Šta je novo?

"Kula Beograd" - Beograd na vodi [Hotel i stambeni objekat | 65 000 m²]

Pazi sad ludi koncept: na projektu nam kom sam radio u Nemačkoj, konkretno u Berlinu, lokalna verzija direkcije za građevinsko zemljište je propisala kao obavezu da 50% novih predviđenih stanova budu priuštivi / socijalni stanovi namenjeni ugroženim grupama i ljudima koji nemaju 900 000 evra da potroše na krov nad glavom. Isto tako, nisu postojali nikakvi zahtevi ili obaveze za obezbeđivanje parkinga unutar novog bloka, jer je mreža javnog prevoza izuzetno razvijena i ideja je da se ljudi odviknu od kola. Prema tome, svima vama što se čvarite u malograđanskim idejama o tome šta znači luksuzan život, i što se gadite koncepta postojanja ljudi manje imućnih od vas: dok vi mislite da ste zajahali boga lično, šanse su da vas taj svet u kom mislite da kupujete pripadnost posmatra sa istom mešavinom podsmeha i sažaljenja kao i dobar deo ovog foruma. Prijatan vam svima život u vašim novim Brendiranim stambenim jedinicama™
 
Vidi nemac, 🥴Žika😵‍💫 će ti biti i kurir i kuvar, i obedjenje, i batler, i šofer, i hauzmajstor, a i maser po potrebi :) jer će Žika iz Obrenovca da radi za male pare a sve sa ciljem da generalnom menadžeru ostane što više bonusa ;)šalim se malo i preterujem, ali nemoj toliko verovati obećanjima, ja sam svega par puta razgovarao sa zaposlenima u BW i moj utisak je da oni apsolutno nisu dorasli veličini posla i zadatka koji im je poveren...
PS. Onaj ko kupuje tako skup stan najverovatnije zna pošto su hoteli, nismo baš svi u Srbiji spavali po hostelima od 20 eura....mene je samo strah da NE bude tako kao što obećavaju, jer u Srbiji obično to tako biva:cry:batleri,avioni,kamioni a na kraju čekaš 20 dana da ti porave klimu u apartmanu...Zapamti ovo što ti kažem,Srbija JE KULA OD KARATA, jer u Srbiji nema državnog aparata koji funkcioniše (za izgradnju takvog sistema trebaju decenije).
a zasto mislite da je u nemackoj bolje? Zbog cega ako sve dolazi iz srbije ne valja?! Nemojte se zavaravati, jer I ovde u novim zgradama nije sjajno I kako treba, I takodje se I ovde ceka nedelj-dve da ti poprave nesto. Ja zivim ovde pa znam, nema vise onoga dolazi iz nemacke pa je kvalitet to vreme je proslo. Evo ti u USA npr verovatno si cuo za zgradu u kojoj su stanovi 130mil eura I sada se sude, jer curi voda, losa izolacija…. Evo clanak.
 
Pazi sad ludi koncept: na projektu nam kom sam radio u Nemačkoj, konkretno u Berlinu, lokalna verzija direkcije za građevinsko zemljište je propisala kao obavezu da 50% novih predviđenih stanova budu priuštivi / socijalni stanovi namenjeni ugroženim grupama i ljudima koji nemaju 900 000 evra da potroše na krov nad glavom. Isto tako, nisu postojali nikakvi zahtevi ili obaveze za obezbeđivanje parkinga unutar novog bloka, jer je mreža javnog prevoza izuzetno razvijena i ideja je da se ljudi odviknu od kola. Prema tome, svima vama što se čvarite u malograđanskim idejama o tome šta znači luksuzan život, i što se gadite koncepta postojanja ljudi manje imućnih od vas: dok vi mislite da ste zajahali boga lično, šanse su da vas taj svet u kom mislite da kupujete pripadnost posmatra sa istom mešavinom podsmeha i sažaljenja kao i dobar deo ovog foruma. Prijatan vam svima život u vašim novim Brendiranim stambenim jedinicama™
To si u pravu, ali svi stanovi u BG su socijalni, a u nemackoj nema I fali socijlnih stanova. To je razlika.
 
