Šta je novo?

Lasta

Naravno da je ne treba prodati. Lasta je nekada i bila jako ozbiljna firma, i da ima volje, mogla bi to ponovo da bude.
Meni se, iskreno, ovakav sistem vlasništva, kao što je to sa Lastom slučaj, akcionarska društva, ni malo ne dopada, i to je jako loše. Daje jako odrešene ruke raznim šušama da rade šta im je volja, i to godinama tako funkcioniše.
 
По неким причама сам чуо да је била најјача у држави.
Треба воље,стрпљења,а и живаца,пре свега поштених људи,и много контроле
 
Radi ko sta hoce zato sto akcjonare bas briga u ovom vecinskog tj drzavu
 
Najdzel":223p30b3 je napisao(la):
По неким причама сам чуо да је била најјача у држави.
Треба воље,стрпљења,а и живаца,пре свега поштених људи,и много контроле
Pazi, Lasta je 2001. bila na rubu kolapsa, imali su taman toliko autobusa u voznom stanju da blokiraju autoput i neke gradske ulice, tada se država umešala i postali su preduzeće u restrukturiranju, tada je počela renesansa firme, međutim, znaš kako lepo je kupovati na kredite sve dok ne stigne na naplatu. Puno je firmi ugašeno, da bi se napravila Lasta kakva je bila 2007, 2008 godine recimo. Kako činiš tako ti se i vraća, došle su neke stvari na naplatu, da ne pričamo koliko se samo krade na dnevnom nivou, to su milionske štete samo na dnevnom nivou u firmi. Kao sad je stanje bolje, stabilizovano je, međutim primanja i dalje kasne, nekima i po mesec, dva, vozila su poprilično loša, dugo nije bilo nabavki, moraće dosta toga da se promeni kako bi se rešili problemi.
 
Kakvom sosu ?! ;) :D

P.S.
Kuvaru!!!
"Hocu moj hosen fefer"!!! :D
 
Е па за ту ситуацију нисам знао,ја сам чуо да је баш баш била јака прошлог века.
 
U GB5844 iza trecih vrata fali jedno sediste pa tu ljudi uglavnom odmaraju svoje noge sto se moze videti na slici :twisted:
 
Овај бишви директор се баш баханалисао,чуди ме да ништа озбиљније нису преузели ..
Успут јел зна неко колика је месечна карта на реалацији Београд - Гроцка , Ластиним аутобусем који иде за Смедерево за Средњошколце/Студенте ?
 
Ја знам да је 200динара појединачна од Гроцке до Ластине АС Београд, али не знам колико је месечна, једино што сам нашао јесте да је 3000 за студенте месечна од Смедера до Београда,али то мени не значи
 
Međugradska ti je uvek jeftinija od ITS2, bar za sve primere preklapanja za koje znam, ali proveri u Lasti.
 
Предпостављам да је око 1500 највише 2000, чисто да знам колико да понесем кад будем отишао до њих,пошто ми треба само за овај месец
 
Mada, svejedno, tebi kao učeniku je najjeftinije da uzmeš ITS1+ITS2, jer košta 1730, i pokriva ti ceo Beograd, sve linije, sve zone, od Batajnice, do Dudovice. Sad sam se setio da si pisao da tamo ideš u srednju, pa ti zato ne preporučujem da plaćaš međumesnu Lastu. Uostalom, kretaćeš se negde i van te osnovne rute, a lepo je znati da možeš bilo gde bez ikakvog ograničenja (jedan jedini izuzetak je linija 860E, u svim drugim linijama, u svim drugim zonama ti ta markica važi).
 
Jel zna neko u čemu je poenta lastinih vozača. To primetim svaki put kad se vozim u njihovim autobusima na 18. Tako polako ubrzavaju. Jedva da stave nogu na gas... Kada tako kreću sa stanica koje su na autoputu tako glupo izgleda..
 
5804.jpg

5804
 
Huligani iz Masela su malo smanjili šaranje Lastinih autobusa, do pre koji mesec nisi mogao naći ni jedan autobus u originalnoj kolor šemi.
 
Nisu smanjili šaranje, nego niko neće da plaća njihov harač... Za mesec dana kod njih, zakupiš 6 meseci u GSPu reklamu ;)
 
Jel? Nisam to imao pojma. Pa što onda ne zakupljuju u GSP-u? GSP ima jako malo brendiranih vozila, ja sad trenutno ne mogu ni jednog jedinog da se setim.
 
Vrh