Šta je novo?

Lidl Beograd

Javna garaza npr. Mogli su da naprave podzemnu garazu kao sto je kod Botanicke ili cak vecu. U basti ima 70ak mesta praznih nocu. Sa ovom dodatnom bi mogli da sklone kola sa trotoara u krugu od 500m i da se oslobode mesta za biciklisticke staze.
Ok je da imamo Lidl u kraju ali mogao je mnogo pametnije da se iskoristi prazan plac u centru grada pa na garazi da bude Lidl ili neka poslovna zgrada (u okviru koje opet moze da bude Lidl)
Toliko mogucnosti, a napavise samo montazni magacin.

Sent from my SM-G981U1 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=907115#p907115:1w0nojm9 je napisao(la):
SunnyJ » 10 Dec 2021 10:54 pm[/url]":1w0nojm9]Ne kapiram zašto su sad svi kao nešto razočarani? Može li pojašnjenje? Lidl kao Lidl, obična samousluga, ne znam šta ste očekivali!? Gle čuda, nazovi centar grada, a okolina ovog objekta je baš reprezentativna, pa će sad Lidl da je naruži. Nije ovo hotel sa pet zvezdica pa da očekujete nešto nesvakidašnje i reprezentativno, već kao što sam rekao, obična samousluga.
Po mom mišljenju, najbitnije je upravo maksimizirati taj parking prostor, kako bi uvek bilo dovoljno mesta, s obzirom na to da će biti veoma prometna radnja. Takođe, nadam se da će predviđeni pristupi i izlazi u Cvijićevu biti izvedeni tako da ne generišu dodatne saobraćajne zastoje i gužve u okolnom području, za šta verujem da će nažalost biti tako.

Da, idealno mesto za nesto takvo. Sta drugo? Jos jedna stambena zgrada? Bar ce biti dobro odrzavan objekat i radice vrlo uspesno. Jedino sto je mogao da bude manje tipski, vise primeren centru grada.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=907177#p907177:2031fnvd je napisao(la):
lukander01 » Sub Dec 11, 2021 10:31 am[/url]":2031fnvd]Javna garaza npr. Mogli su da naprave podzemnu garazu kao sto je kod Botanicke ili cak vecu. U basti ima 70ak mesta praznih nocu. Sa ovom dodatnom bi mogli da sklone kola sa trotoara u krugu od 500m i da se oslobode mesta za biciklisticke staze.
Ok je da imamo Lidl u kraju ali mogao je mnogo pametnije da se iskoristi prazan plac u centru grada pa na garazi da bude Lidl ili neka poslovna zgrada (u okviru koje opet moze da bude Lidl)
Toliko mogucnosti, a napavise samo montazni magacin.

Sent from my SM-G981U1 using Tapatalk
Pa sta znam, ne znam sto bi njima bio cilj da pune garazu kolima stanara iz okolnih zgrada pa da posle nema mesta za kupce.

Mogao je i Grad jos davno da kupi tu parcelu pa da napravi garazu i parking i sta god, a ne da se ocekuje od privatne firme da resava problem parkinga u gradu.
 
Pa da mislio sam da grad napravi podzemnu garazu recimo 3 ili 4 nivoa i onda kaze sad neka se javi ko hoce da gradi. I dodje Lidl, pa i da naprave isto ovo sta hoce, mi vec imamo garazu za ceo kraj ispod.
Kad vec toliko vole javno privatna partnerstva mogli bi da uslove neke investitore da naprave garazu za kraj grada u kom zele da zidaju zgradurine.

Sent from my SM-G981U1 using Tapatalk
 
Pa niko nije lud da gradi garažu, pa da prođe kao Grci u Baba Višnjinoj.

Ko ne zna, Grci su krenuli i izgradili garažu, ali onda se Grad pojavio i nekako ih ucenio pa je garaža prešla u ruke Grada.

Ova vlast nije napravila ni jednu jedinu garažu, a imaju sigurno 15-ak lokacija koje pominju od prvog dana svog mandata.
 
Mogli su makar da se potrude i naprave Metropol tip radnje, koji imaju u portfoliju. A ne ovaj klasičan stereotipni dizajn.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Koliko se sećam i Delez je hteo da kupi ovo, tj. dao je ponudu, tako i da nije Lidl nikao bi neki drugi market.

Naravno da je bilo pameti ovaj depo je trebao da preuzme Grad i da se napravi javna garaža na više nivoa, blizu će biti metro stanica, blizu je i hala Pionir (ja sam iz kraja pa znam koji je tu haos sa parkiranjem kod svake veće utakmice), a mogli su tako da stvore uslove da se uklone parking mesta makar u Despota Stefana od Dž Vašingtona ka ovoj raskrsnici.
 
Srednjeročno gledano kao i u slučaju Merkatora biće potpuno opravdano srušiti postojeći i izgraditi novi objekat više spratnosti uz komercijalno prizemlje i prvi sprat.
 
