Šta je novo?

"Kula Beograd" - Beograd na vodi [Hotel i stambeni objekat | 65 000 m²]

U ovom trenutku je apsolutno prerano govoriti da li je cena stanova u kuli precenjena. Ako interijer bude super luksuzan (u šta ne verujem jer sam načuo da stavljaju parket domaćeg proizvodjača) možda i bude opravdanja za takvu cenu. Siguran sam da profil kupca stana u kuli sigurno nije porodica sa troje dece. Kupcu takvog stana treba nešto spektakularno a toga nema! Dnevne sobe premale, mnogo malih sobica, kupatila su smešne površine...
 
Enterijer stanova u Kuli bi trebao da bude dosta dobar, plocice u kupatilima kazu da su mermerne prave, ormani i kuhinje deluju da su odlicnog kvaliteta,
izgleda da ce dobijena tehnika uz stan biti Miele(prva zgrada u BW u kojoj stanovi sem ormana, kuhinje dobijaju i tehniku).
Parket je braonkasto/sive boje, deluje kao da je Tarket visoke klase, za dimenzije nisam siguran.
Sobna vrata su u boji sa teksturom, lici na furnirani medijapan ali nisam siguran.
Fasada je na mnogo mesta pominjana da je jako jako skupa, sa 4strukim staklima, ako je to tacno to je veliki plus.
Takodje Kula ce biti prva zgrada sa centralnom klimom u BW, po tome ce isto biti jedinstvena, ali najvise po StRegis hotelu i brendiranju, to nisam siguran koliko ce doprineti atraktivnosti stanova u Kuli.
Lokacijski je Kula na odlicnoj poziciji, imace lep veliki plato ispred i onaj mostic ako naprave, to su joj isto plusevi.

Opet sa druge strane cena je za BG pojmove prilicno visoka, FM se jos uvek ne zna koliko ce da kosta niti sta ce sve da pruza od hotelskih sadrzaja,
nikada nijedna slicna zgrada niti koncept nije bio u Srbiji, pa je malo rizik u tom smislu, kao i cene renti koje mislim da niko ne zna ni priblizno koliko moguce biti.

Petre ti si skoro uvek imao prilicno objekitvne uglove gledanja, kakva je tvoja detaljnija analiza o optimistcim i pesimisicticnim faktorima stanova u Kuli st Regis?
 
Ja mislim da ce biti i parova sa decom u kuli. Jednostavno 100 ljudi 100 cudi.
FM se zna 10e po m2.
 
Vidi, ja ću verovatno kupiti stan u BW iz razloga pozicije i uredjenja infrastukture celog naselja koje će predstavljati jednu celinu gde je sve novo, od ulca i trotoara do parkova i promenade. Biram izmedju velikog stana u nekoj od "običnih" zgrada (>200m2) ili stana u kuli (oko 130m2). Iskreno ni sam ne znam šta je bolji izbor. Ne bih voleo da platim preskupo stan u kuli a dobijem nešto prosečno. Ne verujem previše jeftinom iritirajućem markentingu (made in Dubai) i obećanjima BW, verujem svojim očima. Ono što sam do sada video na fotografijama uradjenih zgrada nije ono što su obećavali na njihovim slikama. To lako može da se desi i u kuli. Teško je biti pametan a velika je lova u igri...
 
Poslednja izmena:
Za 100 m2 minimum 6-7000e mesecno da bi opravdalo ulozeno. E sada videcemo da li ce biti tako.
1650880884029.png

Da li misliš da će ti za ovo neko plaćati 7000 eura mesečno? Pa ovde nema mesta ni za garnituru za sedenje pune veličine (kuhinja i dnevna soba 31m2 :rolleyes:(n) a ormana ima taman dovoljno da smestim moje cipele i opremu za skijanje a gde ću sa ostatkom? Na terasu? Ova površina je za stan sa jednom spavaćom sobom...
 
