Šta je novo?

"Kula Beograd" - Beograd na vodi [Hotel i stambeni objekat | 65 000 m²]

Ima i dosta milionera u Beogradu kojima ne pada na pamet da kupuju stan u kuli niti da placaju sve ove dazbine, a ne vole ni kuce na Dedinju da se namestaju pored krimosa i pokondirenog sveta. Zive u luksuznim stanovima dok su u gradu, a imaju i lepu vikendicu u okolini Beograda. Sve to ti pruza isti luksuz za neuporedivo manje novca. Kucna pomocnica i eventualno neko ko ce malo oko vikendice da pokosi travu. Telohranitelje uzima onaj kome treba tako nesto i tu se zna ko se trazi i koliko kosta, ovi amateri od 500e ima da uhvate straftu da pukne petarda pored njih.
 
Pa bas i nije enormno manje novca. Cistacica plus bastovan plus neko da odrzava stan, pa odrzavanje zgrade dodjes skoro na nek je i 1000e. A opet tu imas i sto kaze vradovic odrzavanje fasade ako hoces da ti kuca lici na nesto, pa hodnici i td... sve to dodje na slicno. Uglavnom skupo, a jeftino ne postoji. Jedino da kupis neku vilu i sve radis sam, ne placas nista sem osnovnih troskova i uzivas u stednji...
 
Ako je budzet ukupan recimo 1.5M ja bi birao stan u Kuli pod uslovom da imam minimum 5k eura mesecni pasivni prihod.
A to se misli tipa rentiram neki lokal ili nesto slicno. Bez pasivnog prihoda pre bi kupio stan od 500k eura a 1M u pasivni income. (od rente 4-5k eura mesecno).

Kula Belgrade u opste nije losa opcija kao stan za zivot ali realno treba minimum x2 networth u odnosu na stan minimum da bi to imalo nekog smisla. Svakako ne kupujes na kredit ili da ti je to jedina nekretnina pa da posle imas problema :)
 
Vidiš Vradoviću, ja sam rentirao par lokala i sa time pokrivao sve mesečne troškove.Kada je bilo zaključavanje zbog virusa smanjio sam kirije 50% samo da mi ne ostanu prazni lokali.Posle sam morao još da smanjim kirije jer su hteli da odu...rezultat je da su mi se prihodi smanjili za blizu 70% i ko zna da li će i kada će da se povrate.
Eto kako za vrlo kratko vreme se okrenu stvari iz razloga koje niko nije mogao da predvidi.
Kupovina stana u kuli je OK ako si ozbiljan milioner.Kupovina stana blizu kule u nekoj drugoj zgradi gde je kvadrat i održavanje jeftinije je sa ekonomske strane gledano mnogo pametnije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=870468#p870468:yc607cph je napisao(la):
PetarPetrovic » 10 Aug 2021 05:48 am[/url]":yc607cph]Vidiš Vradoviću, ja sam rentirao par lokala i sa time pokrivao sve mesečne troškove.Kada je bilo zaključavanje zbog virusa smanjio sam kirije 50% samo da mi ne ostanu prazni lokali.Posle sam morao još da smanjim kirije jer su hteli da odu...rezultat je da su mi se prihodi smanjili za blizu 70% i ko zna da li će i kada će da se povrate.
Eto kako za vrlo kratko vreme se okrenu stvari iz razloga koje niko nije mogao da predvidi.
Kupovina stana u kuli je OK ako si ozbiljan milioner.Kupovina stana blizu kule u nekoj drugoj zgradi gde je kvadrat i održavanje jeftinije je sa ekonomske strane gledano mnogo pametnije.

Pa eto slazemo se u potpunosti! :)
Ja sam bio spustio kirije za 50% jedno 10tak meseci sve ukupno ali sad su se vratile na normalu.
Izgleda da se slicnim stvarima bavimo :D E vidis zato ti treba stan u BNV jer su tu svi slicni u okruzenju :sesir:
Ja sam uzeo jedan mali stan u zgradi Kula Belgrade cisto da malo omrsim brk te cuvene zgrade 35 sprat 61 m2 = 500k eura.
600e odrzavanje nije smak sveta a sebi sam uzeo BW Quartet PH 706k - 240m2 ukupno sa terasom.

