Šta je novo?

Kupovina nekretnine, stana, kuće (pitanja i saveti)

Kakvo crno postenje, a podrzava utaju poreza i nelegalnu gradnju jer eto kad moze zapad/investitori/tajkuni sto ne bi mogao "obican covek izmedju cekica i nakovnja" da zida nelegalno kako hoce i koliko hoce kucetinu od 420m2 i da izbegava placanje poreza. Lik zivi u raspalom nbg bloku i trosi svoje vreme trolujuci po temama za novogradnje, evo sad i na ovu temu dosao.
 
Није тачно, живим у 400 м2 комплетно нелегално саграђених у приградском насељу и уживам у дворишту и само свом зеленилу док се други гуше у шпајзу који рентирају за који и онако немају пара а жарко би га желели, мрвице што им баце криминалци из власти су ипак далеко од довољних да залече тај комплекс.

Али ти некоме говориш да трола, нема одвратнијег лика на овом форуму, то ће сви потврдити.
 
Siguran sam i da komsije tog kriminalca uzivaju bez sunca u svojim domovima zaklonjeni tom nelegalnom kucetinom od 420m2.

Zanimljivo je i to sto tvrdis da za staru nelegalnu kucu u prigradskom naselju kriminalac iz tvog okruzenja izbagava placanje poreza od 1000e. To je iznos koji bi se placao za cetvrtu zonu, u koju od prigradskih opstina spadaju centar Mladenovca/Obrenovca/Sopota. Dakle kriminalac je toliko bahat, da je u samom centru nekog od navedenih mesta izgradio nelegalno kucetinu od 420m2. Ako je tako, sistem sa zapada definitivno ne valja. Nama treba beloruski sistem, ili jos bolje sistem iz Saudijske Arabije.
 
Опет нетачно, сви имају сасвим довољно места и свог сопственог зеленила, нико се не гуши у клаустрофобичном шпајзу и мрачним ходницима без природног светла као у јефтиним америчким мотелима, нико никога не заклања, па није ово Врачар и сл. да криминалци раде шта хоће и зидају небодере које иначе стављаш у исти кош са бар пола милиона Београђана који имају нелегализоване квадрате, али добро то не чуди од најодвратније особе на форуму.
 
Protiv sam neplanske gradnje, ali uzimanje Belorusije za primer i nije bas najsrecnije jer im urbanizam sigurno nije na prvom mestu inace ne bi tako unistio svoju zemlju i narod. Lukasenko ne dozvoljava nikom da napusti zemlju jer su ljudi poceli masovno da beze. Za to vreme salje avion po ruske pevace da proslavi uz muziku rodjendan svog sina, sve to o drzavnom trosku. Nismo ni mi daleko, ali tamo je doslo do kraja.

Ne znam sta su odradili sa nelegalizovanim kucama, porusili? Sta god, sigurno su pokusali da izvuku iz naroda koliko god moze jer im je drzava u corsokaku. I kod nas se setili da naplacuju porez frilenserima 5god unazad umesto da su na vreme sve radili. Kad lopovska vlast ostane bez para, nema im druge nego da krenu po harac.
 
Da ne bude da branim assada ali mislim da ljudi koji nisu imali kuce ne znaju koliko je zapravo 300-400m2 i koliko m2 tu odpadne na stepeniste, hodnike i razne prostorije pogotovo ako je kuca zidana pre 20-30god gde se nije toliko obracala paznja na funkcionalnost i iskoriscenje prostora. Moji imaju kucu u jednom mestu od oko 300m2 i to uopste nije toliko veliko. Nas 6 je u jednom trenutku zivelo tu pa sad zamislite samo ormari i stvari koliko mesta zauzimaju, garaza, ostave... Kuca je isto nelegalizovana ali ne zato sto moji ne zele vec sto decenijama imaju problem da izadje geometar da resi parcelizaciju jer su dok jos nije bilo parcelizovano kako treba usli 20cm jednim coskom u komsijin deo. To je sve ispeglano sa komsijom ali geometra i uknjizavanja i dalje nema, a otac svakih 2 meseca ode da pita sta se desava i dobije isti odgovor "guzva je, bice". Ta kuca sada deluje veliko kada su samo roditelji ostali i to je cela poenta da li u buducnosti ce biti potreba za tolikim kvadratima ali zato kada na neki vikend ili praznik dodjemo svi to je 8-10 ljudi u kuci i tada kuca postane i mala. Svaka cast cetvoroclanim porodicama koji zive u 50-60m2 ali to po meni nije humano i ja nikada ne bih mogao tako kad se jednom naviknes na prostor i udobnost.
 
