Šta je novo?

Kupovina nekretnine, stana, kuće (pitanja i saveti)

Gledam neku zidanu garazu, u nizu vise garaza izmedju zgrada i sve su odvojene, a ova kao i par njih pored je izgleda naknadno zidana. Legalizovana, ali mi ploca deluje malo skrpljeno. Malo je precenjena i stoji tako na prodaju vec duze vreme pa me opet baca u razmisljanje dal da ispregovaram neki popust.
Ono sto me zanima ako neko zna, ako ja to izdam i ne daj boze povredi nekog ili padne na auto, sigurno sam ja odgovoran, padaju tuzbe, odstete pa i corka. Sa druge strane da srusim tu plocu i uzidam drugu, to ce em da kosta, em je ko zna koliko zezanje za dozvolu. Da pojacavam nekim metalnim gredama da bih bio siguran, opet ne znam dal mi se isplati ta zezancija.

Na lepom je mestu, ali mora da postoji dobar razlog zasto i dalje mesecima stoji tabla za prodaju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=890051#p890051:ck84re1x je napisao(la):
StariPosmatrač » 16 Oct 2021 08:15[/url]":ck84re1x]
lokacija sama po sebi ne može biti lux

Šta je onda Dedinje?

Шта сам у огласима и тамо видео, није

мада кад неко каже Дедиње углавном мисли Топчидерско брдо
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=890038#p890038:11q0mixz je napisao(la):
Дошљак » Sub Okt 16, 2021 2:53 am[/url]":11q0mixz]Отворена кухиња и изостанак шпајза су највећи промашај у трендовима уређења стана.

Slažem se, ali neko to voli. Navodno ne želi da bude odvojen od porodice ili društva dok je u kuhinji, a stan izgleda veći. Bilo je već rasprave na forumu.

Šta je onda Dedinje?

Zavisi koji deo i koja zgrada. Ja živim na Senjaku pa nisam u "elitnom" delu, i ovde zavisi koji deo Senjaka bi se mogao nazvati elitnim. Ali i loša zgrada u elitnom delu ne može biti 100% lux.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=890677#p890677:2l2m6ihq je napisao(la):
mariks » Pon Okt 18, 2021 11:12 am[/url]":2l2m6ihq]
Slažem se, ali neko to voli. Navodno ne želi da bude odvojen od porodice ili društva dok je u kuhinji, a stan izgleda veći. Bilo je već rasprave na forumu.

Nije samo to.
A i sta je u stvari trend je takodje za diskusiju. Ognjište je oduvek bilo centralno mesto u Domu. Od pecine do tradicionalne kuce bukvalno svih naroda sveta, pa i u Srbiji.

Tako da sta je bolje, da nam centralno mesto Doma bude NJV televizor ili ognjište? Treba da nas bude sramota kuhinje, mirisa, onoga što jedemo, ne kontam?
 
Pa ne sramota, meni smeta npr što uvek kuhinja mora da bude sredjena jer je na vidnom mestu, pa nemam taj komfor kad nemam vremena da rasklonim nešto da samo ostane tako. Zatim su tu mirisi koji i meni smetaju npr ako spremam ribu (ok znam da većina ne jede ribu ali opet) ili tako neko jače jelo. Mnogo lakše se provetri kada je odvojena prostorija. Meni je taj sistem otvorenog tipa više za ljude koji ne spremaju tako često. Meni je kuhinja u upotrebi svakog dana. Ali ok, svako ima svoje vidjenje stvari, nekome je hodnik nepotreban i gubitak kvadrata pa voli da ulazi direktno u dnevnu sobu. Svako ima svoje preferencije.
 
Hej ljudi, gledao bih ovih dana neke stanove u starogradnji. Imate li neke predloge na sta obratiti pažnju? Koja pitanja postavljati itd?

Nije da sam se ikada bavio ovim, a jedino iskustvo mi je kratko podstanarsko ali i tu sam video da nisam postavljao dobra pitanja mada su tu posledice kratkoročne.
 
Nisam pratio na casu, da li trenutno postoji projekat poput K-Disttrict i Novi Dorcol a da je jos u pocetnoj fazi planiranja ili izgradnje (citaj polvoljnije cene kvadrata) u tom delu grada? Marin Dorcol verujem da ce uskoro krenuti sa prodajom, mada verujem da ce cene biti vise od 2 pomenuta projekta.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=896291#p896291:1zi6cta0 je napisao(la):
dusan » Pet Nov 05, 2021 10:05 am[/url]":1zi6cta0]Nisam pratio na casu, da li trenutno postoji projekat poput K-Disttrict i Novi Dorcol a da je jos u pocetnoj fazi planiranja ili izgradnje (citaj polvoljnije cene kvadrata) u tom delu grada? Marin Dorcol verujem da ce uskoro krenuti sa prodajom, mada verujem da ce cene biti vise od 2 pomenuta projekta.