Da li je bio neko u novom Lidlu u Bulevaru? ajmo fotke i utisci :)
 
Јако тужно је то што ће се обична самопослуга налазити на таквој локацији у Булевару деспота Стефана. Још један доказ да је вођство општине Палилуле најркиминалније у држави ( а конкуренција је огромна ).
 
Шта би ту могло боље да се направи? Стамбене зграде као што су у Поречкој иза?
 
Tom delu grada nedostaje normalan supermarket jer je najbliži Vero koji košta previše i Tempo koji je u Luci Dunav. Maxi koji je prekoputa i nije dovoljno velik u odnosu na potrebe stanovnika ovog dela grada. I ja ću koristi ovaj Lidl na putu do i od centra, a dolazim od Gradske bolnice.
 
Ima i Univerexport u Šajkaškoj, maltene prekoputa Maxija. Tako da će tu na razmaku od 200m biti Maxi, Lidl, Univerexport.

Da je moglo bolje, moglo je, neka poslovna zgrada, i u prizemlju Lidl, ovako ostaje prizemljuša okružena ogavnim zgradama iza sebe.



Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Zapravo postoje dva Maxija i Univerexport. Ono što zaista nedostaje tom delu grada je park, ali da......
 
Много ствари је могло да се направи на том месту. Пре свега нека установа од јавног значаја. Парцела није мала, а налази се на самом улазу у центар града. Поред ње до центра пролазе становници многих приградских насеља из различитих делова општине Палилула. Неки културно-уметнички, креативни центар за почетак. Не само то, нама неколико факултета немају крштену зграду на пример. Па чак би и неки пословни простор би имао више смисла него обичан супермаркет. У околини се налази довољно продавница, а није далеко ни Темпо на Вилиним водама. И поред тога, могло је да буде укомбиновано боље, овако је стварно безвезно.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=908162#p908162:1gjbslpb je napisao(la):
rangeros » Tue Dec 14, 2021 6:40 pm[/url]":1gjbslpb]Zapravo postoje dva Maxija i Univerexport. Ono što zaista nedostaje tom delu grada je park, ali da......

E kamo sreće da je ovde napravljen podzemni parking, gore park, a da se sa druge strane Despota Stefana ukloni pumpa NISa i napravi trg jer je lokacija savršena sa onom lepom predratnom ugaonom zgradom koja bi još više došla do izražaja. Sad sam baš merio taj prostor ima dimenzije 50 sa 50 metara, a npr. trg Republike je samo duži 50 sa 100.
 
Ne vidim smisao parka gde neko treba da provodi vreme u blizini najzagađenijeg poteza u Beogradu.

Po meni ostaje žal za podzemnom garažom, a Lidl mi uopšte ne smeta.

Mogli bi oni koji žive blizu da kažu šta misle o Lidlu na toj lokaciji.
 
Добра ствар је у томе што ће Лидл моћи лакше да се сруши у будућности или да унапреди објекат, као и да се уради подземна гаража. У супротном, добили би смо ту неку пост-транзициону стамбену крмачу.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=908225#p908225:1ckq48mw je napisao(la):
astrodule » Uto Dec 14, 2021 9:48 pm[/url]":1ckq48mw]Ne vidim smisao parka gde neko treba da provodi vreme u blizini najzagađenijeg poteza u Beogradu.
Pa ne vidis kad smo navikli da park znaci dve ljuljaske, klackalica, pola klupe i jedno drvo.

Mogla je mini zelena oaza da se napravi, sa desetinama takvih po gradu umesto betonskih platoa sa random spomenicima i kvalitet vazduha bi sigurno bio bolji.
 
Није то простор где би људи долазили да седе и одмарају се. У близини је ботаничка башта као права оаза, и недалеко је и леп паркић на крају Цариградске, Кнез Милетине и Војводе Добрњца. Постоје паркови и у Османа Ђикића и Јаше Продановића. Плус, на крају Цвијићеве ће бити Линијски парк дуж Поенкареове.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=908288#p908288:3udpaoo1 je napisao(la):
Дошљак » Wed Dec 15, 2021 1:45 am[/url]":3udpaoo1]Није то простор где би људи долазили да седе и одмарају се. У близини је ботаничка башта као права оаза, и недалеко је и леп паркић на крају Цариградске, Кнез Милетине и Војводе Добрњца. Постоје паркови и у Османа Ђикића и Јаше Продановића. Плус, на крају Цвијићеве ће бити Линијски парк дуж Поенкареове.

Botanička nema slobodan ulaz, pa nije kao ostali parkovi. I ti manji parkići su uz prometne ulice pa ljudi dolaze u njih (astroduletova kritika), nije da možeš da izbegneš zagađenje u Bg, veći deo Tašmajdanskog parka je tik uz najprometnije ulice pa ljudi idu da odmaraju tamo, prosto to nije izgovor da se ne poboljša situacija. I nije zagađenje toliko da je nešto ekstremno gore nego bilo gde u gradu, živeo sam do pre 10 godina baš na uglu Despota Stefana i Cvijićeve i koristio bih terasu koja gleda na DS celo leto, ništa drugačiji vazduh nego u ostatku grada.
 
Vrh