Šta je novo?

Lidl Beograd

Drašković uvideo šansu i sad naglašava da je eurokrem "bez palminog ulja", iako sadrži možda još i gore suncokretovo :roll:

45273966_1976098152694177_6765871385057384787_n.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=590312#p590312:3m4mvlx0 je napisao(la):
SRBO » 22 Dec 2018 02:09 pm[/url]":3m4mvlx0]ПДВ је бедна ставка , овде се директно мисли на профит компаније. У неким државама на пример нека страна инвестиција мора да остави рецимо 30% профита у тој држави.

Што више подржавати домаћу економију

A kako se ostavlja 30% profita u nekoj drzavi, ako ne kroz poreze? Hoces da kazes da Lidl ne placa bas apsolutno nikakav porez?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=590312#p590312:320brhy9 je napisao(la):
SRBO » 22 Dec 2018 02:09 pm[/url]":320brhy9]ПДВ је бедна ставка , овде се директно мисли на профит компаније. У неким државама на пример нека страна инвестиција мора да остави рецимо 30% профита у тој држави.

Што више подржавати домаћу економију

Jako je zanimljivo kako je Lidl registrovan u Srbiji, bilo bi dobro da nam neki ekonomista objasni kako se u takvom modelu kompanije ”vrte”pare
 
Volim i ja da podržavam domaću ekonomiju, al to ne znači da ću da pljujem po svemu u Lidlu ili da zbog toga plaćam više u nekom "našem" lancu prodavnice, pogotovo što mogu da se kladim da tu razliku u ceni domaći proizvođači ne vide ni u pismu. Pri tome, ja baš volim da pogledam deklaracije, pa tako u Lidlu - pileće meso - domaće (očigledno su napravili ugovor sa onim što je ostalo od Agroživa - time verovatno spasili i tu firmu), mislim da je i ostalo meso često (mada ne uvek) domaće. Njihova mlečna robna marka Pilos - pavlaka je iz Somboleda, jogurt/kefir iz srpskog Megglea, mleko Somboled, voćni jogurti (njihova robna marka - Milbona) većinom uvozni (pri tome odličan izbor ukusa). Neki kafe-mlečni napitci, ako sam dobro zapamtio isto domaća proizvodnja. Gomila suhomesnatih proizvoda koji su pod njihovom robnom markom Pikok je Juhor, ali je dosta i Slovenija, u ostaloj ponudi ima i naših i stranih suhomesnatih. Sirevi su mahom iz Nemačke i hvala im na tome (ne koštaju kao suvo zlato što je često u drugim prodavnicama) - konačno sirevi koji su proveli neko vreme na zrenju, a ne kao većina naših da imaju izgled (a ponekad ni ukus nije daleko) komada sapuna. Mladi pakovani sir i "a la feta" sirevi su isto naši (osim onih brendiranih grčkih).
Tako da sve u svemu ima tu mnogo naših proizvoda i to baš u onim kategorijama namirnica koje se dnevno kupuju u velikim količinama.
I generalno ko hoće ide ko neće ne ide. Sve piše, pročitaš pa kupiš ako želiš - kupujte što volite ukoliko vam cena odgovara.
U Lidlu isto tako nema gomile nekih drugih proizvoda, pa ćete svkako iči i u druge prodavnice. A ostrašćeno za i protiv je besmisleno. Imate izbor, kupujte pojedinačno ono što želite tamo gde vam se u datom momentu čini najpovoljnije.
 
