Šta je novo?

Lidl Beograd

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=584801#p584801:3iscysy9 je napisao(la):
Igor » Čet Nov 29, 2018 3:24 pm[/url]":3iscysy9]Bio sam u objektu "van špica" :)

Podnošljiva je gužva i kao što je neko pomenuo veću gužvu prave kolica nego kupci. Primetio sam da deo kupaca nosi robu u rukama pošto neće da vuku kolica za par proizvoda.

da, najveci je problem sto malih kolica gotovo nema, ja kad sam bio par puta ljudi se svadjali ko ce da uzme manja, sto mozda i jeste znak postojanja nekog patrljka kolektivne svesti, jer da ih skroz boli uvo svi bi vukli velika a ne "samo" 80% ljudi
 
Joш слика Лидла на спрат код Аде Циганлије:















 
Do sada je Kaufland uvek pratio Lidl. Lidl uđe na neko tržište, ubrzo za njim tu je i Kaufland. Nadam se tako nečemu i kod nas.
 
Ako mislis na Kaufland, on je u vlasnistvu Lidla i ima mnogo bolji izbor.
 
Ima li kaufland u pogranicnim mestima.naprimer timisoara,szeged .

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Jutros prilično aktivno gradilište na Vidikovcu.

b6040521c1f8bb524faf392a0537597c.jpg
ff9db17f38d7b56bdf16dbbdea3e2b74.jpg
6311232e27a54ab996d97b3f6200b7c1.jpg
ac9c0aa50dd43c9054bb66edc697fc8a.jpg


Poslato sa CLT-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Sada sam potpuno siguran da kod nas ni jedan sistem ne može da uspe, što reče neko, dajte nam Švedsku i za godinu dana će postati Tunguzija...

Sve ono što se na obuci pričalo, učilo, predstavljalo kao sistem koji niko ne može da izvrda, ni radnik ni rukovodstvo, posle samo dva-tri meseca sve manje se primenjuje i sve brže se ide ka robovlasničkom sistemu koji se primenjuje u ostalim domaćim lancima. Radnici i dalje rade po smenama koje traju između 9 i 12 sati, gotovo niko ne radi svojih 8 sati kako je u ugovoru. Tačno je da se ti prekovremeni sati plaćaju, ali radnici ne mogu više fizički da izdrže. Dosta ih je već dalo otkaz, a ima i popriličan broj na bolovanju. Radi se do duboko u noć.

Početkom meseca bila su i prva napredovanja. Iako su na obuci ubeđivali da će napredovanja biti isključivo prema znanju, uspešnosti na testovima na obuci i vrednoći, prva napredovanja su bila uglavnom po političkoj liniji. Niste se iznenadili? Ili jeste?

Ne pitajte me odakle znam...
 
Da, bas se napreduje po politickoj liniji... Boli njih patka za sns i ostale, njima je bitn lova a ne da imaju na rukovodecim pozicijama bezmozgovice.
 
Ponekad pomislim, kada čitam razno razna pisanija na ovom forumu, da je zavladala epidemija paranoje.
 
Mislite šta hoćete, ja vam prenosim informacije iz prve luke... vaše mišljenje neće promeniti ono što se stvarno desilo.
 
Lidl je dobio građevinsku dozvolu u Gornjem Milanovcu početkom nedelje, koliko znam sa ssc u Čačku je pri kraju izgradnja, u Paraćinu je počela još u julu (tamo su našli ono groblje iz bronzanog doba), ove godine je otvoreno 23, sledeće realno oko 10-15, pored ova 3 tu su za 2019. sigurno još (kupili placeve i u postupku dobijanja dozvola), Zaječar, Novi Pazar, Valjevo, Loznica, Pirot, što se Bg tiče ovaj na Vidikovcu , Zeleznik (valjda) i onaj na uglu Cvijićeve i Despota Stefana (kupljen odavno, ne znam šta se tu dešava), ima li još neki u Bg da bi mogao sledeće?
 
