Šta je novo?

"Lastavice" [ Stambeno poslovni kompleks | 69 100 m²]

Da li ima neko od kupaca da je isplatio celokupan iznos stana i vratio PDV?
Ја сам исплатио цео износ, али ми је адвокат рекао да се у процедуру за поврат ПДВ-а може ући по добијању фискалног рачуна што се дешава по обављеном техничком пријему.
 
Fiskalni racun nema veze sa tehinckim prijemom, ja sam izvrsio povracaj PDV-a pre tehnickog prijema, imao sam sve fiskalne racune.
 
Fiskalni racun nema veze sa tehinckim prijemom, ja sam izvrsio povracaj PDV-a pre tehnickog prijema, imao sam sve fiskalne racune.
Mislim da tehnicki prijem / primopredja mogu da imaju veze sa fiskalnim. Npr ako bude odstupanja od planirane kvadrature stana verovatno se radi korekcija i izdaje fiskalni sa tacnim iznosom (naravno uz to ide i dodatni transfer investitor <> kupac).
 
Da li neko ima informacije u vezi tehnickog prijema i useljenja? Trebalo je da bude kraj maja i pocetak juna....
 
Mislite na useljenje ili tehnicki prijem? Valjda nakon tehnickog prijema rok za primopredaju kljuceva je 60 dana…
 
Kada smo kupovali stan nama su rekli ‘oko 14.3’ tehnicki prijem :) Poslednji info je jun tehnicki prijem, od jula primopredaja.
 
Pozitivno je to da su od petka prikljuceni na infrastrukturu.
D691B03D-1804-4A85-BD68-F972AACA0369.png
 
Poslednja info koju ja imam je od pre oko 3 nedelje i to je da se tehnicki prijem ocekuje 15. jula i da onda odmah od tada krece period od 60 dana za predaju kljuceva. Cini mi se da je ovoga puta to realni rok.
 
Pozdrav svima. Dugo pratim forum, i došlo je vreme da se aktivno ukljucim. U procesu sam kupovine stana, pa bih voleo da čujem od nekoga zašto su se odlučili za Lastavice. I meni je ovo favorit u odnosu na preostale novogradnje na NBG. Pre svega što mislim da lokacija nosi neke prednosti kao što je delimičan mir/privatnost/izdvojenost. Kvalitet gradnje je manje više svuda isti po mom skromnom misljenju...
 
Poslednja info koju ja imam je od pre oko 3 nedelje i to je da se tehnicki prijem ocekuje 15. jula i da onda odmah od tada krece period od 60 dana za predaju kljuceva. Cini mi se da je ovoga puta to realni rok.
Ja sam pre 10-ak dana bila na vezi sa Tamarom i Ivanom, 15. jun mi se čini da su rekli da očekuju da bude tehnički prijem pa nakon toga sledi primopredaja….
 
Pozdrav svima. Dugo pratim forum, i došlo je vreme da se aktivno ukljucim. U procesu sam kupovine stana, pa bih voleo da čujem od nekoga zašto su se odlučili za Lastavice. I meni je ovo favorit u odnosu na preostale novogradnje na NBG. Pre svega što mislim da lokacija nosi neke prednosti kao što je delimičan mir/privatnost/izdvojenost. Kvalitet gradnje je manje više svuda isti po mom skromnom misljenju...
Jedina prednost ovog objekta je sto "investitori" nisu razni: fudbaleri, pevaljke, domaci "bizmismeni" i sl. Ako Vec ne mogu domace nekadasnje gradjivinske kompanije, onda bolje i strana firma. (Mada ni to nije neka uteha jer je to sve iz kredita RF banke. Znaci treba dobro podmazati.) Ne bih podnela da zivim u zgradi koju su izgradili domaci "tajkuni".
 