Ovako nešto više ne postoji ni u delovima grada koji su dosta daleko od centra, a posebno ne na Starom gradu/Dorćolu, u smislu da cene nisu povoljnije u početnoj fazi planiranja/gradnje (takoreći u pretprodaji). Sam izraz "povoljno" je relativan za svakoga naravno, ali cena ne raste kasnije zbog toga što projekat dodje u završnu fazu radova nego isključivo usled trenda tržišta (eventualnog) pa nema ni nekog pravila u kojoj fazi izgradnje to može da se desi.
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ejfS8rlg8MM[/youtube]
 
Koga bih mogao da angazujem da proceni stanje jedne zidane garaze?
Kada ga pitam jel uknjizeno, legalizovano kaze to je sve u redu, ima gradjevinsku dozvolu (zidano 70ih), ima papire, ali nema upotrebnu dozvolu. Sta znaci ovo, jel moze grad da srusi ako nema upotrebnu dozvolu?
 
Одржана 13. седница Одбора Групације посредника у промету непокретности Србије
У току ове године Групација је код Министарства трговине, туризма и телекомуникација покренула иницијативу да се уз сагласност Министарства за рад, запошљавање, борачка и социјална питања у Закон о посредовању у промету и закупу непокретности унесе одредба којом би се прописао уговор о заступању који би посредници закључивали са агентима код њих радно ангажованих и исплаћивали провизије агентима у процентуалном уделу од посредничке накнаде коју је наплатила агенција.

Члан 200. Закона о раду којим је била прописана форма и садржина уговора о заступању је брисан приликом измена овог закона 2014. године. С обзиром на то да је Влада Републике Србије одлучила да Министарство за рад, запошљавање, борачка и социјална питања припреми нацрт Закона о флексибилним односима радног ангажовања, одлучено је да се од ресорног Министарства затражи да се одредба којом се прописује форма и садржина уговора о заступању унесе у нацрт овог закона.

Групација је покренула иницијативу да се посредницима у промету и закупу непокретности додели право да издају извод из Листа непокретности под истим условима као Јавни бележници и геодетске организације. Републички геодетски завод је прихватио ову иницијативу. Влада Републике Србије је формирала радну групу која треба да сачини нацрт измене и допуне Закона о поступку уписа у катастар непокретности и водова, која је у септембру одржала прву седницу.

Представник Стручне службе Удружења за трговину ПКС Денис Јукић је информисао Одбор Групације о активностима Стручне службе удружења, са посебним освртом на нову коморску услугу, издавање идентификационих картица за посреднике у промету и закупу непокретности. ИД картице се издају члановима Групације, на основу члана 14. Кодекса пословне етике посредника у промету и закупу непокретности ПКС и служе за идентификацију агената који обављају послове посредовања. До сада је издато 247 ИД картица. Увођењем ИД картица ће посредници који су чланови Групације који примењују Кодекс пословне етике посредника у промету и закупу непокретности ПКС, односно примењују виши стандард у пословању, бити препознатљивији на тржишту, а смањиће се и степен сиве економије у овој области.

Одбор је донео одлуку о организацији обуке за примену Закона о спречавању прања новца и финансирању тероризма у Београду, Новом Саду и Нишу у децембру 2021. године.

На седници је извршен је реизбор Дамира Борића за председника Одбора Групације и Ненада Ђорђевића за заменика председника Одбора. Групација од ове седнице има 205 чланица

Izvor https://www.solis-nekretnine.com/ve...дника-у-промету-непокретности-Србије-164.html
 
Videćemo da li će da im poraste standard ili će da nastave da kopiraju i postavljaju oglase bez dozvole, da na platformama za oglase viđam jedan isti oglas po 10 puta i da ne znam ni ulicu gde je nekretnina, a kamoli broj zgrade? Da li će da prestanu da naplaćuju proviziju od obe strane, jer tu postoji konflikt interesa? Koga oni predstavljaju ako uzimaju novac od obe strane? Da li će da prestanu da zovu vlasnike stanova čim se oglas pojavi i da ih ubeđuju kako može za veći novac da se proda i da doprinose rastu cena na ovom obolelom tržištu?
 
Prilikom kupoprodaje kada je u pitanju ozbiljan i odgovoran kupac, od poverenja, neuknjiženost nekretnine ne predstavlja nikakav problem.

Tako što ćeš da mu veruješ na reč da neće da te zaje*******e.
 
Pa koja bi bu**** dala kes i to po maksimalnoj ceni za cetvrti sprat bez lifta, cak ne pokusava ni da privuce kupce. Ne bih nikada uzeo tako nesto, ali ako se zaista zavrsi obecana legalizacija do kraja 2023. ceka nas gomila ovakvih stanova.
 
Prema procenama, koliko ima takvih nelegalizovanih stanova koji bi završili na oglasima po tom Zakonu?
 
Hunchback":2tiaou82 je napisao(la):
Pa koja bi bu**** dala kes i to po maksimalnoj ceni za cetvrti sprat bez lifta, cak ne pokusava ni da privuce kupce. Ne bih nikada uzeo tako nesto, ali ako se zaista zavrsi obecana legalizacija do kraja 2023. ceka nas gomila ovakvih stanova.
Posto notari nece da overe, znaci da se kupuje za kes bez ikakvog ugovora. Mislim da ni preko banke ne moze da se prebaci novac bez osnova pa u tom smislu nema traga da je stan isplacen. Das kes dobijes kljuceve, nije mi jasno ko bi kupio tako nesto.

