Šta je novo?

Lidl Beograd

Ko vec ima bateriju, jer je kupio drugi uredjaj, ovaj udarni odvijac u koji idu bitovi, a mogu i gedore uz adapter, je greota ne uzeti. On ima manju udarnu snagu, cini mi se 180 nm, pa bas nije za tockove. Za manje srafove je dobar, i na kolima i na svemu drugom. Kao i ko radi sa drvetom, pa zavija hol-srafove samoresce u grede i slicno. Za to je top.
 
Nije 180Nm malo za tockove, vec je problem sto taj udarni odvijač nema ni polovinu deklasnog obrtnog momenta. Za većinu tockova kod automobila je predviđeno između 100 i 130nm, preko tih vrednosti su uglavnom dzipovi i kamioni...
 
Kako god, ne branim da je to istina, ali slabiji je ovaj sto ima prihvat za bitove od onog koji ima za gedore 1/2. Po deklaraciji, za gedore je 400Nm, a za za bitove je 180Nm. Razlika u jacini je sigurno srazmena, kolika god da im je stvarna jacina. Pricam o Parakside iz Lidla.

Samo da sada ne bude kao za ovo, da ga nema. Ako se nesto daje na akciju tako, znaci da ga ima puno i treba da se proda. A ne kao sto je sada bio slucaj, pola od onoga sto treba da ima, nema. Prazno.
 
Hm, sad nesto gledam i izgleda da ovaj elektricni odvrtac koji ja imam ima 500nm (mozda je 150nm momenat pri zatezanju).
U svakom slucaju pogledajte
http://youtube.com/watch?v=X09_LPV3Nhw
komsija sa ovim na baterije nije mogao da odvije sraf ali smo uspeli sa mojim elektricnim, i video pokazuje slicne rezultate.
Ovaj koji ce biti sledece nedelje na akciji ima "samo" 180nm, cisto sumnjam da je dobar za skidanje tockova.
 
Taj na struju bi trebalo da je u praksi jaci. Mane u odnosu na baterijski su mu sto je neprakticniji za rad, jrz kabl mora da se vuce za sobom, a prednosti su sto je malo jaci, ali dovoljno i lakse je odrzavanje, ne misli se o bateriji, cetkice se promene kada se potrose i to je to.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=783655#p783655:3siww5hq je napisao(la):
Blade » Сре Окт 14, 2020 2:55 pm[/url]":3siww5hq]Jel kupio neko u Lidlu udarni odvijac na 220v ili nesto drugo sto se trenutno reklamira, vezano za kola?

Купио клоцне и држач за гуме, клоцне су ок, слабије су него што сам хтео (2т) али цена није лоша. Држач нисам пробао делује ок гомила неких дрангулијица за ~1500дин.
Погледао сам и компресор за гуме, неквалитет.

У принципу једном сам добио на поклон нешто од алата из Лидла и од тад не прилазим ни близу. Исто важи и за одећу/обућу што је чудно јер се сећам да ми је другар из Хрватске давно показивао неке јакне и ствари што је куповао у њиховом Лидлу и биле су прилично квалитетне. Да ли се снизио квалитет или и они бирају робу по државама немам појма, никад кад сам био у иностранству нисам свраћао у Лидл...
 
Dokle god imamo prozore na zgradi, dobro je :vops:

BVPM4wTgclNbMvCS-92_2fdRu2QewiqEYM6a8W5ZQAnq9ZA1VGtXPUJSS29YYsPTDrNtQuLOuTqAu0j7HPU-J05tp5l_Hw5CdqwQvacPChmmjz9W6emujqTmmx8Gi2q3lE2PUyD9wi96


http://www.politika.co.rs/sr/clanak/426 ... i-Paracinu
 
Od danas je akcija za udarni odvijač Parakside za bitove. Odem danas u Lidl u Zemunu, nema nijednog. Pitam da li ima u drugim radnjama, niko ne moze da proveri stanje, zovem i call centar, oni ne znaju, ako proverice, bla, bla, bla...Ne trazim ja da mi stvore odvijač, ako ga nema, ali informacija ima ili nema nigde, smatram da ima uslova za komunikaciju da moze da se da u ovo vreme.
 
@Blade

Juče ujutro u Save Maškovića najmanje 20 komada tih udarnih odvijača bilo.
Ja razgledao i razmišljao da li da kupim i na kraju odustao
 
Hvala na informaciji.

Juce popodne u Zemunu nema, na NBG kod skretanja za Surcin, bio jedan, samo na struju, koji je ostalo od prethodne akcije. U Borci takodje nije bilo.
 
leobutters":18wp8ln2 je napisao(la):
Juče su zvanično dobili građevinsku dozvolu.
Ima li neke najave kada će početi radovi, prodaja, cene?

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk
 
To je bio odgovor na pitanje za Lidl, za ove zgrade iznad fashion parka mislim da se i dalje ništa ne dešava
 
LIDL DOLAZI U VALJEVO
Nemački trgovinski lanac Lidl otvoriće prodavnicu u Valjevu na prostoru bivših magacina trgovinskog preduzeća Diva, na raskrsnici Ulica vladike Nikolaja i Pop Lukine, potvrđeno je Kolubarskim.rs iz kompanije Lidl.



"Trenutno nismo u mogućnosti da damo detaljnije informacije o tačnom datumu otvaranja", navodi se u odgovoru našoj redakciji na pitanje kada će nemački trgovinski lanac otvoriti maloprodajni objekat u Valjevu.



Rečeno je i da postoji interes kompanije za širenjem mreže prodavnica u Valjevu, adresa na kojoj će se nalaziti je Ulica vladike Nikolaja broj 3, a "o svim relevantnim novostima potrošači i šira javnost će biti blagovremeno obavešteni".



