Šta je novo?

Marina "Dorćol" - (Stambeni kompleks)

то је то неко сапуњање мачора на те неке каобајаги нит отворене нит затворене блокове где се натрпа свега и свачега

што је најгоре, по плану за линијски парк који обухвата и ово, максимална висина је 44 метра... Дакле може иста густина насељености, да се натрпа у пар солитера од по 14-15 спратова који би били на фином растојању и комотни
 
Firma Sebre doo (u Srbiji) je "fantomska" firma preko koje posluje bivši gradski arhitekta i preko koje on obavlja svoje investitorske poslove i druge zamisli. Oni se pojavljuju svuda gde su njegovi prsti umešani, delimično su vlasnici njegovog ugostiteljskog objekta Gvožđara, investitori su ultra luksuznog objekta u Puškinovoj 27 u kojoj on ima udeo itd.
Priča da su kupili avala film kako bi razvijali filmsku umetnost u Srbiji je smešna, što se vidi iz priloženih rendera, a činjenica koja ide u prilog tome je da od kako su ga kupili, nisu uložili ni dinar u održavanje objekata, već ih samo daju u zakup dok ne dođe vreme za rušenje (koje je zahvaljujući aktivistima odloženo).
 
Pojedinačno sami objekti su po dizajnu čak i iznad proseka za stambene zgrade u Srbiji, naravno jeste previše natrpano, ali na to smo i navikli na većini projekata.

Meni najviše ovde bode oči koliko će ovim elektrana da bude skroz skrajnuta, ajde ovaj blok sa druge strane marine ali zar su morali da uguraju čak tri zgrade dole ka Dunavu uz nju. S obzirom da je ovaj projekat neminovnost, jedini način da se donekle otvori/istakne elektrana je da se uradi neki širi prostran prilaz od Dunavske ulice tj. ceo ovaj prostor od elektrane do parka.

Screenshot_2021-05-20-03-44-01-090_com.google.android.apps.maps_1_1.jpg
 
Napravio sam neke fotografije unutar tog napuštenog dela Marine ali ih nisam okačio, biće za neki dan.

Evo moje reakcije na ovu duguljastu zgradu dok su ovi soliterčići slični onima od ranije.

giphy.gif
 
Au koji njesra od pretrpavanja zgrada. Klasičan SNS urbanizam, "odblokirali su investicije".
 
Рендер је доста "несрећно" урађен па комплекс изгледа натрпаније него што јесте. Он није претерано натрпанији од свог најближег југословенског суседа. Ево приближне скице:

marina4277d144779d4e66.jpg
 
Ne sviđa mi se ovo, hajde da imamo dve ovakve zelene zgrade, ali ovoliko pretrpati prostor istim zgradama je van pameti.

Ali hajde, čim je vođa rekao da je fantastično i da je oduševljen priča je završena. Strašno šta se u ovoj zemlji radi, slušam jutros Vesića, kaže da je grad kupio mašinu za presađivanje drveća koju je Vučić video u Pragu i mnogo mu se svidela!? :o Otišao u Prag pre dva dana i već dao nalog i izvršena kupovina.. pa gde je gradonačelnik, skupština, bar da se neka forma radi reda poštuje.. ma kakvi, Vučiću se svidelo i kupuj.. Ludnica.
 
Bolje pet komada od po 40 spratova .
Makar bi se videle iz daleka.
Ovako moraš da ideš skroz dole da bi gled'o sralje .
Neš moć nać ni Teslin muzeum.
 
