Šta je novo?

"Kula Beograd" - Beograd na vodi [Hotel i stambeni objekat | 65 000 m²]

Paneli sa širim okvirima se otvaraju. Horizontalni metalni paneli idu preko betonskih ploča, ako je to pitanje. Sve i da su stakleni, morali bi da budu neprovidni da bi sakrili ploču, pa mislim da je to samo bila želja autora da tako izgleda. A što se tiče širine samih panela, mislim da je kombinacija "estetike", odnosno fazona, i činjenice da su određeni paneli neprovidni zato što tu dolaze pregradni zidovi (ili zato što su projektanti tako hteli), pa je bolje da se ne providi uži panel umesto širi. Valjda, samo moje nagađanje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=868631#p868631:2ewuasww je napisao(la):
VeniVidiVici » 01 Aug 2021, 14:19[/url]":2ewuasww]Nisam mnogo pratio ovu temu, pa je možda već bilo reči o tome.

Zašto ova zgrada ima toliko metalnih horizontalnih panela? Takođe, zašto ima toliko različitih veličina staklenih panela - neki uži, neki širi, bez meni neke logike? Takođe, zašto su ovkviri pojednih panela toliko masivni?

Iz daljine se ne primećuje, ali kada se bolje pogleda, deluje nekako jeftino? Možda grešim.

Meni je npr. prijatno to što ima različitih širina prozora koji razbijaju monotoniju objekata. Inače bi na kraju imali fasadu kao na kuli West koja mi je lično prilično dosadna.
 
k-DSC-0801.jpg


DSC-0801.jpg
 
Vradoviću, daj molim te reci mi šta tačno dobija stanar kule za 10 eura po kvadratu mesečnog troška? :?
 
Hahahah jos nisi odustao :)

Ne treba da te plasi taj trosak toliko. Isplati se verovao ili ne. Kod nas nije jos ta svest oko toga ali bice.

Ne samo da dobijas stan u zgradi u kojoj ce ti zivot biti najefikasniji (blizina prodavnica, banaka, butika, bioskop i slicno)

Vec imas i bazen, recepciju za visoku klasu dole koji nisu samo portiri vec ti placaju racune na primer ili tako jos neke usluge. Dobijas najvisu mogucu bezbednost. Pristup luksuznom bazenu. Pranje prozora spolja (4 ili 2 puta godisnje). Pristup hotelskom osoblju (po zelji) koji mogu npr da ti donesu rucak u apartman (to je ono skuplje odrzavanje).

Ja sam ovde na ovoj temi vec okacio sta je sve ukljuceno u odrzavanje u obliku neke brosure.

Edit: Evo pronasao sam ti.

Ovo essential services ti je osnovno odrzavanje koje toliko kosta.
 

Prilozi

  • 407D427C-1BCB-40D9-8A89-B2290E97890B.png
    407D427C-1BCB-40D9-8A89-B2290E97890B.png
    387,9 KB · Pregleda: 3.558
Zanaci za 700e mesecno prosecno u principu dobijas budjenje i rezervacije necega sto ti ni ne treba ni kad bi bio holivudski glumac. Ocekivao sam za te pare i pruzanje podrske posle velike nuzde, u smislu pomoci oko upotrebe tolet papira, ali izgleda to moras sam da obavis, cak i sa a la carte programom.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=870254#p870254:rwisv17j je napisao(la):
shadestudio » 08 Aug 2021 07:13 pm[/url]":rwisv17j]Zanaci za 700e mesecno prosecno u principu dobijas budjenje i rezervacije necega sto ti ni ne treba ni kad bi bio holivudski glumac. Ocekivao sam za te pare i pruzanje podrske posle velike nuzde, u smislu pomoci oko upotrebe tolet papira, ali izgleda to moras sam da obavis, cak i sa a la carte programom.
Za mene licno ako bi dali sva cetiri nivoa odrzavanja u neko flat-rate odrzavanje od 25e po m2 bilo bi "no brainer".
Mada mislim da ce ovo "neophodno" od 10e jedino biti flat rate a da ce ostale biti po koriscenju.

@PetarPetrovic imas li neki komentar?
 
