Šta je novo?

Lidl Beograd

Čudi me da po Beogradu guraju ovaj stariji (lično ružniji) format prodavnica.

Čak mi i nije jasno zbog čega uopšte grade taj format, zašto im sve prodavnice nisu iste.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
lidl-ustanicka-katastar.jpg
lidl-ustanicka-gugl.jpg


Bilo bi lepo da nešto normalno naprave i prekoputa gde je ova deponija.

A bilo bi još bolje da se probije ulica i posle ovog kružnog dela što će vrv da bude kružni tok.
 
Ту иде у наставку мала пешачка стазица до горе. У горњем делу ће да буде неко ново насеље које ће да прави нека чешка фирма (која ће да прави и нешто на месту "Дуге"), а овде где је депонија неко је тражио локацијске услове, не знам само за шта
 
Секундарци су доле испод, у зеленилу где се види неко смеће, овде где је линда они никада нису били колико знам.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=816295#p816295:16g0i890 je napisao(la):
Zezeljko » 24 Jan 2021 10:13 am[/url]":16g0i890]Čudi me da po Beogradu guraju ovaj stariji (lično ružniji) format prodavnica.

Čak mi i nije jasno zbog čega uopšte grade taj format, zašto im sve prodavnice nisu iste.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
Hvala Gago, onda tu ima više varijanti od najsoc koja se gradi ovde, srednji koja je na Trošarini i najbolji kao u Vojislava Ilića. Tu su i specijalne prodavnice na sprat kao onaj Lidl kod Ade i neki specijalni u starogradnji koje nemamo. Proverio sam PDR Cvijićeve s obzirom na visinsku regulaciju od 28metara verujem da će ovde biti građena varijanta Vojislava Ilića a ko zna, možda bude i neki administrativni deo.

I meni je žao što ovde grade ovu najsoc varijantu svog prodajnog objekta, recimo ovakav Lidl je u Paraliji. Očekivao sam makar varijantu koja je kao na Trošarini, ali eto, ne veruju ni Lindaši u metro i proširenje Bulevara.

Evo sa javnog uvida plana ovog Lidla koji je usvojen 2019. godine. Levo gde se sekundarci je planirano stambeno naselje dok je Lidl desno ka Ustaničkoj.

IMG-20181227-122043.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=816319#p816319:3mqx8qxg je napisao(la):
Somi303 » 24 Jan 2021 12:36[/url]":3mqx8qxg]Секундарци су доле испод, у зеленилу где се види неко смеће, овде где је линда они никада нису били колико знам.
Moj odgovor se nije ni odnosio na lokaciju Lidla, zato što je tu sve vreme bila fabrika, već na ovu mini šumu, za koju je Srbo rekao da je zatražena lokacijska dozvola.
 
Pa dobro ti je odgovorio Šomi, "sekundarci" su i dalje tu. Nema tu nigde mini deponije, to je nehigijensko naselje u toj šumici, par familija koje izgleda da imaju neke probleme među sobom, pa je policija nekoliko puta intervenisala zato što se umalo nisu poubijali međusobno. Kada kažem poubijali, mislim bukvalno poubijali, imaju toliko žešće konflikte.
 
Izvor: B92.net

Lidl Srbija dobitnik sertifikata "Top employer 2021"

Lidl Srbija dobitnik je prestižnog sertifikata „Top Employer Serbia“ i „Top Employer Europe“, za 2021. godinu, saopšteno je iz te kompanije.

Nagradu je dobio na nivou države Srbije i teritorije Evrope zajedno sa Lidl kompanijama u još 18 zemalja, koje dodeljuje Top Employers Institute, vrednujući jasno definisane procese upravljanja ljudskim resursima koji utiču na izgradnju fer odnosa, kao i benefita koje kompanija pruža svojim zaposlenima, saopšteno je.

Poziciju jednog od najboljih poslodavca u Srbiji, Lidl Srbija opravdava konstantnom brigom i uslovima koje zaposleni imaju u ovoj kompaniji, navedeno je u saopštenju Lidla.

„Lidl Srbija je kompanija koja posluje po precizno definisanim HR procesima i procedurama, kroz koje pokazuje svoju profesionalnost i posvećenost zaposlenima. Samo neki od benefita po kojima se Lidl ističe kao jedan od najpoželjnijih poslodavaca u Srbiji i regionu jesu mogućnost rada od kuće za radna mesta na kojima je to moguće, privatno zdravstveno osiguranje za sve zaposlene, isplata svakog minuta prekovremenog rada i obezbeđeni uslovi za kontinuirano usavršavanje zaposlenih. Ovim kompanija potvrđuje da se kroz svoje svakodnevno poslovanje zalaže za to da svojim zaposlenima obezbedi osećaj pripadnosti zajednici“, kaže se u saopštenju.

„Lidl svojim zaposlenima nudi sigurno i fer radno okruženje, kao i mogućnosti za obuku i razvoj. Ovo obećanje postaje još značajnije u vremenima velikih izazova, poput onih sa kojima se trenutno suočavamo. Briga za zaposlene, otvoreni i fer odnosi i motivisani zaposleni su veoma važni u ovom pogledu - zbog čega nam je posebno drago što smo sertifikovani kao vrhunski poslodavac. Naši zaposleni su u srcu našeg uspeha. Oduševljeni smo što je naš rad sa ljudima prepoznao i nezavisni stručni institut, najkompetentniji za datu oblast - to pokazuje da smo na dobrom putu“, izjavila je Ivana Marković, izvršna direktorka Ljudskih resursa kompanije Lidl Srbija.