Poslednja izmena:
Ja sam upravo o tome pričao. Potpuno je sumanuto da u kuli, koja je "najluks" i "naj sve" ovog projekta prodaju jednosobne stanove... halo? Ne mogu da verujem da zgrade kao što su Scala, Aria i Terra imaju prave penthause koji zauzimaju po ceo poslednji sprat, a da u Kuli toga nema. U Kuli Beograd su nabili cene kao da prodaju nešto neviđeno, a prodaju stanove izuzetno skromne kvadrature. Svi stanovi u kuli su, po mom mišljenju, klaustrofobični koliko su sabijeni, i rekao bih da, ako već neko želi stan u BW, mnogo bolje prolazi ako kupi stan u bukvalno bilo kojoj drugoj zgradi BW
 
Da li će neko doći u iskušenje da hoda po onim obodima iza terase
 
Vidi, ja ću verovatno kupiti stan u BW iz razloga pozicije i uredjenja infrastukture celog naselja koje će predstavljati jednu celinu gde je sve novo, od ulca i trotoara do parkova i promenade. Biram izmedju velikog stana u nekoj od "običnih" zgrada (>200m2) ili stana u kuli (oko 130m2). Iskreno ni sam ne znam šta je bolji izbor. Ne bih voleo da platim preskupo stan u kuli a dobijem nešto prosečno. Ne verujem previše jeftinom iritirajućem markentingu (made in Dubai) i obećanjima BW, verujem svojim očima. Ono što sam do sada video na fotografijama uradjenih zgrada nije ono što su obećavali na njihovim slikama. To lako može da se desi i u kuli. Teško je biti pametan a velika je lova u igri...
Kulu ne iz razloga odrzavanja, 800+e mesecno za najmanje stanove je neprihvatljivo, sta god da je ukljuceno. To je veliki izdatak i nikad ne bih sebi nabio takvu obavezu.
Najvrednije u toj kuli je pogled.
Ali 1 000 000e ipak ne vredi po mom misljenju.
Prvi red do reke je prihvatljiv sto se tice zgrada, ovo ostalo ne ostavlja utisak neceg prestiznog. Npr. u visti stanovi imaju koje kakve vidljive grede i izbocine po zidovima i plafonima, ograde na terasama obicne metalne sipke bez trunke dizajna. Mnoge druge novogradnje su bolje stilski resene.
Mozda su ove novoplanirane zgrade malo boljeg utiska.
 
Pogledajte prilog 134742
Da li misliš da će ti za ovo neko plaćati 7000 eura mesečno? Pa ovde nema mesta ni za garnituru za sedenje pune veličine (kuhinja i dnevna soba 31m2 :rolleyes:(n) a ormana ima taman dovoljno da smestim moje cipele i opremu za skijanje a gde ću sa ostatkom? Na terasu? Ova površina je za stan sa jednom spavaćom sobom...

Pa onda verovatno postoji veliki podrum koji dobijaš uz stan za odlaganje skija :)
 
Mislim da ce prihod od rentiranja da bude losiji nego za druge zgrade i da ce ovo pre svega biti kupovano za zivot biznismena da bi mogli "brzo" da funkcionisu.
Stanovi ka reci su 1.4M eura ali su 144 m2. Pogled je ludacki. Na obe strane ka Adi i ka Uscu.
 
Mislim da ce prihod od rentiranja da bude losiji nego za druge zgrade i da ce ovo pre svega biti kupovano za zivot biznismena da bi mogli "brzo" da funkcionisu.
Stanovi ka reci su 1.4M eura ali su 144 m2. Pogled je ludacki. Na obe strane ka Adi i ka Uscu.
Mnogo je to para, za te pare mozes da biras luksuznu kucu na Dedinju sto je pravi luksuz.
Ziveti u soliteru/kuli nema veze sa luksuzom, koliko god napucan stan bio(upitno), i koliko god bila dobra lokacija kule(upitno).
Mislim da takodje nema veze sa luksuzom i cinjenica da kad otvoris prozor ili izadjes na terasu stana cujes zvukove i graju sa keja i iz restorana u okviru TC Galerija(mir nema cenu).
Tako je trenutno, plus kad dovuku splavove dole pa Bnv postane centar nocnog zivota, bice vecelo i jos gore(ako se desi, a nije iskljuceno).

PS: Ovo je samo moje misljenje. O ukusima se ne raspravlja. niti imam ista protiv ako je neko uzeo stan u kuli legalno stecenim parama.
 
Sa 35.tog sprata ne cujes nista vise :) (bio gore i proverio).

Na Dedinju kucu za 1.4M ne mozes bas da biras. Pogotovo ako hoces "bolju" lokaciju tipa kod Uzicke.
Dok dodjes sa Dedinja do prodavnice ima da se navozas kolima, peparkiras udjes izadjes.
Sigurnost u kucama je (upitna) osim ako neces da pravis svoje obezbedjenje od 24/7 sto je 5000e mesecno.