To si u pravu, ali svi stanovi u BG su socijalni, a u nemackoj nema I fali socijlnih stanova. To je razlika.
Ако су сви станови у Београду социјални, то значи да и стан који си ти купио у Кули је социјалан !
 
Primetio sam to kod nasih gastosa, pogotovu kod druge generacije. Oni i dalje imaju neku uvrzenu pricu u glavi kada su im roditelji odlazili iz Srbije 70-tih da je "dole" sve nerazvijeno i da ljudi nemaju leba da jedu a pri tom vecina tih roditelja nije ni odlazila iz Beograda, vec Malog Crnica, Pambukovice i slicno, koje mozda i jeste tako kako oni zamisljaju celu zemlju. A ta gasto-elita koja iznajmljuje kola da bi mogla ovde da se tripuje i glumi baju u selu je posebna prica. Anyhow, mecka ispred Louis Vuitton-a, vrhunac uspeha.
 
Mislim da je nemac hteo da prevede izraz Sozialbau, iliti socijalna gradnja - što u Nemačkoj i Austriji podrazumeva takoreći subvencionisanu izgradnju stanova. Pa na taj način osobe koje se prijave za kupovinu takvih stanova, plaćaju mnogo nižu cenu nego za "normalne" stanove, ili nižu kiriju. I to nisu socijalni stanovi u smislu da je rezervisano za ljude sa niskim (ili nikakvim) primanjima i generalno društveno socijalnim grupama. Prava na njih imaju mnogi, uključujući i mlade parove, mlade porodice, itd.

A ja koliko znam u Beogradu ima i bilo je dosta takve gradnje. Ne znam da li bi spadalo u to, ali to su mi na primer stanovi koje su dobijali radnici fabrika, pa npr. I ovi stanovi za vojsku i policiju, itd. Zar nije i celo naselje Stepa Stepanović u toj kategoriji?

U suštini, taj pojam socijalnih stanova se ne odnosi na siromaštvo i, verujem (i duboko se nadam) da nemac nije mislio da su ljudi u Srbiji siromašni i na ivici egzistencijalne krize.
 
Primetio sam to kod nasih gastosa, pogotovu kod druge generacije. Oni i dalje imaju neku uvrzenu pricu u glavi kada su im roditelji odlazili iz Srbije 70-tih da je "dole" sve nerazvijeno i da ljudi nemaju leba da jedu a pri tom vecina tih roditelja nije ni odlazila iz Beograda, vec Malog Crnica, Pambukovice i slicno, koje mozda i jeste tako kako oni zamisljaju celu zemlju. A ta gasto-elita koja iznajmljuje kola da bi mogla ovde da se tripuje i glumi baju u selu je posebna prica. Anyhow, mecka ispred Louis Vuitton-a, vrhunac uspeha.
Bravo, naučili u tuđini da ne ostavljaju štrokavu obuću ispred ulaznih vrata i sad im treba Ugovor da ih ubedi da se to neće dešavati. Ko na to pristaje ili je lud ili mu noge smrde.
 
Mislim da je nemac hteo da prevede izraz Sozialbau, iliti socijalna gradnja - što u Nemačkoj i Austriji podrazumeva takoreći subvencionisanu izgradnju stanova. Pa na taj način osobe koje se prijave za kupovinu takvih stanova, plaćaju mnogo nižu cenu nego za "normalne" stanove, ili nižu kiriju. I to nisu socijalni stanovi u smislu da je rezervisano za ljude sa niskim (ili nikakvim) primanjima i generalno društveno socijalnim grupama. Prava na njih imaju mnogi, uključujući i mlade parove, mlade porodice, itd.

A ja koliko znam u Beogradu ima i bilo je dosta takve gradnje. Ne znam da li bi spadalo u to, ali to su mi na primer stanovi koje su dobijali radnici fabrika, pa npr. I ovi stanovi za vojsku i policiju, itd. Zar nije i celo naselje Stepa Stepanović u toj kategoriji?

