Šta je novo?

Mašina za pranje i sušenje veša

tragac":ywgeqo62 je napisao(la):
kakve su ove high end mašine i uopšte aparati Miele, Liebherr, Smeg...? jel se stvarno isplati kao npr što su aparati iz osamdesetih koštali dosta u odnosu na prihode ali mnogi guraju i dan danas...
Miele vazi kao sinonim za kvalitet, pogotovo ves mashina za prof. uslugu. Nemacki premium brend. Kod nas se mogu naci za oko 100k, ove koje su za kucnu upotrebu. Ipak, garancija je svega 2 godine, a servisna mreza jako tanka.
Liebherr, je firma koja je jako popularna u svetu gradjevinskih mashina, nesto kao CAT. Prave takodje kvalitetne frizidere, pogotovo vinske. Spadaju u grupu jako skupih
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=771932#p771932:1fdgslox je napisao(la):
markomarkovic » Pet Sep 04, 2020 3:05 pm[/url]":1fdgslox]Dosta ljudi se zali na presusen ves. Zar je moguce da masine i dalje imaju taj problem? Ili ljudi ne koriste odgovarajuci program? Mislim, znam da je to bio problem pre 7-8 godina ali da i dalje postoji mi je neverovatno. Kakva su vasa iskustva sa tim, neki savet da ves nepostane bas zguzvani karton porlse susenja? I ima li tu razlike izmedju samostalne susare i 2u1kombo pranje/susenje?
Klasična sušara ima veći bubanj od kombinovane, dok sušara sa toplotnom pumpom suši već sa oko 50 C i uglavnom su opremljene senzorom vlage koji u zavisnosti od programa i količine vlage produzava ili skraćuje vreme sušenja.
Susara sa toplotnom pumpom je daleko nežnija za veš, niža temperatura i kraće traje samo sušenje, u nju može da se suši veš i od osetljivih materija koji inače ne idu u sušare. Veš je mekan i miriše na omekšivač (ne pokupi druge mirise kao kad se suši na žici).
Problem kod klasičnih sušara sa el.. grejačem je veća temperatura sušenja (skuplja stvari) kao i pad efikasnosti aluminijumskog kondenzatora koji se ugreje i daleko slabije izdvaja vlagu pa sušenje traje duže. Drugi problem je što se na el. grejač nahvataju vlakna sa tkanina pa posle umesto da miriše veš se oseća na paljevinu.
 
Ja mogu da podelim iskustvo, u kancelariji i u stanu imam kombinovane Gorenje masine, za pranje i susenje. Prezadovoljan sam, nemam prostora u stanu za dve odvojene masine a imam malu decu pa masina radi bez prestanka.


Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=774940#p774940:1jp2sqns je napisao(la):
Žika » Tue Sep 15, 2020 12:55 am[/url]":1jp2sqns]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=771932#p771932:1jp2sqns je napisao(la):
markomarkovic » Pet Sep 04, 2020 3:05 pm[/url]":1jp2sqns]Dosta ljudi se zali na presusen ves. Zar je moguce da masine i dalje imaju taj problem? Ili ljudi ne koriste odgovarajuci program? Mislim, znam da je to bio problem pre 7-8 godina ali da i dalje postoji mi je neverovatno. Kakva su vasa iskustva sa tim, neki savet da ves nepostane bas zguzvani karton porlse susenja? I ima li tu razlike izmedju samostalne susare i 2u1kombo pranje/susenje?
Klasična sušara ima veći bubanj od kombinovane, dok sušara sa toplotnom pumpom suši već sa oko 50 C i uglavnom su opremljene senzorom vlage koji u zavisnosti od programa i količine vlage produzava ili skraćuje vreme sušenja.
Susara sa toplotnom pumpom je daleko nežnija za veš, niža temperatura i kraće traje samo sušenje, u nju može da se suši veš i od osetljivih materija koji inače ne idu u sušare. Veš je mekan i miriše na omekšivač (ne pokupi druge mirise kao kad se suši na žici).
Problem kod klasičnih sušara sa el.. grejačem je veća temperatura sušenja (skuplja stvari) kao i pad efikasnosti aluminijumskog kondenzatora koji se ugreje i daleko slabije izdvaja vlagu pa sušenje traje duže. Drugi problem je što se na el. grejač nahvataju vlakna sa tkanina pa posle umesto da miriše veš se oseća na paljevinu.

Da li je velika razlika u ceni izmedju sušare sa toplotnom pumpom i sa el. grejačem? I da li postoje kombinovane sušare sa toplotnom pumpom?
 