Da, nije toliko različit u odonsu na blok pored ali ipak kad se uzme u obzir kvadratura, jedno tri objekta su višak. Ovaj deo gore levo je posebno loše ucrtan, em smeta glavnom objektu em ne konstatuje marinu i reku. Ovaj detaljniji render je naravno lepši, čak i poštuje staru centralu ali može to bolje za ovu lokaciju. Ovo stvarno može da bude elitno mesto za razliku od raznih A blokova, Beograda na vodi, Westova, itd.
 
stf":uylvde9b je napisao(la):
Рендер је доста "несрећно" урађен па комплекс изгледа натрпаније него што јесте. Он није претерано натрпанији од свог најближег југословенског суседа. Ево приближне скице:

Sećam se vaših komentara od "pre". Izgleda da Vam se inicijativa "Imamo plan" jako dobro isplatile kada tako neumorno lažete i spinujete kako bi ste odbranili lične finansijske interese gradskih moćnika.

"Nisi video ono što vidiš sopstvenom očima, nisi čuo ono što si čuo, jedina istina je ona koju Vučić, Vesić i Mali kažu".
 
Ја стварно не разумем да се између централе и реке пободу ове три зградице, па још на повишеној коти. Бем ти урбанистичке услове...
 
Sumnjam da će biti bilo šta od Teslinog muzeja u ovoj centrali.. pa po ovim renderima potpuno je zatvorena i progutana novim obkektima.. Dugo se ništa i ne pominje o tom projektu, a izgradnja je najavljena pre 5 godina.
 
Sa rendera je očigledno da postoje i ovi aneksi, odnosno prizemlja, koji takođe zauzimaju parcele horizontalno, ali takođe i prizemlje i prvi sprat vertikalno. To znači da je prava spratnost objekata P+8+Ps. Iz vazduha izgleda sve zeleno, ali sa ulice bismo imalo potpuno drugačiji utisak.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=851613#p851613:1oartyxd je napisao(la):
Пантограф » 20 May 2021 09:53 am[/url]":1oartyxd]Ја стварно не разумем да се између централе и реке пободу ове три зградице, па још на повишеној коти. Бем ти урбанистичке услове...

Meni su gore ove preko puta jer smetaju „zmijici” a kapiram da ljudi koji planiraju da daju tolike pare ne žele da gledaju u tri krmače. Bolje da tu roknu jednu kulu.
 
I Predsednik, i Mališa, i Goksi su se nakenj... ovaj mislim nadavali izjava o ovim džunglicama-zgradicama sve u šesnaest.
Ali čini mi se da nigde nisam video pominjanje stare elektrane ''Snaga i svetlost''. A ono, mislim... dotična se nalazi u samom centru ovog džunglograda, tako da... mislim da nije na odmet niti neobično usput pomenuti i planove za nju... Al izgleda da njih ona ne zanima toliko. Sto je i ocekivano, pošto ne donosi pare kao precenjeni stanovi i kancelarije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=851594#p851594:2wep2c4b je napisao(la):
stf » Чет Мај 20, 2021 9:26 am[/url]":2wep2c4b]Рендер је доста "несрећно" урађен па комплекс изгледа натрпаније него што јесте. Он није претерано натрпанији од свог најближег југословенског суседа. Ево приближне скице:

marina4277d144779d4e66.jpg
Ово је баш натрпано, фали да се дода и анекс свих зграда. И угушена је електрана.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=851594#p851594:9a9z6lcw je napisao(la):
stf » 20 Maj 2021 10:26[/url]":9a9z6lcw]Рендер је доста "несрећно" урађен па комплекс изгледа натрпаније него што јесте. Он није претерано натрпанији од свог најближег југословенског суседа. Ево приближне скице:

marina4277d144779d4e66.jpg
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=851597#p851597:9a9z6lcw je napisao(la):
vucko » 20 Maj 2021 10:29[/url]":9a9z6lcw]Evo detaljnih rendera na sajtu Sebre, prenosim jedan a vi prebacite ostale.

mar_viz_10_210413.jpeg

https://www.sebre.cz/sr/development/mar ... XAE1H6X8co
Ovaj dizajn mi se uopšte ne uklapa u okolinu. Znak pitanja je tu da bi smo se pitali šta će uopšte tu. Plus što je elektrana zatrpana. Ni niz horizontalnih zgrada uz ulicu mi se ne uklapa. Nekoliko solitera uz postojeće zgrade, u stilu istih, bilo bi mnogo bolje rešenje.
 
