Šta je novo?

Lidl Beograd

astrodule":129m1net je napisao(la):
Ne verujem da naša Koka Kola može da dozvoli da se ne pojavi u našem Lidlu. Šta više biće i jeftinija.

Ja sam i dalje pod utiskom Lidla u Grčkoj i paketa vode od 6 flaša po 1.5l po ceni od 1 evra po paketu.
Srbiju i Grčku ne možeš da porediš po ceni vode, jer tamo u većini mesta česmovača nije za piće pa se ekonomijom obima postiže tako niska cena. A i imaš samo nekoliko vrsta vode.
Tu cenu sam plaćao i u lokalnom marketu koji je skoro na plaži.
Lidl će svakako držati najpoznatije lokalne i internacionalne brendove. Voleo bih da kao i u Grčkoj i kod nas ponude Veltins pivo, mada ovo je Monopolija i ovde teško ulaze piva izvan kontrole velike bačke trojke.

EDIT na poslovi.infostud se pojavio njihov novi oglas gde traže novog agenta za traženje lokacija. Ako to nine nadomeštanje upražnjenog radnog mesta onda već sada imaju više agenata za nekretnine od većine firmi kojima je promet nekretninama primarna ili jedina delatnost.
 
Pa valjda ako imaš malo marki vode, cena ide gore, a ne dole?

Sve u svemu ne vidim kako novi lanac može da smeta ako plaćaju sve takse i upošljavaju lokalnu radnu snagu (mada bi svi u menadžere, a niko u fizikalce).
 
U Bugarskoj imaju vodu pa im je opet u lidlu dzabe pakovanje
 
Mislim da je u Grčkoj cena pijaće vode propisana od strane države, što čini maržu minimalnom pa samo mogu da opstanu velike fabrike. To je osnovna potreba i ne bi se smelo dozvoliti monopolsko ponašanje. Što se tiče ovoga za menadžere to apsolutno nije tačno, ima toliko ljudi koji ne biraju poslove. Lidl će verovatno i za svoje robne marke naći neke lokalne proizvodjače. Ti pre svega mislim na ulje suncokreta, kratkotrajne mlečne proizvode, papirnu galanteriju, sokove i napitke, verovatno će se nešto od toga izvoziti i u Lidl markete u okolnim zemljama.

loyola":1tw70o45 je napisao(la):
U Bugarskoj imaju vodu pa im je opet u lidlu dzabe pakovanje

U Bugarskoj je sve jeftinije nego kod nas, verovatno je po linearnom osnovu tako i voda jeftinija.
 
Нема проблема код било чијег доласка, није проблем ни та фасцинираност туђим смећем. То је само још једно извртање. Какав мозак треба да имаш да би закључио да неко има комплекс јер жели себи, својој земљи и привреди бољитак. Па још лудачки добри аргументи са фалш претпоставком да људи не воле одређене ланце јер су ето затуцани, нигде дупе нису мрднули и не познају величанствене предности великог увоза свега и свачега. Болест, и то морбидна што каже Делија.

Ја би волео да дођу сви ланци и инвеститори у свим областима...а да Срби ипак купују само домаће и да производе што више а сви ти белосветски ако хоће да извозе нек изволе, ако неће нека пропадају.

Ко је било када био у контакту са неком производњом зна да ако се појави шкарт, иде на непријатељско или најмање контролисано тржиште. Ми смо тих шкартова појели ихааа, и што је најгоре радосно смо то учинили.
Са друге стране у прилици сам да пратим неки извоз у хрватску, та роба је ишла у већи број земаља. Овде сам имао осећај да неће ићи глатко, купују јер су условљени... а десило се да су рекламације и опструкције невероватне и пречесто измишљене.
Ми не треба да имамо ништа другачији однос према својој економији и посебно према својим производима. Ето, први би се радовао и на сва уста хвалио лидл да кроз своје ланце по свету дигне производњу наших производа и извоз. У зависности од бољитка за Србију, можда бих и ја био фасциниран њима.
 
Мислим да се ми нимало овде не капирамо.

Ми смо мало другачије друштво од неких западних и код нас влада идолопоклонство према одређеним брендовима. Узмимо пример МекДоналдса који код нас држи цене високо и котира се као ресторани где једу они са дубљим џепом, фенси екипице, татини синови са бембарама и аудијима а у рођеној земљи је то познати ланац за исхрану смећем.

Из тих разлога нисам толико убеђен да ће цене бити тако џаба, а нарочито узевши у обзир и такав став медија где Икеу или Лидл дижу у ранг божанстава.
 
kako mek drži visoko cene kad su u njemu hamburger+pomfit 150 dinara.


za ono što pruža, mek ima mnogo bolji odnos cena-dobijeno nego ostali fast fud kiosci.nije isto stajati na ulici i jesti i sesti za sto ko čovek, gde možeš da odeš i u wc i slično.


i btw ja nisam primetio kako ti kažeš "fensi" ekipu u meku. uglavnom su to neki školarci, ljudi samci koji se vraćaju sa posla, poneki par sa decom i slično..

a nikako tatini sinovi sa bembarama i ostali stereotipi.


ili ti i ja definitivno imamo različite pojmove o tome šta smatramo dublji džep i šta su fensi ekipice.
 
