Šta je novo?

"Lastavice" [ Stambeno poslovni kompleks | 69 100 m²]

21.03.
A2DB1D59-8C43-402F-B6F7-0CDB25F63348.jpeg
952D87DD-EF6E-4932-9AD1-1A4AD83F4491.jpeg
 
Na sajtu se vidi informacija da su garaže do -3 nivoa. Mislim da na tom prostoru Novog Beograda inverstitori uglavnom nisu išli do tri nivoa ispod zemlje. Biće veoma važno da se to dobro uradi da ne curi voda po garažama kao skoro u svim novogradnjama u tom delu grada.
 
Već duže vreme smo u potrazi za novogradnjom na Novom Beogradu. Uglavnom smo propustili neke prilike čekajući građevinsku dozvolu i ostale papire, ili nam je cena bila previsoka za neke rubne lokacije opštine. Odlučili smo da rezervišemo stan u Lastavicama najviše jer nam lokacija idealno odgovara (sve nam je u radijusu od 1km), materijali i očekivan kvalitet gradnje, a komunikacija sa investitorom za sada zaista dobra. Trenutno čekamo potvdu parametara predugovora.
 
Već duže vreme smo u potrazi za novogradnjom na Novom Beogradu. Uglavnom smo propustili neke prilike čekajući građevinsku dozvolu i ostale papire, ili nam je cena bila previsoka za neke rubne lokacije opštine. Odlučili smo da rezervišemo stan u Lastavicama najviše jer nam lokacija idealno odgovara (sve nam je u radijusu od 1km), materijali i očekivan kvalitet gradnje, a komunikacija sa investitorom za sada zaista dobra. Trenutno čekamo potvdu parametara predugovora.
Da li imate izazov sa blizinom dalekovoda i da li ste se raspitivali nesto na tu temu?
 
Da li imate izazov sa blizinom dalekovoda i da li ste se raspitivali nesto na tu temu?
Zdravo, jesmo se raspitivali. Pisalo se dosta na tu temu i prilikom izgradnje Sakure i još nekih projekata. Struka potvrđuje da zračenje nije opasno na nekim razumnim razdaljinama. Naš stan će biti udaljen oko 60tak metara pravolinijski, dok se i manje udaljenosti od oko 30tak metara smatraju sigurnim.
Postoji i projekat postavljanja kablova pod zemlju pa verujem i da će se to uskoro desiti. Više zbog lepšeg izgleda, novih projekata i praktičnosti 🤷.
 
Odlican je pogled ko uzme stan okrenut ka reci, samo se plasim da ne urade istu stvar kao sa A Blokom, a to je da u buducnosti dignu zgrade ispred.
 
Pitao sam danas za cene za trosobne stanove i kreću se od 2900 do 3100 EUR po kvadratu. Daleko iznad mog budžeta (i razuma) ali možda nekome znači info.
 
Koliko sam mogao da primetim na geoportalu ovde teško da možemo da očekujemo neku gradnju u pravcu ka toplani makar u širini ovog placa koje zauzimaju Lastavice...

Primetio sam i da Belvil ima više prosečne oglašene cene mada je Belvil daleko bolje zaokružen kao celina u smislu tržnog centra, pratećih sadržaja i prodavnica iako će kvalitet gradnje i opremljenost stanova sigurno biti na strani projekta Lastavice.
 
Pitao sam danas za cene za trosobne stanove i kreću se od 2900 do 3100 EUR po kvadratu. Daleko iznad mog budžeta (i razuma) ali možda nekome znači info.
Ja sam se pre par dana raspitivao za trosobne, meni su rekli da trosobni sa pdv-om kreću od 2737 EUR. Meni je za oko zapao jedan jako dobar troiposoban tip stana sa dobrom dvvostranom orijentacijom i rasporedom od oko 80ak m2, ali ostao još jedan na celoj vertikali samo i njegova cena je preko 3000 - kako su mi rekli dignuta mu je cena pošto je ostao još samo jedan na vertikali.
 
Bio na razgovoru i rezervisao stan. Zaista me je pozitivno iznenadio odnos zaposlenih tamo i sa mnom i sa advokatom, imali su strpljenja da objasne sve do najmanjih detalja i korektni su. Kapiram doduše da je to možda samo sa mnom bilo tako, ali verujem da se odnose tako sa svima.
 
Kod Lastavica je pitanje odgovara li lokacija za trazenu cenu i rok zavrsetka, tim koji radi iza je nesumljivo na visokom profesionalom nivou, srecno!
 
Postavljena je kamera.

LASTAVICE - UDI Group – LIVE​

 
Vrh