Dok ti iz kule mozes i u majci (u sred zime) da odes u prodavnicu. Jakna ti realno ne treba. Ovo za splavove je spekulacija.
Kazes nekome ajde da se nadjemo u Galeriji i silazis 1 minut pre vremena. Dok ti sa Dedinja parkiras otparkiras, uzimas ono za parking.
(ne daj boze da nesto zaboravis pa da moras nazad)
Ako tvoje vreme kosta vise od 500e na sat onda je Kula definitivno pravi pogodak.

Naravno da se svi nadamo da ce biti iskljucivo legalno stecen novac u pitanju.
 
Sa 35.tog sprata ne cujes nista vise :) (bio gore i proverio).

Na Dedinju kucu za 1.4M ne mozes bas da biras. Pogotovo ako hoces "bolju" lokaciju tipa kod Uzicke.
Dok dodjes sa Dedinja do prodavnice ima da se navozas kolima, peparkiras udjes izadjes.
Sigurnost u kucama je (upitna) osim ako neces da pravis svoje obezbedjenje od 24/7 sto je 5000e mesecno.

Dok ti iz kule mozes i u majci (u sred zime) da odes u prodavnicu. Jakna ti realno ne treba. Ovo za splavove je spekulacija.
Kazes nekome ajde da se nadjemo u Galeriji i silazis 1 minut pre vremena. Dok ti sa Dedinja parkiras otparkiras, uzimas ono za parking.
(ne daj boze da nesto zaboravis pa da moras nazad)
Ako tvoje vreme kosta vise od 500e na sat onda je Kula definitivno pravi pogodak.

Naravno da se svi nadamo da ce biti iskljucivo legalno stecen novac u pitanju.
Da li ti je psihicko opterecenje, to sto je Velja nevolja asistirao u realizaciji celog projekta?
 
Psihicko opterecenje je isto koliko i kad posetis bilo koji prestizni evropski grad koji je isto tako izgradjen uz asistiranje licnosti poput tog velje. Poznato je da mnogo bogatstva pociva na krvi, pa ne vidim da se neko gnusa odlaska u sve te metropole i svetska zdanja.
 
U ovom trenutku je apsolutno prerano govoriti da li je cena stanova u kuli precenjena. Ako interijer bude super luksuzan (u šta ne verujem jer sam načuo da stavljaju parket domaćeg proizvodjača) možda i bude opravdanja za takvu cenu. Siguran sam da profil kupca stana u kuli sigurno nije porodica sa troje dece. Kupcu takvog stana treba nešto spektakularno a toga nema! Dnevne sobe premale, mnogo malih sobica, kupatila su smešne površine...
Po mom misljenju nema razloga da enterijer bude "super luksuzan". Nije cena 20k eura po m2 vec 9k :) Mislim da cena ne opravdava previse luksuzan interijer.
Ono sto znam jeste da su podeljeni stanovi valjda na tri kategorije gde su top (ne znam tacno) 4-5 spratova "skyline collection" gde ce verovatno biti malo bolji interijer ali i dalje ne ocekujem neki preveliki luksuz. Cena od 9k po m2 se daje za lokaciju pre svega.

Bice standard za zgradu tog tipa.

eg. pogledati kako to izgleda u San Francisku (ista zgrada)

Da se primetiti da je i u San Francisku na prozorima delimicna zaklonjenost (kao i u Beogradu).
 
Poslednja izmena:
Po mom misljenju nema razloga da enterijer bude "super luksuzan". Nije cena 20k eura po m2 vec 9k :) Mislim da cena ne opravdava previse luksuzan interijer.
Ono sto znam jeste da su podeljeni stanovi valjda na tri kategorije gde su top (ne znam tacno) 4-5 spratova "skyline collection" gde ce verovatno biti malo bolji interijer ali i dalje ne ocekujem neki preveliki luksuz. Cena od 9k po m2 se daje za lokaciju pre svega.

Bice standard za zgradu tog tipa.

eg. pogledati kako to izgleda u San Francisku (ista zgrada)

Da se primetiti da je i u San Francisku na prozorima delimicna zaklonjenost (kao i u Beogradu).
Sta sad za 9k po m2 se ne ocekuje luksuz, nego se placa lokacija. A lokacija pored reke u koju se izliva kanalizacija, genijalno.
Kako te ne smori da trolujes vise...
 
Vrh