Šta je novo?

Lidl Beograd

Imaju veliki Maxi sa druge strane groblja a gore na okretnici su Vero i Idea mislim.Što je najgore,Lidl u V.Ilića je kilometar odavde.Nije mi jasno jel ovo trebalo baš ovde.
 
A i čije je to uopšte zemljište bilo i ko je ta bu**** koja je dozvolila da se proda? Za stanovnike me ne čudi da nisu bili zainteresovani da odbrane drveće jer bi ispred vrata imali Lidl.
 
Pa Lidlovo je sada 1/1, a nemamo arhivu da vidimo čije je bilo ranije

Подаци о делу парцеле
Број дела: 1
Култура: ОСТАЛО ВЕШТАЧКИ СТВОРЕНО НЕПЛОДНО ЗЕМЉИШТЕ
Површина m²: 8017
Имаоци права на парцели
Назив: LIDL SRВIЈА КD NОVА РАZОVА
Врста права: СВОЈИНА
Облик својине: ПРИВАТНА
Удео: 1/1
 
Inače, susedna parcela pripada Gradu bez obzira što je tu crkva

Имаоци права на парцели
Назив: ГРАД БЕОГРАД
Врста права: СВОЈИНА
Облик својине: ЈАВНА СВОЈИНА
Удео: 1/1

Начин коришћења: ЗГРАДА СРПСКЕ ПРАВОСЛАВНЕ ЦРКВЕ
Правни статус објекта: ОБЈЕКАТ ИЗГРАЂЕН БЕЗ ОДОБРЕЊА ЗА ГРАДЊУ
Имаоци права на објекту
Назив: СРПСКА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА
Врста права: ДРЖАЛАЦ
Облик својине: ДРУГИ ОБЛИЦИ
Удео: 1/1
Терети на објекту
Терет број: *
Врста терета: ОБЈЕКАТ ИЗГРАЂЕН БЕЗ ДОЗВОЛЕ
Датум уписа: 12.7.2010
 
A parcela ispod lidla je onda isto gradska pa je znaci grad prodao ovo parce lidlu
 
To sam i ja pretpostavio, ali bolje mi je bilo da ne pišem odmah da je gradsko. Jer kada bi bilo privatno, teško da bi tu bila šuma do sada, već bi vlasnik posekao.
Eto, Đilas posekao platane, ovi prodaju zemljište da drugi seču šume umesto njih. Svaka čast, zaista.
 
Moguce da je bila i licitacija a mozda je parcela bila i pod restituciom treba vidjeti i plan za taj dio grada ...
 
Ja sam pokusao da nadjem taj plan i nista nisam nasao, a i ono sto sam nasao mi nista nije bilo jasno :D
 
Uopšte ne zalazim u to kako i od koga su kupili plac,sve i da je najpoštenije i najskuplje što je moglo da bude.Ali zar nije greh poseći ovoliko drveće,pravu malu šumu.Prolazio sam tu nekoliko puta peške, tom ulicom koja izlazi na V.Ilića i mirisalo je kao da si u šumi.
Zar nisu mogli da im daju plac gore na Padini ili negde iznad Medaka 3,ne razumem.Opet kažem,samo kilometar odatle je Lidl u V.Ilića.
 
Ja iskreno najmanje krivim Lidl u ovoj situaciji. Njima je cilj da se šire i da zarađuju pare, a to što će poseći drveće i na kratko imati lošu reputaciju, to im je poptuno nebitno. Tu je država, odnosno Grad koji treba da zaštititi zelene površine i šume, a ne da prodaje kome god. Nije kao da su prodali Petru Petroviću, pa da čovek ne zna šta će da uradi. Prodali su Lidlu i tu je jasno šta će da bude. Neće sigurno da bude prodavnica sa rafovima među drvećem. Pa čak i da nije Grad prodao, Lidl mora da dobije građevinsku dozvolu i sve što dovodi do upotrebe zemljišta. Neko je morao da zna da će se poseći dobar deo šume.
 
Jos uvjek nista ni tu ni na bulevaru ni u despota stefana...
 
U jbm ti sunce.

Ovo boli ! Od toliko livada i pasnjaka i blatnjavih placeva oni su OVDE i to jos pored crkve nameracili Lindu ! UZAS !!!

Linda ovde naravno nije kriva, vec je kriva bahata bu**** iz Urbanistickog zavoda koja je odredila ovo parce zemljista za komercijalu ! Naravno da ce svako da capi to dragoceno parce zemlje.

gisBeoland_print_2020_4_8_0-5.jpg
 
Linda za razliku od crkve makar ima dozvolu...šteta za svaku zelenu površinu ali što Zeks reče do planera je...
Inače je to naselje planski rađeno i ok je...veća šteta je čuveno divlje naselje preko puta...da je rađeno planski verujem da bi Linda bila locirana na tu stranu...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=736314#p736314:12hydnik je napisao(la):
direktor » 07 May 2020 08:48 pm[/url]":12hydnik]Jos uvjek nista ni tu ni na bulevaru ni u despota stefana...
U Despota Stefana zaista ništa, ali u Višnjičkoj su zemljani radovi vidljivi nekoliko dana unazad.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=736423#p736423:kaz2kzwp je napisao(la):
GOJE » Pet Maj 08, 2020 10:04 am[/url]":kaz2kzwp]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=736314#p736314:kaz2kzwp je napisao(la):
direktor » 07 May 2020 08:48 pm[/url]":kaz2kzwp]Jos uvjek nista ni tu ni na bulevaru ni u despota stefana...
U Despota Stefana zaista ništa, ali u Višnjičkoj su zemljani radovi vidljivi nekoliko dana unazad.

U Višnjičkoj ima nekih aktivnosti u okviru kompleksa Big Fashion Parka na delu placa, ali nisam video ništa da se dešava na placu Lidla. Rekoh da nije zastalo sa dozvolama. Stoji sve već nekoliko meseci.
 
Da li zna neko da li su nekad da su otvorili "samo" jedan objekat?
Obicno su, koliko sam ispratio, otvarali dva ili vise u istoj nedelji/danu.
Pitam zato sto je onaj u Zelezniku ako sam dobro video potpuno zavrsen, skinute su i zastitne ograde, nema vise ni automobila (od radnika) na parkingu, samo cuvar ispred, a nigde najave o otvaranju. Pa reko' da ne cekaju mozda da se jos neki zavrsi pa da ih zajedno otvore :)
 
Mislim da su otvarali i po jednu prodavnicu npr. Tošin Bunar
 
Ima li gde najave otvaranja?

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=736426#p736426:2q1o0h5j je napisao(la):
astrodule » 08 May 2020 09:14 am[/url]":2q1o0h5j]Šta je nekada bilo u ovoj šumi gde će da bude Lidl. Vide se ostaci nekih temelja.

Levo je Lidl, desno je crkva

Pogledajte prilog 1

2005


file.php

file.php
Već 20 godina je GUP-ovima tu navedeno da je građevinsko zemljište a ne šuma, otuda i ti temelji nastali oko 2000te godine. Da su se komšije bunile pre nego što je Lidl kupio zemljište mogli su nešto uraditi. Sada je kasno.
 
Тако увек. Не гледају планове и онда кме. Па за такав безобразлук би им за казну целу шуму посекао, па нек се науче
 
Vrh