Šta je novo?

Lasta

Otišlo je pola pakovanja papira, i boje, plastificiranog omota, ali neće mi biti žao, kada na ulicama budem video da su prihvatili moju "donaciju" i da je koriste. Ovo je samo mali deo. Sledeće nedelje im nosim, kada sve kompletiram. Naravno, nema za sva vozila, ali nije ni potrebno.

 
Po Članu 29 iz pravilnika o ITS U javnom linijskom prevozu
Kontrolu putnika obavlja kontrolor opremljen prenosnim uređajem za kontrolu putnika ili drugo ovlašćeno lice.
Zanima me da li su na Linija ITS 2 ,vozaci ta druga ovlascena lica ? I da li je uopste njihova duznost i da li su oni ovlasceni da izbacuju ljude iz autobusa ? Nadam se da nisam pogresio previse temu
 
Izbacuju ljude iz autobusa?
Zavisi kako, bukvalno nemaju pravo, smeju da ga zamole da napusti vozilo, takoreci isteraju verbalno, fizicki nemaju pravo, nazalost... Vozaci su ovlascena lica, to je tacno.
 
Dada verbalno je pokusao ,bas sam se danas svadjao sa jednim vozacem, ne iz razloga sto mi je trazio kartu ,nego jer je pustio ljude od 40 tak godina bez karte a nama srednjoskolcima je trazio,i ja kao i svaki srednjoskolac izrazio bunt i nisam hteo da izadjem, u sustini duga prica, iznerviralo me je to sto je vozac bezobrazan, drugima ne traazi a nama trazi ,kao po principu moze mu se,Smatram da to nije uredu.Ako vec nekog pustas da se svercuje pustaj sve
 
Koja je to linija? Veliki broj linija ITS2 sam obišao i nisam video ni jednom da vozač traži karte, osim u 860E, gde je to i napisano.
 
351, i to se svadja sa srednjoskolcima, ne samo jedan nego vise njih
 
Па нисам баш комшија доста сам удаљен од тебе хаха, Само што идем у Гроцку у средњу
 
Одакле си? Иначе тај терор који се помиње се спроводи и у бусу који ујутру иде из Врчина у Гроцку, 354 је у питању ако се добро сећам.
 
Нови Београд, јесте,фазон је за Заклопачу ,ако си из Заклопаче не пуштају те јер има градски хахах,који успут иде на 45 минута ,и плус мораш да преседаш са Аутобусом који иде на 15 и препун је сваки тренутак.
 
:shock: Црни ти, па што не уписа нешто ближе човече? :lol:
Могуће да не пуштају због тога, али та два градска нам дођу главе јер је један препун нон стоп, а другог никад нема :D
 
Ма баксуз сам хаха,шта сад да радим,идем док морам,ако будем могао пребацићу се,до тад ћу да бијем битку са превозом
 
Ja sam isto sa Novog Beograda.Pozdrav komsija :D
 
Najdzel":34x4yax0 je napisao(la):
Нови Београд, јесте,фазон је за Заклопачу ,ако си из Заклопаче не пуштају те јер има градски хахах,који успут иде на 45 минута ,и плус мораш да преседаш са Аутобусом који иде на 15 и препун је сваки тренутак.
E, protiv ovoga sam se borio godinama sa "Avalcima" i izborio. Sada ti kulturno stane i u Rakovici, i u Jajincima ka gradu, bez problema. A pre se dešavalo da ti na Avali proviri glava iz kabine kad kreneš u autobus ka gradu, i da kaže, gde ćeš ti, ovo je Lasta, imaš gradski.
Smederevski put i taj potez 300 najslabije poznajem, i ne znam baš kakvo je stanje na terenu, ali kako je avalski put rešen i emancipovan, tako može da se reši i potez 300. Inače, ovakvih problema nije bilo nikada da ja znam ni na Ibarskoj magistrali - potez 500, ni na Obrenovačkom putu - potez 800.

Kako u poslednje vreme imam viška vremena, dosta sam po terenu i dosta pričam sa ljudima, i uvek nešto novo čujem, jedan dan ću da obiđem i te krajeve da vidim šta se tamo dešava.
Meni je smešno kad Vesić i ekipa objave neke potpuno nerealne rezultate anketa, a ni sama postavka ankete nije adekvatna. Mnogo više informacija sam izvukao u neformalnim razgovorima sa putnicima na Obrenovačkom putu ovih poslednjih dana dok traje represija na linijama 551, 552, 553, 860, 860E i 861A.

