Šta je novo?

Kupovina nekretnine, stana, kuće (pitanja i saveti)

A da okreneš broj telefona i pitaš vlasnika?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Pa da, ali mora da pravi dobru :)
 
Pozdrav svima,

Molim vas ako neko može da pomogne vezano za Julino brdo i solitere u ul. Poručnika Spasića i Mašare. Vidim da je bilo priče na 7oj stani i to od pre par godina, ali me interesuje da li neko ko živi tu može da mi da neku bližu informaciju o soliterima, prednostima i manama te lokacije? Gledao sam neki lep stan i što je najbitnije svideo mi se kraj i parkovi izmedju zgrada i što ima dosta zelenila, i blizina prevoza i Požeške ulice. Ima i teren za fudbal, basket i mala staza za bicikle. Da li neko može da navede prednosti i mane?
 
Predlazem drugi pristup - umesto placa u okolini Beograda, boplje potražite jeftinije palceve u Sremu, zrenjaninu i sl. Jeste da je dalje, ali tu je autoput, ko radi na Novom Beogradu ili Zemuni stigne autom za 30 minuta. Moj favorit je Sremska Kamenica link. Smešne cene, vrlo jeftino, lep kraj za život još ako se odlučite za montažnu kuću, a ne vidim zašto ne, onda možete da prođete vrlo jeftino. Resnik je Beograd, ali hvataćete gužve u saobraćaju, ne znak kakve su škole tamo, da li ima vrtića i sl. Prodavnica naravno ima svuda.

Što se tiče Julinog brda živeo sam blizu pre par godina, soliteri mi se nisu svideli, previše je bilo đubreta oko njih, trave gotovo da nije bilo, noću je malo strašno. predlažem manje zgrade u okolini.
 
ccc, plac i izgradnja (montazne) pa cak i regularne kuce po mom misljenju su prednost jer em manje kosta em dobije covek ono sto zeli, bez budzevina i prepravki. U Resniku sam bila jednom u zivotu i na oko mi je delovao OK. Mislim da je ceo taj potez Resnik Jajinci podavala mnogo bolja varijanta od Koteza, Krnjace itd. Zamisli tamo zastojcinu na Pancevcu, plus sve ostale mane (mocvara, kanalizacija po ulicama itd.) Prednost prevoza u vidu BG voza je ogromna, sigurno ce kraj kad puste liniju jos vise zaziveti a i mozda dobiti na ceni. Ne bih isla tako daleko tipa Zrenjanin, koliko bi te izlazio benzin na mesecnom nivou za tu putanju? Treba gledati da je dobro povezano gsp-om, da ne zavisi covek samo od auta i neke regio linije.

SRBO, jesi razmisljao mozda o Ostruznici ili ti je predaleko? Ona ima bas dobru poziciju. Ili Sremčica mozda.
 
Има и у Остружници занимљива једна кућа са 20 ари плаца али то ми је већ предалеко од садашњег пребивалишта

А иначе не знам али колико тачно изађе да се изгради цела кућа? Колико сам гледао може скупо доста да буде, буџет ми је 80к у врх главе
 
Sto se Julinog Brda tice. Kupio sam stan prosle godine u soliterima, cena je bila jako pristupacna,stan je trazio nesto ulaganja ali je prostran i suncan lepog rasporeda.
Stan ima lep pogled, dobro je grejanje, liftovi rade, kada se pokvari jedan, drugi radi, inace radnici brzo dodju da ih poprave.
Neki se zale na vetar ali toga ima svuda, ugradi pvc i bice i to ok.
U okviru kompleksa solitera je maxi, posta, mesara i jedna pekara, ima mesta za parking. Prevoz hvatam mahom na banovom brdu, preko pasarele 200 metra do tramvaja. Na 500m je prevoz kod trafoa na zarkovu, pa su ti i ti prevozi dostupni.

Oko zgrade je cisto i ljudi su ok. Oko same pasarele nije cisto, sto si mogao i da vidis ako si bio.
Ne znam da li su svi ulazi isto uredjeni, cuo sam da neki brojevi imaju problema sa grejanjem.
Kupovao sam stan preko godina dana i pogledao gomilu stanova na cukarickoj padini, banovom brdu, zarkovu, ceraku... Ovo je bilo ubednjivo najbolje.