U suštini, taj pojam socijalnih stanova se ne odnosi na siromaštvo i, verujem (i duboko se nadam) da nemac nije mislio da su ljudi u Srbiji siromašni i na ivici egzistencijalne krize.
Upravo tako, kao sto sam i ranije napisao ne moramo uvek na sve negativno misliti kao sto vecina ljudi ovde cini. Nikada ne mislim negativno i nikoga nepodceljujem.
 
Mislim da je nemac hteo da prevede izraz Sozialbau, iliti socijalna gradnja - što u Nemačkoj i Austriji podrazumeva takoreći subvencionisanu izgradnju stanova. Pa na taj način osobe koje se prijave za kupovinu takvih stanova, plaćaju mnogo nižu cenu nego za "normalne" stanove, ili nižu kiriju. I to nisu socijalni stanovi u smislu da je rezervisano za ljude sa niskim (ili nikakvim) primanjima i generalno društveno socijalnim grupama. Prava na njih imaju mnogi, uključujući i mlade parove, mlade porodice, itd.

A ja koliko znam u Beogradu ima i bilo je dosta takve gradnje. Ne znam da li bi spadalo u to, ali to su mi na primer stanovi koje su dobijali radnici fabrika, pa npr. I ovi stanovi za vojsku i policiju, itd. Zar nije i celo naselje Stepa Stepanović u toj kategoriji?

U suštini, taj pojam socijalnih stanova se ne odnosi na siromaštvo i, verujem (i duboko se nadam) da nemac nije mislio da su ljudi u Srbiji siromašni i na ivici egzistencijalne krize.
U Americi se odnosi na "low income" kategorije.
- Da nemas nekretninu u vlasnistvu i da nisi imao
- Da su ti primanja ispod proseka
- Ne mozes da ga rentiras (30 godina)
- Ne mozes da prodas (30 godina)

U sustini ja kad prevodim taj naziv "stanovi za socijalnu kategoriju drustva". Mislim da je sama gradnja prosek ili ispod proseka i definitivno je subvencionisana od strane drave.
Kod nas su to one zgrade u dr. Ivana Ribara i Stepa Stepanovic, samo je drzava lose propisala uslove sta sme da se radi sa tim stanovima, jer su trebala striktnija pravila.

To je jedan od pokusaja drzave da pokusa da smanji broj beskucnika jer je sve otislo u djavola.
 
Stanovi u Stepi nisu socijalni stanovi. Socijalni stanovi jesu ovo što je marrecar naveo - stanovi koje zida javni sektor, namenjeni različitim društvenim grupama kao što su stara lica, mladi parovi, ugrožene društvene grupe i tome slično. Idealno je da se socijalni stanovi ne segregiraju u zasebne kvartove, nego da se kao u Berlinu mešaju sa "običnim" stanovima na prodaju. Socijalni stanovi po definiciji u opšte ne moraju biti niskog standarda ili kvaliteta - to što u praksi to ume da bude slučaj je drugo.

U doba Jugoslavije su svi stanovi bili socijalni, u smislu da ih je gradila država i da su bili u njenom vlasništvu. Danas je sektor socijalnog stanovanja u ovoj zemlji praktično nepostojeći i značajno kaska za sličnim programima drugih država na kontinentu. Zato sam se i zgrozio na komentar da su "svi stanovi u Srbiji socijalni", jer je zvučalo kao da koristi tu reč kao pejorativ i zamenu za "jeftini i nekvalitetni", pošto istinski socijalni svakako nisu. Takođe, socijalno stanovanje u Americi je zver za sebe i ne treba da služi kao primer bilo čega u Evropi, kao što generalno niko normalan ne uzima američki urbanizam kao uzor za išta ovde.

U svakom slučaju, ništa od ovoga ne menja činjenicu da lažete sami sebe ako mislite da kupujete stanove na elitnoj adresi. Ako već hoćete da pričate o eliti: prava elitna adresa je ona za koju nikada niste čuli, ne ona za koju se na svakom bilbordu u gradu nude stambeni krediti sa ratom od samo 500 evra mesečno.
 
