Šta je novo?

Kupovina nekretnine, stana, kuće (pitanja i saveti)

možda smo zaista mogli u okviru foruma da napravimo kupujem - prodajem rubriku?

Ali sa nekim ograničenjem, tipa minimum 50 postova?
 
nema potrebe za tom rubrikom.


svi znamo da odemo na sajtove kupujem-prodajem zatim nekretnine.rs, polovniautomobili i slično....


ne treba nam zatrpavanje foruma nebitnim stvarima.
 
Ili još bolje: napraviti hidden sekciju foruma za ovakve stvari. Ko se ne registruje da ne može ni da vidi taj deo foruma, pa većina neće ni znati. Ali da bude strogo ograničeno na nekretnine, bilo da su stanovi, lokali, placevi, bilo da je ponuda tražnja, prodaja ili izdavanje. Da se ne nude na prodaju hilti bušilice, kopije patika, steone krave itd.
 
Oglase je na odlican nacin uredio Benchmark forum. Oglase su mogli da postavljaju korisnici koji su imali odredjen broj postova, i bili clanovi odredjen vremenski period.

Ako planirate da uvedete takvu temu ovde, predlazem taj model.
 
Pozdrav drustvo, vec neko vreme pratim ovaj forum, a sada imam nekih nedoumica pa bi mi trebala vasa pomoc.
Planiram da kupim stan u Beogradu i konkretno me zanima Vracar, ali moze i Novi Beograd.
Velicina stana da bude do 60 kvadrata. Da ne bude vise od cetvrtog sprata.
Ne razumem se toliko u kvalitet pa bi mi svaka pomoc dobrodosla.
Hvala vam i radujem se vasim sugestijama.
 
Bitno je naglasiti je li mora biti novogradnja ili ne , sa parking mjestom ili ne ,
 
Dali te stan u zemunu zanima ja prodajem stan 32 kvm + 12 kvm terasu
 
Poz ljudi, opet ja :)
Proslo je malo vremena i zivim sad u BG pa gledah, raspitivah se itd pa na ljeto planiram da kupim nesto pa ako bi me mogli jos malo posavjetovati.

Znaci situacija je ovako, treba mi mali stan (20-30 kvadrata npr, moze i vise) i tu da je do 30-35 hiljada eura a da nije suteren, prizemlje i pozeljno ne potkrovlje. Trazim takav stan al kvalitetno ili dobra lokacija bas tesko, u vecini ovih novih "boljih" zgrada, ili kompleksa, su uglavnom veci stanovi i vece cijene, pogotovo na NBG sto mi ne odgovara. Meni stan treba sad par godina pa kasnije prodati, izdati ili da ga imam kad ovdje dolazim, mozda i ostanem da zivim pa ga zamijenim za bolju lokaciju.

Gledam trazim i mislim da mi jedine opcije preostaju, i koje izlaze u ponudi (nekretnine, halo oglasi, ne znam gdje jos da gledam) Mirijevo i Ledine. Isao sam i gledao spolja barem iz kola, ono vidi se da nije to neki kvalitet al valjda se nece ni raspast, pitao bih komsije kakvo je stanje itd naravno, isto okolina je onako, ima ok stvari i losih, jes da je dalje al jbg, kad je npr duplo skuplji kvadrat u neke od blokova par km dalje.. Pa ne znam, sta mislite, sta mi predlazite da radim? Da li da gledam ove stanove na ovim lokacijama, nesto drugo negdje drugo itd? Svi savjeti dobrodosli.
 
Meni su Ledine krš kraj. Imam problem s tim delovima bez trotoara :)

Savetovao bih ti da proširiš pretragu na još nekoliko krajeva: Višnjička banja, Medaković (sva 3) i Braće Jerković.
 
