Šta je novo?

"Kula Beograd" - Beograd na vodi [Hotel i stambeni objekat | 65 000 m²]

Millennium team treba da bude na crnoj listi a ne da ugovara nove poslove.
Svi smo svedoci koliko sporo i lose realizuju promenadu iako imaju super projekat na papiru i skupe materijale.
 
Budale, italijanima ne bi dao ni shupu da mi izgrade. Racunajte na kasnjenja, fusarenje, probijanje rokova i cena....
 
Ovde je trebalo dovesti neke Holandjane, Dance, Arape-nekoga ko je imao iskustva sa radovima na plavnom terenu..taj Milenijum tim je očigledno nesposoban, ili blaže rečeno-nema iskustva za ovakve radove..ma diletantizam i sramota.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=517774#p517774:3scf60ic je napisao(la):
Vox91 » Mon Feb 19, 2018 12:08 am[/url]":3scf60ic]Super, kod nas će znači imati prilike da vežbaju i stiču nova iskustva..baš dobra preporuka za dobijanje posla.

Grade nekoliko kula u NY. Ova treba da bude visoka cak 340 metara!

Vgcu3Vn.jpg
 
Ništa, onda da vidimo kako će se ovde pokazati. Milenijumu nije trebalo dati novi posao.
 
Ovi Italijani dobro rade svoj posao, uradili su oni mnogo puteva, tunela, vijadukta, mostova, mislim da i neke aerodrome čak, hotele i druge objekte, a od skoro su počeli i sa visokom gradnjom. Imaju dosta projekata po svetu...
One Seaport je projekat u Njujorku, na Menhetnu, rade zgradu od 200m visine, 57 spratova (ako je informacija tačna).
I drugu "45 Broad Street" koja je 300m visine sa 65 spratova. Oba projekta su u fazi izgradnje.
P.S. Fotografije su od prve zgrade.
 
Ja se ponadam da ce neki novi datum, ili ta boze novi render, kad ono i dalje.......
 
Moram da pohvalim nove rendere, nekako se korsite vedrije boje neba i vode.... :violina:
 
mislis realnije...ona porto katsiki plava za savu je skroz bila realna


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako do juna-jula ne pocnu gradnju bice siguran znak da cekaju parlamentarne izbore.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=523918#p523918:jui7z3s4 je napisao(la):
Nebojsa » 11 Mar 2018, 20:30[/url]":jui7z3s4]Ako do juna-jula ne pocnu gradnju bice siguran znak da cekaju parlamentarne izbore.
Navodno u junu počinju. Ako ne bude, zna se... ;)
 
Obrisao sam offtopic tako da vas molim da se vratimo temi.
 
Како ствари стоје, изгледа да ће кула бити изграђена - али као 3Д холограм! :(
 
Mislim da će biti sagrađena, nastavili su da prodaju stanove po ~7k po m2. S obzirom da nema ničega na gradilištu i da su skoro duplo skuplji od sledeće najskuplje novogradnje u BG, potpuni "respect" što bi rekli mladi.
 
Nekako ja vidim ovakav splet u sledecih 3 meseca:
Odabir firme- pokusaj prvi
Odabir Firme - pokusaj drugi
Odabir Firme - pokusaj treci
Odabrana firma
Cekanje na dozvolu - prvi put
Cekanje na dozvolu - treci, cetvrti, peti put.
Podzemne vode - problem
Podzemne vode - sanacija
Sretna Nova 2019
Odabir Firme ......
 
Misliš da su toliko napredni da će nam u sledeća 3 meseca čestitati srećnu novu 2019. godinu? :D

Inače, ne razumem kako mogu podzemne vode da im predstavljaju problem na ovoj zgradi - šipovi su već tu i testirani su. Lično ne verujem da bi krenuli sa prodajom da nemaju sve već isplanirano.
 
Kako su uopste potpisani kupoprodajni ugovori bez gradjevinske dozvole? Dakle ne ugovori o depozitu ili slicno nego bas kupoprodajni ugovori i to prosle godine jos. Kolko znam gradjevinska dozvola je bila samo za zemljanje radove/sipove.
 
Tako je bilo i za Vistu i za Residence. Kupoprodaje propisno overene kod notara i zavedene u katastru u momentu kad su zgrade imale samo građevinsku dozvolu za I fazu (tj. šipove).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=524718#p524718:29wkfp5h je napisao(la):
nikolas27 » 14 Mar 2018 10:26 am[/url]":29wkfp5h]

Inače, ne razumem kako mogu podzemne vode da im predstavljaju problem na ovoj zgradi - šipovi su već tu i testirani su. Lično ne verujem da bi krenuli sa prodajom da nemaju sve već isplanirano.
Ma kakve podzemne vode, mislim sigurno da prave odredjeni problem ali pri danasnjoj tehnologiji ovo je smesno, izgradise sva ona cuda u sred peska zajedno sa kilometarskom kulom a ovde naidjose na nereseiv problem .. glupo je i raspravljati. Nesto drugo tu ima zbog cega se pocetak gradnje te zgrade ovoliko oteze, moje licno misljenje je da ce poceti nakon zavrsetka viste/park, znaci negde u junu ili julu jer nema dovoljno mesta za prolaz tolikog broja betonjerki koje bi u isto vreme opsluzivale oba gradilista. Mislim da se zbog toga ili neceg slicnog ceka pocetak gradnje kule znaci u pitanju su cisto prakticni razlozi i nista vise. Pa evo i W hotel je takodje na stend baju a u pitanju je zasigurno najmanje "zahtevna" zgrada od svih u prvoj fazi.
 
Betonjerke za kulu od 168m? To ne može biti zahtevno pošto bi konstrukcija trebala da bude potpuno od čelika?
 
Vrh