U Americi se odnosi na "low income" kategorije.
- Da nemas nekretninu u vlasnistvu i da nisi imao
- Da su ti primanja ispod proseka
- Ne mozes da ga rentiras (30 godina)
- Ne mozes da prodas (30 godina)

U sustini ja kad prevodim taj naziv "stanovi za socijalnu kategoriju drustva". Mislim da je sama gradnja prosek ili ispod proseka i definitivno je subvencionisana od strane drave.
Kod nas su to one zgrade u dr. Ivana Ribara i Stepa Stepanovic, samo je drzava lose propisala uslove sta sme da se radi sa tim stanovima, jer su trebala striktnija pravila.

To je jedan od pokusaja drzave da pokusa da smanji broj beskucnika jer je sve otislo u djavola.
To uopšte nisu stanovi lošeg kvaliteta, čak gledajući planove stanova iz Kule, daleko bolje su dizajnirani nego to što si ti kupio. To što je subvencionisano znači da privatni investitor ima više novca na raspolaganju da ne koristi lošije materijale nego kada bi sam investirao celokupan projekat. Ali dobro, opet vidimo da je tebi vradovic bitno da si bolji od ostatka Srbije.
 
Ja bih samo da dodam da legendarnu Beogradsku školu stanovanja čine upravo socijalni stanovi - odnosno stanovi koji su tada projektovani i građeni kao socijalni. Većina savremene, privatne novogradnje, uključujući Beograd na vodi, po kvalitetu arhitekture stanova ne može doslovno ni da prismrdi toj istoj Beogradskoj školi stanovanja i tim sOcIjAlNiM sTaNoViMa. Marketing timovi su vas sve uspešno naučili da vrednujete prazne reči i mrtvo slovo na papiru umesto fizičku stvarnost koju vidite očima, i na tome im svaka čast.
 
opet vidimo da je tebi bitno da si bolji od ostatka Srbije.
Ne znam po cemu si to zakljucio ni kada sam ja to rekao. Svakako ne mislim da sam "najbolji" u cemu? po cemu? Ako si mislio na sah onda ok tu sam u vrhu prilicno sigurno.
Svakako da u svim kategorijama ima boljih od mene u Srbiji i to znacajno.

Meni je bitno da je Srbija bolja od ostatka Evrope i da je broj 1 u Evropi a posebno da je Beograd dosta bolji grad od na primer krs-Dubajia i da je nasa politicka i drzavna garnitura medju najboljima na svetu (od 2000. na ovamo) :)
E to mi stvarno jeste bitno.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: Msc
Дубаи, али (из) Дубаија, (ка) Дубаију, (поносим се) Дубаијем.
Правопис српскога језика Матице српске, стр. 140-142, чланови 73 а. и c.
 
evo za "braću"
B2B8188A-A289-4AB0-B644-8803BAB3EAF9.jpeg
 
Pazi sad ludi koncept: na projektu nam kom sam radio u Nemačkoj, konkretno u Berlinu, lokalna verzija direkcije za građevinsko zemljište je propisala kao obavezu da 50% novih predviđenih stanova budu priuštivi / socijalni stanovi namenjeni ugroženim grupama i ljudima koji nemaju 900 000 evra da potroše na krov nad glavom. Isto tako, nisu postojali nikakvi zahtevi ili obaveze za obezbeđivanje parkinga unutar novog bloka, jer je mreža javnog prevoza izuzetno razvijena i ideja je da se ljudi odviknu od kola. Prema tome, svima vama što se čvarite u malograđanskim idejama o tome šta znači luksuzan život, i što se gadite koncepta postojanja ljudi manje imućnih od vas: dok vi mislite da ste zajahali boga lično, šanse su da vas taj svet u kom mislite da kupujete pripadnost posmatra sa istom mešavinom podsmeha i sažaljenja kao i dobar deo ovog foruma. Prijatan vam svima život u vašim novim Brendiranim stambenim jedinicama™
Мислим да не треба користит европске примере као аргумент пошто ће барем пола од те половине приуштивих станова добити индивидуе које ће својим понашањем за годину дана смањити цене свега у кругу од пола километра на исте такве.
 
