Šta je novo?

Lidl Beograd

Sladoled 489gr je 155rsd jeftino i banane i juzno voce sasvim dovoljno.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Pogledajte cene sireva. Pre dolaska Lidla cene su bile od 850 din. pa naviše. Sada možete naći sireve oko 750 din.
 
Upravo tako kupio pre 20dana edamer oko 700gr oko 525,00rsd crvena folija.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
11030":3i5hwds4 je napisao(la):
Laki, a šta konkretno mi ( u dovoljnoj količini) imamo da ponudimo? Pošto vidim da glavni u državi danima hoće da izvrši harikiri jer su nam glavni izvozni adut, plazmu i imlek kravicu banovali na Kosovu. To nam je valjda glavni privredni partner pa eto propade nam ekonomija. Znam da za hranu više nemamo laboratorije koje su potrebne za odredjene analize, med recimo nemas gde da prekontorlises, i njega su nam vracali.
Glavni u drzavi je u ozbiljnom problemu, a zaista moze biti i drzava ako mere privremenih organa na KiM ostanu na snazi, jer zaista znacajan deo izvoza je u juznu srpsku pokrajinu ( ne znam samo po kom osnovu u jednoj ruci drzimo parolu 'kosovo je srbija, a u drugoj se hvalimo izvozom na tu teritoriju ;) )

Sto se tice tiga sta imamo da ponudimo. Pa mnogo toga. Konditorska industrija nam je ok.
Imamo preferencijale za izvoz junetine, al morace izgleda neki 'tenis' ili slican da ih iskoristi, jer je stocarstvo prilicno unisteno zahvaljujuci ___ .
Takodje, spominjani vlasnik Amana je pokusao da izvozi jagnjetinu i ovcetinu, ali je posao 'propao' jer sjenica i pirotski kraj nisu kao nekada prepuni stada.

IT sektor ostvaruje dobre rezultate.
Vocarstvo je trenutno u krizi vezano za izvoz, ali kao posledica spekulativnih radnji velikih igraca.

Tigar tyres je dobar primerporizvodjaca industrijskog proizvoda.

I tako dalje i tako dalje...
Imalo bi se sta izvoziti, kada bi se i drzavni organi potrudili da odrade deo svog posla.

Znate li da mi imamo agenciju za finansiranje i osiguranje izvoza, osnovanu jos u vreme (otvorene) vladavine Dinkica.
I znate li da je u dva navrata ta agencija finansirala Pink kompani???
Koji je to pinkov izvozni artikl toliko bitan da drzava stane iza njega?




Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=584163#p584163:26wm04xy je napisao(la):
ddddd » Pon Nov 26, 2018 9:36 pm[/url]":26wm04xy]Prijatelju, pa kada odete na kasu, lepo uzmete žeton i koristite ga savki put kada dođete u bilo koji Lidl. A kada pričate o Tempu i broju ljudi u njemu, barem uporedite površinu oba objekta, pa onda pričajte o gužvama i broju ljudi. Ovako to je pusta priča. I još nešto, kada odete u bilo koji super market bilo kog lanca u Srbiji kažite hvala Lidlu što su počeli da obaraju cene. Lidl je time izvršio zadatak. I pitajte zaposlene kolika im je sada plata, a koliko im je bila pre dolaska Lidla.
To nek Švabama prodaju tu priču sa žetonima, mi smo bre Srbi :mrgreen: Al' ne, realno, došao sam da kupim jednu stvar, a ne da razmišljam, to Švabe tamo nek disciplinuju i prave robote od njih. Pazi, molim te, treba kad krenem u Lidl da razmišljam da li sam poneo žeton ili da li imam pet dinara u metalu i kako se otključavaju ona kolica i kako posle da ih vratim itd. Došao sam u šoping da pustim mozak na ispašu, a ne da nosam njihov žeton okolo kao da sam član neke sekte i razmišljam da l' sam ga poneo :mrgreen: :laugh:

Ja mislim da se Lidl zeznuo sa taktikom, stvorili su ludilo pre i za vreme otvaranja, zaradili više nego što su očekivali, ali su stvorili lažnu sliku i sebi i sad Srbenda kad ode u Lidl očekuje ne znam šta i onda se samo vrati razočaran i be im sto majki švapskih i zaklinje se da ga Lidl više neće videti :lol:
 
Kolica su uvedena zbog bahatosti nevracanja kolica.nije to samo u srbiji u svim zemljama je isto.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Postoji ono: Volja ti da uđeš, volja ti da ne uđeš. A ta potreba da se nekom stavi do znanja da si bio jednom i nikad više ili nešto tipa: "Ja nikad ne bih ušao, jer je to seljana i ispod moga nivoa" je toliko nebitno i degutantno. I sasvim lična stvar, kao i to za koga navijaš, koju muziku slušaš, da li voliš plavuše ili crnke, visoke ili niske ili bilo koju kombinaciju. A što se tiče žetona i kolica, pa vi možete i bez kolica. Uzmete par stvari u ruke i pravac na kasu. I ako ne kupite ništa - jednostavno zamolite da prođete pored reda. Ništa jednostavnije. Lidl ima prodavnice u svim zemljama EU plus GB, SAD, CH i svuda je sistem sa žetonima/ kovanicama kao u Srbiji.
 
