Šta je novo?

Kupovina nekretnine, stana, kuće (pitanja i saveti)

Nove vojne zgrade na bezaniji ima stanova na prodaju
Da li gledate iskljucivo novogradnju zbog povracaja pdv
 
Pa u sustini moze i stara gradnja ali da nije stanje ono katastrofalno da se ne mora olupat do zidova, vise mi je da je stan funkcionalan tj da je dobar raspored prostorija da u njemu moze ziviti porodica. A jel ima neki sajt gdje se mogu pogledat stanovi u tim vojim zgradama, i dal neko zna koja je cijena kvadrata? Sve nesto kontam to nisu male pare za danasnje vrijeme u zemlji Srbiji naletice valjda nesto.
 
Nešto ne mogu da nađem onaj sajt, valjda katastra gde imaju cifre stanova koji su prodavani ...
Jel se seća neko?
 
Zdravo svima,
Da li neko ima informaciju o stanovima u samackim hotelima, kog su kvaliteta...? Konkretno sam gledao stan u 45. bloku na Novom Beogradu. Cena je lepa, 1400e/m2, ali trenutno je to najbolje na trzistu sto se nudi... Stan je u procesu uknjizbe, pa jos uvek razmisljamo...
 
Iz nekog samackog hotela su istjerivali radnike kmg trudbenika Koliko kvadrata je stan sacekaj da se uknjizi cijena jeste privlacna
 
Hvala na brzom odgovoru. Ovu zgradu je renovirao Ratko Mitrovic. Nego samo ta zgrada sto je bila samacki hotel me odbija... Da je normalna stambena zgrada ne bih se dvoumio. Ne razumem se pa zato. Mozda i nema razloga za dvoumljenje. Inace puno stanova je uknjizeno u toj zgradi. Naravno dok se ne uknjizi ne uzimam nista.
 
Ako je renovirana onda cekaj da se uknjizi vidi u kakvom je stanju lift ima li registrovanu stambenu zajednicu .
 
Sacekacu uknjizenje. Lift je renoviran, oba lifta. A gde proveravam da li ima registrovanu stambenu zajednicu?
 
Ima registar stambenih zajednica na netu mislim isto na katastru .Popricaj sa ponekim stanarom vidi kako je stanje sa parkingom ko odrzava zgradu
Mislim da imam negdje fotke dok je jos bio samacki hotel
 
20180328_143121.jpg
 
A za tu znam to je spoljnih gabarita isto kao ostali soliteri ima ih još po blokovima, ali ovo niže mi nije jasno šta je ?
 
Pozdrav svima, da li neko ima iskustva tj da li je stanovao u soliterima u 28. Bloku kakvi su problemi i mane tih zgrada(liftovi,odrzavanje,komsije,pritisak vode, grejanje,vrucina)? Pogotovo na visokim spratovima 12+ spratova, koja je nihova realna vrednost i da li se to isplati kupiti sobzirom da imaju samo 2 lifta? Unapred hvala svima na odgovorima
 
Soliteri su losi (izolacija pre svega) i nacelno se vode kao "skart", samo zbog lokacije nisu bagatelni. Komsije - kako ti zapadne i to zavisi subjektivno od toga sta su tebi dobre ili lose komsije.

Sto se tice spratnosti, isto kao i u ostatku Srbije - nista preko 8. se ne "isplati" kupovati, jer tu ljudi nece da zive. Realna cena za sve to sto si opisao je pre 2 godine bila od oko 850 eur/m2 za stan u izvornom stanju sa 300k duga za infostan, do 1050 eur/m2 za skroz renoviran stan. Sada ne znam precizno. Blok 28 nacelno nije na ceni zbog tih solitera i televizorki, inace su stanovi u kockicama i potkovici znatno bolji ali i znatno, znatno skuplji.
 
Aleks@":8rvoznhr je napisao(la):
Kuća nije na trasi dalekovoda, ne lupaj....

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Čuj me 'sinko'...

Za ovo 'lupaj' samo @igor -u mozes da zahvalis što nećeš dobiti adekvatan odgovor, mada to dosta govori o tome da nisi sposoban za pristojnu komunikaciju.

Za ovo "nije na trasi dalekovoda":

8626b315c3d7c136cbb60ace6e96656f.jpg


Ove zice sto sam obelezio strelicama, mora da su za sušenje veša?!


Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
То је мањи проблем (мада то значи да не може ништа да се ради јер врв упада на трасу далековода, горе је што је на авалском путу, да се умре од буке
 
I u Westu i u Abloku je bilo dosta problema, samo sto se ne pise na ovom forumu o njima. Npr., Ablok je u trecoj fazi u prva dva meseca nakon useljenja imao 25 intervencija samo sto se tice parketa. Znam par ljudi u Westu, i kvalitet nije ni izbliza onakav kakvim se cini.

Ipak, ono sto je potrebno reci za sva tri kompleksa je da su ipak pomerili stvari na bolje u gradu. Da li je moglo bolje - jeste, da li ima problema - ima, ali za par godina, kada se do kraja zavrse ovi kompleksi, svi ce zaboraviti na te pocetne probleme, sve greske ce se ispraviti, a zadovoljstvo kompleksom ce biti odredjeno kvalitetom zivota ljudi u istom.

U principu, ja ne znam (licno) nikog ko zivi u jednom od ova tri kompleksa a da kaze da se pokajao zbog te kupovine. Meni je super kada dodjem sa posla i vidim park prepun male dece koja se igraju, dok za klupama i stolovima sede njihovi roditelji i bleje sa komsijama. To je nesto sto je bila odlika mog detinjstva, a cini mi se da se u medjuvremenu izgubilo u mnogim krajevima u Beogradu.

