Šta je novo?

Lidl Beograd

Kinezi su super, moja preporuka su stakla za telefone ista koja postavljaju na štandovima u bilo kom TC-u i prodaju za 1000, a ovde su 300. Jedino što moraš sam da ga postaviš.
Iskreno to sam kupovao svima jer za 350din maske kidaju. Mnogima sam uzimao jer drugi Kinezi nemaju. Uzeo sam i led traku 10m i postavio u kupatilo da se igram međutim ispalo je odlično i traju već godinu dana.
 
Престани да верујеш у бајке и приче за малу децу да наш пошта краде пакете.

Купиш одмах 5 комада толико смеш и нема бриге.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Ne znam čemu napad, jako često naručujem sa Alija (bar jednom meseno). Ne kažem da bilo ko krade, nego da se zagubi što ume da se desi sa vremena na vreme pogotovo sa porudžbinama iz kine koje su generlno male u mekanom pakovanju a dolaze u ogromnim količinama. Npr meni se 3 stvari naručene u septembru i oktobru nisu pojavile do sada. Ostale koje sam tada naručio jesu (oko njih 10) :)
 
Још прошле године, негде у септембру/октобру, почела је поново прича око ширења Лидла и то у несељу Бежанијска коса. Овога пута је и опипљивије !

Наиме, пријатељ који ради у једном од закупљених локала тржног центра „Имо Центар Два“ (они су власници објекта)
https://katastar.rgz.gov.rs/eKatastarPublic/NepokretnostProperties.aspx?nepID=s5CK3UZkPtw=
https://search.bisnode.rs/rs/69175/immocentar-two/
, каже да су сви закупци у овом тржном центру добили обавештење да до септембра ове године треба да се иселе и траже нове радне просторије. То значи да сви, Рефлес Град, Идеја Супер, Лили, Пепцо, 5 Шоп, Играоница,....., треба да се иселе до тог периода. Чак и она брза храна Мекдоналдс и самоуслужна перионица аутомобила се селе.

„Идеја Супер“ је пронашла нове просторије и селе се у једну од зграда Лукс 51 када се заврши, „Рефлес Град“ можда (још није ништа сигурно) у нови кинески тржни центар „Азија“!

Сви ти објекти ће се рушити, а Лидл ће изградити нови тржни центар по својим стандардима.

Значи све ово се руши
Pogledajte prilog 191287Pogledajte prilog 191288Pogledajte prilog 191289Pogledajte prilog 191290Pogledajte prilog 191291
Cudna stvar je sto je samo idea super veca od svih lidla ikada a da ne pricam sto ova lokacija nema sta nema. Sta to znaci? Hoce li ovo biti neki mega super hiper LIDL ili ce Lidl poceti kao sto je Mercator pre radio da pravi objekat i za druge i da izdaje prostor i nekim apotekama i radnjama tehnike npr... Ovo je preveliki prostor za male lidl radnje, mozda im bude i sediste ovde i kancelarije, ko zna...
 
Cudna stvar je sto je samo idea super veca od svih lidla ikada a da ne pricam sto ova lokacija nema sta nema. Sta to znaci? Hoce li ovo biti neki mega super hiper LIDL ili ce Lidl poceti kao sto je Mercator pre radio da pravi objekat i za druge i da izdaje prostor i nekim apotekama i radnjama tehnike npr... Ovo je preveliki prostor za male lidl radnje, mozda im bude i sediste ovde i kancelarije, ko zna...
Ne postoji hiper Lidl, vec Kaufland, koji jos nije stigao u Srbiju.
 
Ne postoji hiper Lidl, vec Kaufland, koji jos nije stigao u Srbiju.
Ok jasno ali mozda to ovde drugacije nazovu. Deleze je primer toga, ako vidite kako zovu radnje po zemljama, retko ponavljaju logo i naziv, jedino sto je lav svuda prisutan. Ali Tempo je bio samo u Srbiji, Shop & Go postoji valjda i u Grckoj, Maxi ima ali cini mi se u Aziji mozda ali isto retko. Sto bi morao ovde Lidl da zove kao i svuda potencijalni hiper market ako ga ikada budu imali.
 
Ok jasno ali mozda to ovde drugacije nazovu. Deleze je primer toga, ako vidite kako zovu radnje po zemljama, retko ponavljaju logo i naziv, jedino sto je lav svuda prisutan. Ali Tempo je bio samo u Srbiji, Shop & Go postoji valjda i u Grckoj, Maxi ima ali cini mi se u Aziji mozda ali isto retko. Sto bi morao ovde Lidl da zove kao i svuda potencijalni hiper market ako ga ikada budu imali.
Lidl je format supermarketa i nigde ne postoji veci od propisanih gabarita. Kaufland je hipermarket brend istog vlasnika, kao i Lidl. Logicno je ocekivati da ce veci format doci u Srbiju za par godina.
 
