Šta je novo?

Kupovina nekretnine, stana, kuće (pitanja i saveti)

Izuvaćemo se ispred ulaza, PA ŠTA!? Ko će nešto da mi prigovori?!

Već su nas ubedili da nam ne treba ostava/špaiz.
Da je u redu da lupimo glavom o veš mašinu kad se nagnemo napred na wc šolji, da se obrišemo jelte.
Kuhinja od 2.40 je standard.
Uguraćemo 2.5 sobe u 47kvm, i to nazvati porodičnim stanom.
Roditelji koji ceo vek spavaju na kauču u dnevnoj sobi uzimaju to zdravo za gotovo.
Biciklane su nepotrebne, kao i podrumi u zgradama.
Normalno je da parking mesto košta više nego kvm stana, ako ga upšte ima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=826756#p826756:1ia7j0b9 je napisao(la):
banjanin » Pet Feb 26, 2021 2:28 pm[/url]":1ia7j0b9]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=826629#p826629:1ia7j0b9 je napisao(la):
elcamino » Pet Feb 26, 2021 12:42 am[/url]":1ia7j0b9]Da li neko zna kakav je kraj Medak 2?
Konkretno me zanima onaj deo blizu toplane.
I da li neko zna da li ista vise utice na zagadjenost vazduha u neposrednoj okolini?
Hvala.

Najbolji drugar mi živi malo ispod toplane, i baš često sam u tom kraju.. Nit' sam ja primetio, a ni on se ne žali na povećanu zagađenost.. Prednost tog kraja je geografska, dobra povezanost sa ostalim delovima grada, a najveća mana je veliki nedostatak parking mesta, mada, koji deo grada nema taj problem?
Hvala na odgovoru.
Ima par stanova u tom kraju koje razmatram, jeste dobra povezanost i mislim da su cene kolko-tolko normalne.
Jedina dilema mi je ta toplana, uske ulice i nedostatak parkinga. Ali sto kazes, gde to nije problem.
 
Populist":37knp12m je napisao(la):
Izuvaćemo se ispred ulaza, PA ŠTA!? Ko će nešto da mi prigovori?!

Ako to budes radio u normalnoj zgradi (gde se kontrolise koliko/toliko ko ulazi u zgradu, koja se odrzava, u kojoj zive stanari itd) prigovorice ti otprilike svi - komsije, pa i firma koja odrzava/cisti tu zgradu.

Ako to budes radio u nekoj drugoj zgradi, nece ti niko nista prigovarati samo ce ti nestajati obuca koju budes ostavljao ispred vrata.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=826770#p826770:36o2ly6o je napisao(la):
Populist » Pet Feb 26, 2021 1:52 pm[/url]":36o2ly6o]Izuvaćemo se ispred ulaza, PA ŠTA!? Ko će nešto da mi prigovori?!

Ostavljace kesa sa djubretom i cipela u hodniku treba obrazovati, djubre mu istreses ispred vrata a cipele u kesu pa u djubre. Vrlo brzo ukapiraju.
 
za ostavljace ima vise nacina:

1. odneses njihovo smece da bacis, mozda nakon nekog vremena ukapiraju da im nestaje smece ispred vrata
2. pozvonis pa ubacis kesu kad otvore vrata
3. pocnes da ostavljas svoje smece ispred njihovih vrata
 
Dobro, čovek malo tera inat, ali pustite nek radi kako hoće. Jeste, hodnik je obavezan i nije mi jasno zašto ga ljudi gledaju kao neki gubitak prostora.
 
Ma pokusao sam da budem cinican. Mislim da se iz ostatka posta moglo videti,ne?

Ukazujem na snizavanje kriterijuma koji nam se namecu, i na koje ljudi pristaju. Premalo kupatilo, premalu kuhinju, nedostatak ostave, evo sad i predsoblja, izostanak zajednickih prostorija u zgradama (biciklana, podrum). Van zgrade uzane i nefunkcionalne trotoare, manjak zalenila,parkinga, javnih prostora

Ne mogu da se pomirim sa time da su cene u nebesima, a da ljudi provode zivote u frustrirajucim uslovima. Pa kako da budu normalni kada ujutru izadju iz zgrade?
 
