Šta je novo?

"Kula Beograd" - Beograd na vodi [Hotel i stambeni objekat | 65 000 m²]

Arapi zive u tim soliterima u Dubaiju pa zato imaju tamniji ten malo, navikne se covek.
 
Proverih juce i nikakvih pojeftinjenja nije bilo za stanove niti ce ih biti :)
Cak sta vise rekordna cena je upravo :D
 
Kada će biti otvaranje vidikovca za turiste na kulčini?

Većinu nas običnih smrtnika samo to interesuje. A ne astronomske cene kvadrata. Samo bismo jednom da se popnemo na vrh kulčine :ROFLMAO::ROFLMAO:
 
Mene vise zanima sta ce biti izgradjeno na tom slobodnom prostoru izmedju kule i zgrada iza
 
Poslednja izmena:
Ja sam kupio u Kuli Beograd bas na toj strani da ima sto vise sunca :) Rusi kad zavrnu gas da se sto manje grejem na struju :D
Salim se neko voli vise sunca neko manje pa shodno tome i bira.


Severni stanovi u Kuli su se brze prodavali, skoro ista cena im je bila sa pandan stanovima sa juzne strane.
Pretpostavljam da je razlog bio bas to sto vecina kupaca nije htela juznu stranu zbog velikih staklenih povrsina,
mada mislim da je i severni pogled lepsi, zbog pogleda na Usce, Kalemegdan, centar Beograda, itd
 
Stanovi okrenuti ka severu se generalno smatraju mračnim (takvi stanovi nikad sunce ne vide), ali kod kule mislim da to neće biti slučaj zbog velikih staklenih površina. Za stanove u kuli južno orjentisanim mislim da će leti biti problem popodne kada sunce "direktno" ulazi u stan, u mojoj dnevnoj sobi i terasi juzno okrenutoj je leti pakao i to nema veze sa snagom klima uredjaja.
 
bice dosta svetlo gde god da si okrenut stim da na primer stanovi koji gledaju ka terraces nece morati da imaju zavese dok ce stanovi koji gledaju ka galeriji i ka reci verovatno morati da imaju zavese ili nesto slicno :) Ono sto je bitno ovi stanovi ce biti veoma svetli i bice mnogo bolji kvalitet zivota u njima nego u standardnim stanovima. Prvo manje prasine na visokim spratovima. Pogled odlican, jako svetli stanovi. Prava fantazija ziveti tu! Galerija, promenada i bazen su na jednu voznju lifta. Krenes u bioskop a krenes iz kuce na 1 minut pred pocetak predstave.
 
Koja je najbolja orjentacija stana u kuli (obzirom na velike staklene površine)?
Kada bi vi kupovali stan u kuli na kojoj starani kule bi to bilo?
 

9.115 eura cena stana u Kuli Beograd u Q1 2022.

Cestitamo srecnom kupcu!
 
Koja je najbolja orjentacija stana u kuli (obzirom na velike staklene površine)?
Kada bi vi kupovali stan u kuli na kojoj starani kule bi to bilo?

1 - ne bih nikada tu živeo, ni za živu glavu, čak i da mi plate.
2 - kod neke eventualne kupovine stana jedan od kriterijuma će mi biti da se iz njega ne vidi ova rugoba.
 
@PetarePetrovic samo takve odgovore ces i naci ovde od bolesno zavidnih ljudi. Sta drugo ocekivati.
Ja vec godinama pokusavam da ih osvestim da malo pozitivnije gledaju na stvari ali plasim se da je problem bas dubok.


Ja licno bi najpre kupovao ka reci ka Adi ili ka Uscu. Nekako su mi ta dva najbolja dela. Osim toga i terasa pa cak i tako mala nije lose za imati. Cisto da izadjes da se osvezis i udjes :)
 
jinkx-jinkx-monsoon.gif
 
Kupiti stan po zvanicno najskupljoj ceni po m2 u Beogradu i Srbiji. Ne vidim razlog za cestitanje.
Zavist se stvara kada neko kupi ekstra stan u kuli sa pogledom na reku po najnizoj trzisnoj ceni.
A ovakva kupovina moze samo da bude pranje novca. Jer ovo nema veze sa ekonomijom.
 
A kako se to opere novac kupovinom, pogotovo ovako skupom? Svi pricaju o tom pranju a meni nije jasno bas kako taj mehanizam funkcionise. Lakse mi je da shvatim da se pere izgradnjom.
 
@PetarePetrovic samo takve odgovore ces i naci ovde od bolesno zavidnih ljudi. Sta drugo ocekivati.
Ja vec godinama pokusavam da ih osvestim da malo pozitivnije gledaju na stvari ali plasim se da je problem bas dubok.


Ja licno bi najpre kupovao ka reci ka Adi ili ka Uscu. Nekako su mi ta dva najbolja dela. Osim toga i terasa pa cak i tako mala nije lose za imati. Cisto da izadjes da se osvezis i udjes :)
Radoviću koliko ovde zavidnih ljudi ima, toliko i ti ides u drugu krajnost, te uzdižeš ovaj projekat u nebesa bez ikakvog kritičkog osvrta.

Na ovom sajtu ima jako puno stručnih ljudi, arhitekti, urbanista, koji su baš poput tebe (ako je tačno sve to što pišeš?) obišli svet i videli jako puno projekata i primera, te mogu objektivno i stručno sagledati ceo ovaj projekat i dati svoje stručno mišljenje.

Istraži malo Kopenhagensku četvrt "Ørestad" https://www.google.com/search?q=øre...DHXDVDTMQ_AUoAnoECAIQAg&biw=360&bih=619&dpr=3

Da ne ulazim previše u detalje, zgrade koje su tu izgrađene i način na koji su koncipirane oduzimaju dah.

Pored fenomenalnih BIG-ovih projekata posebno bih izdvojio Ørestad srednju školu. Obavezno pogledaj link:
(Ako se kojim slučajem neko od vas nađe u Kopenhagenu, u školu možete slobodno da uđete i šetate se kroz nju, popričate sa učenicima, sednete, odmorite itd...)

Ovo su na primer projekti kojima bi trebalo da se divimo, projekti koji su ulaganje u budućnost, ulaganje u decu i razvoj države, a ne stakleni soliter koji služi za pranje para.

Kao drugi primer naveo bih ti Hafen City u Hamburgu:


Čudi me da neko poput tebe, "koji si toliko proputovao", nije doziveo malo savremene arhitekture koja izlazi iz okvira staklenog solitera sa lepim pogledom.
 
Ma, ovde ce uvek biti sukob misljenja ljudi koji vole kule ili solitere i ovih drugih koji preferiraju niskogradnju. Idealan grad bi bio lep balans izmedju visokih i niskih grada jer Hafen je pun fenomenalne arhitekture medjutim ako je to ono sto jedino cini vizuru jednog grada meni je to i pored takve arhitekture jedan dosadan i monoton prostor. Ovde kod nas je osnovni problem izgled i arhitektura pojedinih zgrada koja je stvarno na samom dnu. I da da nezaboravim, nesto pout Hafena je i trebalo graditi u SA a kule i solitere gore oko Beogradjanke ili na drugim mestima u gradu.
 
"Kupiti stan po zvanicno najskupljoj ceni po m2 u Beogradu i Srbiji. Ne vidim razlog za cestitanje."
Pa mnogi kupuju najskuplje automobile pa se to ne smatra posebnom ludošću, manja je ludost kupiti preskup stan (ako si u mogućnosti).
 
Poslednja izmena:
Vrh