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
Људи, може мала помоћ око избора. Покушавам да нађем двоипособан или трособан стан, локација Нови Београд, новоградња.

За сада су у оптицају следећи стамбени комплекси:

- ПЕТИЦА, блок 63
- ЛУКС51, Бежанијска коса
- Енергопројект Блок 24, Бежанијска коса

Предности и мане ?! Оно што сам прочитао на форуму за ове пријекте и није баш сјајно. "Петица" је поготово на неком лошем гласу, али не знам зашто?!

Али некако ништа од овога ми не одговара превише, па молим за савет, узети нешто у једном од ова три комплекса или чекати нешто ново.

Нисам баш упућен, али чуо сам да се спрема неки мега пројекат у блоку 64 (ИМТ).

Хвала свима унапред.
 
Tebra, ako tebi ne smeta da platis 3k evra kvadrat ako uzmes u obzir raspored prostorija i uze i sire okoline ovih zgrada, onda plati...
Meni se lokacija blok 24 svidja, ali ne pada mi na pamet da dajem tolike pare, a na 500 metara se u ledinama prodaje za 3 puta manje... Ostale dve zgrade, sacuvaj boze. Na koju god stranu stan da ti gleda nista lepo nema da se vidi...
 
I meni je brat "naložen" da uzme stan u petici. Sakura mu je preskupa, a ne želi da menja NBG. Na moju konstataciju da ne vredi tih para jer su materijali slabiji, a i lokacija po meni nije baš nešto kaže da za njega koji je ceo život tu (iako radi u starom delu) ta lokacija najbolja i da za te pare nema boljeg kvaliteta u okolini. Šta bih Ja radio da sam na njegovom mestu, ni sam nisam pametan :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=906417#p906417:2bpcrzqc je napisao(la):
Vlado » Sre Dec 08, 2021 4:26 pm[/url]":2bpcrzqc]Људи, може мала помоћ око избора. Покушавам да нађем двоипособан или трособан стан, локација Нови Београд, новоградња.

За сада су у оптицају следећи стамбени комплекси:

- ПЕТИЦА, блок 63
- ЛУКС51, Бежанијска коса
- Енергопројект Блок 24, Бежанијска коса

Предности и мане ?! Оно што сам прочитао на форуму за ове пријекте и није баш сјајно. "Петица" је поготово на неком лошем гласу, али не знам зашто?!

Али некако ништа од овога ми не одговара превише, па молим за савет, узети нешто у једном од ова три комплекса или чекати нешто ново.

Нисам баш упућен, али чуо сам да се спрема неки мега пројекат у блоку 64 (ИМТ).

Хвала свима унапред.
Ja bi razmotrio i new minel. Mirno je a tu si.
Peticu ne bih jer je previše prometno, buka, tramvaji, miris pečenja...
Na B kosi, lux, takođe ne bih zbog blizine dalekovoda.
Blok 24, predaleko. Nije to pored vera, nego kraj bežanije.

Dakle po meni je new minel best buy za uloženo dobijeno i da imam lovu, tamo bih.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=906417#p906417:wnw4jtna je napisao(la):
Vlado » Sre Dec 08, 2021 3:26 pm[/url]":wnw4jtna]Људи, може мала помоћ око избора. Покушавам да нађем двоипособан или трособан стан, локација Нови Београд, новоградња.

За сада су у оптицају следећи стамбени комплекси:

- ПЕТИЦА, блок 63
- ЛУКС51, Бежанијска коса
- Енергопројект Блок 24, Бежанијска коса

Предности и мане ?! Оно што сам прочитао на форуму за ове пријекте и није баш сјајно. "Петица" је поготово на неком лошем гласу, али не знам зашто?!

Али некако ништа од овога ми не одговара превише, па молим за савет, узети нешто у једном од ова три комплекса или чекати нешто ново.

Нисам баш упућен, али чуо сам да се спрема неки мега пројекат у блоку 64 (ИМТ).

Mislim da je bio i još uvek najpovoljniji Elixir Garden u Bloku 65, faktički preko puta predloženog Minela. Ne znam šta im je preostalo od stanova ali dosta je dobar sajt i tamo ima šta je od struktura preostalo i prikaz u kojoj je lameli.
 
Ne znam da li je adekvatno mesto na forumu, ali eto da pitam. Zasto se najvise nekretnina na Novom Beogradu na oglasima nalazi u blokovima 61, 62 i 63? Da li se one lose prodaju zbog loseg parkinga, manjka zelenila ili neceg treceg? Ubedljivo najvise stanova u ponudi ima u tim blokovima, i naravno da je manja cena nego u ostalim blokovima na Novom Beogradu.

Koje blokove biste preporucili na Novom Beogradu kao najbolji odnos kvaliteta gradnje, mesta za parkiranje i zelenila?
 
Vrh