LG kombinovane masine za pranje i susenje imamo vec 3 generacije uredjaja, odlicno rade, direct drive motor sa 10god garancije, dosta tihe i odlicno i pere i susi ves.
 
Ja isto razmisljam da uzmem LG kombinovanu. Da li ostane neki miris na odeci posle susenja, cuo sam da neke znaju da ostave miris nalik na paljevinu?
 
Imam i ja vec evo trecu godinu lg kombinovanu masinu, slagacu kostala je oko 80-85 hiljada tada - dakle manje od dve odvojene. Plus nisam imao prostora za odvojene masine.
Radi skroz ok, pere 8kg susi 5kg, ali kombinovani program sa susenjem generalno koristim samo zimi, imam gde da susim ves pa mi je malo rasipanje resursa da ga i susim kada se ya pola dana osusi na terasi. OSeca se u kupatilu neki blag cudan miris kada radi i susenje, otprilike je ovo sto je naveo Zika, ali nista strasno. Godinama sam pazio kako sta perem, da li da susim itd, onda rekoh sebi, jexxte imas neke majice vec deset godina, mogu da se zamene. Tako da sada susim sve osim ako striktno stoji zabranjeno susenje (mada ako je pamuk i tada susim).

A kombinovana masina ima jednu prednost nad dve odvojene, uvece podesim program, da zavrsi ujutro oko 7 i kada ustanem ves i opran i osusen, nema potrebe za prebacivanjem iz jedne u drugu.

A sada malo offtopic>

Whirpool, imali prethodno jednu samo za pranje, punjenje odozog, super je radila i mirno, ali posle 7-8 godina je otisla ploca i bila je samo za staro gvozdje.

Tema Gorenje,imam par uredjaja , plocu u kuhinji sam vratio posle par meseci posto je crkla (indukcija) i zamenio sa Electrolux, dok masina za sudje je i dalje gorenje posto je jedina kada sam kupovao imala, po meni odlicnu, funkciju automatskog otvaranja pred kraj programa. Sada mozda jos neka ima, ne znam. Nema potrebe da brinete da se ne usmrdi unutra, masina kada zavrsi sama se otvori. Ponovo velika korist kada se koristi nocu, ja je napunim i setujem da krene posle 12 da radi i to je to.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=775405#p775405:waxfvpi4 je napisao(la):
DusanBG » Wed Sep 16, 2020 12:30 pm[/url]":waxfvpi4]A kombinovana masina ima jednu prednost nad dve odvojene, uvece podesim program, da zavrsi ujutro oko 7 i kada ustanem ves i opran i osusen, nema potrebe za prebacivanjem iz jedne u drugu.

I kakav ves bude ujutru, totalno izguzvan i suv kao karton pa ga je tesko ispeglati ili kako bi ga ti opisao?
 
Izguzvan bude, ali ne bude nenormalno suv, mozda i malo vlaznjikav ali moze da se slaze odmah. Generalno stavljam susenje na automatskom rezimu, moze da se podesi i duze ili krace da susi (i jos par opcija), ali nisam probao, ok mi je ova automatika.
Rezim susenja kada se zavrsi, bubanj se jos 4 sata povremeno okrece, dok se rucno ne iskljuci, sto je isto korisno.
 
Pozdrav, treba mi sugestija i pomoc oko ves masina za pranje samo, obzirom da trenutna Candy Activa Smart CY2 104 tokom skoro decenijskog koriscenja i ne bas dobrog odrzavanja je potpuno vrisnula. Po dimenzijama da bude slicna, ona je u dubini oko 33cm, ako danas uopste postoji nesto priblizno. Nisam pratio nesto brendove, ono sto bih gledao da izbegnem je Gorenje, Beko mi je deluje skroz ok. Od nekih karakteristika ako ima inverterski motor, da je A++(+)? Zahvalan na svakoj sugestiji.
 
I ja sam u nekoj potrazi za mashinom i ostalom belom tehnikom. Ne znam zasto bezis od Gorenja, mislim da im je servisna mreza skroz u redu, garancija, i da je odnos cene i kvaliteta skroz u redu. Doduse ja razmisljam i o LG jer bih da kompletiram sve u jednom brendu. Nekako mi oni ulivaju poverenje, a nisam cuo za losa iskustva.
Za Milele, nemacki koji je papreno skup, nemas greske, oni su br. 1 u svetu. imaju dugu tradiciju pogotovo u profesionalnoj upotrebi. Ali za prosecnu mashinu za kucu, planiraj bar 100k din.
 
