Šta je novo?

Lasta

Po cemu su bolji i koja je razlika uopste? Sa strane putnika, veruj mi da je nema, a sa strane vozaca mnogo je lakse voziti IK206 jer u svakom momentu znas gde ti ide prikolica, mnogo je stabilniji i cvrsci, dosta precizniji u voznji. Sto se performansi tice, ik206 je dosta tromiji, ali to je pre zbog nekvalitetnog 'zgloba' pa energiju 'sabija' u zglob umesto da je prenosi na prednji deo, tu ik201 ima veliku prednost jer nema te gubitke snage zbog konstrukcije vozila. Doduse i dalje mi nije jasno odakle ce naci pare za ova vozila, ali ajde neka im je sa srecom.
 
Moja malenkost, na terminusu Borča III, jednog lepog letnjeg februarskog dana.

 
Spao tocak sa pogonske osovine sa neke ik206 kod komande Vazduhoplovstva u Zemunu.. Sreca pa je vece i nije napravio veliki haos...
 

Lastrin IK-103 na liniji 141L Lazarevac - Rudovci /Selo/.
 
SAd sam prosao pored Vera u Zarkovu, crkla Lasta na nekoj seoskoj liniji-b. brdo


 
11079368_561233463979104_2156260343424216095_o.jpg
 
Putnici bežali iz zapaljenog autobusa, radnik sa gradilišta ugasio požar

N.K./M.B. | 15. 04. 2015. - 13:58h izmena vesti 15:25h | Foto: S.S. / M. Beljan | Komentara: 7
Autobus "Laste" na liniji 83 pun putnika zapalio se danas nešto pre 12 sati u Ulici Cara Nikolaja II kod broja 71. Povređenih nema, a veliku štetu na autobusu sprečio je Miloš Đorđević, radnik sa gradilišta "Energoprojekta".

599379_autobus-poslao-fotke-simjanovic-slavoljub-1_f.jpg


http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/550969 ... asio-pozar
 
Eukaliptus plusic za fotku
 
Mogu zamisliti kakve traume za dvojicu mladih vozaca, obojicu znam licno. Cim sam cuo da je goreo bus lastin na 83, mogao sam glavu dati da je ovaj, takodje, jednom drugom zglobnom je danas zakucao motor, tako da je to sada, cetvrti zglob van saobracaja, sto na vec manjak vozila predstavlja dodatni udar. 5382 iz prigrada prebacen u gradski saobracaj, da se odrade polasci.
 
bitno je da su mu turili novu reklamu sto su se vozaci traumirali to im je nebitno.Taj 5382 se izgleda ustalio na liniji 15
 
5382 sam ja već viđao na 83, a ne znam ni gde je taj auto, inače, redovan? Sada je na 15-ici.
 
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/ek ... a-30-odsto

"Lasta" snizila cene karata ka jugu zemlje za 30 odsto
Tanjug | 16. april 2015. 22:54 | Komentara: 0
Najveće sniženje povratnih karata je za polaske ka Vranju 2.250 dinara, Nišu 1.600, Aleksincu 1.500 i Leskovcu 1.730 dinara. Uvedene su i promotivne cene karata na pojedinim relacijama
 
Udaraju kontru Nis Ekspresu, standardno vec. Ekspres je jeftiniji, ali zna se ko je jaci, inace u Nisu ne mozete kupiti kartu za Lastu dok god ne pocnete da insistirate na tome, ekspresovce najvise boli to sto su na njihovom kraju slabiji u trci sa Lastom. Za Ekspresom se ide, kad nema karti za Lastu, ez obzira sto je Ekspres povoljniji...
 
Prosle godine sam se vracao iz Sofije preko Nisa, karte za Lastu ne prodaju, samo u vozilu sam mogao da kupim.
 
Naravno, cak se prave ludi kao da nema te Laste. Muljaju na sve nacine, ali opet ih Lasta dere u svakom pogledu, svako ce izabrati Lastu koja ide sa najnovijim busevima na Jug, nego Nis eskpres sa onim skarabudzevinama...
 
Изгледа да ће и њих да замене, купили су сад једног МАН-а. Ласта је кева, ту нема приче.
 
Vrh