Podsećamo, sredinom prošle godine predstavnici kompanije Lidl su postigli dogovor o kupovini bivših Divinih magacina sa vlasnicima tog prostora, o čemu su Kolubarske.rs pisale. Investiciju i planove nemačkog trgovinskog lanca podržao je i Grad, te je u junu prošle godine objavljen poziv za javnu prezentaciju urbanističkog projekta izgradnje parcele u Pop Lukinoj ulici.



Kako je tada objašnjeno u Gradskoj upravi tim urbanističkim projektom stvaraju se planski uslovi da Lidl gradi svoj kompleks na toj parceli. Najavljeno je da bi Lidl svoj maloprodajni objekat, površine od preko 2000 kvadrata, trebalo da otvori na proleće 2020. godine. Međutim, kako nam je rečeno, "zbog epidemije koronavirusa sve aktivnosti kasne".



Još jedno podsećanje, Valjevo je bilo među prvim gradovima u Srbiji gde je nemački trgovinski lanac planirao otvaranje svog objekta. Pre sedam godina Lidl je kupio parcelu od grada Valjeva kod zapadne kapije "Krušika", međutim ispostavilo se da površina od 57 ari nije dovoljna za izgradnju standardizovanog prodajnog objekta Lidla. Tada je bilo reči i da će nemačka kompanija otpočeti pregovore sa Gradom kako bi kupljenu parcelu menjala za neku veću, uz doplatu.



Da Lidl sigrno dolazi u Valjevo bilo je jasno kada je pre mesec dana u nedeljniku Napred objavljneo obaveštenje da za projekat – rušenje postojećih objekata, nosioc projekta Lidl Srbija, nije potrebna izrada studije o proceni uticaja na životnu sredinu.

https://www.kolubarske.rs/sr/vesti/valj ... aljevo.htm
 
"Lebensmittel Zeitung (LZ) takođe navodi kako su Hrvatska i Srbija među najjačim tržištima Schwarz Grupe. Sa sedmičnom prodajom u protuvrijednosti od 240.000 do 250.000 eura (neto), podružnice Lidla u Srbiji trenutno su “mjera svega”, navodi LZ.

Za usporedbu: 3.200 filijala u Njemačkoj ima prosječni sedmični promet od gotovo 140.000 eura, što je broj koji dobijete kada godišnji promet od 22,7 milijardi eura (neto, bez interneta) podijelite s brojem trgovina.

Kompanija u Srbiji, koja je započela 2018. godine, čak je i na internom Lidlovom rangu prestigla prethodnog šampiona prodaje – Litvaniju. Tamo je posao započeo 2016. sa sedmičnom prodajom do 230.000 eura, ali je od tada pao na nešto manje od 200.000 eura."

https://www.biznisinfo.ba/u-koje-bh-gradove-ulazi-lidl/
 
Trenutno u izgradnji: Beograd ( Braće Jerković i Surčin ), Mladenovac, Novi Sad, Nova Pazova mislim i Novi Pazar. Ako znate za jos neki grad dodajte.
 
Valjda u bg visnjicka kreće dobili su dozvolu i Valjevo uskoro...
 
Lidl je 26.10.2020. godine dobio gradjevinsku dozvolu za izgradnju supermarketa u Bulevaru kralja Aleksandra.
 
Odlicno bas me zanima kako ce da raskrče ono gore ....
 
100 puta sam prosao pored tog u Novoj Pazovi i nijednom nisam fotkao. Prosle nedelje su radili pristupne saobracajnice, postavljali travu izmedju puta i parkinga, trenutno se radi na uredjenju unutrasnjosti.. Ako me put nanese stacu sa strane da fotkam.
 
Zna li neko zašto je Kaufland svojevremeno odustao od širenja na naše tržište?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=788090#p788090:2nzp5jkj je napisao(la):
ada huja » Sre Okt 28, 2020 10:24 am[/url]":2nzp5jkj]Trenutno u izgradnji: Beograd ( Braće Jerković i Surčin ), Mladenovac, Novi Sad, Nova Pazova mislim i Novi Pazar. Ako znate za jos neki grad dodajte.
Ubrzo krece gradnja marketa u okviru kompleksa Delta Planeta na Bulevaru Nemanjica u Nisu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=788361#p788361:mvkokbvi je napisao(la):
milaki990 » 28 Oct 2020 10:42 pm[/url]":mvkokbvi]Zna li neko zašto je Kaufland svojevremeno odustao od širenja na naše tržište?
Nigde Kaufland nije došao da nije pušten Lidl da se razvije. Ne zaboravi da je ponuda našeg Lidla siromašnija od onog kod vas u Berlinu, ovde još fale mnogi mahom ekskluzivnih i proizvodi. Tek kad se uvere da kroz Lidl mogu da imaju dobar obim prodaje takvih proizvoda odlučiće da otvore Kaufland. Do tad se tek malo pomalo ubacuju u Lidl ti bolji proizvodi.
 
Iskreno slabo ulazim u Lidl i u Nemačkoj, a u Srbiji sam možda bio par puta. Kaufland je već druga priča jer je asortiman proizvoda ogroman a i cene su im pristupačne. Video sam da Kaufland posluje u dosta manje zemalja nego Lidl, ali je opet ušao na tržište Bugarske, Hrvatske, Rumunije i sada se šire po Moldaviji.
 
Moldavija je apsolutno iznenadjenje, ipak treba imati u vidu da su tamo mahom svi dobili EU pasoše Rumunije i svi rade vani pa je standard naglo porastao. Slično je i sa Rumunijom, Bugarskom i delovima Hrvatske. Žive od doznaka iseljenika koje troše baš u tim radnjama.
 
Vrh