanarima rekli. i da će u dvorištu biti lepo sređen prostor pun zelenila.

evo, da se podsetimo kako je to dvorište izgledalo pre početka radova

jugodrvo3.jpg


ne znam šta ovo podižu skroz tamo u ćošku

dscn1772.png



milanche":2mbogdmo je napisao(la):
coka":2mbogdmo je napisao(la):
ajmo, betonirajmo, pa dokle stignemo...u vis, ko šiša stanare koji će da gledaju u zidove hotela...ili u sobe. ma kad ja njima raširim svoj veš po terasi :laugh: :laugh:
šalim se. ne znam šta se zida ovo u dvorištu, pretpostavljam da je to ta garaža. a mogli su baš neki bazen da sazidaju :p
Ma bice sigurno i bazencic neki tu dole sa malim spa, kao u square nine ;) i naravno + za slike

to bi bilo zaista veoma lepo, ali se ništa od toga ne vidi u projektu :|
 
Hvala za fotke mislio sam bas da pitam imas li neku stariju fotografiju

Predhodno stanje je bilo dosta lose skuceno i ta zadnja fasada poslovnog objekta u losem stanju.

Mene zanima jesu li stanari imali pristup ranije tom dvoristu iza tada poslovnog objekta?
 
da, mogli smo. postoje vrata iz naše zgrade ka tom dvorištu. ne znam tačno koliko kvadrata dvorišta pripada našoj zgradi, ali imamo pravo da ga koristimo. mada, ko bi ga koristio u onako lošem stanju. sad ne verujem da ćemo moći :(
sve je to toliko zapetljano, čula sam da su se potomci vlasnika zgrade ( naravno, sve je to oduzeto posle rata ) sporili sa državom oko vraćanja imovine i da je polovina dvorišta pripadala zgradi. :(
 
Beograd na jesen 2015. dobija prvi hotel iz lanca "Marriott" - Kako napreduju radovi na objektu u istorijskom centru prestonice? (FOTO)
Četvrtak, 11. 09. 2014.|15:57 | Izvor: eKapija
http://www.ekapija.com/website/sr/page/ ... nice?-FOTO

Svako ko prolazi centralnim beogradskim trgom primetiće gradilište pored zdanja Narodnog pozorišta. Odaje ga ogroman kran postavljen u aprilu ove godine, a ko bolje osmotri videće da je preko dana u zgradi nekadašnjeg "Jugodrva" veoma živo. Naime, mnogima je već poznato da će sledeće godine ovde osvanuti "Marriott", prvi hotel u istorijskom centru grada, urađen i opremljen po najvišim standardima jednog od vodećih svetskih hotelskih opratera.

Hotel sa 4 zvezdice, u koji će "PSP Farman" uložiti 25 mil EUR, imaće 114 soba, na površini od 7.500 kvadrata.

O specifičnostima izgradnje hotela danas je za medije govorio Slobodan Mitrović, tehnički direktor "PFB Construction", ćerke firme investitora, koja je zadužena za izvođenje radova.

- Rekonstrukcija nekadašnje zgrade "Jugodrva" je veoma obimna i zahtevna. Bila je to poslovna zgrada i veliki je problem pretvoriti je u hotel. Objekat je jedan od nekoliko u bivšoj Jugoslaviji koji su imali čeličnu konstrukciju, tako da je najteži posao bio prilagoditi je potrebama hotela. Konstrukciju hotela završavamo 20. novembra. Komšije su imale dosta razumevanja za buku od rušenje. Veoma sam ponosan na ovaj posao – rekao je Mitrović koji je pre trideset godina bio angažovan na izgradnji zgrade "Jugodrva" kada je radio u "Energoprojektu".

On je napomenuo da svakog dana na gradilištu ima 95 radnika, a da će ih kada krenu unutrašnji radovi imati 150.

Novi hotel imaće pet etaža nad zemljom, uz još dva sprata u potkrovlju, a imaće i dva nivoa ispod površine.