Populist slažem se, evo ja sam sada u procesu potrage za stanom i selim se iz zgrade koja nije nikakvo arhitektonsko ili građevinsko čudo, ali je iz 1961. pa sam samim tim navikao da imam na raspolaganju podrum koji je u većini novogradnji misaona imenica. Što kaže u sprdnji jedan moj prijatelj "kako li se ljudi u novogradnji pripremaju za bombardovanje kad nemaju ni zamrzivač sandučar u podrumu" :lol:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=827780#p827780:1rssrtfp je napisao(la):
Dzangrizalo » Uto Mar 02, 2021 10:45 am[/url]":1rssrtfp]Populist slažem se, evo ja sam sada u procesu potrage za stanom i selim se iz zgrade koja nije nikakvo arhitektonsko ili građevinsko čudo, ali je iz 1961. pa sam samim tim navikao da imam na raspolaganju podrum koji je u većini novogradnji misaona imenica. Što kaže u sprdnji jedan moj prijatelj "kako li se ljudi u novogradnji pripremaju za bombardovanje kad nemaju ni zamrzivač sandučar u podrumu" :lol:

Znam, mi imamo 4 bicikla i 2 trotineta koje koristimo skoro svakodnevno. I šta sad, treba da objasnim deci da ne mogu da imaju bicikl, jer živimo u gradu?
Ispada da smo pre 40-50-60 godina, u siromasnijoj zemlji a sa mnogo intezivnijim rastom stanovnistva i sirenjem gradova imali vise sluha za licne i drustvene potrebe pojedinca nego u 21.veku, u 2021. Da su klinci pre 60 godina imali gde da pikaju loptu, a danas nemaju? Napominjem, tada se populacija Beograda duplirala za deceniju.
Ljudi se zadužuju na 30 godina, ceo radni vek, da priušte sebi spavanje na kauču u dnevnoj sobi, da ne mogu da imaju bicikl, zamrzivač, prostor u stanu za neki hobi? I to im se predstavlja kao neki uspeh u životu...
 
Ovaj, a ko vas tera da kupujete te precenjene golubarnike u BGD ?
Imate kuce u perifernim naseljima za cenu jednosobnog stana u BGD, i sve od toga za sta kukate cete imati.
Plus 2 parking mesta u garazi :D .
Plus dvoriste :shock: .
Plus sve sto vam treba da kupite sada ima na periferiji, nisu ovo 90-te pa da morate da jurite 10 km za nabavku.
 
Ali onda treba do posla 2 sata u jednom smeru. Sve je stvar kompromisa i toga šta si spreman da žrtvuješ.
 
Varas se, sve zavisi od lokacije posla, tako da cesto mozes brze da stignes sa periferije koja se naslanja na taj deo grada, nego iz drugog dela garda, pa cak i iz centralnih gradskih zona.
 
Nije ovo vreme gde radis jedan posao ceo zivot, vec ljudi menjaju poslove vrlo lako, i idu tamo gde mogu vise da zaradjuju, a samim tim lokacija posla moze da se promeni dijametralno.
 
Ako uracunas dodatno vreme koje izgubis trazeci parking, plus sto nekada moras da parkiras 500 m od stana, racunica je malo drugacija.

Drugo, do NBGD se brze stize iz okolnih Sremskih sela, nego sa drugog kraja grada, gde moras da prelazis mostove.

Poenta je da vas niko ne tera da kupujete 50 kvm, i da onda kukate kako nema ovo nema ono.
Jer ako hocete i konfor i lokaciju, moze i to, ali kosta malo vise.
 
Kakve veze ima vreme od pre 40-50-60 godina, 50 kvadrata je isto i tada i sada, a velicina zamrzivaca se nije mnogo menjala cini mi se. Ako ti u stanu treba prostor za hobi i zamrzivac, kupi 150+ kvadrata pa ce biti mesta.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=827894#p827894:2brwcdr1 je napisao(la):
chiko » Uto Mar 02, 2021 3:03 pm[/url]":2brwcdr1]Ovaj, a ko vas tera da kupujete te precenjene golubarnike u BGD ?
Imate kuce u perifernim naseljima za cenu jednosobnog stana u BGD, i sve od toga za sta kukate cete imati.
Plus 2 parking mesta u garazi :D .
Plus dvoriste :shock: .
Plus sve sto vam treba da kupite sada ima na periferiji, nisu ovo 90-te pa da morate da jurite 10 km za nabavku.

Za te pare je moglo pre korone, sad više ne može.
 
Nisam bas u toku, koliko cenis da su cene kuca na periferiji otisle gore u odnosu na pre korone ?
 