Ових 6 зграда до Дунава боље да су замењене с 2 солитера од 14-15 спратова. Ово ка Дунавској заменити са 3 солитера, од којих би овај један у средини био нижи (32 метра) а ова 2 са стране виши (44 метра)

змијица може да остане, али да нема оног продужетка одвојеног ка електрани.
 
Renderi sa linka koji je Vučko postavio

mar_viz_02_210202.jpeg

mar_viz_04_210202.jpeg

mar_viz_03_210202.jpeg

mar_viz_05_210202.jpeg

mar_viz_08_210413.jpeg

mar_viz_09_210419.jpeg

mar_viz_11_210420.jpeg
 
Змијица је потпуно сувишна јер гуши целу поенту овакве градње у виду лепих видика са прозора и доста простора међу зградама, само блокира поглед и смета. Такође, ове две зградице поред будућег музеја су потпуно сувишне.

Делим мишљење Србе да су могле да те квадрате надокнаде стратешком градњом у висину. Вероватно је архитекта доведен пред свршен чин да мора да натрпа одређен број квадрата а не сме да гради изнад 40 метара па се довијао како да испуни простор неправилног облика на најхуманији могући начин - јер ове засебне зградице стварно јесу хумано конципиране када не буље у змијицу. Чак можда и лепше испуњавају концепт градње ка коме се тежило у Југославији него ове зграде у блоку до. Ако се ово оствари, станови ће бити осунчани, са доста ваздуха, простора, зеленила и дивног погледа на реку

Едит: Иначе овај пројекат је за 10 глава изнад претходно најављених, због тога сам изразио сумњу да ће бити овако реализован. Да се подсетимо:

xfzk9kqTURBXy82MGM0YjM3NzhmZGExNWI2M2U5NWY2YTZhZTUyZTRmOC5qcGVnkZMCzQLkAIGhMAU
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=851694#p851694:yiq59e8k je napisao(la):
SRBO » Thu May 20, 2021 12:28 pm[/url]":yiq59e8k]Ових 6 зграда до Дунава боље да су замењене с 2 солитера од 14-15 спратова. Ово ка Дунавској заменити са 3 солитера, од којих би овај један у средини био нижи (32 метра) а ова 2 са стране виши (44 метра)

змијица може да остане, али да нема оног продужетка одвојеног ка електрани.

I meni je prvo sto sam pomislio da je taj niz od 6 zgrada uz Dunavsku trebao da bude zamenjen sa 3 solitera (ove uz Dunav mi i ne smetaju toliko). Mnogo bi humanije bilo, a i sigurno bi vise spratove u tim zgradama mogli da prodaju po jacim cenama. U zamenu za taj ustupak grada, oni bi mogli bi malo da razmaknu zgrade oko muzeja, sto mi po ovom renderu bas ne izgleda kao neki preterani problem.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=851607#p851607:mnv90m27 je napisao(la):
unedfined » 20 Мај 2021 09:42 am[/url]":mnv90m27]
stf":mnv90m27 je napisao(la):
Рендер је доста "несрећно" урађен па комплекс изгледа натрпаније него што јесте. Он није претерано натрпанији од свог најближег југословенског суседа. Ево приближне скице:

Sećam se vaših komentara od "pre". Izgleda da Vam se inicijativa "Imamo plan" jako dobro isplatile kada tako neumorno lažete i spinujete kako bi ste odbranili lične finansijske interese gradskih moćnika.

Разлика између мене тада и мене данас је у томе што сам тада био студент са архаичним и утопистичким ставовима који су, као и код осталих студената - бајковити и углавном економски нереални.

Теорија је једно, стварни живот друго.
 
Vrh