Mleko je iz Bosne

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Onda je sasvim moguće da imaju više dobavljača za isti proizvod za svoju robnu marku.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=590425#p590425:2uz34iof je napisao(la):
miki_ns » Sub Dec 22, 2018 10:50 pm[/url]":2uz34iof]Volim i ja da podržavam domaću ekonomiju, al to ne znači da ću da pljujem po svemu u Lidlu ili da zbog toga plaćam više u nekom "našem" lancu prodavnice, pogotovo što mogu da se kladim da tu razliku u ceni domaći proizvođači ne vide ni u pismu. Pri tome, ja baš volim da pogledam deklaracije, pa tako u Lidlu - pileće meso - domaće (očigledno su napravili ugovor sa onim što je ostalo od Agroživa - time verovatno spasili i tu firmu), mislim da je i ostalo meso često (mada ne uvek) domaće. Njihova mlečna robna marka Pilos - pavlaka je iz Somboleda, jogurt/kefir iz srpskog Megglea, mleko Somboled, voćni jogurti (njihova robna marka - Milbona) većinom uvozni (pri tome odličan izbor ukusa). Neki kafe-mlečni napitci, ako sam dobro zapamtio isto domaća proizvodnja. Gomila suhomesnatih proizvoda koji su pod njihovom robnom markom Pikok je Juhor, ali je dosta i Slovenija, u ostaloj ponudi ima i naših i stranih suhomesnatih. Sirevi su mahom iz Nemačke i hvala im na tome (ne koštaju kao suvo zlato što je često u drugim prodavnicama) - konačno sirevi koji su proveli neko vreme na zrenju, a ne kao većina naših da imaju izgled (a ponekad ni ukus nije daleko) komada sapuna. Mladi pakovani sir i "a la feta" sirevi su isto naši (osim onih brendiranih grčkih).
Tako da sve u svemu ima tu mnogo naših proizvoda i to baš u onim kategorijama namirnica koje se dnevno kupuju u velikim količinama.
I generalno ko hoće ide ko neće ne ide. Sve piše, pročitaš pa kupiš ako želiš - kupujte što volite ukoliko vam cena odgovara.
U Lidlu isto tako nema gomile nekih drugih proizvoda, pa ćete svkako iči i u druge prodavnice. A ostrašćeno za i protiv je besmisleno. Imate izbor, kupujte pojedinačno ono što želite tamo gde vam se u datom momentu čini najpovoljnije.

slazem se, ko hoce nek kupuje, ko nece ne mora, ali ne slazem se da sve uvek pise, ne pise uvek, tipa na kiselom kupusu ne pise ko je proizvodjac, pise samo "proizvedeno za lidl srbija"

a druga stvar, iako smatram da je odnos pozitivno/negativno dolaska lidla tu negde oko 1, mislim da je jako neposten nacin na koji su usli, jer apsolutno nema sanse da ih je vlast toliko hvalila i docekala ko mesiju ako nisu dobro podmazali
 
Lidl je registrovan kao KD tj komanditno drustvo ....
 
To sam cuo posle 100 godina da se neko registrovao u tom obliku.
 
I u Nemačkoj su registrovani u istoj formi. Mislim da istorijski ta pravna forma i vodi poreklo iz Nemačke.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Meni je najdraze sto su razbili monopoliste na trzistu flasirane vode. 26.99 je realna i normalna cena za 1.5 l vode i toliko je
u gotovo svim zemljama gde lidl posluje, sve iznad te cene je organizovana pljacka.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=590463#p590463:3m3c37gq je napisao(la):
nekianonimnilik » 23.Dec.2018/12:46 am[/url]":3m3c37gq]
slazem se, ko hoce nek kupuje, ko nece ne mora, ali ne slazem se da sve uvek pise, ne pise uvek, tipa na kiselom kupusu ne pise ko je proizvodjac, pise samo "proizvedeno za lidl srbija"

Ja koliko sam shvatio neku pricu - Jedan od uslova Lidla za ulaz na nase trziste je bila izmena zakona koja im omogucava da oznace proizvod kao "Proizvedeno za lidl", a ne i ko tacno i gde ga je proizveo.
Ovo je po meni potpuni promasaj sto je dozvoljeno ali valjda je to uradjeno da bi Lidl izasao u susret dobavljacima. Zasto bi inace Maxi, DIS ili bilo koj drugi lanac placao Cedevitu 300-350 RSD, a Lidl imao istu tu Cedevitu pod svojim imenom za 150-200RSD. Ovako niko ne moze da kaze da to je Cedevita pise na etiketi, ali se lako moze utvrditi da je pakovanje gotovo identicno, a cini mi se da je sastav isti.
 
