Šta je novo?

Lidl Beograd

Iskreno moram i ja izneti neke primedbe na Lindu, godinu i više nakon otvaranja imaju ogromnih problema sa distribucijom proizvoda po prodavnicama, masa stvari na akciji nestane prvog dana u jednoj radnji i onda se dosta često desi da do kraja akcije ni ne stigne u prodavnicu, dok u drugoj Lindi puna paleta te iste robe. Pogotovo se primeti na neprehrambenom delu.

Takođe katastrofalno izgledaju rafovi sa proizvodima za kuću, alatima... st*** otvara sve živo, vadi iz kutije, prebacuje u pogrešne rafove, krade delove alata... Cirkus živi. Kontam da tu zaposleni ništa ni ne mogu da urade, eventualno da sklone te otvorene, uništene artikle.




Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Za ovo sa neprehranom, posebno u delu odeće, niu radnici krivi. A mislim da je tako i u inostranstvu.
Odavno izbegavam Lidl u Skojevskom jer kad god odem fali pola onoga što ssam nameravao da kupim.
U Grčkoj sam video svojevremeno kako pripadnik "nebeskog naroda" od bar 50 godina diskretno drpa pistaće na meru.
 
Ne znam zaista šta tu nije jasno, za baterije. Ako je proizvođač stavio na pakovanju da baterije nisu u sklopu proizvoda, ne vidim nikakav problem. Problem bi bio kada to ne bi pisalo, tada bi svaka kritika bila legitimna. A razlog zašto se negde ne stavljaju baterije može biti različit. Meni pada na pamet da se npr. proizvod dugo transportuje i da proizvođač ne želi da rizikuje da baterija bude felerična i da procuri. Onda je uništio i proizvod, ali i mušterija mora da traži povraćaj novca, pa je na to još i nezadovoljna proizvodom i imaće loše mišljenje o tom proizvođaču. Nije to nikakva novina da u takvim proizvodima ne idu baterije.
 
Razlog je što su baterije kompaktibilne, npr ako želiš 3-4 različita alata dovoljan je samo jedan punjač i baterija sto znacajno snižava cenu.
Naravno to vazi samo za alat iste voltaže (x20 team) . Mada dovode potrošače u zabludu sa naponom jer ih deklarišu kao 20v , a zapravo se radi o 18v.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=760639#p760639:2ceziso5 je napisao(la):
gospodarvremena » Mon Jul 27, 2020 1:58 pm[/url]":2ceziso5]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=760534#p760534:2ceziso5 je napisao(la):
11030 » Pon Jul 27, 2020 2:59 pm[/url]":2ceziso5]Lidl podvaljuje meso koje ističe za par sati po redovnoj ceni. Na polici piše cena 229 po kg, a svi pilići su sa verovatno prošle akcije od 169,99. Naravno kasa ih čita po ceni od 229. Svi pilići ističu bukvalno sutra, a znajući Lidl, verovatno su već polupokvareni.
Pošto sam se zeznula, kupila ovo i išla da vraćam, nije me mrzelo da pročešljam zamrzivače. Isto ovo se ponavlja sa batacima i karabatacima, oni ističu sutra i prekosutra, oglašena jedna cena a cena je na proizvodu čak i veća. Poludela sam što sam morala da vraćam, posebno što uvek proverim račun, ali očigledno ne i proizvod.
file.php

file.php

Oprostite, nisam obracao paznju na cenu, samo na rok.
Definitivno njihova greska i sa cenom.
Morali ste da dobijete proizvod po onoj ceni koja pise na proizvodu.

Ne mogu da verujem koliko su niske cene u Srbiji!!!
 