Ok jasno ali mozda to ovde drugacije nazovu. Deleze je primer toga, ako vidite kako zovu radnje po zemljama, retko ponavljaju logo i naziv, jedino sto je lav svuda prisutan. Ali Tempo je bio samo u Srbiji, Shop & Go postoji valjda i u Grckoj, Maxi ima ali cini mi se u Aziji mozda ali isto retko. Sto bi morao ovde Lidl da zove kao i svuda potencijalni hiper market ako ga ikada budu imali.
Maxi postoji samo u Srbiji, misko ga je tako nazvao. Foodlion je npr u americi. Shop&Go po evropi, koliko znam Shop&Go brend ce polako ukinuti i vratiti se na (mini) maxi.

Lidl otvara u srbiji tipske radnje jer zidaju objekte od nule. U Evropi i US nije bas takva slika ali svakako nisu hiper marketi poput templa i kauflanda.
 
Lidl je diskont i kao takav se gradio/uređivao prostor. Osim ako ne promene politiku jednog dana, ali neće od njih biti hipermarket ili nešto slično, jer njima to jednostavno ne odgovara. Isto tako radi i Aldi/Hofer. To je princip što manjeg ulaganja za što veći profit. Tu ima i još nekoliko lanaca diskonta.
 
Lidl je diskont i kao takav se gradio/uređivao prostor. Osim ako ne promene politiku jednog dana, ali neće od njih biti hipermarket ili nešto slično, jer njima to jednostavno ne odgovara. Isto tako radi i Aldi/Hofer. To je princip što manjeg ulaganja za što veći profit. Tu ima i još nekoliko lanaca diskonta.
Za hiper imaju drugi brend i to je to
 
Ok ali sada na sve ovo receno sa zadnjih postova i dalje nije jasno sta ce lidlu tolika povrsina.
Jedino smisleno je da dovedu i ostale nekonkurentske radnje. Jer onolika povrsina za lidl osrednji objektic, ne pije vodu.
 
Ako je parcela njihova teško da će tu biti nešto drugo, oni čak ni onakvu centralnu lokaciju na uglu Cvijićeve/Despota Stefana nisu iskoristili da npr. izgrade poslovnu zgradu pa da pored Lidla zarađuju i od izdavanja prostora, prosto samo će da izgrade Lidl kao i na svim ostalim lokacijama. Eventualno ako naprave dil sa Mekom da ih zadrže pošto Mek tu ne smeta značajno a može privući dodatne kupce.
Grade I svoju centralu na ovom mestu
 
Zanimljivo, sada je na tom mestu centrala Mercator S i njihovih ćerka firmi.
 
Zanimljivo, sada je na tom mestu centrala Mercator S i njihovih ćerka firmi.
Ja sam mislio da je to kod Rode u Zmaju, tako imaju isto poslovne prostore na spratu valjda.
Nije, centrala Mercator S-a je kod kvantaša gde je bio bivši Rodić. Ali određene ćerke firme jesu na Bežanijskoj kosi. Ja znam da su tu MG Mivela i SuperKartica, a mislim da je još neka ćerka firma ali ne mogu da se setim.
 
Iz kog razloga grade još jednu upravnu zgradu u razmaku od 5 godina? Koliko vidim u Hrvatskoj centrala im je isto malo izvan Zg u Velikoj Gorici i ta zgrada je skoro iste veličine kao postojeća u Novoj Pazovi, a tamo su dosta duže na tržištu.

https://kompanija.lidl.rs/press-cen...-lidl-dobila-leed-platinum-sertifikat-gradnje
Blage veze nemam i mene je to izuzento začudilo, videćemo svakako šta su sa sigurnošu planirali kada počnu radovi.

P.S. Izvinjavam se za post ispod posta :D
 
Baš bih se iznenadio da grade opet nešto za direkciju, posle Nove Pazove. Sumnjam baš da je mama Lindu u D tronula tužna sudbina srbalja koji 2x dnevno migriraju po A1 i nazad, ono kuća-poso-kuća...

Ako ipak jeste, kupiću kanticu sladoleda i zamrznute perece koje nisam planirao, u znak kajanja ali i podrške, oduševljenja takoreći, obzirom o socijalnoj pravdi!

Sva mi ova priča deluje klimavo, po više osnova. Videćemo šta nosi svetla budućnost.
 
Direkcija im je sada van grada, ocigledno zele blizu poziciju zbog partnera, zaposlenih, a moze im se ocigledno da se izmeste…Tamo u Pazovi mogu da ostave za logistiku ili neki hub za Evropu/call centar i sl
 
Vrh