Meni jako smata ta mesečna obaveza i mislim da će me ona odvratiti od kupovine.Ja plaćam ženu penzionerku 300 eura koja mi sprema stan svaki dan i obavi sve drugo što joj kažem (kupovina,računi,skuva po nešto,ide čak i po kiriju kod mojih zakupaca :wink: itd) .Da ja plaćam 1500 eura mesečno da bi mi portir ( kome je vrhunac gastronomskog doživljaja da ode u McDonald's) dao preporuku restorana :lool: malo mi je pa mnogo.Preterujem, ali zaista ne vidim usluge koje bi mi oni pružili da bi opravdali trošak od 1500 eura mesečno(za stan od 150km2).
Kolo sreće se okreće, after a good time comes a bad time... ne želim da olako ulazim u obavezu nečega što MORAM plaćati doživotno.
Nego Vradoviću, pre nego što konačno odustanem od kule (iako sam stvarno želeo tu da kupim stan) da li postoji bilo kakva mogućnost da se ne plaća ovo mesečno? :rant:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=870305#p870305:1k2y76xd je napisao(la):
PetarPetrovic » 09 Aug 2021 02:14 am[/url]":1k2y76xd]Meni jako smata ta mesečna obaveza i mislim da će me ona odvratiti od kupovine.Ja plaćam ženu penzionerku 300 eura koja mi sprema stan svaki dan i obavi sve drugo što joj kažem (kupovina,računi,skuva po nešto,ide čak i po kiriju kod mojih zakupaca :wink: itd) .Da ja plaćam 1500 eura mesečno da bi mi portir ( kome je vrhunac gastronomskog doživljaja da ode u McDonald's) dao preporuku restorana :lool: malo mi je pa mnogo.Preterujem, ali zaista ne vidim usluge koje bi mi oni pružili da bi opravdali trošak od 1500 eura mesečno(za stan od 150km2).
Kolo sreće se okreće, after a good time comes a bad time... ne želim da olako ulazim u obavezu nečega što MORAM plaćati doživotno.
Nego Vradoviću, pre nego što konačno odustanem od kule (iako sam stvarno želeo tu da kupim stan) da li postoji bilo kakva mogućnost da se ne plaća ovo mesečno? :rant:

Ovo “essential” zapravo znaci “neophodno” :)

Ako si u nekom biznisu na primer brzina (efikasnost) ti igra vise ulogu od toga sto ces placati 1500e. Na primer imas situaciju da postoje ljudi u Srb koji imaju 10k-15k mesecne prihode od ili svog biznisa ili pasivnog prihoda. Vec na tim iznosima zelis da si u zgradi kada ides u shopping da ti je to na 2 minuta. Kada ides da dzogiras da ti je to odmah tu. Kada ides u banku 2 min. Na primer zaboravis neki HDMI kabal ili nesto tu si. Stanes ispred zgrade drugi ti parkiraju auto. Posaljes SMS oni ti uzmu auto odvezu na pranje i vrate ti. Odvedu ti dete u vrtic? Na putu si i stigne ti posta oni ti posalju fotku sta je.

Sa brzim resavanjem privatnih stvari postajes efikasniji tj slobodniji da resavas biznis stvari.

Hocu reci sve zavisi od toga u kakvoj si licnoj situaciji. Takodje tu ce stvarno biti centar desavanja sta god pricali na forumu pa ces se lakse nalaziti sa saradnicima i slicno.

Moja preporuka za kupovinu 10/10!
 
Taj ko je toliko zauzet i teži tolikoj efikasnosti, njemu ne treba stan u ovoj kuli, nego tim ličnih asistenata, dadilja, vozača.
 
A realno i ko ima za 150m2 u kuli gde je m2 ko zna koliko sada tesko da se bas razmislja o 1500e iako jeste poveliki trosak, ali to je ta cena za taj "hotelski" život.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=870328#p870328:rymh0mbv je napisao(la):
mariks » Pon Avg 09, 2021 11:50 am[/url]":rymh0mbv]A realno i ko ima za 150m2 u kuli gde je m2 ko zna koliko sada tesko da se bas razmislja o 1500e iako jeste poveliki trosak, ali to je ta cena za taj "hotelski" život.
Nije baš tako.Recimo prodam firmu i za te pare kupim stan (eto to mi je bila želja).Ostajem bez mesečnih prihoda a ono što ostane u kešu brzo se potroši...pa onda pogrešno uložene pare u sledeći biznis i šta onda?
Da li moram doživotno da budem opterećen da mesečno navučem 2000-3000 eura mesečno(održavanje,porez na imovinu,grejanje,ladjenje itd). Najveća zabluda uspešnih početnika je što smatraju da nikad neće napraviti grešku u biznisu a verovatnoća da se tako nešto desi se srazmerna samopuzdanju koje vremenom raste kod njih i ubedjenju da su nepogrešivi.
Kada kupim stan neću da imam velike troškove održavanja. Malo li je što se mi država navalila na grbaču da joj plaćam porez na nekretnine a koji će vremenom samo rasti a NAROČITO kod luksuznih stanova.Imajte na umu da je porez 2% :shock: na stanove preko 50000000 dinara.Kada bude dinar delvavirao i cene stanova skoče naplaćivaće na svaki treći stan 2% godišnjeg poreza (jer je prešao taj limit).To je slatka osveta neradnika onima koji imaju previše...a od tih para država ih i plaća da ništa ne rade i tupe i filozofiraju po ceo dan.
Ovi bi da ti prodaju stan po NENORMALNO visokoj ceni a posle još da ti doživotno naplaćuju kiriju (u uvijenoj formi "servisa" koji će ti pružati a za koji je veliko pitanje da li i kakav će biti).Lepo je to Vradoviću što ti pričaš ali kada sam dao ključeve u Beogradskom Hajat hotelu da mi parkiraju auto nestale su mi skupocene naočare iz auta...jednom prilikom portir-vozač-buzdovan zamalo da mi slupa auto na moje oči :shock: jbg to mu je tek drugi put u životu da koristi automatik menjač.
Neću stan koji mi je doživotno opterećenje i teret...eto na primer Elon Musk sve nekretnine prodao...šta će mu...........ebeš stan, nije sve u nekretninama, ima nešto i u deonicama ....jedno dvesta milijardi dolara u deonicama :bash:
 
