Šta je novo?

"Kula Beograd" - Beograd na vodi [Hotel i stambeni objekat | 65 000 m²]

9B102E98-9D2E-4CF5-9F70-2BFF9309978C.jpeg
65AE8260-EB13-4211-AAE8-ADBB997F6E00.jpeg
9CC29C25-93C1-4AFA-AC23-7D8C1201BA5C.jpeg
093A7FF0-3E13-484C-B642-9CF7A4EFC094.jpeg
F3021A75-6166-43CF-A02A-4828EF0133A7.jpeg

neverovatno je koliko su ove kocke užasno i aljkavo postavljene...ali verujem da će ih raditi još jedno 3-4 puta

9090E282-AB7F-468E-B7E8-9119B8FEF244.jpeg
75C1C9D1-EDEC-4291-9B2C-F128BEE534F5.jpeg
836339F2-FE19-4912-953A-2A4E25C8F3EA.jpeg
 
Kada sam prvi put video beograd na vodi i terase koje nisu okrenute ka reci, nego gledaju jedna u drugu (residences),pomislio sam da ima dosta idiota koji su ukljčeni u planiranje.
Pa zar zaista trebaju 2 wc-a u stančiću od 58m2? Da nema tog drugog wc-a raspored bi mnogo bolji, ovako nema mesta ni za kuhinjski sto.
 

Prilozi

  • xx.JPG
    xx.JPG
    53,4 KB · Pregleda: 508
To je taj neki zapadni stil koji se izgleda forsira svuda u BNV. U USA moze cak i vise da dodaju. Kao da ti gost ne ide u restroom tamo gde se kupas jer mozda imas nesto privatno.
 
Kada sam prvi put video beograd na vodi i terase koje nisu okrenute ka reci, nego gledaju jedna u drugu (residences),pomislio sam da ima dosta idiota koji su ukljčeni u planiranje.
Pa zar zaista trebaju 2 wc-a u stančiću od 58m2? Da nema tog drugog wc-a raspored bi mnogo bolji, ovako nema mesta ni za kuhinjski sto.
A jel si ti cuo da zid koji nije noseci moze da su srusi i da mozes skloniti to kupatilo ako ti ne odgovara?
 
Kada sam prvi put video beograd na vodi i terase koje nisu okrenute ka reci, nego gledaju jedna u drugu (residences),pomislio sam da ima dosta idiota koji su ukljčeni u planiranje.
Terase jedne zgrade gledaju ka vodi. Ocigledno da je planerima bilo vaznije kakva ce se vizura dobiti sa vode i kako ce biti lepse prolaznicima, a ne stanarima, jer ako probas da zarotiras residence za 90 stepeni, gledano sa setalista, jedna zgrada bi bila pravi zid pored reke.
 
Amerikanci su uspeli da ubede veći deo sveta da stil života i unutrašnjeg dekora i rasporeda kakav oni imaju, treba da imaju i svi ostali na planeti.

Čak su uspešno nametnuli i raširili svoje bolesne ideje i koncepte sa megalomanskim kuhinjama i njihovim ''ostrvima'' za ručavanje, kao i megalomanskim frižiderima veličine autobusa. Sad se čak i stanovi ovde prave tako. Kuhinja ko aerodrom, naravno spojena sa bar jednom sobom, da frižider bude na dohvat ruke dok se gledaju fudbal i ''humorističke'' serije. A zato ostale sobe veličine špajza. Jer koji će ti prostrana i humana radna ili spavaća soba... bitno je da kuhinja i dnevna soba prave fuziju i veliku halu za konzumaciju sadržaja i hrane.

Sledeće na redu je da se Evropa ubedi da ne treba više da živi u građevinama od kamena, betona ili cigle, nego u daščarama i kolibama koje odnese jača Košava.
Jer ''to je normalno'', eno pola srednje Amerike svakih 5 godina zida novu kuću a deca probijaju zidove tih kuća samo kad se jače zalete glavom ili rukom.

Ali hej... It's the amercan way. Naravno, ne sumnjam da će vradovic biti među prvima koji će se angažovati da Evropljanima objasni kako su kamen i cigla kaka od materijala i kako treba svi da živimo u kartonima i kolibama. Ali kolibama sa fensi ogromnim kuhinjama, da se osetimo ko carevi u dvoranama dok jedemo a nad glavom nam vise hipoteke, dugovi i bolesno skupi računi. :) Osim ukoliko se u međuvremenu trajno ne odjavi odavde (a ne mislim na forum) i preseli u Metaverzum, što mu iskreno želim. :)
 
Poslednja izmena:
Terase jedne zgrade gledaju ka vodi. Ocigledno da je planerima bilo vaznije kakva ce se vizura dobiti sa vode i kako ce biti lepse prolaznicima, a ne stanarima, jer ako probas da zarotiras residence za 90 stepeni, gledano sa setalista, jedna zgrada bi bila pravi zid pored reke.