Ima li novih informacija o lidlu koji treba da se gradi na uglu Bulevara despota stefana i cvijećeve?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=591587#p591587:1rm4jq6t je napisao(la):
direktor » Čet Dec 27, 2018 11:30 am[/url]":1rm4jq6t]
IMG-20181227-122031.jpg


IMG-20181227-122043.jpg


Lidl bulevar

Nešto će se graditi sa gornje strane Bulevara!? :shock:

Šta li će biti sa "nehigijenskim naeseljem" na na placu pored...
 
Vezano za njihove marke, nemam ništa protiv da ne piše na ambalaži jer je to sitno i teško čitljivo ali bi bilo korektno da podatke o svojim brendovima mogu da se nađu na sajtu.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=591625#p591625:5i1f5bjy je napisao(la):
bl3y4 » 27 Dec 2018 02:22 pm[/url]":5i1f5bjy]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=590463#p590463:5i1f5bjy je napisao(la):
nekianonimnilik » 23.Dec.2018/12:46 am[/url]":5i1f5bjy]
slazem se, ko hoce nek kupuje, ko nece ne mora, ali ne slazem se da sve uvek pise, ne pise uvek, tipa na kiselom kupusu ne pise ko je proizvodjac, pise samo "proizvedeno za lidl srbija"

Ja koliko sam shvatio neku pricu - Jedan od uslova Lidla za ulaz na nase trziste je bila izmena zakona koja im omogucava da oznace proizvod kao "Proizvedeno za lidl", a ne i ko tacno i gde ga je proizveo.
Ovo je po meni potpuni promasaj sto je dozvoljeno ali valjda je to uradjeno da bi Lidl izasao u susret dobavljacima. Zasto bi inace Maxi, DIS ili bilo koj drugi lanac placao Cedevitu 300-350 RSD, a Lidl imao istu tu Cedevitu pod svojim imenom za 150-200RSD. Ovako niko ne moze da kaze da to je Cedevita pise na etiketi, ali se lako moze utvrditi da je pakovanje gotovo identicno, a cini mi se da je sastav isti.

Cedevita ne radi robne marke.
 
danas je da ne znamo ko je tacno proizveo, za 5 godina ce biti da ne znamo u kojoj drzavi, za jos 5 kada je proizvedeno, za jos 5 sta je po sastavu, da li ima alergena...

"The best way to take control over a people and control them utterly is to take a little of their freedom at a time, to erode rights by a thousand tiny and almost imperceptible reductions. In this way, the people will not see those rights and freedoms being removed until past the point at which these changes cannot be reversed."
 
Kokili":2lbzpkg9 je napisao(la):
Cedevita ne radi robne marke.

Radi, ali verovatno nije isti sastav. Mnogi proizvodi imaju različit kvalitet na različitim tržištima, a još veće su razlike u kvalitetu kad prodaju pod tuđim brendovima.
Zbog toga ne treba mnogo gledati ko je proizvođač, već da li vam se sviđa proizvod i kakvog je kvaliteta.
 
dejjan":1rsuyfq1 je napisao(la):
Mleko je iz Bosne

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
Samo dugotrajno UHT mleko je iz BiH.
Sveze mleko je iz domacih mlekara

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=592015#p592015:1hysg7c4 je napisao(la):
Dart » 29 Dec 2018 12:33 am[/url]":1hysg7c4]
Kokili":1hysg7c4 je napisao(la):
Cedevita ne radi robne marke.

Radi, ali verovatno nije isti sastav. Mnogi proizvodi imaju različit kvalitet na različitim tržištima, a još veće su razlike u kvalitetu kad prodaju pod tuđim brendovima.
Zbog toga ne treba mnogo gledati ko je proizvođač, već da li vam se sviđa proizvod i kakvog je kvaliteta.

Ne radi uopšte. Samo svoj brend, čak više ne proizvode ni Multivitu koju su kupili od Hemofarma.
 
100% radi Atlantic grupa, sad da li je baš Cedevita (čiji su vlasnici) Ili neka druga njihova fabrika ne bih znao.
 
Vrh