Basara ima odličnu dijagnozu za našu elitu "sitne duše napravljene gladnim k*****", zato je bez obzira koliko ko ima love sve skupo, od održavanja zgrade do taga.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=870342#p870342:35rv4v7m je napisao(la):
StariPosmatrač » Pon Avg 09, 2021 1:19 pm[/url]":35rv4v7m]Basara ima odličnu dijagnozu za našu elitu "sitne duše napravljene gladnim k*****", zato je bez obzira koliko ko ima love sve skupo, od održavanja zgrade do taga.
Važno da je on veliki! Prosečan pisac i još gori novinar :lool:
Imam i ja dosta dijagnoza za slepce ali ih ovde neću iznositi jer su toliko nebitni da ne želim da na njih gubim vreme...
 
Vradovicu jel ti stvarno imas toliko obaveza u zivotu pa ti sve ove usluge toliko popravljaju efikasnost? Realno ovo je vise potreba da se pojedincu stvori utisak posebnosti, ili da se zadovolji neko sa narcisoidnim poremecajem licnosti, nego sto je prakticna korist od svih tih izmisljenih usluga.
Meni se cini da si ti prebrzo i neocekivano uleteo u pare, pa sada imas iskrivljenu sliku vrednosti, jer ovo neko ko racionalno i radom zaradjuje nikad ne bi platio, jer su 95% gluposti. Ovako se trosi samo dobijeno ili nasledjeno.
 
Što bi rekli troši ko pijani milioner :vops: ima Vradović i široko znanje i to mu je najbolji kapital, samo da ne poludi od para :D
 
Svako ko ima ozbiljne pare ima i licnog asistenta u skladu sa mogucnostima. Pa svaki univerzitetski profesor, direktor, a koliko sam video i popovi imaju nekog potrcka da im zavrsava sitne poslove, a da nece covek sa par miliona. Sve te generalizovane usluge koje vaze za sve isto su bezveze, cilj je da se taj neko posveti samo tebi, da zna unapred sta ti treba bez i da mu kazes.
Parkiranje auta, pa ako ga dovezes do zgrade, a nemas toliko da platis privatnog vozaca, nikakav posao da ga i uparkiras i liftom pravo odes u stan.

Ove usluge su samo taksa na glupost.


I jos nesto, koliko sam video, Vradovic nije kupio stanove u kuli vec u ovim "obicnim" zgradama pored?
 
Nije baš tako.Recimo prodam firmu i za te pare kupim stan (eto to mi je bila želja).Ostajem bez mesečnih prihoda a ono što ostane u kešu brzo se potroši...pa onda pogrešno uložene pare u sledeći biznis i šta onda?

Iskreno nikada ne bih prodao uspešan posao i uložio u nekretnine, pre bih uradio obrnuto. Jedino ako imam više poslova pa odlučim jedan da likvidiram zarad ulaganja u nekretnine. Ok stan će uvek vredeti i uvek će se moći izdati po nekoj ceni ali opet dobro razradjen posao može da donosi više. 1500e jeste mnogo kao što rekoh, ne znam koliko košta mesečna renta apartmana ali ako je niže onda se ne isplati ali iskreno ne verujem da se stan od 150m2 u hotelu može mesečno iznajmiti za 1500e. Više mi je porez kirija koja se plaća državi nego što je to održavanje. Zapadnjaci koji su navikli na taj hotelski život će platiti tu uslugu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=870342#p870342:3hycsfbq je napisao(la):
StariPosmatrač » Pon Avg 09, 2021 1:19 pm[/url]":3hycsfbq]Basara ima odličnu dijagnozu za našu elitu "sitne duše napravljene gladnim k*****", zato je bez obzira koliko ko ima love sve skupo, od održavanja zgrade do taga.
Basari bi bilo bolje da se prvo malo posveti sebi i svojim kompleksima, pa tek posle nak daje dijagnoze drugima.
 