Ma nadrealno, znaš koliko možeš da se nakupuješ za 250eur minimalca, bruka :mrgreen:
 
Počela je izgradnja lidla u Mladenovcu. Lidl će se nalaziti odmah prekoputa TCM u Mladenovcu. Kako sam prolazio kolima u brzini nisam video na građevinskoj tabli rok završetka objekta.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=760639#p760639:2yfag851 je napisao(la):
gospodarvremena » Mon Jul 27, 2020 1:58 pm[/url]":2yfag851]
Oprostite, nisam obracao paznju na cenu, samo na rok.
Definitivno njihova greska i sa cenom.
Morali ste da dobijete proizvod po onoj ceni koja pise na proizvodu.
Dešava se. Na onom malom monitoru pored kase se ispisuju proizvodi kako kasirka kuca. Kada je nešto 30% onda izađe puna cena a u sledećem redu iznos popusta.


[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=768464#p768464:2yfag851 je napisao(la):
bora773 » Sun Aug 23, 2020 1:22 pm[/url]":2yfag851]

Ne mogu da verujem koliko su niske cene u Srbiji!!!

Jogurt i peciva da, povrće i voće onako, ostalo je skoro isto kao svuda, nešto je i skuplje.
evo npr. trenutna akcija u Grčkom Lidlu:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=768385#p768385:1larekdb je napisao(la):
Zezeljko » Sun Aug 23, 2020 12:45 am[/url]":1larekdb]Iskreno moram i ja izneti neke primedbe na Lindu, godinu i više nakon otvaranja imaju ogromnih problema sa distribucijom proizvoda po prodavnicama, masa stvari na akciji nestane prvog dana u jednoj radnji i onda se dosta često desi da do kraja akcije ni ne stigne u prodavnicu, dok u drugoj Lindi puna paleta te iste robe. Pogotovo se primeti na neprehrambenom delu.

Takođe katastrofalno izgledaju rafovi sa proizvodima za kuću, alatima... st*** otvara sve živo, vadi iz kutije, prebacuje u pogrešne rafove, krade delove alata... Cirkus živi. Kontam da tu zaposleni ništa ni ne mogu da urade, eventualno da sklone te otvorene, uništene artikle.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk

Ovaj drugi deo se neće popraviti nikada. Tako je i po zapadu u diskontnim lancima. Ništa čudno.
 
To je nazalost praksa svuda, ne samo kod nas u Srbiji, i ne samo Lidl. Mislim da je pametno to sto ostavljaju otvorene kutije, jer onda ce naredna st*** da pogleda u tu kutiju, nece otvoriti drugu. Onda Lidl nije na vecem gubitku, jer oni ne mogu da prodaju nesto sto je otvoreno. Prijatelj koji radi u Hoferu u Austriji kaze da je samo on bacio barem 1500e vredne robe na kraju dana - od voca/povrca kojem je danas kao poslednji rok trajanja, do bas takvih stvari koje kupci otvaraju da pogledaju. Bas je dao primer za kesice za led, pakovanje tipa 10 komada kesica otvoreno, to se baca, pa cak i da ima svih 10 kesica i da nije osteceno. Pametna je praksa to sto se ostavlja otvorena roba, odnosno sto je malo neuredno, bas zato da onda ne bi ljudi otvarali jos pakovanja. Naredno sto mogu da otvore je da stave neke natpise ili sta god, da zabrane otvaranje pakovanja ili ne znam. Mislim da im je svakako isplativije ovako kako je sada, na manjem su gubitku.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=768746#p768746:drs47345 je napisao(la):
milaki990 » Pon Avg 24, 2020 2:46 pm[/url]":drs47345]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=768385#p768385:drs47345 je napisao(la):
Zezeljko » Sun Aug 23, 2020 12:45 am[/url]":drs47345]Iskreno moram i ja izneti neke primedbe na Lindu, godinu i više nakon otvaranja imaju ogromnih problema sa distribucijom proizvoda po prodavnicama, masa stvari na akciji nestane prvog dana u jednoj radnji i onda se dosta često desi da do kraja akcije ni ne stigne u prodavnicu, dok u drugoj Lindi puna paleta te iste robe. Pogotovo se primeti na neprehrambenom delu.

Takođe katastrofalno izgledaju rafovi sa proizvodima za kuću, alatima... st*** otvara sve živo, vadi iz kutije, prebacuje u pogrešne rafove, krade delove alata... Cirkus živi. Kontam da tu zaposleni ništa ni ne mogu da urade, eventualno da sklone te otvorene, uništene artikle.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk

Ovaj drugi deo se neće popraviti nikada. Tako je i po zapadu u diskontnim lancima. Ništa čudno.


