Šta je novo?

linija A1 Aerodrom-Slavija

Svaka čast društvo! :gobb:
 
Ми маторији можемо само да будемо поносни. :gobb:
 
Pre desetak dana sam se vratio iz Hurghade i kada sam hteo da uzmem taksi do Bloka 61 (oko 5 minuta voznje u to doba), rekli su mi da moram da kupim vaucer od 1.500 dinara. Kada sam ih pitao zasto 1.500 dinara za pet minuta voznje, rekli su mi da su fiksne cene koje odredjuje aerodrom.
Medjutim ako se popnete do dolaznog ulaza Aerodroma, mozete da uhvatite taksi na taksimetar.
 
Vauceri su tu za turiste tj. ljude koji nisu iz Beograda, i ljude koji jako rekto koriste aerodrom, ako mene pitate, i mislim da je to OK.

Vecina turista ce ici negde do centra, a tu ce im cena i po taksimetru biti oko 1500 din. (+/- 200-300 din.). I tu bolje prodju ako preplate 200 din. nego ranije, kada su im zlonamerni taksisti uzimali po 1000-2000 dinara vise nego po dozvoljenoj ceni.

Takodje, osoblje koje prodaje vaucer zna strane jezike (za razliku od mnogih taksista), da taksisti tacnu lokaciju da putnik ne mora da se sa njima objasnjava, a jos ako moze da se plati karticom (valjda moze?) jos bolje.

Naravno, optimalno resenje bilo bi da nema divljaka i lopova taksista, te da taksisti na aerodromu govore strane jezike, a da primaju kartice i izdaju fiskalni racun...
 
Vladica-86":8j8qu40f je napisao(la):
Pre desetak dana sam se vratio iz Hurghade i kada sam hteo da uzmem taksi do Bloka 61 (oko 5 minuta voznje u to doba), rekli su mi da moram da kupim vaucer od 1.500 dinara. Kada sam ih pitao zasto 1.500 dinara za pet minuta voznje, rekli su mi da su fiksne cene koje odredjuje aerodrom.
Medjutim ako se popnete do dolaznog ulaza Aerodroma, mozete da uhvatite taksi na taksimetar.

Cenu ne određuje aerodrom, već Direkcija za javni prevoz Grada Beograda.
 
Meni je na aerodromu receno:"To je tako aerodrom odredio."

Odakle ti cifra od 200 dinara? Vaucer kosta 1.500, ne 200. I to nije nikako ok. Do centra je ok, ali nikako za pet minuta voznje.
I to nije samo za turiste, jer ja znam srpski i obratio sam im se na srpskom.
 
Ta situacija je posledica lošeg rešavanje divljih taktista ili divljeg ponašanje legalnih taksista.
Jednostavno, ljudima je naplaćivan taksi i po nekoliko desetina evra do centra.
Onda je država rešila da to iskoreni (na loš način doduše) i stupio je na snagu sistem sa vaučerima - garantuje se svakom putniku da ga prevoz taksijem do recimo centra neće koštati više od 1500 din.
Ali i dalje ostaje mogućnost da se ručno zaustavi taksi ili pozove.
 
Vladica-86":vi8x3nd1 je napisao(la):
Meni je na aerodromu receno:"To je tako aerodrom odredio."

Odakle ti cifra od 200 dinara? Vaucer kosta 1.500, ne 200. I to nije nikako ok. Do centra je ok, ali nikako za pet minuta voznje.
I to nije samo za turiste, jer ja znam srpski i obratio sam im se na srpskom.

Cenu određuje Direkcija. Mladi koji rade tamo su angažovani od Direkcije. Aerodrom nema nikakve veze sa tim štandom niti sa taksi prevozom. Ako su ti tako rekli, onda su baš bezobrazni. Oni znaju ko je formirao cenu. Ako si kao putnik bio začuđen zbog visoke cene, onda su oni time što su to rekli pokušali da usmere tvoj bes na aerodrom što je veoma ružno.
 
Taksistima NIJE DOZVOLJEN rad na aerodromu van utvrđenog sistema vaučera.

Ono što se dešava je da putnik (kao ja, koji živi na ulazu u Zemun, gledano od aerodroma) izlazi na gornji nivo i "hvata" taksi koji je upravo dovezao putnike. Ali, taj taksista mora da šmugne iz vidokruga komunalaca i saobraćajne policije koji kontrolišu situaciju, pa se vraća u rikverc nekih 50m unazad, izvan zone ulaz/izlaz aerodromske zgrade, da bi me primio...

