Šta je novo?

Kupovina nekretnine, stana, kuće (pitanja i saveti)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=712154#p712154:12ikxpi6 je napisao(la):
wk_ » Sre Feb 26, 2020 10:07 pm[/url]":12ikxpi6]OT Jeftina tarifa je vrlo ekonomska kategorija i služi da se građani motivišu da troše struju kada je ima viška (noću). Termoelektrane na ugalj se teško regulišu, tj. ne mogu jednostavno da smanje proizvodnju, pa je jeftinije dati popust da ljudi koriste struju noću nego da se elektrana tera u neefikasan mod rada. Nuklearne elektrane su još teže za tu vrstu regulacije. Socijalna kategorija je bio period jeftine struje od 2 do 5 ili kako je već bilo ali to je ukinuto odavno. To je period maksimalne potrošnje i nema razloga da bude popust tada, naprotiv.

Nemoj pisati nesto o cemu ne znas mnogo, prvo to zavisi od raznih stvari, prvo zavisi iz koje godine je termoelektrana i zavisi koje godine je nuklearna elektrana. Da ne idem van teme, na ovom linku ko zeli moze da procita i da pogleda dijagram gde se vidi brzina promene snage savremenih blokova na ugalj, kombinovano postrojenje na gas i nuklearno postrojenje (dato je recimo za Nemacku). Vidi se da nuklearne elektrane mogu da menjanju snagu plus minus 63MW po minutu, a termoelektrane na ugalj plus minus 26 MW po minutu.

https://www.powermag.com/flexible-opera ... -ramps-up/
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=712269#p712269:3542t5an je napisao(la):
Assad84 » Čet Feb 27, 2020 12:36 pm[/url]":3542t5an]Колико вреде данашњи станови стари 100год. у Београду, погледајте огласе старих салонаца, зграде прастаре, никад одржаване што би ви рекли нису се срушиле срећом, и само ће вам се касти...

jeste dabome, u ovim solitercinama i belim krmacama sto ih spomenuh, sve salonac do salonca unutra... :lool:

:kafa:
 
Да у праву сте, ни мени се распореди у салонцима не свиђају, али то је мој лични укус, има много бољих распореда из златног времена архитектуре 70их.
 
Pa ona u kojoj je njegov stan :)) koji vredi najmanje 5000e/m2
U toj, pola veka staroj, zgradi su pozlaćena dugmad na liftu, kako ne znaš???
 
Gde mogu da postavim pitanje o izolaciji kuće i zastakljivanju ulaza? Da ne davim ovu temu.
 
a ssad e

Jos jedan problem kod starogradnje je vecinom losa stambena zajednica tj stanare je taj stan kostao verovatno nista i tako se ponasaju i prema stanu i prema zgradi. Tako da taj dogovor o uvodjenju kontrole potrosnje, sredjivanju zgrade, izolaciji... to sve malo manogo teze ide. U novogradnjama je prica drugacija svako gleda na svoj stan i zgradu kao nesto svoje i zeli da unapredi, kao i sto je tebi taj tvoj stan neprocenjiv jer si ga svojom mukom (mozda) zaradio.
 
Ja sam sad u novogradnji i stvarno (skoro) svako gleda svoj stan, ali i NIŠTA više. Ovaj nivo samoživosti mi je spektakularan.

Nema pravila.

T-T
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=712394#p712394:3uqnp0dd je napisao(la):
mariks » Čet Feb 27, 2020 5:59 pm[/url]":3uqnp0dd]
Jos jedan problem kod starogradnje je vecinom losa stambena zajednica tj stanare je taj stan kostao verovatno nista i tako se ponasaju i prema stanu i prema zgradi. Tako da taj dogovor o uvodjenju kontrole potrosnje, sredjivanju zgrade, izolaciji... to sve malo manogo teze ide. U novogradnjama je prica drugacija svako gleda na svoj stan i zgradu kao nesto svoje i zeli da unapredi, kao i sto je tebi taj tvoj stan neprocenjiv jer si ga svojom mukom (mozda) zaradio.