Što se tiče Gorenja , sve je izgleda samo ne Gorenje jer sve manje proizvode a sve više kupuju ili iz Turske ili iz Kine pa brendiraju kao Gorenje.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=774985#p774985:6lyvrt7j je napisao(la):
markomarkovic » Uto Sep 15, 2020 8:29 am[/url]":6lyvrt7j]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=774940#p774940:6lyvrt7j je napisao(la):
Žika » Tue Sep 15, 2020 12:55 am[/url]":6lyvrt7j]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=771932#p771932:6lyvrt7j je napisao(la):
markomarkovic » Pet Sep 04, 2020 3:05 pm[/url]":6lyvrt7j]Dosta ljudi se zali na presusen ves. Zar je moguce da masine i dalje imaju taj problem? Ili ljudi ne koriste odgovarajuci program? Mislim, znam da je to bio problem pre 7-8 godina ali da i dalje postoji mi je neverovatno. Kakva su vasa iskustva sa tim, neki savet da ves nepostane bas zguzvani karton porlse susenja? I ima li tu razlike izmedju samostalne susare i 2u1kombo pranje/susenje?
Klasična sušara ima veći bubanj od kombinovane, dok sušara sa toplotnom pumpom suši već sa oko 50 C i uglavnom su opremljene senzorom vlage koji u zavisnosti od programa i količine vlage produzava ili skraćuje vreme sušenja.
Susara sa toplotnom pumpom je daleko nežnija za veš, niža temperatura i kraće traje samo sušenje, u nju može da se suši veš i od osetljivih materija koji inače ne idu u sušare. Veš je mekan i miriše na omekšivač (ne pokupi druge mirise kao kad se suši na žici).
Problem kod klasičnih sušara sa el.. grejačem je veća temperatura sušenja (skuplja stvari) kao i pad efikasnosti aluminijumskog kondenzatora koji se ugreje i daleko slabije izdvaja vlagu pa sušenje traje duže. Drugi problem je što se na el. grejač nahvataju vlakna sa tkanina pa posle umesto da miriše veš se oseća na paljevinu.


Da li je velika razlika u ceni izmedju sušare sa toplotnom pumpom i sa el. grejačem? I da li postoje kombinovane sušare sa toplotnom pumpom?

Izvini tek sada vide pitanje, možeš lako da vidiš na bilo kojem sajtu. Najeftinije sušare kreću od oko 25000 din dok one sa toplotnom pumpom su od oko 40000.
 
Ja mogu samo da ne preporucim moju Beko...kombinovanu...evo muke vec dve godine...dva puta je popravljali neke kanale za susenje kazu nema leka to mora da se menja...kada susi na programu susenje za peglanje bog ga ne bi ispeglao kasnije...pakao...mislim da se za te kombinovane isplate samo one profi miele...liebher etc...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Još jedna preporuka za LG kombinovanu mašinu. Imam neku koju smo kupili pre 4 godine. Pere 9 kg a suši 6. Toplotna pumpa, garancija na mašinu 5 god a na pumpu 10. Ja kad sam tražio mašine principijelno sam odbijao bilo šta ispod 5 god garancije. Bosch su skupe a garancija 2god samo? Neka hvala, to sve govori o uverenosti u kvalitet.

Gorepomenuta LG mašina ima i funkcije rada sa parom (steam refresh it'd). Lepo je i plaćena, nešto malo preko 1000e. Ima dosta programa i podešavanja, pa kad se malo nauči sa njom i ne prepunjava, veš ne bude ni mnogo izguzvan niti suv kao karton.



Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Evo i ja da se ponovim: sve preporuke za Electrolux (može i AEG, ista stvar). Na LG principejelno "bacam hejt", zato što sam imao priliku da upoznam njihov užasan odnos prema potrošačima kada je skiknuo televizor nakon nepune tri godine rada.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=793026#p793026:1cza65qr je napisao(la):
kolombaja » Sub Nov 14, 2020 7:23 am[/url]":1cza65qr]Još jedna preporuka za LG kombinovanu mašinu. Imam neku koju smo kupili pre 4 godine. Pere 9 kg a suši 6. Toplotna pumpa, garancija na mašinu 5 god a na pumpu 10. Ja kad sam tražio mašine principijelno sam odbijao bilo šta ispod 5 god garancije. Bosch su skupe a garancija 2god samo? Neka hvala, to sve govori o uverenosti u kvalitet.