Već jeste sa obe šire strane. Na užim stranama su terase, pa će biti prevelik tzv. pixel pitch :)
 
Bilo je raznih kritika, da je zdepasta kula, da je ruzna, ( meni se jako dopada, ne ulazim u samu poziciju i lokaciju, zgrada mi je lepa i kvalitetno izgradjena). Ali jos nisam sreo nekoga ko se odusevio pretvaranjem cele fasade u dzinovski led panel, ogroman bilbord. Mislim da su kupci stanova prevareni, da su im rekli da ce da ima jednistveno osvetljenje a ne da ce da se nocu pretvori u svetlecu nakazu bez imalo stila i ukusa. Nadam se da ce malo da se urazume kada dodje St Regis, ne verujem da ce oni da se sloze sa kic fasadom, bilo bi lose za brend. Mada zabrinjava sto nema lampica na prvih desetak spratova namenjenih hotelu.
 
St. Regis ne "dolazi", ne kao firma, ne znam kako vam to nije jasno. Beograd na vodi d.o.o. je potpisao ugovor sa firmom Starwood koja je vlasnik St. Regis i W Hotels brendova i time su stekli pravo da koriste St. Regis i The W imena i da ih zalepe na svoje zgrade. Tim St. Regisom će upravljati naša firma, naši ljudi, naše sve - klasična franšiza. Jako je mali broj hotelskih objekata kojima je vlasnik i kojima upravlja sama firma, većina je po principu platiš firmi pravo na ime, poravnaš se sa nekim standardima i pustiš ih da vode bekend. Jedino što može da se desi je da po isteku ugovora Starwood odluči da ne obnovi ugovor, čime više ne bi bio St. Regis hotel, nego bi bio _neki_ hotel, i više ne bi bili St. Regis Residences, nego _neki_ Residences. Da ne kažem Brendirane stambene jedinice™

Lepo piše na samom sajtu: The Residences at The St. Regis Belgrade are not owned, developed or sold by Marriott International, Inc., Starwood EAME License and Services Company BVBA or their affiliates. BW Kula d.o.o Beograd uses the St. Regis trademarks and trade names under a license from Starwood EAME License and Services Company BVBA. If this license is terminated or expires without renewal, the residential project will no longer by associated with, or have any right to use, the St. Regis trade names or trademarks.
 
Poslednja izmena:
St. Regis ne "dolazi", ne kao firma, ne znam kako vam to nije jasno. Beograd na vodi d.o.o. je potpisao ugovor sa firmom Starwood koja je vlasnik St. Regis i W Hotels brendova i time su stekli pravo da koriste St. Regis i The W imena i da ih zalepe na svoje zgrade. Tim St. Regisom će upravljati naša firma, naši ljudi, naše sve - klasična franšiza. Jako je mali broj hotelskih objekata kojima je vlasnik i kojima upravlja sama firma, većina je po principu platiš firmi pravo na ime, poravnaš se sa nekim standardima i pustiš ih da vode bekend. Jedino što može da se desi je da po isteku ugovora Starwood odluči da ne obnovi ugovor, čime više ne bi bio St. Regis hotel, nego bi bio _neki_ hotel, i više ne bi bili St. Regis Residences, nego _neki_ Residences. Da ne kažem Brendirane stambene jedinice™

Lepo piše na samom sajtu: The Residences at The St. Regis Belgrade are not owned, developed or sold by Marriott International, Inc., Starwood EAME License and Services Company BVBA or their affiliates. BW Kula d.o.o Beograd uses the St. Regis trademarks and trade names under a license from Starwood EAME License and Services Company BVBA. If this license is terminated or expires without renewal, the residential project will no longer by associated with, or have any right to use, the St. Regis trade names or trademarks.
Тако је и за Мекдоналд и већину сличних брендова, па чак и већина банака које послују код нас, што не значи да тај који управља франшизом може да ради баш шта год му падне на памет.
 
Тако је и за Мекдоналд и већину сличних брендова, па чак и већина банака које послују код нас, што не значи да тај који управља франшизом може да ради баш шта год му падне на памет.
Ovo za banke je glupost i neistina. Nemojte da pricate o necemu o cemu ocigledno nemate mnogo saznanja. Sve banke u Republici Srbiji sa stranim imenima su u vlasnistvu tih stranih banaka i to 100%..Lako proverljivo. Idite na sajt CrHov ili samih banaka.
 
Vrh