Srecna kupovina
 
Inace, kod kupovine stana u kraju sa kojim nema iskustva (jednom kad udje u uzi izbor), svakom bi svetovao da proba par meseci da iznajmi nesto u blizini (ako vec nije podstanar, ne mora puno seljenje, kofer stvari... malo kosta, ali brzo se vidi kako se "uklapas")
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=527798#p527798:3o95q5yv je napisao(la):
bojovic » Ned Mar 25, 2018 11:54 pm[/url]":3o95q5yv]Sto se Julinog Brda tice. Kupio sam stan prosle godine u soliterima, cena je bila jako pristupacna,stan je trazio nesto ulaganja ali je prostran i suncan lepog rasporeda.
Stan ima lep pogled, dobro je grejanje, liftovi rade, kada se pokvari jedan, drugi radi, inace radnici brzo dodju da ih poprave.
Neki se zale na vetar ali toga ima svuda, ugradi pvc i bice i to ok.
U okviru kompleksa solitera je maxi, posta, mesara i jedna pekara, ima mesta za parking. Prevoz hvatam mahom na banovom brdu, preko pasarele 200 metra do tramvaja. Na 500m je prevoz kod trafoa na zarkovu, pa su ti i ti prevozi dostupni.

Oko zgrade je cisto i ljudi su ok. Oko same pasarele nije cisto, sto si mogao i da vidis ako si bio.
Ne znam da li su svi ulazi isto uredjeni, cuo sam da neki brojevi imaju problema sa grejanjem.
Kupovao sam stan preko godina dana i pogledao gomilu stanova na cukarickoj padini, banovom brdu, zarkovu, ceraku... Ovo je bilo ubednjivo najbolje.

Srecna kupovina

Hvala na odgovoru!
Bio sam tamo i svideo mi se kraj...lepo je za decu, ima dosta parkova, i zelenila. Samo imam još jedno pitanje a to je vezano za toplanu? Toplana je na kraju jednog reda zgrada i neko kaže da to zna da bude problem zbog zagadjivanja vazduha, drugi kažu da je to super jer su stalno topliji radijatori, sad mi nije jasno šta je od toga tačno. Iskreno, prolazim tuda često na posao i nikad nisam video neki dim ili nešto da čadi iz tih zgrada.
 
Povremeno, prilikom istakanja cisterne sa gorivom se oseti miris u rasponu do 100njak metara - tipa dole kod basket terena i do maxija ako je pritisak vazduha nizak.
- Mane solirer naselja
blizina osnovnih skola -> Crnjanski i Krstic, mesta za parking, Gsp stanice van naselja sto je ipak problem za starije ljude, ambulanta/dom zdravlja ili Zarkovo ili Banovo brdo, relativna buka leti uvece sa klupa izmedju zgrada - smeta ako je stan na nizem spratu
+ Prednosti
baza Beograd puta - uvek posute ulice zimi,
baza Gradske Cistoce - cesto peru 'glavnu' ulicu naselja/ kontejneri se cesce prazne
relativni mir uvece po pitanju buke od strane kafica
pogled sa visih spratova solitera ka Nbg-u/Zelezniku
 
Zar je ta kotlarnica u upotrebi? Mislila sam da je naselje na cg toplana...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=526334#p526334:3a9orxju je napisao(la):
Aleks@ » Uto Mar 20, 2018 7:56 am[/url]":3a9orxju]Ja ne bih živeo u tim nadogradnjama na medaku ni besplatno! Stalno pričam, ne daj Bože da drmne neki zemljotres, pa pola Medaka i Jerkovića bi bilo sravljeno sa zemljom! Parkinga ni u snovima, trotoara isto...uzas
Moj najiskreniji predlog ti je da bežis od toga što dalje... imaš po jerkovicu za te pare daleko boljih opcija BEZ nadogradnje, ne žuri.
Ne bih živela u Medaku da mi platiš ali ne zbog ne daj bože zemljotresa. Valjda je jasno koji bi nivo prvi bio zatrpan.
Jednom sam bila u tom naselju, da li Medak I, II ili III (ne znam koliko ih ima), i utisak je sablasan.
Kupovina stana/kuće/placa mora zadovoljiti kriterijume koji se beleže alinejama po ličnom ukusu pa, kako kome odgovara.
Moj osnovni kriterijum je zemljište i okolina (trafo stanice, dalekovodi, podzemni tokovi, prethodno stanje/staništa kao uostalom cela istorija tog područja).
 
