Šta je novo?

"Kula Beograd" - Beograd na vodi [Hotel i stambeni objekat | 65 000 m²]

Невероватно ми је да објекат који је тек у изградњи изгледа као да је стар већ једно 20 година.
Уништише га ови профили. Боље да су се играли коцкама и посадили Ушће 3 кад већ нису могли боље да реше ове кривине у стаклу.
 
Невероватно ми је да објекат који је тек у изградњи изгледа као да је стар већ једно 20 година.
Уништише га ови профили. Боље да су се играли коцкама и посадили Ушће 3 кад већ нису могли боље да реше ове кривине у стаклу.
Ja se slazem
Kad je gledam sa gazele imam utisak da je starija od beogradjanke..
 
meni deluje kao da sa unutrasnje strane stakla imaju neku foliju koju nisu skinuli zbog krecenja, prasine i slicno.
I deluju prljavo/prašnjavo. I na West 65 neboderu su izgledala tako dok se ljudi nisu uselili i dok se nije započelo sa redovnim pranjem stakla. Baš pre neki dan videh alpiniste na West 65 neboderu.
 
Da ovi profili kad gledas izbliza su upitni mada mi ima mnogo vise karaktera sve zajedno od West-a. Iz daljine mi je dobra ali dobro to je i zbog velicine. Ako odrade enterijer kako treba za 5* hotel i sve ono okolo i dalje mislim da ce biti jako dobra u paketu ali da vidimo. I dalje je ona horizontalna rupa na vrhu"):)
 
Kako mi se čini rupa je tu po projektu. Na renderu je tu.

IMG_3846.jpeg
 
Te rupe na fasadama nisu novina, mada nikada nisam znao čemu služe. Ako ima nekog ko se razume, neka podeli. Evo primera sa One WTC u Njujorku:

33916268702_e234124177_b.jpg05B One World Trade Center Top Close Up From Below Late Afternoon.jpg
 
A cekaj,aj mi objasni ko meni može da zabrani da ja izdajem stan u kuli kao stan na dan? Sam sebi budem zakupac i odakle neko zna ko dolazi tamo ?Sta kao ,pa jel moj stan il nije
 
Potpisujes FM ugovor. Plus treba da prodjes pored recepcije. Svuda na zapadu gde je zabranjeno kratkorocno izdavanje zabranjeno je. Goste moras da registrujes svaki put kad dolazis. Cak i ako tebi neko dolazi mora da se upise na recepciji da se zna ko dolazi i kada i koliko ostaje.

Na zapadu postoje stambene zajednice ili zgrade koje imaju svoje interne pravilnike ili "zakone zgrade" tj "House Rules" ili "Bylaws". Ovi pravilnici su obično postavljeni da regulišu zajedničke prostore i postupke, ali mogu i da utiču na pojedinačne stanove unutar zgrade. Prilikom kupovine stana potpisujes dokument koji uključuje i pristajanje na poštovanje ovakvih pravila. U tom smislu, iako si vlasnik stana, pristajes na određena ograničenja koja su postavljena.

Eventualno moze da se izglasa bord zgrade koji odluci drugacije (treba dvotrecinska vecina) ali ne treba zaboraviti da hotel drzi veliki deo :)
 
Potpisujes FM ugovor. Plus treba da prodjes pored recepcije. Svuda na zapadu gde je zabranjeno kratkorocno izdavanje zabranjeno je. Goste moras da registrujes svaki put kad dolazis. Cak i ako tebi neko dolazi mora da se upise na recepciji da se zna ko dolazi i kada i koliko ostaje.

Na zapadu postoje stambene zajednice ili zgrade koje imaju svoje interne pravilnike ili "zakone zgrade" tj "House Rules" ili "Bylaws". Ovi pravilnici su obično postavljeni da regulišu zajedničke prostore i postupke, ali mogu i da utiču na pojedinačne stanove unutar zgrade. Prilikom kupovine stana potpisujes dokument koji uključuje i pristajanje na poštovanje ovakvih pravila. U tom smislu, iako si vlasnik stana, pristajes na određena ograničenja koja su postavljena.

Eventualno moze da se izglasa bord zgrade koji odluci drugacije (treba dvotrecinska vecina) ali ne treba zaboraviti da hotel drzi veliki deo :)
Нисам правник, али и здраворазумски ми ово делује као мршава аргументација.

Кућни правилник може да дефинише правила унутар законски предвиђених права и обавеза, а не може да суспендује законом предвиђена права (нпр. право на пословање). Којим то аргументом ће "скупштина зграде" да забрани некоме да се бави хотелијерском делатношћу, када је већ трећина тог истог објекта хотел. Дакле, не постоје објективне препреке у вези са самом локацијом или објектом да комерцијални гост дође некоме у стан, будући да комерцијални гости већ свакодневно долазе и одлазе само пар спратова ниже.

Мислим да ће сви ти "уговори" и "кућна правила" лако падати на суду као гњиле крушке, само да прође медени месец између купаца, инвеститора и власти.
 
Нисам правник, али и здраворазумски ми ово делује као мршава аргументација.

Кућни правилник може да дефинише правила унутар законски предвиђених права и обавеза, а не може да суспендује законом предвиђена права (нпр. право на пословање). Којим то аргументом ће "скупштина зграде" да забрани некоме да се бави хотелијерском делатношћу, када је већ трећина тог истог објекта хотел. Дакле, не постоје објективне препреке у вези са самом локацијом или објектом да комерцијални гост дође некоме у стан, будући да комерцијални гости већ свакодневно долазе и одлазе само пар спратова ниже.

Мислим да ће сви ти "уговори" и "кућна правила" лако падати на суду као гњиле крушке, само да прође медени месец између купаца, инвеститора и власти.

Zakoni ekplicitno navode kojih prava neko NE može da se odrekne. U ovom slučaju, ZOO je jasan, to je validan ugovor. Ono što je problem je garancija poštovanja i sprovođenja ugovora. Već sad imamo sledeće slučajeve u BnV:
  • Reklame na prozorima stanova,
  • Sušenje veša na terasama,
  • Parkiranje na tuđim parking mestima,
  • Nelegalno izdavanje apartmana stan-na-dan (oko 50% stanova na Airbnb/Booking nisu kategorisani i rade "na crno") - ovo doduše nije u ingerenciji BnV d.o.o.
Što se kule tiče, tu BnV d.o.o. nije investitor već zasebno pravno lice, tako da je moguće da će malo drugačije voditi poslovanje. U praksi mislim sve i da hoće da ganjaju ovakve slučajeve da će im biti teško da dokažu nešto sve i da se vlasnik oglašava na Airbnb/Booking. Morali bi da angažuju "tajnog kupca", pa da eventualno koriste njegov iskaz. Od špijuniranja nema ništa, recepcija i video nadzor ne smeju da se koriste za borbu protiv ovih slučajeva jer narušavaju pravo na privatnost (i smeju da se koriste samo u slučaju sumnje na izvršenje krivičnog dela). U svakom slučaju, dosadašnje iskustvo pokazuje da BnV d.o.o. i ne ide u slične pravne akcije, bar ne da je meni poznato. Bilo je malo povuci-potegni oko buke o BWR, ali tu je došla pomoć prijatelja iz grada i tu su zakoni bili glavni. A što je najgore, od onog tipa biznisa koji je najgori za reputaciju se sigurno neće obezbediti nikako jer se ti i ne reklamiraju na Airbnb/Booking niti izdaju fiskalne račune.

Inače, "jak" je to hotel biti kad će polovina soba gledati u budući kineski zid, gde je tu premium...
 
Vrh