Sve to izgleda malo blesavo, ali funkcioniše, pa tako po taksimetru plaćam vožnju nekih 800 dingera, a ne 1500, koliko bi me izašlo po vaučer tarifi.

Evo i podsetnika na cenovnik: http://www.kurir-info.rs/od-danas-fiksne-cene-taksi-prevoza-od-aerodroma-clanak-61125

Veliki plus i od mene za obeležavanje linije A1!
 
вратио сам се и ја пре неких месец дана из Хургаде у 5 ујутру. узео сам тај такси јер је мени јефтиније до Јерковића тако, него на таксиметар, јер мене од Јерковића до Аеродрома кошта такси око 1.200 +- у првој тарифи, а са мора сам се враћао у другој тарифи. мени је то зонско скроз ок. има места за унапређивање, наравно, али сасвим лепо функционише
 
zidar":2vd7tnhx je napisao(la):
U direkciji su jedva saznali ko ima kljuc a C.S.I. je licno prosetao do aerodroma da ga preuzme

akcija-imamo-plan-ug-aerobus-28-08-2012.png

Pravi ste smekeri/ke!
 
Ne znam da li je taksistima dozvoljeno ili ne, ali su non stop kruzili ispred ulazne zgrade iako su tu bila i komunalna i saobracajna policija...
 
Ова линија је једно велико зло, питање је само тренутка кад ће изазвати карамбол на аутопуту. Возе 50 и остали градски аутобуси али они бар стају на станицама па колоне које се створе иза њих се повремено расчисте. Јуче сам био заробљен ја и ко зна још колико аутомобила за једним А1 који је визио нешто мање од 50. Они ретки који су покушали да се извуку или су то радили зауставном траком или су ризиковали удес. Иначе минибус је био скоро празан.
 
видео сам ја један у суботу или недељу (не могу тачно да се сетим) био је пун до последњег места. попуњеност зависи од времена када га видиш, јер сам тог видео око 9 ујутру
 
Znam, ono je jezivo. Haos pravi na autoputu. Da li su oni normalni, eto, ja se samo to pitam!?
 
на том делу ауто-пута је ограничење 80, тако да не видим проблем :p
 
Vladica-86":ds31vkiq je napisao(la):
Ne znam da li je taksistima dozvoljeno ili ne, ali su non stop kruzili ispred ulazne zgrade iako su tu bila i komunalna i saobracajna policija...

Dozvoljeno im je da kruze, ali im nije dozvoljeno da staju da im ulaze musterije ispred aerodromske zgrade...ti im mahnes, oni ti kazu da moraju da obrnu i krug i da mogu da te prime na onom malom parkingu tik pred aerodromsku zgradu, pre znaka na kom pise da nije dozvoljeno sakupljanje putnika.
 
JohnnyLee":wcgie120 je napisao(la):
на том делу ауто-пута је ограничење 80, тако да не видим проблем :p

Bilo je tako, ali DJP ne dozvoljava autobusima preko 50 :roll:
 
Promeniće oni to, za minibus A1, ali tek kada neko pogine.
Odmah će sutradan da izađu sa revolucionarnim rešenjem, i povećaće ograničenje na 80 km/h. Tako to u Srbiji ide, prvo neko pogine, pa se tek onda otklanja uzrok.
 
Da ljudi voze 80 km/h ne bi se primetila ta razlika, ali naravno, tu ljudi voze po 130km/h pa je onda 50km stvarno mnogo sporije
 
Kako se bre ne bi primetilo, ako moram iza autobuščeta da vozim 50. Ne znam za tebe, ali meni nije svejedno da li vozim 50 ili 80 i primećujem razliku, a autobušče neki put prosto nemaš načina da zaobiđeš.
 
kopmania":21x7s52y je napisao(la):
Da ljudi voze 80 km/h ne bi se primetila ta razlika, ali naravno, tu ljudi voze po 130km/h pa je onda 50km stvarno mnogo sporije

Ovo nije istina. Ja vozim i manje od 80, ali kada naidjem na motorno vozilo koje se kreće jedva brže od traktora i to na autoputu, to doživljavam kao ozbiljno ugrožavanje bezbednosti. Koliko znam traktorima nije dozvoljeno da se voze autoputem. Odnosno, može da ih vozi kamion ali se oni sami ne smeju kretati autoputem.

Predlažem da se A1 ukrca na neki kamion i da se onda na taj način ne ugrožava saobraćaj. :grand:
 
Mozda dvoje ili troje od 100 ljudi vozi do 80km/h "autoputem" kroz BG. Kad god se ima prilika ide se daleko iznad 100km/h.
 
Vrh