Francuzi su posebni po tom maniru, naprave svinjac za tren.
Svuda kradu delove alata.
 
Zna li neko sta se na kraju desava sa Lidlom u Visnjickoj i Cvijicevoj ? Hoce li se ikada izgraditi ? U Visnjickoj skinuta ograda, zaravnat teren, kao da se odustalo od gradnje. Zasto su svi Lidlovi sa one strane mosta kao da na ovoj strani nema ljudi?

I ako smem da pitam gde gledate da li su dobili gradjevinske dozvole?
 
pa sta se onda gradi u tom delu cvijiceve, djure djakovica... taj deo je kupio lidl i sada je ogradjen i neko nesto radi. ako nije lidl sta je onda? videla sam plan, odnosno ``Nacrt PDR bloka između Bulevara despota Stefana i ulica: Cvijićeva, Vatroslava Lisinskog i kralja Dragutina, GO Palilula`` iz septembra 2019. ali nigde nema kada ce poceti nesto da rade.
 
Lidl je kupio bivši GSP depo za kamione na uglu Cvijićeve i Bulevara despota Stefana.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=769028#p769028:23wbltsz je napisao(la):
tacica » Uto Avg 25, 2020 2:55 pm[/url]":23wbltsz]Zna li neko sta se na kraju desava sa Lidlom u Visnjickoj i Cvijicevoj ? Hoce li se ikada izgraditi ? U Visnjickoj skinuta ograda, zaravnat teren, kao da se odustalo od gradnje. Zasto su svi Lidlovi sa one strane mosta kao da na ovoj strani nema ljudi?

I ako smem da pitam gde gledate da li su dobili gradjevinske dozvole?

Niti je skinuta ograda, niti je zaravnat teren.
Povađeno je nekoliko stabala, raščišćeno nekoliko šupa i srušena portirnica. Čeka se dozvola za rušenje magacina.

Verovatno mislite na deo placa uz Big Fashion Park, koji nema veze sa Lidl marketom.
 
Ja sam mislila da ce Lidl biti na onom placu iza Dehatlona kad se ide u pravcu Visnjice. Tu je bila neka ograda, sad su je skinuli, zaravnali i nista se ne desava. A ako nije tu Lidl gde je onda u Visnjickoj?

Na pocetku Cvijiceve se gradi nova zgrada, a Lidl treba da bude na mestu bivse GSP garaze.
 
Na sledećoj parceli posle Biga u pravcu ka Višnjici, na tom mestu je sada i dalje neka hala koja je do skoro služila kao magacin stovarišta pločica (ili tako nešto).

A na tom placu iza Dekatlona treba da se izgradi poslovna zgrada sa kancelarijskim prostorom.
 
sve u svemu, lidl ne prilazi centru grada blize od borce. steta, bas sam se ponadala kad su kupili taj plac u cvijicevoj, nema nista od toga izgleda
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=769330#p769330:3brsun0g je napisao(la):
scratysha » Sre Avg 26, 2020 1:47 pm[/url]":3brsun0g]sve u svemu, lidl ne prilazi centru grada blize od borce. steta, bas sam se ponadala kad su kupili taj plac u cvijicevoj, nema nista od toga izgleda

Od kad je Borča reper za centar grada? A pogotovo taj Lidl koji je iz pravca grada na samom kraju Borče. Imate Lidl na Adi i na Trošarini, mislim da je mnogo bliže centru grada. :)
 
Ima i Lidl na Konjarniku, blizu BEO Shopping centra i Vera.
 
Pored njih. Tačnije sva tri su jedan do drugog, a gradi se i jedan u Braće Jerković, tik iza crkve (ugao Ignjata Joba i Trogirske padine).
 
живим у Јерковићу, ни имао појма нисам да се тај патрљак ту зове Трогирска падина. зна ли се од када?
 
Vrh