Е ово тек нема везе с релношћу, прво ја не знам никога кога је стан коштао мало да не говоримо ништа, још један мит, да не говоримо да је то код нашег човека оно једино, у материјалном смислу, што је стекао у животу, иначе ја знам да је кост у грлу тајкуна то што је власт 1992. дозволила да обичан човек приватизује свој стан, на западу су тајкуни/инвеститори власници читавих блокова зграда.

Сведоци смо како ,,дивно" функционише то са одржавањем на темама Земунске капије, Вождове капије итд.
 
grejanje pa grejanje... kupila sam stan nedavno, grejanje mi nije bio u prvih 10 faktora u izboru stana.

ja sam tražila da kupim salonski stan a novogradnje nisam ni gledala. već sam pisala o tome ovde, imam dosta iskustva sa luksuznim zgradama i kondominijumskim zavrzlamama i to sam odmah otpisala kao varijantu. plus su stari stanovi po pravilu na boljim lokacijama jer se najbolja mesta prva zauzmu. meni lično je plan salonskog stana idelan, i verujem da će ovim open space budalastinama brzo doći kraj. salonci mogu biti dosta mračni i to je najveća mana ali i tu sam imala sreće i čim sam ušla u sada moj stan znala sam da ću pokušati da ga kupim.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=712420#p712420:2rgoklbc je napisao(la):
bushwick » Čet Feb 27, 2020 6:33 pm[/url]":2rgoklbc]grejanje pa grejanje... kupila sam stan nedavno, grejanje mi nije bio u prvih 10 faktora u izboru stana.

ja sam tražila da kupim salonski stan a novogradnje nisam ni gledala. već sam pisala o tome ovde, imam dosta iskustva sa luksuznim zgradama i kondominijumskim zavrzlamama i to sam odmah otpisala kao varijantu. plus su stari stanovi po pravilu na boljim lokacijama jer se najbolja mesta prva zauzmu. meni lično je plan salonskog stana idelan, i verujem da će ovim open space budalastinama brzo doći kraj. salonci mogu biti dosta mračni i to je najveća mana ali i tu sam imala sreće i čim sam ušla u sada moj stan znala sam da ću pokušati da ga kupim.

Najjaci su salonski stanovi u starogradnjama od 1936 do 1970, kad ti istruli vertikala od kanalizacije i vodovoda, mozes da se slikas, pa kad pozoves komsije da dobijes saglasnost da se menja cela vertikala, a oni ti zalupe vrata.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=712480#p712480:j2r1sguk je napisao(la):
Zemunac To Be » Čet Feb 27, 2020 9:40 pm[/url]":j2r1sguk]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=712420#p712420:j2r1sguk je napisao(la):
bushwick » Čet Feb 27, 2020 6:33 pm[/url]":j2r1sguk]grejanje pa grejanje... kupila sam stan nedavno, grejanje mi nije bio u prvih 10 faktora u izboru stana.

ja sam tražila da kupim salonski stan a novogradnje nisam ni gledala. već sam pisala o tome ovde, imam dosta iskustva sa luksuznim zgradama i kondominijumskim zavrzlamama i to sam odmah otpisala kao varijantu. plus su stari stanovi po pravilu na boljim lokacijama jer se najbolja mesta prva zauzmu. meni lično je plan salonskog stana idelan, i verujem da će ovim open space budalastinama brzo doći kraj. salonci mogu biti dosta mračni i to je najveća mana ali i tu sam imala sreće i čim sam ušla u sada moj stan znala sam da ću pokušati da ga kupim.

ali boli te uvo imas top lokaciju :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=712480#p712480:22jmesb1 je napisao(la):
Zemunac To Be » 27 Feb 2020 21:40[/url]":22jmesb1]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=712420#p712420:22jmesb1 je napisao(la):
bushwick » Čet Feb 27, 2020 6:33 pm[/url]":22jmesb1]grejanje pa grejanje... kupila sam stan nedavno, grejanje mi nije bio u prvih 10 faktora u izboru stana.