Dragane, vizura celog Beograda na vodi je zid pored reke.
 
;) A ma znam to, ja sam mislio na one njihove koliba - kuće od kartona što popiju Red Bull pa dobiju krila kad god naiđe jača Košava. :LOL:

tornado-house.gif

beer-party-time.gif
 
Kada platim stan milion eura hoću da se uselim sa flašom moet šampanjca,cigarom u ustima i zgodnom plavušom :cool:
a ne sa fizičkim radnicima, macolom i planovima za rušenje zidova. :rolleyes:
 
Kada sam prvi put video beograd na vodi i terase koje nisu okrenute ka reci, nego gledaju jedna u drugu (residences),pomislio sam da ima dosta idiota koji su ukljčeni u planiranje.
Pa zar zaista trebaju 2 wc-a u stančiću od 58m2? Da nema tog drugog wc-a raspored bi mnogo bolji, ovako nema mesta ni za kuhinjski sto.

Amerikanci su uspeli da ubede veći deo sveta da stil života i unutrašnjeg dekora i rasporeda kakav oni imaju, treba da imaju i svi ostali na planeti.

Čak su uspešno nametnuli i raširili svoje bolesne ideje i koncepte sa megalomanskim kuhinjama i njihovim ''ostrvima'' za ručavanje, kao i megalomanskim frižiderima veličine autobusa. Sad se čak i stanovi ovde prave tako. Kuhinja ko aerodrom, naravno spojena sa bar jednom sobom, da frižider bude na dohvat ruke dok se gledaju fudbal i ''humorističke'' serije. A zato ostale sobe veličine špajza. Jer koji će ti prostrana i humana radna ili spavaća soba... bitno je da kuhinja i dnevna soba prave fuziju i veliku halu za konzumaciju sadržaja i hrane.

Sledeće na redu je da se Evropa ubedi da ne treba više da živi u građevinama od kamena, betona ili cigle, nego u daščarama i kolibama koje odnese jača Košava.
Jer ''to je normalno'', eno pola srednje Amerike svakih 5 godina zida novu kuću a deca probijaju zidove tih kuća samo kad se jače zalete glavom ili rukom.

Ali hej... It's the amercan way. Naravno, ne sumnjam da će vradovic biti među prvima koji će se angažovati da Evropljanima objasni kako su kamen i cigla kaka od materijala i kako treba svi da živimo u kartonima i kolibama. Ali kolibama sa fensi ogromnim kuhinjama, da se osetimo ko carevi u dvoranama dok jedemo a nad glavom nam vise hipoteke, dugovi i bolesno skupi računi. :) Osim ukoliko se u međuvremenu trajno ne odjavi odavde (a ne mislim na forum) i preseli u Metaverzum, što mu iskreno želim. :)
Slažem se Bender, neki stilovi baš nemaju smisla. Na kraju se to svodi na kurč*nje.
Meni samo nije jasno šta će u stanu sa jednom spavaćom sobom tzv. "master" kupatilo. To se valjda naziva master onda kada ima više kupatila, jer očigledno da postoji tada hijerarhija. Na planu ovog stana je to kupatilo skoro iste veličine kao to drugo kupatilo (ili toalet jer nema načina za kupanje), zgusnuto raspoređeni elementi jedno pored drugog. Vidim i noseći zid, dakle nije se uopšte razmišljalo. Ali još gore od toga je ogroman garelderober, koji je čak veći od kupatila. I najgore od svega mi je kuhinja, koja jedva da ima neku površinu za pripremu hrane, da ne spominjem loš raspored elemenata.
 
Stanovi u kuli generalno su prilično meh po mom skromnom mišljenju (uz recimo jedan izuzetak), imao sam mnogo veća očekivanja za tu zgradu. Gotovo sve druge zgrade u projektu imaju objektivno bolje projektovane stanove. Skoro kao da je zgrada načelno projektovana za nešto drugo, pa prenamenjena (ne kažem da je tako, samo da mi tako deluje)
 
Ne možeš rušiti zidove bez obzira što nije noseći...pogotovo ne ako je deo neke vertikale za razne instalacije...a pogotovo se to ne očekuje u Kuli Beograd...
 
U Ukrajini i na prostoru bivseg Sovjetskog Saveza, niko ne pravi stanove u koje kupac moze odmah da se useli. Dobijes beton, to jest gole zidove, a onda dovodis svoje majstore, dizajnera, razvodis struju, postavljas pod i plafon kakav zelis, krecis, rusis ne nosece zidove i sve ostalo. Takodje, ako kupujes u ranoj fazi dok jos nije izgradjeno, mozes odmah reci da ne zelis drugo kupatilo na primer i nece ga ni napraviti.
 
Vrh