Gorepomenuta LG mašina ima i funkcije rada sa parom (steam refresh it'd). Lepo je i plaćena, nešto malo preko 1000e. Ima dosta programa i podešavanja, pa kad se malo nauči sa njom i ne prepunjava, veš ne bude ni mnogo izguzvan niti suv kao karton.



Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Pozdrav,

Jel možeš da nam daš oznaku te LG kombinovane sa toplotnom pumpom, nešto ne mogu da je nađem, a najviše me zanima sa tom tehnologijom sušenja?

Hvala :sesir:
 
LG FH4A8FDH8N. Valjda nisam neko slovo omasio.

Bacio sam kratko pogled i kilo vidim sad je neki sličan model LG FH6G1BCH2N.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Kad daš 1000+ evra za mašinu a ne kupiš Mile (Miele) zaje*******o si se. Kupiš Mile i može da ti traje dok si živ. :D
 
Malo je oftopic, pošto je diskusija o kombinaciji pranje-sušenje.

Međutim, ne odoleh da se ne uključim u priču jer vidim da mnogima koji su zadovoljni uređajući traju ...
:)

Kod mene nema tolikog defilea mašina za veš.
Najstariji primerak je "neka" prastara gorenje iz 1984 godine, koja hvala bogu i dalje radi i mogu slobodno reći i najbolje opere veš.
Svoj "presto" je 2008 ustupila rodjaki , takodje Gorenje WA61061.
nijecto neka mašina, al leto,vtraje i ona, uz jednodotezanje rečenice.

Pored nje, ja i supruga (tada devojka) smo kada smo počeli da živimo zajedno 1999. godine, kupili Candy CTI984ES, koja evo 21 godinu pere veš za nas dvoje, pa troje, pa četvoro...
bez kvara

Dakle ljudi...
Šta radite vi tim vašim mašinama?
Radite li metalni novac i kamenje iz džepova, kad veš ide na pranje

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Ja redovno operem USBove i pogubim jednu čarapu. Fenomen jedne čarape nikako da rešim.
Mogu da se zakunem da uvek ubacim sve sparene.
 
StariPosmatrač":4zn58064 je napisao(la):
Kad daš 1000+ evra za mašinu a ne kupiš Mile (Miele) za*** si se. Kupiš Mile i može da ti traje dok si živ. :D
Misliš ona logika, gde ima 1000e ima i 2000e pa i 3000e?

Po cenama je Miele jos jedan stepenik iznad ovih LG. Za garanciju i pouzdanost ne znam, nisam imao iskustva.

Kakva su tvoja iskustva sa Miele? Da li kvalitet opravdava cenu?

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Nije tolika razlika. Vidi na njihovom sajtu, mašine im od nekih 800 evra. Ne videh kombinovanu doduše.

Pre desetak godina smo kupili Bocsh napravljen u Nemačkoj, rođak malo pre nas Mile, za malo veće pare. Čim nam je istekla garancija krenuli su i problemi, grejač dva puta, mašina ne ispusti vodu, prijavljuje grešku da vrata nisu dobro zatvorena. Sa druge strane Mile je i dalje ko nov. Ovaj mi reče da Mile testira mašine na 50000 otvaranja/zatvaranja vrata.

Sad kad budemo menjali mašinu dobro ću da razmislim da li da kupim nešto do trista evra pa dok radi radi, ili ću da se isprsim za Mile i da završim s tim.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=792867#p792867:1gmtzkjz je napisao(la):
Babaroga » Fri Nov 13, 2020 4:08 pm[/url]":1gmtzkjz]I ja sam u nekoj potrazi za mashinom i ostalom belom tehnikom. Ne znam zasto bezis od Gorenja, mislim da im je servisna mreza skroz u redu, garancija, i da je odnos cene i kvaliteta skroz u redu. Doduse ja razmisljam i o LG jer bih da kompletiram sve u jednom brendu. Nekako mi oni ulivaju poverenje, a nisam cuo za losa iskustva.
Za Milele, nemacki koji je papreno skup, nemas greske, oni su br. 1 u svetu. imaju dugu tradiciju pogotovo u profesionalnoj upotrebi. Ali za prosecnu mashinu za kucu, planiraj bar 100k din.

Moje iskustvo sa Gorenjem je zaista loše. Čovek bi pomislio da je servisna mreža odlična jer imaju fabrike u Srbiji, a na običan plastični zatvarač smo čekali nedeljama.
 
Na kraju sam se odlucio za Electrolux EW6S426BI, sutra mi stize. Velicina je isto bila presudna. A takodje nigde nisam naisao na toliku osudu i lose komentare.
 
Vrh