Svakako bolja je Kula Belgrade znacajno ali je problem sto meni bas trebaju 4 sobe i nikako ne mogu bez toga mada ipak zadrzavam diskreciono pravo da se predomislim ;)

Definitivno je Kula top zgrada. Da kosta jeste kosta ali zato ja licno mislim razvaljuje kako je dobro.
 
Ja bih posavetovao svakoga da ne bude zaslepljen trenutnim dobrim stanjem ekonomije celog sveta. Trenutno je trend jeftinog novca, tj. jeftinih kredita, svi imaju kes. Nakon ovoga obavezno dolazi tzv. razracunavanje, tj. vracanje svega sto se uzimalo ranije. Ovi ciklusi se smenjuju na 10ak godina. Mislim da ce za par godina uslediti malo tezi period ekonomije, stanogradnja ce usporiti, samim tim i cene malo pasti verovatno. Sve se okrece, ne bih se ja zaletao u kupovinu stana sa takvim obavezama, cak ni da imas pasivne prihode, jer i oni lako mogu nestati. Pogotovo posle petogodisnjeg perioda rasta.
Mnogi su umisljali da su neunistivi i vecno bogati, pa su se nasli na dnu preko noci zbog neracionalnih prohteva.
 
Da li je realno da kula bude useljena do kraja ove godine?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=870773#p870773:1hhppaie je napisao(la):
Užice » Uto Avg 10, 2021 8:19 pm[/url]":1hhppaie]Da li je realno da kula bude useljena do kraja ove godine?
Da li je realno da pitaš da li je realno da se useli za 4 meseca?! :)
 
Dal je realno da se ovo gradi 6 godina?
Šalim se naravno :)
 
DSC-0814-Enhanced-2.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=870474#p870474:8aea9cbv je napisao(la):
vradovic » 10 Aug 2021 05:38 am[/url]":8aea9cbv]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=870468#p870468:8aea9cbv je napisao(la):
PetarPetrovic » 10 Aug 2021 05:48 am[/url]":8aea9cbv]Vidiš Vradoviću, ja sam rentirao par lokala i sa time pokrivao sve mesečne troškove.Kada je bilo zaključavanje zbog virusa smanjio sam kirije 50% samo da mi ne ostanu prazni lokali.Posle sam morao još da smanjim kirije jer su hteli da odu...rezultat je da su mi se prihodi smanjili za blizu 70% i ko zna da li će i kada će da se povrate.
Eto kako za vrlo kratko vreme se okrenu stvari iz razloga koje niko nije mogao da predvidi.
Kupovina stana u kuli je OK ako si ozbiljan milioner.Kupovina stana blizu kule u nekoj drugoj zgradi gde je kvadrat i održavanje jeftinije je sa ekonomske strane gledano mnogo pametnije.

Pa eto slazemo se u potpunosti! :)
Ja sam bio spustio kirije za 50% jedno 10tak meseci sve ukupno ali sad su se vratile na normalu.
Izgleda da se slicnim stvarima bavimo :D E vidis zato ti treba stan u BNV jer su tu svi slicni u okruzenju :sesir:
Ja sam uzeo jedan mali stan u zgradi Kula Belgrade cisto da malo omrsim brk te cuvene zgrade 35 sprat 61 m2 = 500k eura.
600e odrzavanje nije smak sveta a sebi sam uzeo BW Quartet PH 706k - 240m2 ukupno sa terasom.

Svakako bolja je Kula Belgrade znacajno ali je problem sto meni bas trebaju 4 sobe i nikako ne mogu bez toga mada ipak zadrzavam diskreciono pravo da se predomislim ;)

Definitivno je Kula top zgrada. Da kosta jeste kosta ali zato ja licno mislim razvaljuje kako je dobro.

