Šta je novo?

Lidl Beograd

Mislim da je to od skora, da se pre to vodila kao neka interna saobraćajnica.
 
зато ми је и чудно. то парче никада није ни имало име, јер никада ништа није ни било лоцирано у тој улици осим шуме
 
Nisam 100% siguran, ali čini mi se da sam negde pročitao ili čuo da će sve bezimene ulice da dobiju nazive, bilo da imaju neki objekat ili ne. A čini mi se da se Lidl vodi baš na taj novi naziv.
 
морам да погледам грађевинску таблу када будем пролазио следећи пут
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=694373#p694373:2nc8ey87 je napisao(la):
DV10 » 31 Dec 2019, 17:59[/url]":2nc8ey87]Spar ulazi sigurno, ali opcije mogu biti samo Mercator (Idea) ili Univerexpory...Aman nikako.
Ono sto ce se takodje desiti u narednih par godina je ulazak Kauflanda, dela Schwarz grupacije kojoj pripada Lidl ali je zastupljen u Ger, Cz, slovakia, Rom, Bulg, Cro (+ Australia).
Oni ce ici pre na greenfield

Ništa od Špara

http://rs.n1info.com/Biznis/a636293/Spa ... rbiju.html

Austrijski lanac Špar trenutno nema planove da investira u srpsko maloprodajno tržište, izjavio je za portal Retail Serbia šef odeljenja za razvoj projekata u kompaniji ASPIAG Kristijan Sperger.

Sa druge strane, kako navodi portal, ruska Torgservis grupa priprema se da uđe na srpsko tržište.

Prema nezvaničnim informacijama, ASPIAG (Austria Spar International AG), kao vlasnik Špar licence za Srbiju, jeste ispitivao tržište, ali je menadžment odustao, navodno, zbog visoke cene maloprodajnog prostora.

Špar je već nekoliko puta pokušavao da uđe u Srbiju. Prvi put planiran je ulazak 2007. godine izgradnjom hipermarketa u Beogradu i Vojvodini, zatim akvizicijom pojedinih trgovinskih lanaca, ali se nakon detaljnih analiza od tih planova odustalo.

TAGOVI:
 
Špar bi bio loša opcija jer su oni relativno skupi u odnosu na ono što bi moglo da dođe iz Austrije. Hofer bi bio daleko bolji, odnosno Aldi kako se zove u Nemačkoj. Možda Billa/Penny, mada mislim da je Hofer sa Lidlom najjeftiniji u Austriji (od velikih lanaca).
 
Meni je najcudnije sto je Kaufland odustao od Srbije. Znam da su imali ovde predstavništvo i oglase za posao, a na kraju su ih prepustili Lidlu ( deo su iste grupe).
Lidl je uvek pun i verovatno ima jako dobar promet, ali izgleda da ipak nesto ne štima.
 
наће се Кауфланд овде скоро отварати. а за Лидл, мислим да ће ићи до 100 продавница, као у Хрватској и Бугарској. а Шпар је већ у Србији, само покривају тренутно Косово
 
Ne, nije bila ta vest, Zeks. Rekli su da "u ovom trenutku" (koji, jelte, traje već više od deset godina) nisu zainteresovani za dolazak u Srbiju. To je ista "vergl-vest" koja se vrti svakih šest meseci, čak mi deluje da je deo neke planirane PR kampanje kako bi se iznova podgrevao interes javnosti za njih. Sve je to postalo dosadno i izanđalo, na koncu i krajnje neubedljivo - jer za sve to vreme koliko se oni kao nećkaju oko Srbije, postala im je primamljiva Albanija, pa Kosovo, u Sloveniji su već veoma dugo, u Hrvatskoj nešto kraće... Sve "prevelika" i platežno "moćna" tržišta (sa izuzetkom Slovenije i delimično Hrvatske, ali se deblji buđelar neutrališe 3,5 odnosno gotovo 2 puta manjim stanovništvom od Srbije). U pitanju su, očito, neke druge (političke) igre a ne neprivlačnost tržišta.

