Šta je novo?

"Kula Beograd" - Beograd na vodi [Hotel i stambeni objekat | 65 000 m²]

Luksuz na drugoj strani, gde ljudi plaćaju velike pare za čistoću i održavanje, a na ovoj strani su država i grad kojima nije važno kako izgledaju svojim građanima.
 
IMG_5861.jpeg
 
Ali zapravo nema jer pumpe guraju govna iz bnv i vodu iz podzemih etaza na drugu stranu!
Da li moze neko da objasni gde se nalaze pumupe, da li stalno rade, da li su u svakoj zgradi ili samo pored nasipa, ko to placa... ?
Na par mesta sam citao o tim pumpama ali niko nije ostavio vise detalja.
 
Da li moze neko da objasni gde se nalaze pumupe, da li stalno rade, da li su u svakoj zgradi ili samo pored nasipa, ko to placa... ?
Na par mesta sam citao o tim pumpama ali niko nije ostavio vise detalja.
U zgradama koje su pustene u rad nema poplava i nema pumpi. Samo u toku izgradnje jer je tuda prolazio podzemni potok.

Ima pumpa u jednoj zgradi na Vracaru gde sam ja nekada imao nekretninu koja radi 24/7 i nisam siguran ali mislim da ima i u Hotelu Slavija.
 
Poslednja izmena:
Da li moze neko da objasni gde se nalaze pumupe, da li stalno rade, da li su u svakoj zgradi ili samo pored nasipa, ko to placa... ?
Na par mesta sam citao o tim pumpama ali niko nije ostavio vise detalja.
Rade kad padne malo jaca kisa pa se poplave garaze jer hidroizolacija i kanalizacija ne postoje. Imas slika poplava svuda po netu.
 
Rade kad padne malo jaca kisa pa se poplave garaze jer hidroizolacija i kanalizacija ne postoje. Imas slika poplava svuda po netu.

To nema veze sa hidroizolacijom. Na Novom Beogradu je praktično nemoguće hermetički izolovati podzemnu garažu. Voda nađe put.
Pumpe su u TC Ušće, a Belvil, ABlok ih imaju takođe... Pumpe i drenaža. To je normalno i nema veze sa time da je tamo u BNV nešto specijalno loše urađeno.

Neko je pitao ko to sve plaća - plaćaju stanari kroz račun za zajedničku struju i održavanje. Bez brige, ne ide iz vašeg džepa. Svako parking mesto i garaža dobijaju račun za Infostan i održavanje.

Bila je pre par godina jaka kiša na NBG, pa je bila poplava u Delti i Belvilu (oko 30cm vode u garažama). Služba održavanja je to sve očistila i ispumpala svu vodu za dan-dva iz garaže bez da je napravljena neka materijalna šteta.
 
To nema veze sa hidroizolacijom. Na Novom Beogradu je praktično nemoguće hermetički izolovati podzemnu garažu. Voda nađe put.
Pumpe su u TC Ušće, a Belvil, ABlok ih imaju takođe... Pumpe i drenaža. To je normalno i nema veze sa time da je tamo u BNV nešto specijalno loše urađeno.

Neko je pitao ko to sve plaća - plaćaju stanari kroz račun za zajedničku struju i održavanje. Bez brige, ne ide iz vašeg džepa. Svako parking mesto i garaža dobijaju račun za Infostan i održavanje.

Bila je pre par godina jaka kiša na NBG, pa je bila poplava u Delti i Belvilu (oko 30cm vode u garažama). Služba održavanja je to sve očistila i ispumpala svu vodu za dan-dva iz garaže bez da je napravljena neka materijalna šteta.
Ima veze sa izolacijom, samo je skupo za uraditi. Kod mene na nbg zgrada sa podzemnim etazama ispod nivoa reka, a vode nigde. Evo vec 3-4 god.
Bnv je toliki fus da terase izlivaju sa manjkom armature, o garazama necu ni da pricam sto se tice vode.

Inace je moguce hermeticki zatvoriti garaze, cesta pojava na primorju, postoje specijalne rampe (zidovi) koji se podizu i koji blokiraju vodu da udje unutra.
 
To nema veze sa hidroizolacijom. Na Novom Beogradu je praktično nemoguće hermetički izolovati podzemnu garažu. Voda nađe put.
Pumpe su u TC Ušće, a Belvil, ABlok ih imaju takođe... Pumpe i drenaža. To je normalno i nema veze sa time da je tamo u BNV nešto specijalno loše urađeno.

