Šta je novo?

Mašina za pranje i sušenje veša

Hvala na savetu ali nemoguce da niko ne koristi tu masinu za pranje vesa u kombinaciji sa nekom za susenje? Ne bih ja bio prvi sigurno. Te masine su jako rasprotranjene.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Verovao ili ne koristim ja :D dobio za svadbu sušilicu Midea, treba joj dva ipo sata da osuši. Razmišljao sam da prodam obe i da uzmem jednu kombinovanu i da se koristi samo kad je jeftina tarifa tj noću. Inače bojler na struju palim samo noću odnos skupe i jeftine je 60/40% u korist skupe struje. Verujem da bi prepolovio račun za struju kada bi uzeo kombinovanu. Pitanje je samo koju miele kombinovanu nisam našao tj ima ali za 500e. Doduše gledam polovnu ne novu tako da...
 
Poz ljudi, ja imam neku beko kombinovanu masinu, koja od samom pocetka ne susi kako treba. U pocetku je uspevala eventualno dve tri stvari da osusi iz jednog ciklusa (tj. Uvek sam morao da produzim susenje), ali vec posle par meseci ne susi uopste. Vrti tri stvari 6 sati i ne trunku ih ne osusi. Suta cu da reklamiram, ali me interesuje da li je neko imao slicnoh problema. Do kog nivoa vase masine suse ves i koliko dugo traje ciklus otprilike?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imao sam ja isto Beko...7736 HTE...uzeli smo je na "preporuku"....popravljali smo je za 3 godine garancije minimum 6 puta...kasnije smo odustali jer je i poslednji majstor rekao da ćemo se sigurno opet videti jer mašina nije podnosila one mrvice tkanine koje se stvaraju od sušenja...

Izbacili smo je nedugo zatim jer nikako nije mogla da osuši čak i posle 3 ciklusa...

Odlučili smo se ona za Miele...pukli kao za polovnu Corsu ali za sada radi kao sat...perfektno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hvala na odgovoru, dakle u garanciji da navedem povrat nivca i da dodam za bolji. Bas taj model imam i ja… Vec sam bio skeptican povodom kombinovanih modela, ali nisam mislio da ce ovoliko lose biti…


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Konbinovane su za izbegavanje. Mora dve.
Ova za sušenje guta struju u treba gledati energetski razred.
Ja imam neku staru 20 godina Ei. Brate guta sigurno 4kWh za jedno sušenje.
 
Nemam mesta za dve… ili kombinovana ili zica za susenje, ali iskreno, najradije bih izbegao tu zicu… :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Video sam u više stanova da te dve mašine idu jedna na drugu. Nije previše komplikovano napraviti konstrukciju.

I zaista nisam čuo da je neko zadovoljan sa kombinovanom.
 
Nemam prostora vertikalno zbig bojlera. Jedino da uzmem horizontalni


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=908683#p908683:1en8isrw je napisao(la):
astrodule » Čet Dec 16, 2021 10:48 am[/url]":1en8isrw]Video sam u više stanova da te dve mašine idu jedna na drugu. Nije previše komplikovano napraviti konstrukciju.

I zaista nisam čuo da je neko zadovoljan sa kombinovanom.
Ne treba ti nikakva konstrukcija kao idu jedna na drugu, postoje vakuumski dodaci za nozice i onda se ova za susenje zalepi odozgo na ovu za pranje.
Vrlo jednostavno, efikasno i jeftino.
 
Ako sam ga dobro razumeo ne moze da mu stane susara iznad zbog bojlera.
Inace cuo sam preporuke ako bas mora 2 in 1 za LG i AEG
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=908751#p908751:k0t8xayf je napisao(la):
chiko » 27 minutes ago[/url]":k0t8xayf]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=908683#p908683:k0t8xayf je napisao(la):
astrodule » Čet Dec 16, 2021 10:48 am[/url]":k0t8xayf]Video sam u više stanova da te dve mašine idu jedna na drugu. Nije previše komplikovano napraviti konstrukciju.