Isto tako, ljudi koji zive u Abloku i Westu su izuzetno zadovoljni zivotom u svojim kompleksima. Ovde bih rekao da su kvalitetom ovih kompleksa najnezadovoljniji ljudi koji ne zive u njima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=556202#p556202:2xbmsmka je napisao(la):
Nebojsa » Wed Aug 01, 2018 12:08 pm[/url]":2xbmsmka]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=556152#p556152:2xbmsmka je napisao(la):
fjerinic » 01 Aug 2018 01:27 am[/url]":2xbmsmka]

Što se tiče kvaliteta gradnje i završnih radova mislim da je kompleks lošije izveden od A bloka i Savade (samo na osnovu poruka na forumu), sa west65 ne može da se poredi, mada postoji razlika u ceni.
Ja vec napisah vest iz prve ruke o kvalitetu gradnje i zavrsnih radova ali mi je post izbrisan. Mogao bi da idem i u detalje ali i ovo je sasvim dovoljno.


[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=556177#p556177:2xbmsmka je napisao(la):
cloud041 » 01 Aug 2018 09:01 am[/url]":2xbmsmka]Ova poslovna zgrada je višak.
Slazem se, ovakva kakva je bolje da je nema.

Jasno mi je kad ljudi diskutuju o kvalitetu zavrsnih radova - to se vidi okom, ali mi nije jasno kad neko diskutuje o kvalitetu gradnje. Citam i ovaj podforum i A blok i West 65 vec neko vreme. Koliko vidim, zalbe u CGu se odnose na parket u nekim stanovima i na poneke, ja bih rekao, stinice tipa uticnice, prekidaci - ako je investitor stedeo na tome - nije veliki trosak zameniti i staviti kakve se ljudima svidjaju.

Sta znaci los kvalitet gradnje? Jel se neka zgrada urusila? Jel nekome prokisnulo kad su padale ove kise u BG? Jel izolacija toplotna nije dobra? Ja gledao tamo stanove (istina u prvoj fazi) i izolacija je bila odlicna (toplotna). Kao sto rekoh vec na ovom forumu - nisam odusevljen blizinom zgrada ako stan gleda ka dvoristu, ali moze to i mnogo gore da bude (West 65 ima 2 krmace u sredini bese? A blok ni ne znam koliko - tako se prave zatvori, a ne zgrade za stanovanje). U tom smislu - Central Garden je ispred oba kompleksa daleko.

West ima, po meni, bolji sistem grejanja/hladjenja (vreme ce pokazati) od ova druga dva. Sa druge strane, ipak je ovo Srbija, bilo sta centralno - dugorocno - podlozno je srpskom odrzavanju.

Na West 65 podforumu sam se nacitao zalbi o vertikalnoj i horizontalnoj zvucnoj izolaciji. Ovde nisam primetio iste zalbe.
 
Ova u stanoja glavasa nije na prodaju tj investitor pravi za sebe.

Inace da se nadovezem na zadovoljstvo ili ne nakon kupovine stanova, jer znam ljude iz cg, westa, a bloka... Znam dosta ljudi iz CG. Naravno niko nece da kaze da nije zadovoljan kupovinom jer su date velike pare za osrednju gradnju. Da se razumemo niko konkretno nije rekao da je zazalio sto je kupio, ali je svako imao neku primedbu sto se tice zvucne izolacije, kvaliteta parketa, vrata, uticnica i ostalog. Mozda to i jesu sitnice ali svakako je za tu cenu moglo i moralo bolje. Ja i dalje ne vidim svrhu kupovine stana od 200k i vise evra, a da moras da radis popravke na njemu bile sitne ili ne. Ali generalno kao sto rekoh ljudi zadovoljni, a kazu park vadi celu situaciju tako da ako su ljudi zadovoljni parkom verujem da nije samo marketing.

Pitah npr i u VK kada sam bio na razgovoru zasto nisu koristili kvalitetnije materijale, ne nesto extremno ali npr kao u CG. Rekose da zbog lokacije ne mogu da povecaju cenu kvadrata. Na moju opasku da ni u CG nije nesto kvalitetnije da opravda razliku u ceni rece mi covek istina da i nije velika razlika izmedju materijala ali jednostavno investitor gleda da mu zarada bude sto veca u odnosu na lokaciju (pomislih u sebi ajde ok, svako gleda da zaradi).

Prica mi lik iz west65 da je u pocetku imao problema sa zvucnom izolacijom jer sve cuje iz lokala ispod, a posebno cuje kada pocnu da rade klime. Na to se sada navikao, a njemu kazu da ovi iz kasnijih faza nemaju tih problema iako jos par njegovih komsija se isto zalilo.

Danas se sreo sa nekim poznanicima, jedan radi na izvodjenju radova u BW. Rece mi on da to ne gledam jer je tamo jos gora situacija, tamo se ne zna ko vise fuserise i stavljaju materijali koji nemaju veze sa onima koji trebaju. Kaze on meni "gledam dedu, neki deviznjak, sklapa ugovor za stan vredan preko 300k, a meni zao, koliko sam samo licno ja izfuserisao na njemu" :)

Tako da ne vredi govoriti o nekom kvalitetu kada istog nema, tj nema u onoj kolicini koji bi mi zeleli da bude. Ili pravis kucu van beograda gde ces imati kontrolu nad svime ili kupujes stan i budes zadovoljan sta god da dobijes. Moje neko razmisljanje.
 
Vrh