Šta je novo?

"Kvart64" [Stambeno Poslovni Kompleks | 60.598,60 m2 ]

Neko je okacio u drugoj temi link ka Youtubeu videu gde se vide noviji radovi i dokle su odmakli sa ciscenjem parcele pa kacim i ovde :)

 
Greda Valjevo je ok, ali moraš biti oprezan jer ovakvi projekti često kasne. Na forumu su neki pominjali probleme sa dobijanjem dozvola na ranijim gradilištima, pa prati situaciju. Lokacija kod IMT-a deluje zanimljivo, svakako.

Samo pazi, ove tri faze mogu se dosta otegnuti. :bg4:
 
Greda Valjevo je ok, ali moraš biti oprezan jer ovakvi projekti često kasne. Na forumu su neki pominjali probleme sa dobijanjem dozvola na ranijim gradilištima, pa prati situaciju. Lokacija kod IMT-a deluje zanimljivo, svakako.

Samo pazi, ove tri faze mogu se dosta otegnuti. :bg4:
Pa imali su problem sa Gradjevinskom za fazu 1 to znam da su mi rekli jos i pre nego sto sam potpisao predugovor, da su 2 godine valjda pokusavali da dobiju dozvolu.
Faza 2 im je prilicno brzo prosla gradjevinska (par meseci im je trebalo, jednom ili dva puta su ih odbili).

Doduse ja sam specifican tip kupca:
1. Ne zuri mi se da se uselim, ako kasni par meseci npr 80% izgradjenosti meni je i to OK jer cu imati jos vise para za ucesce
2. Znam da ce sledecih 5 godina tu biti gradiliste dok se izgrade svi projekti okolo, ne smeta mi to previse zbog buduceg potencijala lokacije, nemam sad malu decu itd pa da mi je kriticna infrastruktura odmah

Racunam da fazu 2 ce da zavrse do kraja 2026 a faza 3 verovatno tek 2027/2028.
Vise se nadam da ce da poruse ostatak fabrika na drugim parcelama do tada i krene izrada nove ulice.

Ali validna poenta/kritika, treba imati u vidu da ce biti gradiliste par godina lokacija ipak :)
 
1. Ne zuri mi se da se uselim, ako kasni par meseci npr 80% izgradjenosti meni je i to OK jer cu imati jos vise para za ucesce

kada si potpisivao predugovor, jel ste su to dogovarali odnos ucesca/kredita? (po ovome mi deluje da niste, ali samo pitam)
 
Do sada im je retko koji projekat kasnio, većina je čak pre roka završena.
Njihova velika prednost je što nisu investitor sa podizvođačima, već firma koja se bavi gradnjom. Veći deo radnika je zaposlen u samoj Gredi, samo su deo podizvođači.
 
kada si potpisivao predugovor, jel ste su to dogovarali odnos ucesca/kredita? (po ovome mi deluje da niste, ali samo pitam)
Dogovoreno je to naravno, ali se to lako aneksuje, a i prilikom trazenja kredita u banci mozes da kazes im da zelis da plasiras jos neka sredstva u vidu ucesca iz sopstvenih sredstava.
Mislim da je najmanji problem kada treba jos para da se da / plati :D
 
Dogovoreno je to naravno, ali se to lako aneksuje, a i prilikom trazenja kredita u banci mozes da kazes im da zelis da plasiras jos neka sredstva u vidu ucesca iz sopstvenih sredstava.
Mislim da je najmanji problem kada treba jos para da se da / plati :D

Ne mora aneks predugovora, kada se potpisuje ugovor samo se izmene iznosi za ucesce i za kredit.
 
Greda je okacila novi video snimak projekta na stranice na njihovom sajtu, malo bolji i duzi od prethodnog rekao bih.

Isto zanimljivo, ja sam prilikom pravljenja teme slucajno stavio Kvart64 umesto 64Kvart sto je logo na njihovom video snimku, sada vidim da ga i oni zovu Kvart64, verovatno su i oni shvatili da zvuci bolje :D
 
Vrh