Šta je novo?

"Kula Beograd" - Beograd na vodi [Hotel i stambeni objekat | 65 000 m²]

Да ли је прикладно приказати на овај начин Светог Саву може да се расправља, али углавном може да смета само Јуословенима, комунистима и сличнима, а гледам и реакције на друштвеним мрежама и не могу да верујем да један Вучић опет тако лако увек насанка опозицију и натера их на реакцију која њему одговара пред изборе.
 
Ево предлога да сви буду задовољни
IMG_20220128_205622.jpg
 
Да ли је прикладно приказати на овај начин Светог Саву може да се расправља, али углавном може да смета само Јуословенима, комунистима и сличнима, а гледам и реакције на друштвеним мрежама и не могу да верујем да један Вучић опет тако лако увек насанка опозицију и натера их на реакцију која њему одговара пред изборе.

Smeta kad neko ko se bavi nečastivim i nemoralnim radnjama ovako koristi/zloupotrebljava Svetog Savu zarad promocije svog projekta (i ovih kojih stoje iza njega), a i zna se neka mera pristojnosti i kako se obeležava taj dan.
 
Postoji odličan termin na engleskom, "virtue signaling". Ne znam da li mi imamo adekvatan prevod, ali to je tačno ono što Vučić ovde radi sa likom Svetog Save, i generalno sa farbanjem svega u boje zastave. Pa čik reci posle da nije veliki rodoljub i da ne voli svoju zemlju, dok je prodaje Kinezima, Arapima i Australijancima.
A pošto je mahanje nacionalnim simbolom očigledno dovoljno da se zaradi opšte odobravanje narodne mase, predlažem da umesto zatvorske kazne uvedemo obavezno tetoviranje svetca po izboru sudije na stomak, leđa ili ruku, i svi srećni, a kriminalci, razume se, reformisani. Samo da se igla i mastilo prvo osveštaju.
 
Kad god je neki "event" reflektori sa kule saraju ljudima po prozorima po nekoliko sati... Neverovatno je da se jos uvek niko ne zali po tviterima i fejsbucima, prilicno je agresivno, pred novu godinu su testirali i do 2-3h ujutru. Bilo bi logicnije da su reflektori usmereni ka nebu a ne ka naseljenim delovima grada.
 
Ma dobili novu skupu igračku i sad se igraju isprobavaju sve moguće varijante.
Malo preteruju sa tim.
Treba da smanje doživljaj.
 
Na ovoj zgradi su svi radovi stali jer ne može ništa da se radi dok ne skinu sa nje ove glibave lasere. A sve dok njih ne skidaju, možemo da prepostavimo da planiraju dalje da ih koriste. Pitao sam se što nisu demontirani posle srpske nove, pa me dočekao svetleći Sava. Bojim se šta nas još čeka, a pritom će zgrada da zuji polu-završena dok se oni ne nakane...
 
Да ли је ово истина да ласери заустављају градњу Куле? Не знам, али сам још пре пар месеци писао да је плато испред Куле најпогодније место за завршни митинг СНС секте пред изборе.
 
Na ovoj zgradi su svi radovi stali jer ne može ništa da se radi dok ne skinu sa nje ove glibave lasere. A sve dok njih ne skidaju, možemo da prepostavimo da planiraju dalje da ih koriste. Pitao sam se što nisu demontirani posle srpske nove, pa me dočekao svetleći Sava. Bojim se šta nas još čeka, a pritom će zgrada da zuji polu-završena dok se oni ne nakane...
Dan zaljubljenih, Dan državnosti... Tek smo počeli sa slavljem.
 
Ja mislim da nije ni predviđeno da se skidaju. Ne znam otkud ta informacija (?)
 
Ja mislim da nije ni predviđeno da se skidaju. Ne znam otkud ta informacija (?)
Neko je preneo tu informaciju ovde, kada je krenulo testiranje lasera pred novu godinu. Tada je neko rekao, čini mi se onako kao iz zvaničnog izvora, da su laseri tu samo za novu godinu.
 
Kažu da laseri ostaju i ne koče oni završetak radi se unutrašnjost i krov a fasadu će da završe iz korpi i alpinisti,meni je najzanimljivije da vidim kako će da urade spoj sa galerijom i polukružni most iznad reke
 
Ja ne mislim na medijsku fasadu, to sigurno ostaje. Mislim na ove svetlosne topove koji vise sa zgrade i veoma štrče kao nešto što je naknadno nalepljeno za privremene potrebe proslave. Ne mogu da ih ostave ako misle da završe fasadu, zato što su montirani na mestima gde treba da idu oni sivi paneli što spajaju terase sa zgradom. Tako da sve dok ne skinu svetlosne topove, nema gotove fasade.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: h2o
Vrh