Institut koji vrši sertifikaciju, godišnje dodeli 1.600 „Top Employer“ priznanja u 120 gradova i regija širom sveta. Ovaj prestižni međunarodni sertifikat se dobija na osnovu istraživanja koja Top Employers Institute sprovodi u 6 oblasti, 20 segmenata među kojima su: radno okruženje, odnos prema zaposlenima, liderstvo, etika, razvoj zaposlenih i učenje.

„Godinu 2020. smo ispratili kao jednu od najizazovnijih u istoriji poslovanja. U tom kontekstu, kompanija Lidl Srbija može biti posebno ponosna na činjenicu da je baš u ovoj godini dobila status jednog od najboljih poslodavaca. Sertifikat „Top Employer“ predstavlja potvrdu da Lidl Srbija zaista stavlja dobrobit svojih zaposlenih na prvo mesto i na tome joj čestitamo“, istakao je David Plink, CEO Top Employers Instituta, navedeno je u saopštenju.

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.ph ... id=1801028
 
Zanimljivo je da je za ovaj objekat rok 6 meseci dok je 8 za ustaničku a u pitanju su identični objekti ako ne grešim.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=820990#p820990:k67l91zt je napisao(la):
vucko » Ned Feb 07, 2021 1:00 am[/url]":k67l91zt]Zanimljivo je da je za ovaj objekat rok 6 meseci dok je 8 za ustaničku a u pitanju su identični objekti ako ne grešim.
Isto tako, za Višnjičku je rok 31.07. ako se ne varam, a radovi su odmakli debelo, baš dobro napreduju. Deluje da će biti i ranije.
 
Mislim da na Ustaničkoj premeštaju trafo stanicu i da je zbog toga malo veci rok.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=821040#p821040:1rtelj2o je napisao(la):
SunnyJ » Ned Feb 07, 2021 12:10 pm[/url]":1rtelj2o]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=820990#p820990:1rtelj2o je napisao(la):
vucko » Ned Feb 07, 2021 1:00 am[/url]":1rtelj2o]Zanimljivo je da je za ovaj objekat rok 6 meseci dok je 8 za ustaničku a u pitanju su identični objekti ako ne grešim.
Isto tako, za Višnjičku je rok 31.07. ako se ne varam, a radovi su odmakli debelo, baš dobro napreduju. Deluje da će biti i ranije.
2.6. je rok za Visnjicku, okacio je neko i sliku table par stranica unazad
 
Da li neko primetio razliku u kvalitetu krema Choco nussa sa 13% lešnika u pakovanjima od 400 i 750g? Od skoro kao da se u ova već pakovanja ubacuje znatno lošiji krem. Na manjim piše da je zemlja porekla Nemačka, a na većim je etiketa bez tog podatka...
 
Malo o kvalitetu arhitekture, u Nemačkoj.

"Dobro je poznato da Nemci vole jeftino da kupuju svoje namirnice. Ali u 2018. godini prodaja supermarketa porasla je dvostruko više od prodaje diskauntera. Brzo su shvatili da same niske cene više nisu dovoljne za privlačenje i zadržavanje kupaca. Jedan aspekt koji bi takođe mogao pretvoriti jeftinu ili / i svakodnevnu kupovinu u iskustvo kupovine je dizajn poslovnice. Lidlove prodavnice postoje u 30 zemalja sveta sa klasičnim dvostrešnim krovom ili od 2015. sa ravnim krovom i potpuno zastakljenim prednjim delom. U leto 2019. 40-ta filijala u Kelnu otvorena je u Buchforst-u u okrugu Muelheim. Planirao je biro Caspar u Kelnu. Ovaj ogranak ne potiče iz građevinskog kompleta i, sa svojom filigranskom školjkom od tamnocrvene opeke, na prvi pogled ne otkriva šta je. Za diskauntere odricanje od izgrađenog korporativnog identiteta može biti malo bolno, ali put do boljeg imidža sigurno je kratak u ovom slučaju."

Lidl.jpg


Više slika: https://www.koelnarchitektur.de/pages/de/news-archive/24969.htm
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=821242#p821242:7tu6picf je napisao(la):
sudija » Sun Feb 07, 2021 10:06 pm[/url]":7tu6picf]Da li neko primetio razliku u kvalitetu krema Choco nussa sa 13% lešnika u pakovanjima od 400 i 750g? Od skoro kao da se u ova već pakovanja ubacuje znatno lošiji krem. Na manjim piše da je zemlja porekla Nemačka, a na većim je etiketa bez tog podatka...

Ja primetio kod Mr Choc u plastičnom XXL pakovanju. Prethodno nam se ukiselio. Dugo se vuklo pa smo mislili da je od neke kašičice zagađeno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=821269#p821269:2jwartsf je napisao(la):
SRBO » 08 Feb 2021 00:46[/url]":2jwartsf]У нас се то не гледа. Немамо тај менталитет (нит ћемо имати)
U nas se gleda pilećina od 120din. :D
 
zdravo svima. Pratim vas i citam vec neko vreme. Zanima me da li neko od vas ima informaciju kada ce poceti izgradnja Lidla u Lazarevcu? Vidim da je neko izbacio da je vec pocela gradnja Lidla u Valjevo, dok je recimo Lazarevac mnogo pre Valjeva kupio zemljiste, ali se do danas na gradilistu nista ne desava.
 
Nesto razmisljam da li je realno ocekivati da se otvori Lidl u okviru Ikeinog retail parka koji pocinje da se gradi i koliko im je ta lokacija interesantna?
 
Vrh