I zaista nisam čuo da je neko zadovoljan sa kombinovanom.
Ne treba ti nikakva konstrukcija kao idu jedna na drugu, postoje vakuumski dodaci za nozice i onda se ova za susenje zalepi odozgo na ovu za pranje.
Vrlo jednostavno, efikasno i jeftino.

Znam za to, ali ovako možeš da staviš jednu mašinu da bude viseća, a donji prostor može da se iskoristi za nešto drugo. Plus što dobiješ i zidić na koji možeš nešto da nakačiš. Jedino što ova (moja) konstrukcija pojede 5-10cm prostora koliko je debeo zid.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=908683#p908683:2p4d2i6h je napisao(la):
astrodule » 16 Dec 2021 09:48 am[/url]":2p4d2i6h]
I zaista nisam čuo da je neko zadovoljan sa kombinovanom.
Ja sam zadovoljan, već sa drugom.
 
Jesi imao priliku da probaš odvojenu sušaru?
Da uporediš.
 
Ne kazem da nije dobra. Iako ih bije los glas. Evo ova Beko koju ja imam stvarno ne razumem zasto je kombinivana kada jedino sto dobro radi jeste pranje, ali ne susi nikako… od samog starta lose susi, a sad ne susi uopste.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Пантограф":2psn6fy4 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=908683#p908683 je napisao(la):
astrodule » 16 Dec 2021 09:48 am[/url]":2psn6fy4]
I zaista nisam čuo da je neko zadovoljan sa kombinovanom.
Ja sam zadovoljan, već sa drugom.
Koju koristis?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Steta sto ranije nisam video ovu temu.
Ja sam pre dva meseca kupio Bosch WDU8H541EU i mogu reci da sam prezadovoljan. Ono sto je mene najvise odusevilo je sto uklanja dlake od psa sa odece.
No, ne mogu da kazem da masina opravdava cenu jer nisam testirao masine u slicnom ili nizem cenovnom rangu.

Funkcije kao sto je Home Connect jos nisam koristio jer me mrzi da je povezem sa WiFi mrezom.
 
Kombinivane masine ne postoje sa toplotnom pumpom
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=908779#p908779:37vvm8nk je napisao(la):
Ekstraterestrijal » 16 Dec 2021 01:39 pm[/url]":37vvm8nk]
Пантограф":37vvm8nk je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=908683#p908683 je napisao(la):
astrodule » 16 Dec 2021 09:48 am[/url]":37vvm8nk]
I zaista nisam čuo da je neko zadovoljan sa kombinovanom.
Ja sam zadovoljan, već sa drugom.
Koju koristis?
Ranije Candy Alisé, sada Gorenje. Piše na njoj inverter, a to valjda znači da je sa toplotnom pumpom?
 
Пантограф":cwk1az49 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=908779#p908779 je napisao(la):
Ekstraterestrijal » 16 Dec 2021 01:39 pm[/url]":cwk1az49]
Пантограф":cwk1az49 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=908683#p908683 je napisao(la):
astrodule » 16 Dec 2021 09:48 am[/url]":cwk1az49]
I zaista nisam čuo da je neko zadovoljan sa kombinovanom.
Ja sam zadovoljan, već sa drugom.
Koju koristis?
Ranije Candy Alisé, sada Gorenje. Piše na njoj inverter, a to valjda znači da je sa toplotnom pumpom?
To se odnosi na inverter motor
 