Mek je kod nas ima skoro slicne cene ako ne i jeftinije od Evrope. Pa u US hamburger kosta $1. Jedino gde sam video da je mek jeftiniji jeste na zeleznickoj stanici u Sofiji, duplo jeftiniji.
 
Kod nas je hamburger 100 din jel to vise od 1 $ koji je kurs dolara
 
Samo što je u tih 100 dinara uključen i pdv. SAD nemaju pdv niti takav način oporezivanja.
 
Cekaj zar u sad nisu istaknute cijene bez takse i sa taksom tj kad dodjes na kasu naplate ti sa taksom
 
loyola":13t4wrqc je napisao(la):
Mek je kod nas ima skoro slicne cene ako ne i jeftinije od Evrope. Pa u US hamburger kosta $1. Jedino gde sam video da je mek jeftiniji jeste na zeleznickoj stanici u Sofiji, duplo jeftiniji.



AMERICKO GMO SMECE. Sedamdeset puta vise vredi domaci hleb i so nego to djubre koje izoblicuje ljude!!

Za to sheet nebi dao tj. bacio ni 15 din, a kamoli 150 pa jos i pomfrit a pomfrit osecam da je pre toga prskan jedno pedeset puta a tek ko zna cime sve hrane ta jadna goveda pre nego sto dostignu zeljenu tezinu, garant koncentratom od raznih leseva itd. To treba odma proterati iz Srbije.

Takodje PODHITNO treba zabraniti rad i proterati iz zemlje i onaj 'KFC' !!!!! Ko zna cime nas sve truju i cime li se tek to kljuka pred klanje, osecam sa deset vrsta anabolika i jos toliko raznih tabletica za rast i 'zdravlje' i sjaj pera...

Sve u svemu em nas bombardovase em nas godinama progresivno truju uz blagoslov domaceg partokratsko biznis tajkunskog kriminalnog uvoz izvoz sljama jos uvek jaceg od svakog postizbornog sistema ili ukombinovanog sa njim. Sta treba da radimo? - pa da jednostavno bojkutujemo sav taj belosvetski otpad i pokazemo samosvest da smo ljudi koji misle svojom glavom a ne armija ispranih potrosackih zombija i da naravno kupujemo samo i iskljucivo domacu robu!
 
U US nema cena sa taxom tj moras sam da racunas, tek na kasi ti naplate. Jeste Nebojsa sve je GMO i smece sem leba kod babe u selu. Ako ti se ne svidja ne moras da jedes, ali ne mozes nekom da zabranis da radi.
 
нико не гарантује да је тај хлеб код бабе на селу без ГМО, јер ко зна какву су јој пшеницу увалили
 
Чекајте момци, однос стандарда и цена у Меку код нас и на западу је потпуно разичит.

Осим тога, за исте паре у Меку имаш хамбургер пречника 8 цм а у домаћим фаст фудовима пљескавицу од 14цм пречника. Плус је и најгора плјесџа здравија од тог смећа.

Ајмо мало реалности а мање идолопоклонства.
 
Nema to veze sa idolopoklonstvom. Ne želiš da jedeš u Meku? OK, ne moraš. Želiš da jedeš u Meku? OK, izvoli. Vrtite se bezveze u krug i koristite teme na Beobuildu za lična razračunavanja.
 
@stf u potpunosti se ne slažem


za mekdonald u srbiji meso isporučuje klanica iz bele palanke koja spada među najbolje u srbiji. pri tome kontrole iz samog meka su redovne u toj klanici.


fast fudovi se za meso snalaze kako znaju i umeju pa nije ni čudo što dolazi do ovakvih slučajeva.

http://www.kurir-info.rs/velika-plana-m ... ak-1263177
 
I ja sam čuo da je meso iz Meka odličnog kvaliteta. Problem je u slatkim zemičkama i dodacima (kečap, majonez, sir...)

No pošto je tema Lidl, da ostavimo Mek po strani...
 
Homer Jay":1hkzktwi je napisao(la):
Nema to veze sa idolopoklonstvom. Ne želiš da jedeš u Meku? OK, ne moraš. Želiš da jedeš u Meku? OK, izvoli. Vrtite se bezveze u krug i koristite teme na Beobuildu za lična razračunavanja.

Ја се не разрачунавам ни са ким, само ми смета дизање неких брендова на ниво божанстава. Нисам ни сањао да ћу на овој теми на крају чути да је хранити се у Меку здраво, чак и најздравије у граду, а притом постоји толико документараца и есеја препуних доказа о "квалитету" те хране.