Kada se regulisalo stanje na potezu 400 (a tu pre svega mislim na ekipicu iz RJ Sopot), rešićemo i Grocku.
 
Овде нису у том фзну, већ једноставно не пуштају ако немаш карту. Задеси се некад возач поподне који је нормалан и пушта.
 
E, pa što se toga tiče, stvarno ne znam šta da kažem. Realno, vozač ima pravo da traži kartu na uvid i sl. ali sve to funkcioniše po nekim internim dogovorima. Postoje linije, neću sad da pišem koje, na kojima se zna da kartu ne plaća niko, i na kojima čak kad naleti neki putnik namernik ko zna odakle, i hoće da plati kod vozača, vozač neće da štampa... Ko sad to reguliše, ko se oko toga brine, mene iskreno ni ne zanima previše, jer to sve nisu neka sistemska rešenja, koja dugoročno mogu nešto da srede na nivou celog grada.
 
Kako funkcionise vremenska karta ako neko dolazi sa gradskih linija na one koje idu u drugu zonu? Moja drugarica iz Barica je pre neki dan imala problem sa kontrolom, otkucala je kartu ali verovatno nije promenila zonu. Kasnije kod Ostruznice je usla kontrola i trazila joj kartu, ona lepo dala, kad odjednom kontrolorka kaze da je nije otkucala i da mora da izadje. Ona se zacudila, lepo joj isprica da je usla, otkucala, sve je radilo normalno, zbog cega bi izasla iz vozila, kako to da nije otkucana karta. Kontrolorka ni da cuje, kaze ili da izadje ili doplatnu kartu na licu mesta. Ona se sva jadna uplasila pa dala 2000.
 
Kako bi kontrolorki objasnio par stvari to sto je ona trazila niko zivi nezna kako ponistiti kartu ponovo kad je vec ponistena
 
Somi303":o2fkke0a je napisao(la):
Овде нису у том фзну, већ једноставно не пуштају ако немаш карту. Задеси се некад возач поподне који је нормалан и пушта.
Jesu veruj mi da jesu, svi zivi iz okolnih sela Drazanj ,Umcari itd.. Ne kucaju kartu ali kad dodje do Grocke tu mora, ovo je proverena informacija,jednom sam se usunjao u Lastu u sumicama, i fzn bas sam pratio sta je lik radio ,nije bas svima trazio karte ,kao da zna ko ide dokle, nego tipa svakom drugom trecem. To je previse bezobrazno,sa njihove strane,cak smatram tim i ponizavanjem. Cak kad sam ulazio bio ,predhodno je pustio njih 5 da udju bez karte,a nama trazi karte,to ne moze tako da se radi,ako trazis jednom trazis svima,jos gora stvar je sto ulazi u raspravu sa djacima... Sve najgore mogu da kazem za pojedine Lastine vozace
dare":o2fkke0a je napisao(la):
Ja sam isto sa Novog Beograda.Pozdrav komsija
Pozdrav za komsiju :D
 
marrecar":s283fy0o je napisao(la):
Kako funkcionise vremenska karta ako neko dolazi sa gradskih linija na one koje idu u drugu zonu? Moja drugarica iz Barica je pre neki dan imala problem sa kontrolom, otkucala je kartu ali verovatno nije promenila zonu. Kasnije kod Ostruznice je usla kontrola i trazila joj kartu, ona lepo dala, kad odjednom kontrolorka kaze da je nije otkucala i da mora da izadje. Ona se zacudila, lepo joj isprica da je usla, otkucala, sve je radilo normalno, zbog cega bi izasla iz vozila, kako to da nije otkucana karta. Kontrolorka ni da cuje, kaze ili da izadje ili doplatnu kartu na licu mesta. Ona se sva jadna uplasila pa dala 2000.
ovo je sramota kako se kontrolori ponasaju pa dobro jel bilo muskaraca u tom busu?kako niko nije stao u odbranu devojke.Da li neko zna stvarno kako to funkcionise da pomognemo devojci?U svakom slucaju poljubi drugaricu kazi joj da se ne sekira
 
Vrh