Recepcija će biti smeštena u prizemlju, orijentisana prema Trgu Republike, dok će restoran, kafe bar, klub i sala za sastanke biti na prvom spratu. Sala za rekreaciju za goste hotela biće smeštena na drugom nivou ispod zemlje zajedno sa tehničkim prostorijama, dok će parking biti smešten na prvom nivou ispod površine. Reč je o tzv. "valey" tipu parkinga, gde će gosti ostavljati ključ na recepciji, a osoblje hotela će vozila, liftom, spuštati do parkinga i nazad.

Investitor i vlasnik hotela, "PFB Properties", potpisao je sa "Marriott" korporacijom tzv. "full management agreement", koji podrazumeva da će hotel, kada bude kompletno opremljen po "Marriott"-ovim standardima, biti predat "Marriott" korporaciji na upravljanje.

Branko Trkulja, direktor "PFB Properties", rekao je danas da će hotel imati četiri zvezdice zbog prostornog ograničenja u Ulici Vase Čarapića.

- Idelano bi bilo da hotel ima 140 soba, ali moramo da se držimo prethodne kvadrature objekta. Biće ovo jedinstveni objekat u strogom, istorijskom, centru grada jer je prvi brendirani hotel u srcu prestonice. Bitno je da hotel nosi ime poznatog brenda jer će tako biti skraćeno vreme uvođenja hotela na tržište. Takođe, bitno je da se stvori lojalnost kod ljudi koji dolaze odnosno da se vrate ponovo u hotel jer su zadovoljni uslugom.

Trkulja je napomenuo da će beogradski "Marriott" imati nešto viši nivo usluge kada je reč o restoranskoj ponudi po čemu će se razlikovati od ostalih hotela tog lanca. On je najavio da bi i neki lanac restorana mogao da preuzme hotelski restoran. Kako su rekli investitori, hotel će tehnički biti završen polovinom sledeće godine, nakon čega će uslediti "soft opening", a zvanično otvaranje je predviđeno za jesen 2015.

U hotelu će posao naći 75-80 ljudi, a za njihov odabir i obuku će biti zaduženi predstavnici "Marriott"-a.

Sadašnja projektovana cena je 130 EUR za noćenje sa doručkom. Investitori u prvoj godini poslovanja očekuju popunjenost do 50%, a nakon toga, za četiri godine bi trebalo da dostigne 75%.

Pre svega, cilj investitora je da smeštaj u ovom hotelu nađu poslovni ljudi, a potom manje i veće grupe turista.

Fasada zgrade "Jugodrva" će biti promenjena u skladu sa rešenjem arhitekte Miomira Lužajića.

- Interesantna fasada u obliku mreže će biti izrađena od metala, a imaće značajnu ulogu u termo i zvučnoj izolaciji. Objekat je zahtevao značajan utrošak struje da bi se u većem delu godine rashladio. Ovo rešenje fasade će značajno smanjiti potrošnju energije, a u prometnoj saobraćajnici kao što je Ulica Vase Čarapića, gostima će omogućiti bolju zvučnu, a i vizuelnu izolaciju od prolaznika – objasnio je Trkulja.

Ogledna soba

Investitor je pripremio oglednu sobu koja je u potpunosti napravljena po budućem izgledu sobe u hotelu.
- Ogledna soba je urađena u februaru. Došao je tim "Marriott"-a da pogleda. Dogovorili smo se da će ram oko kreveta biti tanji i da će tepisi biti tamnije nijanse, a ostalo će biti isto. Zaštitni znak brenda "Marriott" je mali radni sto sa foteljom sa točkićima, i mogu da se premeštaju prema potrebama gosta – naveo je direktor "PFB Properties".