Cenjeni kolegijume Beobuilda.

Kome je TLDR nek se spusti do zvezdice molio bih Vas.

Da kažem da sam opasno zagrizao da se selim. Trenutno na vrhu Ustaničke. Rekonstrukcija Bulevara će biti nikad a metro 20 godina nekon toga. Ogromna količina novogradnje u Živka Davidovića i u pojasu Kluz Mite Ružića čini da su tramvaji stalno pretrpani a saobraćaj perspor.
Jako negativno iskustvo sa renoviranjem sadašnje garsonjerice me odbija od opcije "stara gradnja plus renoviranje" tako da pitam za novogradnje.

Ono što gledam je veća garsonjera ili minimalna jednoiposoban stan. Oko 35 kvadrata. Ako se odmakne dalje i jeftinije onda i do 45 kvadrata.
Plafon svih plafona je 75,000 evra na kredit. I to u slučaju većih kvadratura i manjeg e/m2. Ne daje mi se preko 2000e/m2 za garsonjeru.

Opšta ideja je što bliže centru, sa koje god strane Save, sa dobrim konekcijama.

Vidim dosta novogradnje oko Gospodara Vučića na potezu od Cvetka do Vojsilava Ilića. Jako često neuknjiženo što optada. Vredi li tu šta?

Kada već imam pik na kodominijume. Kapija Vračara. Najmanji stanovi se mislim jedva uklapaju ali saobraćajna katastrofa u najavi. Ceo taj deo mi se ne sviđa i ne vidim atrakciju sem kod ljudi koji su tu odrasli.

Pojas između Bulevara i Dimitrijale je izgrađen i preizgrađen i jako jako šaren i haotičan, a mislim da cene tu isto probijaju budžet, a ako i ne probijaju cena garažnog mesta je 10,000+. Ali naravno stan pored Đerma je maltene stan kod Vuka

Bulbuder i Slaujev Venac deluju kao da tek sada intenzivno kreću. Možda ima jeftinijh varijatni ali opet kvalitet, parking, saobraćajne veze?

Vojvode Stepe i Bulevar Oslobođenja smatram predalekim i previše saobraćajno rizičnim (kad začepi začepilo je). Voždova kapija deluje lepo ali je i skupa i daleko.

Hipodrom? Početak Banovog Brda, Golf Naselje? Kakva su vaša iskustva sa ovim krajem? Most na Adi je transformisao poveznaost ovog kraja, to znam, skoro ništa durog ne znam o tom pojasu.

E sada. Preko reke.
Novogradnja u svim sem u najdaljim blokovima deluje apsurdno skupa. Airport Cityse širi i gradi ali ima li tu malih stanova za 2000e/m2?

Zemun. Jako atraktivna opcija. 704, 706 i 707 su kabine za teleport a ne autobusi kada ih sreća posluži. Opšti problem je strah od klizišta, zgrada koje tonu i sličnih kritičnih problema koji se tu javljaju.

Neimar Radoja Dakića aka Zemona. Ceo taj kraj je uzgradnji. Što je i dobro i loše. Garsonjere od 34 kvadrata zvuče fino ali ih nema više na prodaji a Beobuild glasine kažu da će se ponovo naći na prodaju za 2000+ kada sve bude gotovo.

Gornji Grad. Projeakat mi se jako dopada (samo 4 sprata!, gledam kroz prozor mostrum od 7 spratova koji niče u Malom Mokrom Lugu). Malo je dalje od centra (i Beograda i Zemuna). Opet strah od klizišta i nestabilnog Zemunskog tla.

* Konačno da završim izlaganje. Za sada meni lićnu u vrhu izbora su:

a) Karton "Lux" od stila i ukusa operisana novogradnja u rejonu Đeram, Bulbuder, Slavujev Venac
b) Zemona ili čak i Zelena Avenija
c) Gornji Grad
d) Kapija Vračara???