Ma belorusija je navedena kao primer zbog rosofila koji promovise i podrzava kradju i kriminalca sa obrazlozenjima:

- To je obican covek
- To je kucica od 420m2
- Tajkun Djilas
- Truli zapad
- Forumasi su odvratni i zive u spajizu
- Sto da velika porodica placa porez
 
Baš naprotiv, živim u kući od 200m2, i da što je najbitnije - moja je legalna 100%.
A svako živi kako misli da mu je najbolje, ukusi su različiti. Neko voli centar i sve što ide uz to, a neko periferiju, a neko selo.
Kako je tema o kupovini nekretnine, bezpredmetno je raspravljati o nelegalnim objektima koji nisu i ne mogu biti u prometu.

by the way, kako već neko vreme tražim 1.5 stan u beogradu na trasi 14, primetio sam na halo oglasima da se par stanova, nakon prodaje, pojavi kod neke druge agencije sa ~5% većom cenom i tako ,po mom mišljenju, pumpaju cene m2 u oglasima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=853604#p853604:3c7jjlzy je napisao(la):
mlsrdvjvc » Чет Мај 27, 2021 10:01 am[/url]":3c7jjlzy]Sta mislite o delu ispod hrama, cetvorouglu izmedju Rankeove, Branicevske, Lamartinove i Nebojsine? Da li neko ima iskustva sa starogradnjama iz tog kraja? Kakvi su uslovi za miran porodicni zivot*?

* - Osim povremenih sacekusa za pripadnike skaljarskog i kavackog klana :D
Jeдан од питомијих делова Врачара. Мени једино смета паркирање ту.
 
Deluje da čak i ako nije otvorena prevara da je papirološko legalistički status problematičan i da ako ne bude sve gotovo na vreme biće zabave i za investitora i za kupce.
 
Ovako zamisljam da se uz pivo dogovara neka grupa prijatelja lovatora da zidaju zgradu i zadrze stanove za sebe.
 
Ta imaginarna zgrada u Černiševskog 14 se već bila reklamirala pre par godina, nešto kao "stan kao iz filma", postojao je i web sajt i projekti stanova, pa je sve propalo. Cena bila 2490 EUR. Evo sad se opet povampirila po 2700. Možda da sačekaju još 2 godine pa da bude 2900?
...

Stan kao iz filma
Leto je, vrućina. Obični ljudi koriste obične klima uređaje. Bučno je, prašnjavo, nezdravo, ali je lepše od vrućine.
Zamislite sada da Vas bešumno, bez duvanja, neosetno hladi – plafon! Kroz uzidane cevčice teče destilovana
voda na 17 °C, upija toplotno zračenje i preko bakarnih sondi energiju odvodi duboko pod zemlju, tamo gde se
temperatura tokom godine skoro uopšte ne menja… Ustvari, vratimo se nekoliko koraka unazad… Automobilom
prilazite svojoj zgradi. Ona to oseti još pri skretanju u ulicu, podiže platformu za kola, spušta staklena vrata u
pod i čeka Vas. Pre nego što završite parkiranje na samo svoje mesto, ona dovodi stakleni lift u garažu i zadaje
mu Vaš sprat kao sledeću stanicu. Dok Vi uživate u višespratnom muralu mladog akademskog slikara, Vuka
Đurića, u Vašem stanu se sprema doček – uvlače se roletne, uključuju svetla u žaljenim bojama, aparat za
kafu… Guglov termostat stalno uči kakvu temperaturu kada želite, prati i predviđa promene.
Već je prijatno rashladio sveže prečišćen vazduh, iz koga je odstranjena suvišna vlaga. Tišina je potpuna.
Između spratova su dva razdvojena sloja kamene vune, tako da komšija može da igra košarku u svojoj dnevnoj
sobi, dok Vi odmarate u svojoj… Iako već zvuči kao naučna fantastika, ovo je samo deo opisa najbolje zgrade u
Beogradu. Nisu preostale nebitne sitnice, nego, recimo, činjenica da ovako mala zgrada u prizemlju ima
luksuznu teretanu od 215 m², da ima sopstvenu kuhinju zdrave hrane, koja može kalorije da broji umesto Vas, i
koja doprinosi hotelskoj usluzi – nudi redovnu i svečanu dostavu na vrata. Postoje i opcije koje mogu da se
dokupe. Na primer, kad sednete na trosed, da senzor vibracije naredi televizoru, okačenom o pokretni plafonski
nosač, da dođe isred Vas…
Više puta nam je skrenuta pažnja da ne zvuči realno da se ovakav stan dobije po datoj ceni. Zbog toga će u
drugoj polovini jula biti otvorena soba za demonstraciju pametnog stana, na mestu na kome će zgrada biti
sazidana. Inače, cena je akcijska jer zadovoljavamo novi okvir tržišta. U Beogradu je ovo prva utilitarijanski
luksuzna i stvarno pametna zgrada. Sve sledeće će koštati osetno više, jer će ljudi moći da obilaze penthaus na
Čuburi, koji ostaje u vlasniševu investitora, i da osete razliku u odnosu na ono što se danas naziva luksuznim i
pametnim. Raspored prostorija i njihov izgled možete da menjate, u saradnji sa arhitektom.

....
 