Pozdrav svima. Dugo pratim forum, i došlo je vreme da se aktivno ukljucim. U procesu sam kupovine stana, pa bih voleo da čujem od nekoga zašto su se odlučili za Lastavice. I meni je ovo favorit u odnosu na preostale novogradnje na NBG. Pre svega što mislim da lokacija nosi neke prednosti kao što je delimičan mir/privatnost/izdvojenost. Kvalitet gradnje je manje više svuda isti po mom skromnom misljenju...
Mene je opredelila lokacija, gradnja ide dogovorenim tempom, vrlo profesionalna služba prodaje...I uvek bi radije izabrala nekog investitora ko se profesionlano bavi gradnjom stanova nego nekoga ko je "uleteo" u ovaj biznis, jer neiskustvo investitora može skupo da košta kupca. Bila sam da obidjem stan i zadovoljna sam onim što sam videla, u potpunosti odgovara onome što je komunicirano prilikom sklapanja ugovora. Dodatni benefiti kao topla voda koja se greje na gas, bez bojlera u kupatilu je svakako plus.
 

Ako pratite forum vec neko vreme, jasno vam je koliko su razlozi i prioriteti prilikom odabira neke nekretnine licni.
Mislim da je Nansa lepo sumirala prednosti Lastavica, generalno. Investitoru je ovo prvi projekat u Srbiji, mislim da uskoro pocinju da grade Zvezdano brdo, tako da sam se nadala da ce se truditi da se dobro predstave. Meni se takodje svidela lokacija, blizina Savskog keja mi je veliki plus, mikrolokacija je za sada mirnija od okruzenja, videcemo dokle. Cena je bila nesto povoljnija od ponude u blokovima 64 i 65 (pre oko godinu dana), a i otvorenost pogleda, koje ima Lastavica za mene je plus. Zatim, odgovarao mi je rok za zavrsetak radova. Po svoj prilici, bice prvi spremni za useljenje od okolnih vecih projekata. Mi ovde sada spominjemo jun, jul, ali je zvanicno rok septembar, zavrsice ranije. Najveca nocna mora mi je bila da odaberem projekat koji ce se graditi 6-7 godina, kao Sakura, ma kako lep bio, tako da je opsti utisak pouzdanosti na kraju bio presudan. Ako pogledate rendere i zavrseni objekat - nema razlike!
Zaboravila sam kakva je stolarija i zvucna izolacija izmedju stanova u obliznjim projektima, mislim da sam oko toga imala malu zadrsku prilikom razmatranja Lastavica, ali kada sam bila u stanu, bilo je tiho, uprkos buci u ostatku zgrade.
Kupatila su bas po mom ukusu!
Srecno pri izboru!
 
Da li je poznata cena kvadrata za neprodate stanove i garazna mesta?
Mi kupili pre mesec I po bila je 3600 s pdvom za prvi sprat ,garaza 24.5 k na -3 .Sa spratnoscu cena raste .Inace bila sam na gradilustu pre 20tak Dana rekose mi sredinom jula kljucevi .Cekaju neki vatrogasni sertifikat to I'm je uslov da nam daju kljuceve
 
Pozdrav svima. Dugo pratim forum, i došlo je vreme da se aktivno ukljucim. U procesu sam kupovine stana, pa bih voleo da čujem od nekoga zašto su se odlučili za Lastavice. I meni je ovo favorit u odnosu na preostale novogradnje na NBG. Pre svega što mislim da lokacija nosi neke prednosti kao što je delimičan mir/privatnost/izdvojenost. Kvalitet gradnje je manje više svuda isti po mom skromnom misljenju...
Nijanse su u pitanju koji su meni licno bitne. Stolarija je dvoslojna, prozori mi se ne svidjaju, terasa je zidana a ne staklena, generalno je materijalizacija za klasu ispod u poredjenju sa ostalim novogradnjama na nbg. Ti detalji meni cesto igraju presudnu ulogu. Za pare koje traze, moze se uzeti npr Airport Garden koji je na "losijoj" lokaciji (ako uopste mozemo da kazemo da je blizina toplane dobra lokacija) a ima bolju materijalizaciju.
Cak i ovaj spremnik za vodu dozivljavam kao manu u dugorocnoj upotrebi. Pogotovo ako tehnicko odrzavanje daju nekoj srpskoj firmi.
 
Vrh