ja sam tražila da kupim salonski stan a novogradnje nisam ni gledala. već sam pisala o tome ovde, imam dosta iskustva sa luksuznim zgradama i kondominijumskim zavrzlamama i to sam odmah otpisala kao varijantu. plus su stari stanovi po pravilu na boljim lokacijama jer se najbolja mesta prva zauzmu. meni lično je plan salonskog stana idelan, i verujem da će ovim open space budalastinama brzo doći kraj. salonci mogu biti dosta mračni i to je najveća mana ali i tu sam imala sreće i čim sam ušla u sada moj stan znala sam da ću pokušati da ga kupim.

Najjaci su salonski stanovi u starogradnjama od 1936 do 1970, kad ti istruli vertikala od kanalizacije i vodovoda, mozes da se slikas, pa kad pozoves komsije da dobijes saglasnost da se menja cela vertikala, a oni ti zalupe vrata.

Онда позовеш одређене људе, они одраде одређене радње, и онда комшије не само да дају сагласност него и плате :wink:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=712480#p712480:ytvwm1ge je napisao(la):
Zemunac To Be » Čet Feb 27, 2020 9:40 pm[/url]":ytvwm1ge] Najjaci su salonski stanovi u starogradnjama od 1936 do 1970, kad ti istruli vertikala od kanalizacije i vodovoda, mozes da se slikas, pa kad pozoves komsije da dobijes saglasnost da se menja cela vertikala, a oni ti zalupe vrata.
Истина.
Томе треба додати мемљиве ходнике, подруме, мирисе трулежи а цена обара као корона не рачунајући обавезну замену свих инсталација.
Колико год да ми је дража староградња од нове, толико сам свесна да је стара ризичнија нарочито у централном делу Бг. где су папири скоро увек упитни.
Додатак: све вертикале одржава ЈП "Комунално" и нико се ту не пита.
(Можда сам погрешила у називу предузећа што и није важно)
 
У земљи где су од 2003. и епидемије ,,инвеститора" буквално хиљаде људи од истих преварене и остављене без животне уштеђевине или имовине неко треба да поверује да је куповина ,,упитна" од физичког лица где нотари оверавају уговор, сигурно...

Какво ЈП "Комунално" ваљда ,,Градско стамбено" како није важно кад сте упућени у тему и знате о чему причате...

Сва срећа па се данас подрум ни не добија, евентуално се плаћа скоро ко квадрат стана.
 
И, шта је проблем? То што сам погрешила назив, а лепо сам у загради назначила могућу грешку. Подруми су део стана (не искључујем да је увек тако). Око осталог видите са онима који су се замало жестоко занели, благо речено.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=712480#p712480:3orbn560 je napisao(la):
Zemunac To Be » Čet Feb 27, 2020 3:40 pm[/url]":3orbn560]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=712420#p712420:3orbn560 je napisao(la):
bushwick » Čet Feb 27, 2020 6:33 pm[/url]":3orbn560]grejanje pa grejanje... kupila sam stan nedavno, grejanje mi nije bio u prvih 10 faktora u izboru stana.

ja sam tražila da kupim salonski stan a novogradnje nisam ni gledala. već sam pisala o tome ovde, imam dosta iskustva sa luksuznim zgradama i kondominijumskim zavrzlamama i to sam odmah otpisala kao varijantu. plus su stari stanovi po pravilu na boljim lokacijama jer se najbolja mesta prva zauzmu. meni lično je plan salonskog stana idelan, i verujem da će ovim open space budalastinama brzo doći kraj. salonci mogu biti dosta mračni i to je najveća mana ali i tu sam imala sreće i čim sam ušla u sada moj stan znala sam da ću pokušati da ga kupim.