Ja imam kombinovanu, kojom mogu da kažem da sam zadovoljan bar u tolikoj meri da nisam primoran da je menjam, bar za sada ali naravno nije za porediti sa mašinama za sušenje.
Radi se o marki Ariston, bila je oko 55000din, pere 9kg, suši 7kg.
U realnosti, ona tu količinu veša od 7kg osuši za 3h +još jedno produžavanje od 1h ili 1,5h, kako kada. Ukoliko se ubaci oko pola kapaciteta (3-4kg) za to je dovoljno 3h. Sušimo uglavnom noću taj prvi ciklus od 3h, pa onda ujutru uključimo to dodatno ako treba.
Pored ovakve efikasnosti sušenja, na koju smo se navikli, postoji još jedna mana. Ostaci odeće, odnosno one tzv. tipice, se posle svakog sušenja nakupe u finoj količini po vratima i gumi bubnja, tako da je neophodno očistiti to, nakon svakog korišćenja, dok je onaj deo u kome bi trebalo da se prikupljaju nečistoće, skoro nezaprljan, posle već skoro 2 godine korišćenja.
 
Nakon skoro godinu dana intezivnog koriscenja preporučujem AEG susilicu i masinu za pranje sa punjnjenjem odozgo.
 
Drug je kupio za 100 evra godinu dana staru LG mašinu koja pere 10 kg i 6kg suši jer su vlasnici samo hteli da se reše mašine koja je nova koštala 1000 evra. Blago rečeno čovek je prezadovoljan. I ja sam kao neko ko ima običnu mašinu od 6 kg bliži ideji da kupim neku od 8 ili 10 kg mašinu za pranje i sušenje veša jer imam mikro kupatilo u koje ne bi stala odvojena mašina za sušenje.
 
Masine za susenje su u sustini prevara i trebaju samo kad moras. Evo mog iskustva sa Candijem, Whirlpolom i Haierom.Kad procitate uputstva jedino Candy ne obecava duzinu ciklusa susenja. Teorijski to bi za 10 kg trebalo da traje 3 sata ali traje i po 4- 5 sati. Candy zabaguje na 2 minuta pred kraj i onda meri vlaznost jos 1 ili 2 sata dok ne osusi. A ako je ves razlicitog sastava,debljine i velicine nije osusen. Whirpool pak to vreme adaptira u toku ciklusa i onda opet traje 4 sata. Haier odmah ispise 280 minuta i opet izbaci korekciju na kraju. Toplotna pumpa greje manje ves, do 50 stepeni i ne skuplja ves kao one sa grejacem koje greju i skupljaju ves. Kombinovane isto greju i skupljaju a Haier pere i susi 6 sati+. Toplotna pumpa trosi 50% struje ali duze susi pa je na kraju usteda mozda 25%. Sve masine za susenje imaju manu sto tumbaju ves i lome dlacice tako da se ves tanji. Umeju i da cepaju ako su komadi stariji i ima rajfislusa. Mana susara je i kondezacija kad stoje u hladnom jer deo vlage ide u prostor . Ukoliko pogledate sta koriste profesionalci na severu , videcete da su to ormari za susenje sa toplotnom pumpom gde se ves kaci na ofingere i susi mnogo brze. Generalno kombinovane ne rade dobro ali ako lepo sortirate ves i ne punite ih pune dobijaju se dobri rezultati. Ove sa toplotnom pumpom su sve iste( slicne po ucinku) i zato je savet najjeftiniju kupiti. Kompresor u pumpi je isti kod svih i ove skupe imaju dodatni grejac. Bolje rade kad se odvod kondenza izbaci preko creva u kanalizaciju. Inace sve su bucne kad ubacite mokar ves i dugmad a kasnije se stisaju. Inverter motor je nebitan jer glavna potrosnja je grejac ili toplotna pumpa. Kupite ono sto morate ali nema prevelike razlike izmedju skupih i jeftinijih. Sve traju i uglavnom im zabrljavi senzor vlage. Njega ukinete i onda susite manuelno 300 minuta i ves je sigurno suv. To vam je 2.5 kw kod toplotne pumpe ili 4-5 kwh sa grejacem za 10kg vesa. Dodatno susenje se isplati samo ako ga ukljucite odmah po zavrsetku osnovnog ciklusa.
 
Vrh