Verovatno sam ja "old school", pa nekako bih i dalje radije prešao u neku vilu na Senjaku ili Dedinju, po mogućnosti sa visokim zidovima okolo... Ako je vila 300m2 to mu dođe 3000e tog esenšal servisa, a za te pare imam batlera, čistačicu i dvojicu sa crnim naočarima da glume obezbeđenje. Možda i ostane nešto za peglanje. Svakako više mira, nego u nekakvom soliteru.

Pozitivno je što sav taj BW izgleda imoresivno i sa Gazele i sa Brankovog mosta, tako da super projekat.
 
Da li je realno da pricate o trosku od 1,500 mesecno za stan od 1.5 mil??? Pa samo godisnja clanarina za Sarunu kosta blizu 2 soma godisnje. Koliko bi platila cetvoroclana porodica?
Ja verujem da se jedan deo od tih 1,500 izdvaja i za investiciono odrzavanje, sto garantuje da ce zgrada uvek biti u savrsenom stanju...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=870431#p870431:2cl25wsr je napisao(la):
sjcam » 09 Aug 2021 08:48 pm[/url]":2cl25wsr]Verovatno sam ja "old school", pa nekako bih i dalje radije prešao u neku vilu na Senjaku ili Dedinju, po mogućnosti sa visokim zidovima okolo... Ako je vila 300m2 to mu dođe 3000e tog esenšal servisa, a za te pare imam batlera, čistačicu i dvojicu sa crnim naočarima da glume obezbeđenje. Možda i ostane nešto za peglanje. Svakako više mira, nego u nekakvom soliteru.

Pozitivno je što sav taj BW izgleda imoresivno i sa Gazele i sa Brankovog mosta, tako da super projekat.

Prvo vila na Dedinju za 1.5M bi bila sve samo ne "vila". :)
Najrealnije sto mozes da dobijes je stan u kuci za 1.5M.
https://www.halooglasi.com/nekretnine/p ... 8541497256
Evo na primer ovo. Sve je super ali kad odes na lice mesta shvatis da je ovo 1 od 3 stana u kuci.
Znaci realno 4.5M eura :)

Drugo 1500 eura mesecno za kucu je smesno mali trosak.
Racunaj da ti na odrzavanje trave ode mozda 100e mesecno.
Na grejanje cele kuce ode 400e mesecno. (minimum)
Na odrzavanje fasade i ograde treba da amortizujes to jedno 500e mesecno pa tipa svakih 5 godina da uradis fasadu.
(mislim da je 500 premalo iskreno al ajde neka ti bude). Jer ne radis neku soc fasadu nego specijalnu.
Takodje imas i odrzavanje crepa.
Pranje prozora spolja.
E sad dolazimo do radnika. Svakako ne zelis da krsis Zakon i ne pricamo neke G6 kombinacije koje su ljudi spremni da rade tj da potkradaju drzavu. Da kazemo da je ovaj tvoj batler 500e NETO (prosecna plata u Srb) ti na njega moras jos toliko da das drzavi. Znaci 1000e samo jedan zaposleni. Ajde neka nije 1000e evo neka je 800e bruto a gde ti je cistacica, obezbedjenje? Pri tome mene bi bilo blam da zivim u villi i da placam obezbedjenje 500e.
Voda za bazen? Ciscenje bazena?
Kanalizacija? Elektricne instalacije?

Znaci realno ako zivis u kuci na Dedinju i nemas 3000e mesecno za odrzavanje te kuce ne treba ni da razmisljas o tome.

Opet ti navodim sve banalne primere ali licno su moji rodjaci imali "vilu" na Vracaru pa su je JEDVA izdrzavali koliko je sve to kostalo. Na kraju su grejali jednu prostoriju umesto 5 pa davali u pod zakup prostorije i sve tako dok nisu prodali.

Da me pitas sta bi ja pre izabrao. Verovatno vilu na Dedinju ali troskovi su enormni.
Drugo ovaj stan ima prednost ako si u godinama da ces jos nesto da radis jer si odmah "tu" za sve sta ti treba.
 
Vrh