Šta je novo?

Lidl Beograd

ovde uz banderu gde je gola zemlja verovatno dolaze stepenice ? ako ostane ovako nit je zid do kraja nit ima smisla....nadam se stepenicama....
znaJ3XF.jpg
 
Pešački prelaz i pešačka staza spojeni su međusobno stepenicama koje se ne vide zbog perspektive fotografije, a koje su doduše stare preko 30 godina, koliko ih ja dugo znam ;) tako da postoji potreba da se izgrade nove, i bilo bi dobro da ako izgrade nove, one idu ne samo od ulice nego i od Lidla.
 
Mislim da treba te stepenice renovirati i ovako kako izleda taj oznaceni pesacki prelaz, da je u planu tu da naprave jedne pa da idu na dva kraka, videcemo uskoro...:)
 
valjda treba da naprave rampu a ne stepenice, vidi koliki znak za invalide ispod Lidlovog logoa
 
Zanimljivo je pitanje šta će biti sa tim celim ćoškom gde su stepenice i ta zemlja. To čini mi se ne spada u Lidlovu parcelu i moguće je da neće oni sređivati. Inače Lidl se nalazi na verovatno jedinom brdu u Surčinu, tako da je prilaz osobama sa invaliditetom možda malo otežan zbog te činjenice. Osim toga, pored pešačke staze uz kuće, koja se vidi i na fotografijama odmah pored podzida, napravljene su na tom brdu i staze pod horizontalnim uglom, bez stepenica, verovatno za bicikliste. Ali njih često koriste i pešaci jer su nove i prohodnije. Teoretski bi njih mogle da koriste i osobe sa invaliditetom, mada naravno ne bi bilo dobro zbog mogućeg sudara sa biciklistima.
 
Jos bolje resenje od ukrstanja stepenista bi bilo, da se Lidl i opstina dogovore, a verovatno je to na opstini taj trotoar, da taj cosak zatrpaju do tog zida Lidlovog, pa tamo dole ili sa blagim padom ravno. Ili samo preseku sa jednim stepenistem...Znaju valjda oni sta je najbolje...
 
Лидл на Карабурми, близу тц Биг-а

20210225-115231.jpg


20210225-115249.jpg
 
Mislim da su omanuli u proceni veličine objekta. Ovo će (za dugo) biti najbliži lidl centru pa će gužva i prazni radovi robe na akciji biti česta pojava.
 
Pa tolika im je parcela bila na raspolaganju, nisam siguran da su imali mogućnosti za veći objekat.

A kakve je situacija sa Cvijićevom, šta se tamo čeka?
 
Šteta da i ovaj objekat i onaj u Bulevaru su najsoc varijante :/
Nema novosti za Cvijićevu, ako neko zna nešto više neka napiše.
 
I mene zanimaju Mladenovac i Cvijićeva. Ako neko prolazi tuda, bilo bi lepo da napravi neku fotku. :)

U Surčinu su u toku radovi na zemlji i stepenicama o kojima je bilo reči, biće to verovatno brzo gotovo pa kad završe postaviću slike.
 
Ako se ne varam rok za otvaranje LIDL Mladenovac je maj ove godine. Poslednji put kada sam prolazio postavljali su se ivični paneli na fasadi čime će biti završena fasada. Takođe je odrađen asfalt i pločiće ispred ulaznog dela. U unutrašnosti su radili na malterisanju i opremanju elektro intsalacijama. Verujem da će do kraja marta sve završiti i da će april mesec biti za fine radove (unošenje gondola, kasa, instalacija informacijonih sistema,...) i da će početkomo maja biti otvaranje.
 
Za objekat na uglu Despota Stefan/Cvijićeva jedino je sigurno da je u vlasništvu Lidla, tako da čim su bili spremni da plate par miliona evra za lokaciju ne sumnjam da će graditi nešto.

Screenshot_2021-03-09-08-47-43-678_com.android.chrome_1.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=829596#p829596:1uw0c6h7 je napisao(la):
Babyaardvark » Pon Mar 08, 2021 8:13 pm[/url]":1uw0c6h7]Da li Lidlove prodavnice u Nemačkoj imaju toalete za mušterije?
ne bar ovde po minhenu
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=828839#p828839:j643rrnr je napisao(la):
sergio-m » Pet Mar 05, 2021 5:23 pm[/url]":j643rrnr]ovde uz banderu gde je gola zemlja verovatno dolaze stepenice ? ako ostane ovako nit je zid do kraja nit ima smisla....nadam se stepenicama....
znaJ3XF.jpg
Popunjava se ova rupa sa visinom glavne ulice, trenutno je nasuta zemllja sa blagim padom ka centru.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=829950#p829950:jmvvrgur je napisao(la):
marioleshero » Sre Mar 10, 2021 2:20 pm[/url]":jmvvrgur]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=828839#p828839:jmvvrgur je napisao(la):
sergio-m » Pet Mar 05, 2021 5:23 pm[/url]":jmvvrgur]ovde uz banderu gde je gola zemlja verovatno dolaze stepenice ? ako ostane ovako nit je zid do kraja nit ima smisla....nadam se stepenicama....
znaJ3XF.jpg
Popunjava se ova rupa sa visinom glavne ulice, trenutno je nasuta zemllja sa blagim padom ka centru.
 

Prilozi

  • IMG_20210310_142934.jpg
    IMG_20210310_142934.jpg
    593,3 KB · Pregleda: 2.630
Da, nasipaju tu pešačku stazu celom dužinom Lidla, čak su i one stepenice u podzidu nasute jednim delom, pa će biti manje stepenika i kad se ulazi sa te strane. Iznenađujući i super potez po mom mišljenju. :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=821242#p821242:1uuj8czd je napisao(la):
sudija » Ned Feb 07, 2021 11:06 pm[/url]":1uuj8czd]Da li neko primetio razliku u kvalitetu krema Choco nussa sa 13% lešnika u pakovanjima od 400 i 750g? Od skoro kao da se u ova već pakovanja ubacuje znatno lošiji krem. Na manjim piše da je zemlja porekla Nemačka, a na većim je etiketa bez tog podatka...

Pisao sam ja i slikao razliku izmedju starih coko rolera i novih. Sustina je izbegavati proizvode gde pise samo "stavlja u promet lidl" i stalno gledati deklaraciju jer menjaju proizvodjace kako im neko da bolju cenu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=829596#p829596:171ky2ru je napisao(la):
Babyaardvark » Pon Mar 08, 2021 8:13 pm[/url]":171ky2ru]Da li Lidlove prodavnice u Nemačkoj imaju toalete za mušterije?
Jok, ni Lidl, ni Rewe, ni Aldi, ni Netto.... čak ni veći Kaufland, Globus, propali Real.....
Jedino što može da obraduje su rastinja i šume kojima obiluju.
 
citao sam kao da je osnovni argument sto bi se proizvodi nosili u wc i kralo bi se! sto je los izgovor...glavni problem je higijemske prirode i odrzavanje...iz slicnih razloga po minhenu masovno zatvaraju javne wc i po metro stanicama....il trpi il obavi pre kupovine...ako prigusti ko sto rece zika u zbunj ;)
 
Zato ulice smrde na urin užasno. Ne znam jel zbog 50c ili drugih razloga, ali smrdljivije mesto ne videh od Berlina.
 
Vrh