Apropo skupoće Špara, o kojoj se prečesto priča, važno je nemešati diskontne i klasične lance supermarketa. Špar je u klasi Maksija, Ide(j)e, Vera, Univera - a svi oni imaju i skuplje i jeftinije artikle. Moje iskustvo sa Šparom (kako u Sloveniji, tako u Austriji, Mađarskoj i, davno, Češkoj) je izuzetno dobro, oni su mi jedan od omiljenijih lanaca robe široke potrošnje. Ponuda im je odlična, nude sve klase proizvoda (od niskobudžetnih do premijum), a uvek sam imao utisak da su u svakoj od kategorija prilično konkuretni (u Sloveniji su, na primer, jeftiniji od "domaćeg" Merkatora, a ponuda im je bolja - ili barem više po mom ukusu). Uzgred, kao i svi ostali, stalno imaju neke akcije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=771780#p771780:2lemeoqv je napisao(la):
Dart » 03 Сеп 2020, 23:20[/url]":2lemeoqv]Da, Lidl se vodi kao Trogirska padina 2

на табли пише Игњата Јоба ББ
 
U građeviskoj dozvoli piše Trogirska padina bb, a kasnije su dobili i broj 2
733452e1deae7af67f5ad0ddb63eda81.jpg
 
то је од 5. августа. грађевинска табла је из марта/априла. вероватно је у међувремену додељена адреса Трогирска падина 2
 
Koliko je vremena u proseku potrebno da se otvori jedan Lidl od dobijanja građevinske dozvole? Godinu dana, više?
 
LIDL objavio finansijske izvestaje za 2019god, prihod je skocio sa 11mlrd na 38mlrd dinara, obzirom da su prve radnje otvorene tek u oktobru 2018god ocekivao sam dosta vece povecanje prometa.

Neto gubitak je skoro 2mlrd dinara, sto mi je takodje iznenadjenje, znam da je jako tesko uci na trziste sam i od starta krenuti, ali da toliki gubitak prave,a ipak su otvorili ne mali broj prodavnica nisam ocekivao.
 
Dan bilansa je pomeren kod Lidla tj. poslovna godina traje do marta. To donekle opravdava takav rast prihoda.
Takođe vecina poslovnih rashoda Lidla je sa povezenim licima i vrlo je upitno kakve su transferne cene.
 
Mislim da su ovo odlične brojke. U Hrvatskoj je u prvoj punoj poslovnoj godini nakon otvaranja Lidl imao tri puta manji promet (nešto preko 105 miliona evra) i gotovo duplo veći gubitak (malo manje od 32 miliona evra). Danas je drugi trgovački lanac po snazi na hrvatskom tržištu i ubedljivo je najprofitabilniji.

Gubitak Lidla u Hrvatskoj 32 mil.€

Zagreb -- Nemački Lidl, prvi strani lanac mega marketa koji je pre godinu i po ušao na hrvatsko tržište, prošlu poslovnu godinu završio je sa gubitkom od 31,72 miliona evra.

Kako danas na sajtu piše Biznis.hr, gubitak nemačkog trgovačkog lanca koji prodaje hranu, piće i sredtva za higijenu, odnosi se na period od marta prošle do marta ove godine.

Lidl Hrvatska ostvario je do marta ove godine 766,8 miliona kuna (105,76 miliona evra) ukupnih prihoda i gubitak od 231,7 miliona kuna, navodi magazin Banka.

Povodom vesti o rezultatima poslovanja predsednik Uprave Lidla u Hrvatskoj Bojan Luncer bio je nedostupan za razgovor sa medijima.

Tekst o poslovnim rezultatima Lidla u Hrvatskoj izazvao je burno reagovanje građana koji u komentaru teksta navode da su cene u Lidlu daleko pristupačnije od onih u trgovinama Agrokora Ivice Todorića i da je asortiman daleko bolji.

https://www.b92.net/biz/vesti/region.ph ... _id=306669
 
JohnnyLee":2otj5a0w je napisao(la):
а имају и расходе градње објеката, а то није мала ставка
Ta stavka je neutralna na rezultat, jer sa druge strane povecava vrednost nekretnina .
 
Vip mobile je kod nas imao operativni profit tek od sedme godine poslovanja. Stranci ulažu na dugačak rok.
 
Stranci kao i domaći tajkuni masovno izvlače novac firmi da bi izbegli porez na dobit. Procena je da oko 2 milijarde evra završi u raznim poreskim rajevima.
 
Lidlu banke plaćaju da povuče novac recimo 0.5% godišnje, a prema državi nema nikakve obaveze i ima podsticaje 5.godina. I to im nije dosta ....
 
Vrh