Off topic

Ne vidim ekonomski racio imvesticionig ulaganja u Bg nekretnine, narocito preskupe tipa bg na vodi i sl. Period povracaja investicije je bar 25-30+ godina.
Vise se isplati kupiti stan za izdavanje u Nisu ili Kragujevcu.
Cak i izdavanje apt. recimo u centru Kopaoniku ne donosi povracaj pre 12-15 god.
Ukalkulisati rizik moguceg pada cene nekretnina.
Novac je zarobljen na duze vreme a prodaja u slucaju preke potrebe moze da potraje.
S druge strane, konzervarivno ulaganje na stock marketu, US & Evropa duplira se posle 5 god ili manje ako covek zna sta radi.
 
Šta pričaš ti, druže?
Ušao si na forum milionera. Ko zna ako oni ne.
Oni ljudi troše svoje dragoceno vreme pišući ovde da bi svi mi bili uspešni kao i oni.
Nije zarobljavanje nego čuvanje novca.
Nebitno što ne možeš da je prodaš ili iznajmiš. Čuvaš evre.
Kako ne kapiraš?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=871020#p871020:10cxla83 je napisao(la):
urosk » Sre Avg 11, 2021 6:53 pm[/url]":10cxla83]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=870474#p870474:10cxla83 je napisao(la):
vradovic » 10 Aug 2021 05:38 am[/url]":10cxla83]
Off topic

Ne vidim ekonomski racio imvesticionig ulaganja u Bg nekretnine, narocito preskupe tipa bg na vodi i sl. Period povracaja investicije je bar 25-30+ godina.
Vise se isplati kupiti stan za izdavanje u Nisu ili Kragujevcu.
Cak i izdavanje apt. recimo u centru Kopaoniku ne donosi povracaj pre 12-15 god.
Ukalkulisati rizik moguceg pada cene nekretnina.
Novac je zarobljen na duze vreme a prodaja u slucaju preke potrebe moze da potraje.
S druge strane, konzervarivno ulaganje na stock marketu, US & Evropa duplira se posle 5 god ili manje ako covek zna sta radi.

Postoje 3 vrste kupaca za skupe nekretnine:

1. Hoću skup stan da se pokažem
2. Kupio sam stan da ga prodam za par godina za 20-30-40% više
3. Investicija u drugoj državi koja pruža sigurnost (neki tip iz inostranstva kupi stan tu da ima rezervu ako mu se nešto desi u matičnoj zemlji ili pranje/sakrivanje para). Ovo se uglavnom radi u Londonu i slično, ali BG je prilično jeftin za ovaj tip ulaganja jer zamislite cene kvadrata u Londonu na Vodi :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=870254#p870254:271nbybd je napisao(la):
shadestudio » 08 Aug 2021 07:13 pm[/url]":271nbybd]Zanaci za 700e mesecno prosecno u principu dobijas budjenje i rezervacije necega sto ti ni ne treba ni kad bi bio holivudski glumac. Ocekivao sam za te pare i pruzanje podrske posle velike nuzde, u smislu pomoci oko upotrebe tolet papira, ali izgleda to moras sam da obavis, cak i sa a la carte programom.

Sve robe i usluge imaju svoje kupce, pa tako i ove. Danas postoje neki trendovi koje do pre 20-ak godina nismo mogli ni da zamislimo. Meni ovo deluje kao preslikan cenovnik iz neke lux zgrade u Dubaiju, u kojoj žive ljudi koji su spremni da plate za sve ovo, koliko god to izgledalo bizarno.

U naselju u kojem ja živim, mesečni trošak održavanja je negde oko 100 evra fiksno i nevezano za kvadraturu stana. U tih 100 evra ulazi sve ono što je po mom mišljenju zaista bitno: fizičko obezbeđenje, odnošenje smeća, svakodnevno ribanje podova i liftova, održavanje bazena / sportskih terena / dečijih igrališta, održavanje zelenila kojeg ima kao u džungli, i naravno gomila sitnog i krupnog održavanja koje je uvek potrebno u kompleksu od pet 20-spratnih kula. Ako mi treba neki sitan zahvat u stanu, tipa da se nešto zakuca, probuši ili zašrafi, to takođe ulazi u ovih 100 evra. Ako mi komšija odozgo poplavi plafon, firma kojoj je poverena uprava u naselju odmah organizuje sanaciju kod mene pa posle proveravaju da li je kriv komšija ili instalacije između spratova.

