Šta je novo?

"Kula Beograd" - Beograd na vodi [Hotel i stambeni objekat | 65 000 m²]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=892191#p892191:1vurp448 je napisao(la):
Galeks » 22 Oct 2021, 02:08[/url]":1vurp448]То је у реду, али зграда изблиза изгледа као објекат састављен од полигона који нису изрендеровани... Ако нема стручњака код нас, због чега се не ангажују странци.
Алу профили су прешироки, већина објеката се труди да их сакрије, док су овде некако пренаглашени. Естетски то ми уопште не прија оку. Можда грешим, али када видим то, ја видим Стакленац са трга или распали Сава Центар.

Kula sa pravim iskrivljenim staklima je vrlo malo pošto su takva stakla jako skupa. I ostale kule sa krivinama imaju “poligone” samo to dosta manje upada u oči pošto nama kula BG svaki dan stoji ispred nosa pa daleko više obraćamo pažnju na nju nego druge kule van. A jedan od razloga kod drugih kula da se manje primećuje je i dosta veća visina pa tim i mesta da se poligon revnomerno rasporedi
 
Ja nemam problem sa tim što su paneli ravni, mislim da sasvim lepo izgleda, iskreno. Lični stav, svako ima pravo na svoj. Ali meni je širina ramova i dalje apsolutno kriminalna. Prozori izgledaju kao da su klasična ili polustrukturalna zid-zavesa, što znači da se nosači / ramovi vide, a meni lično sve što nije strukturalna zid zavesa (kada su oni sakriveni) izgleda, opet, 30 godina zastarelo. S tim što ne bi bio problem sve i da se vide, da su svuda tanki kao na donjoj trećini kule. Ali ovi prozori što se otvaraju su b l a m
 
Капирам, ово је рецимо добро место где би волео да чујем коментар Делије. Надам се да ће се укључити у тему.
 
прозори какви год да су не решавају највећи проблем по мом мошљењу а то је сам облик куле тј облост исте
 
Galeks":291qph29 je napisao(la):
То је у реду, али зграда изблиза изгледа као објекат састављен од полигона који нису изрендеровани... Ако нема стручњака код нас, због чега се не ангажују странци.
Алу профили су прешироки, већина објеката се труди да их сакрије, док су овде некако пренаглашени. Естетски то ми уопште не прија оку. Можда грешим, али када видим то, ја видим Стакленац са трга или распали Сава Центар.
Kakav god da je Sava centar trenutno, to je i dalje jedan od od arhitektonski najsavrsenijih objekata izgradjenih u Srbiji, mozda i broj 1...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=892431#p892431:1xnej685 je napisao(la):
Belraider » 22 Oct 2021 11:35 pm[/url]":1xnej685]
Galeks":1xnej685 je napisao(la):
То је у реду, али зграда изблиза изгледа као објекат састављен од полигона који нису изрендеровани... Ако нема стручњака код нас, због чега се не ангажују странци.
Алу профили су прешироки, већина објеката се труди да их сакрије, док су овде некако пренаглашени. Естетски то ми уопште не прија оку. Можда грешим, али када видим то, ја видим Стакленац са трга или распали Сава Центар.
Kakav god da je Sava centar trenutno, to je i dalje jedan od od arhitektonski najsavrsenijih objekata izgradjenih u Srbiji, mozda i broj 1...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Мој коментар није у супротности са тим, али нешто није у реду, ако је поређење са нереновираним објектом старим пола века на месту. Сава центар у свом сјају не треба коментарисати, зна се шта представља. Погледајте кулу Београд изблиза, нешто ту није добро.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=891914#p891914:3b0748un je napisao(la):
dr strangelove » 21 Oct 2021 09:11 am[/url]":3b0748un]
ezgif-com-gif-maker.gif

Kao mravi u mravinjaku :D
 
Mislim da bi i mravi do sada završili zastakljivanje. Ovo traje u nedogled, jel moguće da je i za to krivac Korona? Svi paneli se uvoze iz inostranstva, pa imaju problema sa transportom preko granice?
 
Napokon su ubrzali sa zastakljivanjem u u zadnjih 10ak dana tj od kada su stale one kise.
 
Koliko je lepsa fasada na donjem delu kule, ovo gore je degutantno, verujem da autori iz SOM-a nisu najponosniji na ucinak.
 
Narednih nedelju dana prognoziraju sveže i suvo vreme, mogli bi još malo da požure i da završe zastakljivanje dok ne krene zima, jer mislim da postavljanje panela na toj visini nije moguće po vejavici ili snažnoj košavi.
 
Ako krene opet jaka Kosava da duva za 10ak dana, ne znam kako je izvodljivo da urade zastakljivanje po takvom vremenu.
 
Fasada u donjem delu je sjajna, a ovo gore je za plakanje
Evo vizuelizacija mojih stavova:

aAAA-min.PNG
 
Fasada jos nije gotova na gornjem delu. Ne mislim samo na stakla, vec na ove panele oko terasa koji ce po mom misljenju da razbju sterilnost koja je prisutna u nizim spratovima kule.
 
Вечерас сликано; ради се на унутрашњем уређењу (површине зидова и плафона) и по мраку, касно поподне, трећи, четврти и пети спрат на већ застакљеном делу:

IMG-20211030-205910.jpg


IMG-20211030-210004.jpg


IMG-20211030-182723.jpg


IMG-20211030-202118.jpg


IMG-20211030-210313.jpg


IMG-20211030-210154.jpg
 
Vrh