Najjaci su salonski stanovi u starogradnjama od 1936 do 1970, kad ti istruli vertikala od kanalizacije i vodovoda, mozes da se slikas, pa kad pozoves komsije da dobijes saglasnost da se menja cela vertikala, a oni ti zalupe vrata.

meh... taj most ću da predjem kad stignem do njega. moj osecaj je da su ti katastrofalni scenariji retki i nepredvidljivi pa ne razbijam mnogo glavu oko toga. svakako nisam htela da žrtvujem lokaciju, veličinu, visinu plafona, svetlo, pogled, raspored, stanje, spratnost itd zbog neke takve ekstremne varijante cije 100% odsustvo uostalom ni u jednom stanu ne može da se garantuje.
 
i koliko vas je kostalo parking mesto u starom gradu?
imate li uopste parking mesto?
 
bushwick je u pravu, novogradnju u centralnim lokacijama (ako postoje) ne mozes da kupis po ceni starogradnje :D Ali opet to povlaci ono da ne postoji validan argument, neko nece da zrtvuje lokaciju, neko nece da zivi u 100god starom neodrzavanom objektu, neko nema ni za jedno ni za drugo... Grejanje naravno da nije bitan faktor onome ko i ne gleda racune. Ja svojom mukom dolazim do novca koji nije velik, drzava mi nije "dozvolila" da privatizujem stan za 1000e i na svaki trosak gledam kao teg. Evo npr mom komsiji je tata kupio stan, covek nema dana radnog staza ali je prijavljen u firmi gde je tata direktor. Tata je takodje iznad kupio stan. Kod njih je kao u sauni, čistačica dolazi vikendom, svaki dan se klopa naručuje... njih verujem da ne pogadjaju računi ni malo.

assad

ti koliko si poceo sa tim mitovima i kako upoznajes jednog po jednog na kraju ces pomisliti da zivis u mitu ili u stvari nepostojis :D i to oko cene struje, mozda je najjeftinija na papiru. Evo npr u svedskoj dodje 13din kw ma koliko trosio. Ovde je mene za decembar izaslo oko 11din po kw, a da sam usao u crveno bilo bi mnogo vise tako da ne znam sta je tu "jeftinije". To sto hoces da baba sa jednom sijalicom placa istu cenu struje kao ti u svom velelepnom stanu?
 
asad je uspeo da ubaci salonce u socijalne zgradurine na ngb i tvrdi covek da ce i kad ove budu stare 100 godina kao zgrade u starom gradu vredeti ne znam kako..
 
Zdravo, da li neko ima iskustva sa kupovinom stana koji pored uknjiženog dela ima i deo koji nije uknjižen tj. uzeta je zajednička prostorija i napravljena je bašta ispred stana, sve u dogovoru sa stanarima kada se useljavalo u zgradu. Vlasnici smatraju da i taj deo treba da se plati po istoj ceni kao i deo koji je uknjižen. Meni je to rizično, šta ako se pojavi neko i za par godina traži da vidi da li je to stvarno moje,a ja nemam nikakv dokaz.

Da li bi ste tražili da i to uknjiže (pitanje je da li mogu pogotovo baštu, zajedničku prostoriju možda i mogu)?

Da li bi ste platili istu cenu tog dela kao i dela koji je uknjižen (oni su dobili za džabe)?
 
Опасност постоји једино ако је стан у данас популарним ,,кондоминијумима" јер инвеститор може лако да сутра одлучи да у вашој башти дигне још 10 спратова.

@Musa_Kesegia Ја схватам да је неко неинформисан али зграде на Нбг које су грађене за војску називати ,,социјалним" је стварно пресмешно.
 
opasnost takodje veoma lako postoji da sutra neki stanar hoce da koristi zajednicku prostoriju. Ja to ne bih nikako platio, a kamoli istu cenu. Pa u novogradnjama ne naplacuju to zajednicko dvoriste koje koristi vecinom samo jedan stan. Ili ih terajte da uknjiže ili nadjite drugo rešenje.
 
Само зато што су станови у приземљу екстремно непопуларни код људи, посебно тамо где је животни простор ко у кошници, а власници станова су власници земљишта само испод објекта али не и ван њега без обзира ко га огради и склепа неко двориштанце.
 
Vrh