Једем понекад у Меку, куповаћу и у Лидлу и Икеи, сасвим нормално, али не сматрам да ће долазак тих ланаца препородити и земљу и наш стандард и унети равнотежу у монополистичко тржиште. Поједини форумаши су бољи агитатори од политичких ПР менаџера када се прича о Икеи.
 
Мек је нешто за шта сам увек сматрао да га посећују странци или наши из унутрашњости који не знају шта је. Да плаћам пластичне салате, за које ти треба 5кг топљеног сира да би прогутао. Не хвала.
Истина у фрикому је пре 16-17 година постојало оделење које ради за мек, вероватно још увек. Сећање ми мало бледи али мислим да је и месо из мека ту смрзавано или шта већ. Ја сам упао унутра и брзо избачен јер је улаз у то одељење ограничен.

Све ово није битно, нема потребе да се о квалитету изјашњавамо ни естетици, нити би те ствари требало да буду одлучујуће. Наш живот не може да буде добар ако не бринемо о нашим производима, ако их не штитимо, не дајемо предност и не развијамо... бићемо сиромашни. На тај начин све нам у држави слаби, морал, образовање, наталитет, па и градња, институције, механизми заштите хране, робе, од поплава, пожара, еко... значи све губимо и немамо никакво право да нешто очекујемо боље. Напротив, само суноврат.

Трговински ланци за нас могу бити добри само ако ће се наша роба дистрибуирати кроз њих у иностранству. Конкурентност овде никада није значила мање цене, зато су великим делом наши производи јефтинији у окружењу него у матичној земљи.

Те инвеститоре је увек неко уцењивао из сопственог користољубља, са том праксом мора да се престане. Боље им дати спискове произвођача који могу да извозе па да то буде услов. Другачије они нама просто не требају, нити доносе избор. Биће само велики број сличних објеката са истом понудом и ценом. Сем ако их не притиснемо, а ми не да не притискамо, већ одобравамо некоректности увек.
Корист је краткорочна, купе неку земљу, упосле минимално грађевину, запосле нешто људи... а због смањења домаће радиности још већи број људи остаје без посла са друге стране. Вишак у нашим новчаницима (упркос чињеници да га нема) просто одлази преко без наде да ће да се врати.
То је моје виђење и више нећу да се понављам. Цела преписка је зато што у својој ирационалној заљубљености у све страно, неки наговештавају да треба да се радујемо зато што живимо и радимо за бољитак других. То је морало да се разјасни јер иду та поједностављена решења типа хоћеш мек, ок. Нећеш мек, ок. И свако друго схватање етикетирају са насловом затуцаност.
 
U meku bar jedes 100% meso a ne neke crkotine, pljeskavicu u zivotune bih kupio na kiosku brze hrane. Ovde niko ne agituje za strane brendove, problem su neki ljudi sto sve strano i sto nije domace vide kao jeres iako je to sa strane 100 puta bolje u nekim slucajevima.
 
loyola":38g4gx9k je napisao(la):
U meku bar jedes 100% meso a ne neke crkotine,

Сигурно, зато то 100% месо после пар деценија изгледа идентично ... не верујем шта читам.
 
Зашто ви причате стално о киосцима, зар се пљека не може појести у кафани? Мислим треба поредити исте категорије, ако смо добронамерни? :D :vops:
А остатак одговора на твоју констатацију можеш видети у релаксу на теми о кризи јавних финансија. Углавном грешиш око тога да је проблем страно, проблем је што не доноси ништа добро.
 
Aha, a koka kola rastura meso i pretvara ga u tecnost i cisti kamenac sa vc solje. Moze u kafani, ali onda je cena mnogo mnogo veca :) Inace mek je srpska firma tj srpska firma ima fransizu tako da plate ne primaju japanci nego nasi ljudi, porez se ovde placa itd. Ali smo otisli u off...
 
Борчанац":hq0c4lj6 je napisao(la):
Трговински ланци за нас могу бити добри само ако ће се наша роба дистрибуирати кроз њих у иностранству. Конкурентност овде никада није значила мање цене, зато су великим делом наши производи јефтинији у окружењу него у матичној земљи.

Наравно да од дистрибуције српске робе у иностранству нема ништа већ се доводе ланци који ће дистрибуирати своју робу.

Кад је својевремено била нека прича да ће Мишковић купити део меркатора дигла се таква фрка у Сло да је то практично сматрано велеиздајом.
Сада Тодорић спојио Конзум и Меркатор, направио прави монопол у Србији и ником ништа.

Наравно сада су трговински ланци ти који диктирају све, од тога чију ће робу продавати па до тога која роба може имати бољи положај на полицама итд.
 
Vrh