@Beki
ako moze raspali Mac DeMarco u Kanadi da se navikne mozes i ti ;)

inace ove price o kovanicama i tacnim iznosima me stalno podsete na americke autobuse.
tamo kod vozaca imas multi-tuti-fruti aparat za papirni, kovani novac, zetone, penzionerske kartice i povlastice...
pa ako nemas tacan iznos da ubacis mozes samo nalevokrug i cao.
nema razgovora sa vozacem, nema izvucem hiljadu dinara pa nemam sitno...
 
Lidl uvjek ima sitno sve nove kovanice vidi se da redovno imaju snadbjevanje sitninom za razliku od svih ostalih ...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=584236#p584236:1cfchpop je napisao(la):
Dordevic » Uto Nov 27, 2018 5:44 am[/url]":1cfchpop]
pa ako nemas tacan iznos da ubacis mozes samo nalevokrug i cao.

Oni nisu imali jednog Dinkića koji je od sirotinje hteo da otme što više pa je uveo novčanicu od dve hiljade kako bi povećao potrošnju...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=584218#p584218:3sa92mjm je napisao(la):
Beki » 27 Nov 2018 12:52 am[/url]":3sa92mjm]
To nek Švabama prodaju tu priču sa žetonima, mi smo bre Srbi :mrgreen: Al' ne, realno, došao sam da kupim jednu stvar, a ne da razmišljam, to Švabe tamo nek disciplinuju i prave robote od njih.

Pa, ako si došao po jednu stvar, nju možeš da uzmeš i u ruke, zar ne? :D

Inače, što se keša tiče, to polako treba ukidati.
 
Ja sam malo karikirao sve i polu šali napisao post.

Ako ozbiljno pričamo, stvari koje mi se ne svidjaju, bar kod ovog Lidla na Adi su:

- veličina - spolja izgleda kao hipermarket, ali u stvari je najobičniji supermarket, veličine recimo Maxi-ja u Zrmanjskoj (tamo udjem, uzmem malu crvenu korpicu, uzmem šta mi treba i gotov sam za minut). Dole je parking, onda moraš da uzmeš velika kolica (ajde i da zanemarimo sve oko plaćanja istih), penješ se uz pokretne stepenice i sve to da bi te gore sačekao najobičniji supermarket.

- lokacija - poenta supermarketa je valjda da ti je pri ruci, na Adi nema nijedna zgrada u blizini, tek na par stotina metara udaljenosti.

- ponuda i cene - za to što sam tražio je ponuda bila očajna, rafovi su nekako izgledali jadni i prazni, a cene uopšte nisu bile niske.

- prilaz marketu - ne postoji način da udješ u Lidl, a da ne gaziš preko trave ili da ne ideš asfaltiranim delom gde idu i automobili, obilaziš rampu itd.

Dakle, s obzirom da im je pola zgrade otišlo na parking, da prilaz za pešake ne postoji, da su okolo auto saloni i pumpe, nema stambenih zgrada, da moraš da uzmeš ona najveća moguća kolica...sve ukazuje da je to zamišljeno kao hipermarket gde ljudi namenski dolaze kolima i obavljaju veliku kupovinu, a stvar je u tome da ovaj Lidl na Adi ne ispunjava uslove da bude hipermarket, ni ponudom, ni veličinom.
 
Kolica se ne plaćaju, ne mešajte taj termin sa nečim drugim u realnosti.
 
Pešačke prelaze su svuda pored Lidla crtali ali su ispali samo nabacani i potpuno bez plana tako da su uglavnom nepovezani sa pešačkom infrastrukturom. O usporavanju saobraćaja su već pisali...
 
Bio sam u objektu "van špica" :)

Podnošljiva je gužva i kao što je neko pomenuo veću gužvu prave kolica nego kupci. Primetio sam da deo kupaca nosi robu u rukama pošto neće da vuku kolica za par proizvoda.
 
Пробао сам 'шенично на акцији (има на Игоровој слици), и није лоше за разлику од осталих пива у Лидлу, барем по мом укусу. И радлер није лош, мада нисам љубитељ.
У земунској је еуфорија прошла, има гужве али сада се паркинг може наћи без проблема и у вечерњим сатима и нема толико сударања колицима ко раније.
 
Više proizvoda iz Grčke. Tipa sirevi, pite, vina masline, ulja, riba i plodovi mora. Onda slatkiši kao kadif, alva, susam table, grcko pivo itd.
 
Ево неколико слика Лидла код Аде Циганлије направљених пре две недеље:











 
Vrh