Šta je novo?

"Kula Beograd" - Beograd na vodi [Hotel i stambeni objekat | 65 000 m²]

Ovo crno staklo na terasama nadam se da je zastitna folija kako je neko iskomentarisao i da nisu stvarno terase za crnim staklom. Izgledalo bi katastrofa.

Info za NG je konzistentan sa onim sto kazu iz BG H20 ali da vidimo. Bas steta za W hotel, nadam se da ce dobiti neku novu lokaciju, hoteli su im odlicni za tu ciljnu grupu.
 
Ne znam ovo za zastitnu foliju da li je tacno. Valjda bi skinuli barem na jednom delu da testiraju kako izgleda.
 
Po meni Beograd ima lokacijsku prednost ludacku:
-jako blizu Evrope
Beograd je U Evropi.

Dubai u odnosu na to ima
-klimu koja je bas za turizam,
Rekao bih da Beograd ima daleko bolju klimu za turizam. Jedino ako ne misliš na turiste koji obožavaju da ne mogu da dišu na +50 stepeni i koji vole to što ne možeš da izdržiš duže od 60 sekundi napolju ukoliko nisi pod klimom.
 
Po meni Beograd ima lokacijsku prednost ludacku:
-jako blizu Evrope

Beograd je U Evropi.


Rekao bih da Beograd ima daleko bolju klimu za turizam. Jedino ako ne misliš na turiste koji obožavaju da ne mogu da dišu na +50 stepeni i koji vole to što ne možeš da izdržiš duže od 60 sekundi napolju ukoliko nisi pod klimom.
Dubai je meni bas bzv. More im je katastrofa, sve izgleda vestacki pa tako i ponasanje ljudi koji su svoje bogastvo preko noci stekli, cene previsoke a kvalitet usluge, hrane dosta ispod proseka. Obicna drzava za pokazivanje i poziranje. Sve u svemu prazno i bez duse.
 
Prodata dva stana u ovom mesecu u Kuli Beograd.

Screenshot 2023-08-24 at 6.34.25 PM.png
 
Ma Dubai je ok!! Moj najveci problem sa UAE je zapravo lokacija. Tj da preceziram. Preletanje avionom da bi se stiglo preko Iraka, Irana, Sirije, Izraela i slicnih drzava mi je zapravo najveci problem :) cak mi je nekako mozda manji problem Australija - UAE nego Srb-UAE. Za bukvalno sve ostalo su prva liga nema sta. Za klasu bolje od US.

Eventualno klima je isto losnjikava. Malo je prevruce za moj ukus osim 3-4 meseca zimi pa je vise lifestyle u zatvorenom prostoru.
Pogrešne informacije imate.
Što se tiče klime, toplo je baš 3+ meseca od polovine juna do polovine septembra...ostatak godine je super. Imate skoro 9 meseci fantasticno vreme.
A ovo vezano za preletanje aviona....mnoge avio kompanije lete preko ovih država svakodnevno, čak iako krajnja destinacija nije UAE, tako da nema nikakve logike i razloga za brigu.
 
Da mada i grade nekretnina bas puno!

Ono sto je zanimljivo sa Dubaijem je to sto mozes da kupis na kredit cak i ako si potpuni stranac. Sto je veoma liberalno u odnosu na Srbiju.
Takodje doneli su Zakon da mozes lako da steknes boravisnu vizu pa i drzavljanstvo samo da doneses $$. Opet veoma agresivno u odnosu na Srb.

Ima bas puno prednosti. Najveci nedostatak po meni je lokacija pa onda klima. Mada i na Floridi je vruce i jos i pakleno humid pa zive ljudi. Tako da ostaje samo lokacija i to najvise zbog okoline koja je ratoborna. Jedino sto su UAE sad na "onoj drugoj strani" tj Brics pa ih to svrstava na stranu sa Iranom ostalim Arapima, Sirijom.

Osim lokacije nemam nikakvu zamerku. Za biznis, nekretnine, kredite i slicno prva liga.

Po meni Beograd ima lokacijsku prednost ludacku:
-Na uscu dve velike reke
-1.6M grad
-jako blizu Evrope
-veliki aerodrom
-pruga se ukrsta sa mnogo atraktivnih drzava
-zeleno pa poljoprivreda radi
-tranzitna drzava pa samo od tranzita ima da zivimo hteli ne hteli

Dubai u odnosu na to ima
-naftu,
-okean,
-klimu koja je bas za turizam,
-veoma su popularni globalno
Ali izuzetno hendikepiranu planetarnu lokaciju.
U odnosu na to kakva im je lokacija oni su postigli nevidjeni uspeh do sada.

Kad bi znao da ovi nece da izazovu neki rat tamo verovatno bi ozbiljno razmislio.
Opet se javljam da prokomentarišem Dubai.
Državljanstvo UAE ne možete da dobijete kupovinom nekretnine. Jako je teško dobiti njihovo državljanstvo, skoro nemoguće (a jedan je od najjačih pasoša na svetu).
Što se tiče stvari koje nudi Dubai, tu je i sigurnost, stopa kriminala 0, odličan zdravsteni sistem, nema poreza, sistem države generalno....sve funkcioniše, sve se konstantno unapredjuje.
 
Milion i po ljudi ima drzavljanstvo, ostalih 6-7 miliona nema, niti ima nade da će ga rešiti, većina su Bangladezani, Pakistanci i Indusi, vrlo moderno robovlasničko društvo… ko voli život pod klimom i rizik da ako puknu lanci snabdevanja ili nestane struje sve se vraća za tri meseca pod pesak…
 
Poslednja izmena:
Vrh