Pozdrav svima na forumu. E ovako. Da li mi neko može nešto više i detaljnije reći o Miljakovcu? Konkretno Miljakovac 1 i 2. Kakav je kraj, posebno za porodični život. Ima mnogo zelenila to je super i to znam ali voleo bih da znam više onako generalno neko mišljenje i utiske ako ima neko upućen. Pre nego što se bacim na detaljniju pretragu za mogućim budućim životnim prostorom svaka infomacija dobro bi došla, vezana za taj kraj.
 
Secam se tog dela od pre nekih 15god. Delovalo mi je da je vukoje*******ina, Banjica za siromasne, medjutim bilo je dosta studenata jer su stanovi bili jefitiniji, a verovatno i kirije. Bus 48 je bio bas dobar, sednes i vozi te do Slavije tako da nije bilo neke velike razlike dal si na Banjici oko Trosarine ili na Miljakovcu. Rekao bih da je ovo zdraviji kraj za porodicu nego nesto potpuno u betonu. Mada ako bih sada birao, od tih jeftinijih krajeva bih radije izabrao Karaburmu nego Miljakovac, ipak je zabaceno. Ovde imas i sumu i Dunav, a centar je na 15-20min autom.

Ipak najbolji savet moze da ti da neko ko tamo zivi.
 
Мени је то веома леп и миран крај. Живи ми ту доста родбине и пријатеља те сам често и преноћио ту. Има и Миљаковац своју шуму, а релативно близу су и Топчидер, БИГ Раковица и Бајфордова шума. Мислим да је саобраћајна веза Миљаковца ка центру и НБГ боља него на Карабурми, близу у Раковици има и БГ воз, а и лакше је стићи до будуће обилазнице аутопута, што доста значи за путовања колима, било ка северу (НС, Шид), било ка југу (Ниш, Грчка и Чачак, ЦГ). Такође, линина 94 је веза са будућом БАС на НБГ ако је и то некоме значајно.
 
Miljakovac je baš zelen deo grada - ima lep japanski park u sredini, veliku šumu na obodu, i dosta zelenila između planski građenih blokova. Takođe, znam za dva velika vrtića, od kojih je jedan sa baš velikim zelenim dvorištem, tako da nije loše za porodicu. Saobraćajna povezanost mislim da nije mana, ima dosta autobusa koji idu u centar grada a i 94-orka ka NBG. Takođe, tu je i tramvaj trojka, trenutno u hibernaciji. Saobraćajne veze će se značajno poboljšati kada se završe prilazi Mostu na Adi i izgradi konačno Bulevar Patrijarha Pavla. Što se tiče mana, veliki problem je parking.
 
Истина мада мислим да је мање проблематично него на Звездари, Вождовцу и Врачару.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=711604#p711604:rmx8yn0y je napisao(la):
Musa_Kesegia » Uto Feb 25, 2020 9:32 am[/url]":rmx8yn0y]
pre izvesnog vremena me zvao agent da pita kakav stan trazim i ja mu objasnih ukratko ''interesuje me 2soban stan na NBG (hledine me ne interesuju) ne manji od 45kvm sa cenom do 85000eur renoviran u fullu do nivoa novogradnje (dakle hocu sve novo) ili ako nije renoviran onda umanjeno za 15000eur kako bih ga doveo do nivoa novogradnje. nikako prizemlje, podzemlje ili bilo koje druge zemlje, prvi sprat isto i nikako poslednji sprat. mora imati lift. solitercine me ne interesuju.''
nijednom mi se nije javio.

Znam da citiram više od godinu dana staru poruku, ali zanima me šta to tačno fali stanovima na prvom spratu? Pošto i sam razmišljam da kupim jedan takav.
 
nista, generalno ljudi gledaju od drugog sprata zbog grejanja.
 
Ne bih tako olako rekao da stanovima na prvom spratu ne fali nista, bez da znam sta se nalazi ispod tog stana, da li je okrenut ka ulici, koja je visina itd
 
Pa kad kupujes ili gledas svakako znas sta je ispod, vecinom je negde ispod stan, a negde lokal. Meni nije bitno da li je okrenut ka ulici koliko je udaljenost od ulice.
 
Problem je sto to sta je ispod nikad ne mozes da znas. Ako je sada obucar ispod, ne znaci da sutra to nece biti kafic ili neki drugi izvor buke. Takodje i ako je okrenut ka ulici, koliko god da je udaljen, taj stan ce konstantno izlozen buci i garezu iz auspuha.

Prvi sprat i suteren je oduvek bio za poslovne prostore prvenstveno.

Za zivot je humanije 2. sprat i malo preko.

Ali sa druge strane, ako je stan okrenut ka dvoristu a ispod nema stan ili lokal (ili je bar to zadnji deo lokala), onda je jedino bezbednost minus jer relativno lako moze tu da udje svako od 7do77 godina.

Nizi spratovi mogu imati i manje svetlosti.

Mnogo je tu parametara u igri, i daleko od toga "ne fali nista" ali i od "ne valjda to".

Ako je u oglasima stan, mozes da okacis link pa da pogledamo i damo neki konkretniji savet.
 
Vrh