A i meni sva ta daleko generalno ali tu je ispod 1000 kvadrat dok na druga mjesta 1500-2000 i to ispane 10-20 hilajada više a ne znam isplati li se samo zbog blizine i josukljuceno što sam rekao ranije :/
 
Pomoc za drugara iz inostranstva koji je lepo uspeo u zivotu pa stoga da ne cude i parametri koje mi je zadao:
1. Do 100kvm
2. Do 300.000 - 400.000e
3. Kvalitetnija novogradnja
4. Uzi i Siri centar grada, eventualno Vracar i Neimar, nikako preko mostova.
5. Garazno mesto
Takodje me je pitao ima li u Bgu novih zgrada sa mini bazenima na krovu. Da li su u okviru jednog stana ili kolektivni. I kako se krecu cene u takvim zgradama i na kojim su lokacijama. To nemam pojma sta bih mu rekao, te stoga svaki komentar je pozeljan. Verujem da ce biti najvise onih komentara lako mi je za njega, kako li je zaradio tolike pare itd. I ja sam se pitao ali verovali ili ne zaradio ih u U.S. i hoce jednim delom i ovde da ih spiska. moja vodilja je da ako vise takvih ljudi bude kupovalo stanove ovde bice bolje i za izgradnju i za gradjevinu. sta da se radi i takvih ljudi ima. Ja iz te price nazalost nisam. Hvala ako se setite necega. Pustite masti na volju :)
 
Lako je meni za njega....
;) :p

Hahahahaa :D

A sad ozbiljno.
Ja bi mu preporucio da za taj novac kupi kucu sa dvoristem u kojoj ce imati bazen. ;)
A ako je tako uspesan moze i laka konstrukcija pa i zimi da ga koristi.
 
I ja mu kazem Laki. Bolje neka manja kuca mozda na ovoj strani topcidera ka zvezdinom stadionu ili nesto na Dorcolu, mozda Zvezdara, ali on centar pa centar a i ne verujem da ima takvih zgrada u centru sa tim bazenima. Bas ce neko da pravi bazen u zgradi u Srbiji..
 
Znam da na zvezdari ima par zgrada koje imaju bazen na krovu, al ne secam se koje.
Neko je kacio na FB od 'prijatelja' , al da me ubijes sad ko je u pitanju, ne bih znao...
 
Znam da ima na Dorcolu u Skenderbegovoj 39.
Dupleks sa gornjim izlazom na terasu, a na terasi bazen i ona ograda od peskiranog stakla.
51ff73d2c6fe0f757a3275f871451ff4.jpg
 
Ima zgrada u mirjevu sa zajednickim bazenom u ulici duska radovic
Stan dupleks sa dva mjesta u garazi namjesten 360k ali je preko trazenih 100mkv nova zgrada nedakeko od opstine zvezdara
 
Jel to znaci da ce ovaj moj ludak da pretplati beogradsku kvadraturu?
Jel mi to govoris disho?
Ja i ne znam uzgred koliki je cenovni maksimum kvadrata u Bgu, ne racinajuci kuce.
 
Cjenovni maksimum samo nebo je granica
Vrlo je sarenolika cijena imas i u miloja djaka stanove za 1800 e
Tamo bi se moglo naci i nesto sa bazenom .
Takodje koliko mu je zurba grade se novi kompleksi .Da li mozda uzeti nesto pa renovirati itd
 
Da da, u pravu si. Ne treba bacati pare. Sve ima svoju cenu i svoju realnu cenu. Pa kupci idu ka ovoj drugoj a prodavci ka prvoj.
 
Мислим да би ваљало да човек погледа шта све нуде Израелци на плацу ИКЛ-а између Далматинске и Старине Новака. Цене су, колико знам, нешто преко 2.000 евра и предвиђа се доста додатних садржаја за станаре (не знам да ли и базен). Не сумњам да ће квалитет изграђеног бити врло добар, а и положај је изузетан.
 
Pozdrav svim forumašima. :) Nov sam na forumu iako ga pratim redovno već nekoliko godina.
Naime, planiram da kupim dvosoban stan od oko 55-60 m2 na Bežanijskoj kosi i nudi mi se jedan takav u zgradi koju je gradio Neimar-V, na uglu Nedeljka Gvozdenovića i Marka Ristića. Zna li neko kakva je Neimarova gradnja, da ne bude posle par godina priča kao sa rozim zgradama na Bežanijskoj kosi? Ja lično imam veliku odbojnost prema novogradnji, jer 90% novogradnje je građeno tako da se iskoristi svaki cm2 prostora a ne da odgovara ljudskim potrebama.
 
Imas negdje na forumu idpratili smo gradnju tih zgrada a i neimar ima vise tema clan gaga je fotkao te zgrade
 
Vrh