Imam nekoliko prijatelja koji od prvog policijskog časa gledaju kuće u selima koje gravitiraju uz autoput. Lepe kuće su uglavnom prodate ili povučene sa tržišta, kuće koje imaju potencijal a neophodno im je ozbiljno renoviranje su oko 100000 evra, ostalo ide sve na gore, ima kuća koje su sređene ali jednostavno nemaju dušu i takve dostižu cene i po 200 i nešto hiljada. Uknjiženo u oglasu ne znači ama baš ništa. Livada se vodi na vlasnika, ili ucrtana stara dedina kuća od 33 kvadrata.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=827995#p827995:3vuj9dai je napisao(la):
dr strangelove » Uto Mar 02, 2021 8:18 pm[/url]":3vuj9dai]Kakve veze ima vreme od pre 40-50-60 godina, 50 kvadrata je isto i tada i sada, a velicina zamrzivaca se nije mnogo menjala cini mi se. Ako ti u stanu treba prostor za hobi i zamrzivac, kupi 150+ kvadrata pa ce biti mesta.

Pa vidi, ima... Valjda možemo malo da podignemo standarde danas u odnosu na to vreme? Ili treba da prihvatimo da živimo kao nasi preci i spavamo svi u istoj prostoriji?

Ja sam prvi odrastao u uslovima koje sam opisao, nas 4-oro u 60kvm, svi iz mog okruženja slično. Ali to je bilo pre 50 godina. Bem mu miša ako smo za 50 godina sav civilizacijski i ekonomski napredak sveli na to da sada nuždu obavljamo u italijansku wc šolju od 500e. A i dalje u "porodičnom" stanu imamo jedan klozet od 4 kvadrata.
 
@chiko
mi smo upravo to i uradili.
Mi smo iz Novog Sada... cene u gradu su slične beogradskim, saobraćaj takođe, urbanizam je kao u najlošijim beogradskim naseljima. Ja koji sam rođen u betonu sve teže to trpim, a da ostvarim neke želje u pogledu konfora, koje stvarno nisu preterane, već sasvim ljudske i normalne, treba mi bogatstvo. Pa je pitanje bilo na koju stranu da pravimo kompromise...
Sa druge strane ponuda placeva i kuća u perimetru 20-30km od grada (NS) je solidna. Mesta su komunalno sređena i solidno povezana. Plac od 2000m2 sa ruševnom kućom sa svim komunalijama (struja, voda, kanalizacija) je koštao 20k. 400 metara od škole, kroz ulicu prolazi gas i autobus. Do posla imamo 25 minuta vožnje kolima, treba nam dvoje kola. Do NBG isto tako
 
@Populist,
Svaka cast na odluci, pametno.
Nego nisam razumeo, jel si u okolini NS ili BGD ?
 
Je l moze neko iskreno da odgovori koja je bolja opcija za starogradnju, Cerak vinogradi ili Mirijevo 3 (novi uredjeni deo koji je slican vinogradima)? Ja sam odrastao upravo u Mirijevu 3 (ziveo sam 30 godina tu) i dobro znam i mane i prednosti. A moj drugar je u Skojevskom naselju, a poznaje donekle i Vinograde. E sad gledajuci po karti i po cistoj razdaljini, vinogradi su dosta dalje od Mirijeva, ali Mirijevo ima jako losu infrastrukturu, naime uguseno je divljim i neuredjenim naseljima oko njega i svuda su uska grla. Cerak vinogradi ima solidne ulice ali je bas daleko od centra. Sta je po vama bolja opcija? Mirijevo je za nijansu jeftinije i mladje naselje (izgradjenu u periodu od '88e to '90 i '91e), za razliku od Vinograda gde ima zgrada i iz '81e. Takodje, da li neko dovoljno poznaje gradnju i kvalitet samih zgrada i materijala i sta je kvalitetnije sto se toga tice (izolacija, statika, grejanje itd)? Svaka pomoc je dobrodosla jer mi treba porodicni stan (pisao sam nekoliko postova iznad) minimum trosoban.
 
Mislim da je sto se tice dece i skolovanja Cerak malo bolji.
Na zalost, ni Cerak nije ono sto je bio. Deo ka B. Brdu je zagusen divljom gradnjom.
Sto se tice odlaska na posao ili u centar, obe su opcije katastrofalne.
 
Vrh