E, sad, nemam konsijerža koji umesto mene zove taksi i ide u prodavnicu. Ako hoću ručak na vrata, pozovem kebap majstora koji drži roštilj u naselju i njegov mali od palube će doneti mesište na vrata bez dodatnih troškova. Apsolutno mi ne treba "jelovnik" od 700 evra ali kažem, ima ljudi koji smatraju da im tako nešto treba i odatle razumem da takvi cenovnici postoje.
 
iz mog iskustva zivota u luksuznoj zgrad i USA concierge pre svega koriste penzioneri. mi, kao relativno mladji i snalazljiviji ljudi, ih bukvalno nikad nismo koristili ni za sta. ali penzioneri su ludi za takvim stvarima, a njih ima puno po takvim zgradama.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=871222#p871222:1kwakzro je napisao(la):
beowl » Čet Avg 12, 2021 2:54 pm[/url]":1kwakzro]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=870254#p870254:1kwakzro je napisao(la):
shadestudio » 08 Aug 2021 07:13 pm[/url]":1kwakzro]Zanaci za 700e mesecno prosecno u principu dobijas budjenje i rezervacije necega sto ti ni ne treba ni kad bi bio holivudski glumac. Ocekivao sam za te pare i pruzanje podrske posle velike nuzde, u smislu pomoci oko upotrebe tolet papira, ali izgleda to moras sam da obavis, cak i sa a la carte programom.

Sve robe i usluge imaju svoje kupce, pa tako i ove. Danas postoje neki trendovi koje do pre 20-ak godina nismo mogli ni da zamislimo. Meni ovo deluje kao preslikan cenovnik iz neke lux zgrade u Dubaiju, u kojoj žive ljudi koji su spremni da plate za sve ovo, koliko god to izgledalo bizarno.

U naselju u kojem ja živim, mesečni trošak održavanja je negde oko 100 evra fiksno i nevezano za kvadraturu stana. U tih 100 evra ulazi sve ono što je po mom mišljenju zaista bitno: fizičko obezbeđenje, odnošenje smeća, svakodnevno ribanje podova i liftova, održavanje bazena / sportskih terena / dečijih igrališta, održavanje zelenila kojeg ima kao u džungli, i naravno gomila sitnog i krupnog održavanja koje je uvek potrebno u kompleksu od pet 20-spratnih kula. Ako mi treba neki sitan zahvat u stanu, tipa da se nešto zakuca, probuši ili zašrafi, to takođe ulazi u ovih 100 evra. Ako mi komšija odozgo poplavi plafon, firma kojoj je poverena uprava u naselju odmah organizuje sanaciju kod mene pa posle proveravaju da li je kriv komšija ili instalacije između spratova.

E, sad, nemam konsijerža koji umesto mene zove taksi i ide u prodavnicu. Ako hoću ručak na vrata, pozovem kebap majstora koji drži roštilj u naselju i njegov mali od palube će doneti mesište na vrata bez dodatnih troškova. Apsolutno mi ne treba "jelovnik" od 700 evra ali kažem, ima ljudi koji smatraju da im tako nešto treba i odatle razumem da takvi cenovnici postoje.

A zavisi i koliko ima stanova, a kada je pet 20-spratnih kula onda verujem mnogo, još ako kule nisu staklene pa ne zahtevaju alpiniste za čišćenje stakala... Evo primer kod mene u zgradi samo 12 stanova, trenutno trazimo uslugu portira za jednu smenu i čišćenja i samo to bi bilo oko 100e. Ako hocemo fizicko obezbedjenje 24h + portir + čišćenje izašlo bi negde oko 250-300e po stanu, a nemamo ni bazene, ni sportske terene, ni nešto zelenila... Dakle ima tu mnogo faktora. i što kaže bushwick, ima ko želi sve i spreman je to da plati.
 
Juce su poceli
20210817_155025.jpg

Nije bas najbolja fotografija,ali vidi se da kran podize kletet koim ce se rasklapati.
 
Da li skidaju kran koji je do reke, mozda ima sanse da se posle toga ubrzaju radovi na zavrsetku Promenade kod Kule, to ce znaciti mnogo i za samo naselje i celu Promenadu kao i Galeriju?
 
Vrh