Šta je novo?

Lidl Beograd

Postojeći malo manje privremeni objekat :)

lidl001-2021-12-15-15-46-39-272.jpg

lidl01-2021-12-15-15-46-39-272.jpg

lidl02-2021-12-15-15-46-39-272.jpg

lidl03-2021-12-15-15-46-39-272.jpg
 
Priprema lokacije za izgradnju privremene Linde :)

211216-lidl-despota-stefana-01.jpg

211216-lidl-despota-stefana-02.jpg

211216-lidl-despota-stefana-03.jpg

211216-lidl-despota-stefana-04.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=908476#p908476:pq9zapaw je napisao(la):
Piccolo » Yesterday, 16:41[/url]":pq9zapaw]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=908288#p908288:pq9zapaw je napisao(la):
Дошљак » Wed Dec 15, 2021 1:45 am[/url]":pq9zapaw]Није то простор где би људи долазили да седе и одмарају се. У близини је ботаничка башта као права оаза, и недалеко је и леп паркић на крају Цариградске, Кнез Милетине и Војводе Добрњца. Постоје паркови и у Османа Ђикића и Јаше Продановића. Плус, на крају Цвијићеве ће бити Линијски парк дуж Поенкареове.

Botanička nema slobodan ulaz, pa nije kao ostali parkovi. I ti manji parkići su uz prometne ulice pa ljudi dolaze u njih (astroduletova kritika), nije da možeš da izbegneš zagađenje u Bg, veći deo Tašmajdanskog parka je tik uz najprometnije ulice pa ljudi idu da odmaraju tamo, prosto to nije izgovor da se ne poboljša situacija. I nije zagađenje toliko da je nešto ekstremno gore nego bilo gde u gradu, živeo sam do pre 10 godina baš na uglu Despota Stefana i Cvijićeve i koristio bih terasu koja gleda na DS celo leto, ništa drugačiji vazduh nego u ostatku grada.

Daleko od toga da ne bih želeo park bilo gde u gradu, ali ipak nije dobro poređenje sa Tašom gde je većina klupa i sdržaja daleko od ulice i nije baš da čuješ Bulevar.

Ovaj prostor je premali da bi se dobio taj osećaj kao na Tašu.

E sad, kada bismo već da biramo i maštamo, šta bi falilo podzemnom objektu sa garažom (kao u Ušću) a gore može parkić sa ogradama oko celog parka (nešto kao na Studentskom trgu).
 
Rok za završetak radova na tabli Septembar 2022., znači otvaranje verovatno oktobar. Hm, očekivao sam da će biti gotovo do jula, avgusta al' dobro... :)
 
Погледајте ове зграде око Лидла. Да овај плац није купио Лидл, ту би никле сличне зграде.
 
Bio sam juče u novom Lidlu u Bulevaru pa da prenesem svoje utiske: uvučen je puno od ulice zbog buduće regulacije Bulevara koji će se širiti na tu stranu. Trotoar u pravcu od okretnice Radio indrustrija je kriminalan a na ulasku nije ni izgrađen novi osim što je postavljen ivičnjak. Levi deo od ulaza se još uvek radi i stoje građevinski kontejneri. Prodavnica je nažalost ona najjeftinija i što je veoma zanimljivo naopačke je orijentisana pa tako se ulaz nalazi sa desne strane gde su frižideri i smrznuta hrana dok je hleb sa leve strane daleko od ulaza. Prodavnica ima dva ulaza što je za svaku pohvalu.
 
Jesu li produzili onu stazu tj neke stepenice za izlaz na Voje Veljkovica? Jer ako nisu ceo taj kraj mora da kruzi i izlazi na Bulevar pa da se vraca nazad u Lindu.
 
Kruži se, mislim da nije ni planiran ulaz odatle već samo ova dva iz pravca Bulevara.
 
Neverovatno je koliko je rušenje te garaže otvorilo prostor na ovoj prometnoj raskrsnici i ukazalo zapravo koliko su te zgrade ružne.
 
Нажалост све су ружне. Једино је лепа али оронула предратна зграда код пумпе преко пута.
 
Najviše je do neodržavanja, ta zgrada je pre svega nadograđena a da se nisu ni trudili da uklope uz stari deo, pa još šarenilo stolarije, sivilo, moglo bi to da se sredi ujednačavanjem stolarije, nekom drugom bojom za ograde na terasama i samu fasadu, ali ovakva situacija je u celom gradu. Ima nekoliko dobrih primera gde su slične zgrade iz 50-80ih lepo sređene.
 
Samo da primetim oni su tada sazidali onoliku garažu od juna do februara a danas montažni objekat rade 2 godine.
 
Meni je genijalno da je investitor garaže bilo Ministarstvo inostranih poslova?!?!?!

Takođe, o kakvom podzemnom delu garaže se govori? Po slikama koje vidimo, tako nešto ne postoji?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=915236#p915236:1xoafbzy je napisao(la):
VeniVidiVici » Sub Jan 08, 2022 12:11 pm[/url]":1xoafbzy]Meni je genijalno da je investitor garaže bilo Ministarstvo inostranih poslova?!?!?!

Takođe, o kakvom podzemnom delu garaže se govori? Po slikama koje vidimo, tako nešto ne postoji?

AEB2-DCF3-11-D5-4-EC8-B5-D4-A88-C52-DB441-F.png
 
Био онда богат возни парк по министарствима, поготову савезног нивоа :D
 
Drustvo arhitekata Bgd bi svake godine moglo da dodeli bar dva "priznanja" jedno za najlepšu i jedno za najružniju zgradu u gradu. Ovaj kompleks Šajkašaška-Cvijićeva bi zbog gabarita trebao da u startu dobije priznanje za najružniju zgradi bar 3 godine zaredom
 
Vrh