Pera Detlic":1e6mv7gd je napisao(la):
Mislite šta hoćete, ja vam prenosim informacije iz prve luke... vaše mišljenje neće promeniti ono što se stvarno desilo.
Evo imamo i Rinfier kao nemačku firmu koja je vlasnik Blica. Mislim da svako ko poznaje tamošnje stanje može da potvrdi i tvoju priču...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=587196#p587196:1f8a39c3 je napisao(la):
Piccolo » 08 Dec 2018 08:27 pm[/url]":1f8a39c3]Lidl je dobio građevinsku dozvolu u Gornjem Milanovcu početkom nedelje, koliko znam sa ssc u Čačku je pri kraju izgradnja, u Paraćinu je počela još u julu (tamo su našli ono groblje iz bronzanog doba), ove godine je otvoreno 23, sledeće realno oko 10-15, pored ova 3 tu su za 2019. sigurno još (kupili placeve i u postupku dobijanja dozvola), Zaječar, Novi Pazar, Valjevo, Loznica, Pirot, što se Bg tiče ovaj na Vidikovcu , Zeleznik (valjda) i onaj na uglu Cvijićeve i Despota Stefana (kupljen odavno, ne znam šta se tu dešava), ima li još neki u Bg da bi mogao sledeće?

Na Karaburmi valjda se planira u Visnjickoj ulici.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=585700#p585700:fth8s9k1 je napisao(la):
ddddd » Pon Dec 03, 2018 10:18 am[/url]":fth8s9k1]Do sada je Kaufland uvek pratio Lidl. Lidl uđe na neko tržište, ubrzo za njim tu je i Kaufland. Nadam se tako nečemu i kod nas.
Bio Kaufland pre dve godine, osnovao dve firme sve krenulo i onda se ekspresno povukao iz Srbije. Radio sam sa njima tada. Svi se iznenadili brzinom povlacenja, Nemci to pazljivo planiraju, sta bi ne znam ni danas... :shock:
 
Sad sam češljao po guglu, pisalo se da su kupili sedam placeva u Bg, a da planiraju ukupno 20. To se otprilike i poklapa sa time da gledaju da otvaraju u naseljima koja pokrivaju makar 30 hiljada, ne verujem da će kod nas graditi u baš malim sredinama (ispod 5 hiljada npr.) kao što rade na zapadu jer nema tu profita sa ovakvom kupovnom moći, jedino neke turističke lokacije kao Zlatibor i sl.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=586766#p586766:1wi31bvf je napisao(la):
Pera Detlic » 07 Дец 2018 11:09 am[/url]":1wi31bvf]

Sve ono što se na obuci pričalo, učilo, predstavljalo kao sistem koji niko ne može da izvrda, ni radnik ni rukovodstvo, posle samo dva-tri meseca sve manje se primenjuje i sve brže se ide ka robovlasničkom sistemu koji se primenjuje u ostalim domaćim lancima. Radnici i dalje rade po smenama koje traju između 9 i 12 sati, gotovo niko ne radi svojih 8 sati kako je u ugovoru. Tačno je da se ti prekovremeni sati plaćaju, ali radnici ne mogu više fizički da izdrže. Dosta ih je već dalo otkaz, a ima i popriličan broj na bolovanju. Radi se do duboko u noć.
Већина радника који су отишли у Лидл, а из Максија, објекта на Бежанијској коси, су се вратили у тај Макси и друга два објакта који је Делез у међувремену отворио у граду.
 
Verovatno sto za duplo vecu platu moraju da rade vise u Lidlu, a u Maksiju mogu da razvlace 10 minuta na kasi po korisniku.
 
Upravo. Bio sam u nekoliko Lidlova po BG-u i u svakom u svakom trenutku na kasama ima nekog od kupaca. I to sam išao i ujutru i popodne i uveče (nema pravila). Nema kao u Tempu ili Rodi da dođem do kase i ono luft... Nonstop se radi.

Što se tiče samog Lidla i ostalog... za Srbiju idealna prodavnica. Na neku ruku nažalost, na neku ruku super.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=587865#p587865:67szqcic je napisao(la):
loyola » Uto Dec 11, 2018 5:21 pm[/url]":67szqcic]Verovatno sto za duplo vecu platu moraju da rade vise u Lidlu, a u Maksiju mogu da razvlace 10 minuta na kasi po korisniku.

Zamisli da moraš svaki dan (ili tvoj/a žena/muž) da radiš od 05h-16/17h ili od 15h-01/02h

Šta bi imao od ostatka života za tu "duplu lovu" u odnosu na maxi? Ništa, jedino da stigneš da se odmoriš pa nazad na posao.

Više im se izgleda isplati da ti svaki dan plate 2-3 sata prekovremeno, nego da zapošljavaju nove radnike. Ali čovek nije mašina, zato im i odlaze radnici posle samo dva-tri meseca.
 
A sta ako radi samo jedno i mora da izdrzava troclanu ili cetvoroclanu porodicu, a na zalost u Sribiji ima dosta takvih slucajeva.
 
Vrh