Šta propuštam, šta ne vidim, gde grešim ali ovaj grešim grdno sinko? :)
 
Imas sad par novogradnji celopecka zahumska vojvode brane dimitrijala trebao bi sve lokacije da obidjes
Da bodujes sve lokacije mada se moze ubosti dobar stan na nbg u starim zgradama za tu cifru od 70 000e i da ga upristojis za 5000 e
 
Šta mislite o delu ulice Dimitrija Tucovića kod gradske bolnice? Konkretno mislim na novogradnju preko puta bolnice.
 
Ako su papiroloski ciste nisu zakinute za garazu ili lift posto ima takvih mogu uci u razmatranje
 
Šta propuštam, šta ne vidim, gde grešim ali ovaj grešim grdno sinko? :)
Koliko razumem izlaganje primarni motiv selidbe je saobracajni haos i losa povezanost trenutne lokacije. Ne znam gde radis i koji su ti pravci kretanja i za centar nisam merodavna (meni je sve oko bulevara, autokomande klinicka smrt i veciti haos). Mogu da ti kazem za brdo tj hipodrom i golf. Sa brda si na nbg za 5-10 min. Znam dosta ljudi koji rade na nbg a zive na brdu, bilo na pocetku bilo na kraju brda i svi su mi se hvalili kako brzo stizu na posao. Pored tih hipodrom novogradnji imas i golf 8, reklamiraju garsonjeru od 35m2 za 56.000e.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=528094#p528094:2hotj5vl je napisao(la):
11030 » Uto Mar 27, 2018 7:40 am[/url]":2hotj5vl]
Šta propuštam, šta ne vidim, gde grešim ali ovaj grešim grdno sinko? :)
Koliko razumem izlaganje primarni motiv selidbe je saobracajni haos i losa povezanost trenutne lokacije. Ne znam gde radis i koji su ti pravci kretanja i za centar nisam merodavna (meni je sve oko bulevara, autokomande klinicka smrt i veciti haos). Mogu da ti kazem za brdo tj hipodrom i golf. Sa brda si na nbg za 5-10 min. Znam dosta ljudi koji rade na nbg a zive na brdu, bilo na pocetku bilo na kraju brda i svi su mi se hvalili kako brzo stizu na posao. Pored tih hipodrom novogradnji imas i golf 8, reklamiraju garsonjeru od 35m2 za 56.000e.

Hvala veliko.

Trenutno radim u Kneza Mihajila što će se možda menjati za godinu dana. Taman da eventualni stan u izgradnji bude gotov. Zato me Dimitrijala ne oduševljava previše jer nemam predstave koliko vremena treba odatle do Airport sitija ili do Milutina Milankovića.
 
Nema na čemu.
Znam da moje komšije (kod bazena na Košutnjaku) kolima stižu do Milentija Popovića za 15 min u jutarnjem špicu. A to je kraj brda, početak Žarkova. Srećno u potrazi.
 
Mene zanima novogradnja na Lekinom brdu, zna li neko nesto o zgradama Banat gradnje? Lepo izgledaju ali ne znam sto se tice drugih performansi
 
Спреми се за "саобраћај" још пар година, али мање више ово новије би требало да ваља
 
Sto se Julinog brda tice evo odgovora sa zakasnjenjem. Koliko znam, ta toplana je ugasena i ovaj kompleks zgrada se greje sa toplane na Ceraku. Taj tekst postoji online negde.
pozz
 
Jao narode meni ovaj sajt pravo otkrovenje ☺️. Naime u procesu smo trazenja stana, za sada samo gledam po internetu, i ono sto sam mogla da vidim je da svi sajtovi tj agencije nude isto i da sve iole pristojno je kao da kupujem stan ispod Ajfelovog tornja :bash: . Zato mi treba pomoc, mozda ja nemam uvid u cijene stanova po Beogradu. Trazimo dvoiposoban stan na Novom Beogradu ili Zemunu, Bezanijska kosa i taj dio grada jer smo vezani poslom tu, da nije iznad 5-6 sprata (muz se boji visine :shock: ) za nekih 70-75000 evra, iz kredita naravno. Jel realno naci tako nesto na tim lokacijama. Jednom procitah neki dobar komentar nisu krediti skupi, nego stanovi u Beogradu.
 
Vrh