Neko je pitao ko to sve plaća - plaćaju stanari kroz račun za zajedničku struju i održavanje. Bez brige, ne ide iz vašeg džepa. Svako parking mesto i garaža dobijaju račun za Infostan i održavanje.

Bila je pre par godina jaka kiša na NBG, pa je bila poplava u Delti i Belvilu (oko 30cm vode u garažama). Služba održavanja je to sve očistila i ispumpala svu vodu za dan-dva iz garaže bez da je napravljena neka materijalna šteta.
Ne brinem da ide iz mog dzepa, samo sam hteo da se informisem, inace nemam stan u BnV, niti planiram...
 
U zgradama koje su pustene u rad nema poplava i nema pumpi. Samo u toku izgradnje jer je tuda prolazio podzemni potok.

Ima pumpa u jednoj zgradi na Vracaru gde sam ja nekada imao nekretninu koja radi 24/7 i nisam siguran ali mislim da ima i u Hotelu Slavija.
Da van pameti isto na Vracaru nova zgrada tek useljena radi pumpa 24/7 neke podzemne vode. Garaza je dva sprata ukopana u zemlju
 
Zastava adekvatna kvalitetu.

1715151880-2024-05-07T213515Z_2127466392_RC2VL7AKBNFR_RTRMADP_3_EU-CHINA-SERBIA-1024x683.jpg
Без икакве љутње, стварно је невероватно да се неко са тако потцењивачким и исмевачким ставом односи према било којој земљи, а камоли према Кини. Кина одавно више није синоним за лош квалитет, а посета председника једне од најмоћнијих држава света је свакако велики догађај за Србију. Мислим да није квалитет човека све излагати неком руглу, мислећи да је то обележје неке независности или критичког става. Што се мене тиче, волео бих и да нас посећују председници и других светских сила са свих страна света.
 
Без икакве љутње, стварно је невероватно да се неко са тако потцењивачким и исмевачким ставом односи према било којој земљи, а камоли према Кини. Кина одавно више није синоним за лош квалитет, а посета председника једне од најмоћнијих држава света је свакако велики догађај за Србију. Мислим да није квалитет човека све излагати неком руглу, мислећи да је то обележје неке независности или критичког става. Што се мене тиче, волео бих и да нас посећују председници и других светских сила са свих страна света.
Kina je sinonim za sve samo ne za kvalitet. Tamo je normalno da covek pogine u liftu. Ovo ti kazem kao neko ko je ziveo 6 meseci u guangzhou. Veliki je dogadjaj da gazda poseti svoju koloniju s vremena na vreme.
Inace taj narod generalno nema osecaj za higijanu, jako je aljkav i generalno zbog svega toga me ne cudi sto je cesto videti da se zgrade ruse, urusavaju, ili da ljudi gube zivote na jako glupe nacine.
 
Без икакве љутње, стварно је невероватно да се неко са тако потцењивачким и исмевачким ставом односи према било којој земљи, а камоли према Кини. Кина одавно више није синоним за лош квалитет, а посета председника једне од најмоћнијих држава света је свакако велики догађај за Србију. Мислим да није квалитет човека све излагати неком руглу, мислећи да је то обележје неке независности или критичког става. Што се мене тиче, волео бих и да нас посећују председници и других светских сила са свих страна света.
Nadam se da ne slusas Nigrutina ako te je ovo toliko uznemirilo 🤣

Najobicnija sala, opusti se. Kineski kvalitet je nesto sto se koristi u nasem narodu duzi niz godina i to sa pravom, s obzirom na kvalitet robe. Neka bude kvalitet robe nekada, nije ni bitno, nekada je bilo lose i tada smo poceli da koristimo taj izraz.

A kula je loseg kvaliteta i ne lici ni na sta, tako da je prozivka za nju, a ne za Kinu.

A stereotipi nestaju tako sto se sprdas sa njima, a ne tako sto izigravas kinesku woke policiju.

Ako se Kinez nasmeje na fore o kineskom kvalitetu, u tom trenutku je pobedio.
 
A i da je kula kvalitetna, a nije, pogledaj taj ekran, ili kako se vec zove, i te crne tacke po njemu i generalno kvalitet.
 
Vrh