Slike u sobi će imati beogradske motive, a u oglednoj sobi smeštene su crno-beli prikazi Hrama Svetog Save i Kalemegdana.
 
milos.tro":2t6cieib je napisao(la):
[/b] Komšije su imale dosta razumevanja za buku od rušenje. Veoma sam ponosan na ovaj posao – rekao je Mitrović koji je pre trideset godina bio angažovan na izgradnji zgrade "Jugodrva" kada je radio u "Energoprojektu".

ma nije moguće :laugh: kako gospodin to zna? nismo bacali cigle odozgo na radnike pa zato tako kaže :mrgreen:

gledam reakcije prolaznika i slušam njihove komentare kad zastanu pred velikim panoom na kome je slika izgleda budućeg hotela. uglavnom su reakcije negativne "zar je moguće da će fasada biti ovako ružna"..."ne uklapa se u okolinu"...i tako u tom stilu su komentari. neko se samo namršti, neko se prekrsti...i tako.
 
"Fasada zgrade "Jugodrva" će biti promenjena u skladu sa rešenjem arhitekte Miomira Lužajića."
-nikad se nisam posbno interesovao..ali sad znam i ime kasapina...
 
coka":23p7akwo je napisao(la):
milos.tro":23p7akwo je napisao(la):
[/b] Komšije su imale dosta razumevanja za buku od rušenje. Veoma sam ponosan na ovaj posao – rekao je Mitrović koji je pre trideset godina bio angažovan na izgradnji zgrade "Jugodrva" kada je radio u "Energoprojektu".

ma nije moguće :laugh: kako gospodin to zna? nismo bacali cigle odozgo na radnike pa zato tako kaže :mrgreen:

gledam reakcije prolaznika i slušam njihove komentare kad zastanu pred velikim panoom na kome je slika izgleda budućeg hotela. uglavnom su reakcije negativne "zar je moguće da će fasada biti ovako ružna"..."ne uklapa se u okolinu"...i tako u tom stilu su komentari. neko se samo namršti, neko se prekrsti...i tako.

Što se fasade tiče ja bih ipak sačekao da završe hotel,pa ćemo videti kako će to izgledati. :wink: Sa budućeg gosta hotela fasada nije nešto naročito bitna,po studijama koje su radjene u hotelijerstvu za gosta je najvažnija soba :) , a tu spada i zvučna izolacija,pogotovo zbog lokacije hotela. Sećam se jednom prlikom sam noćio u Solunu u hotelu koji je bio na raskrnici,zvučna izolacija je bila katastrofalna,ujutru je bilo samo :cry: :x.

Hoće li biti fotki uskoro :)
 
aha, evo fotke. nisam htela da zatrpavam temu slikama svaki čas.
bilo me je sramota zbog radnika da izlazim na terasu da slikam, vidite koliko su blizu.

dos.png


nema više onih bušilica za beton jupiiii :lol:
ali zato cirkulari i ostali zvuci dum dum sekcije daju jednu skladnu ritam melodiju za "uživanje" :laugh:
 
Preporucujem kupovinu anitvona u armi sopu i stolarije koja ima bolju zvucnu izolaciju , ponudi nekad mjastore kafom
 
ponudila sam im sokove, ali su odbili, izgleda da im nije dozvoljeno tako nešto.
ipak, bolje da nisam, jer me je jedan posle smene pratio do malog maxija i nudio parfem da mi kupi...jao :laugh: :laugh:
 
coka":1dzx0ha7 je napisao(la):
ponudila sam im sokove, ali su odbili, izgleda da im nije dozvoljeno tako nešto.
ipak, bolje da nisam, jer me je jedan posle smene pratio do malog maxija i nudio parfem da mi kupi...jao :laugh: :laugh:
Тревала си да прихватиш, имали би неку ексклузиву после за форум :Р
 
coka":3dv38tq6 je napisao(la):
ponudila sam im sokove, ali su odbili, izgleda da im nije dozvoljeno tako nešto.
ipak, bolje da nisam, jer me je jedan posle smene pratio do malog maxija i nudio parfem da mi kupi...jao :laugh: :laugh:

:mrgreen:

Nego, Coko da li je bilo možda kontakta vašeg predsednika skupštine stanara sa investitorom?

Već smo pominjali ovde, da možda izađete sa predlogom da srede fasadu vaše zgrade, ipak se naslanja na hotel.

Valjda je investitoru u interesu da se hotel nalazi u lepom okruženju.
 
Vrh